مقایسه هدفون‌های Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless

Momentum True Wireless 3 و CX Plus True Wireless

Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless به قدری مشترک هستند که اگر صرفاً برگه مشخصات این دو محصول را مطالعه کنید، انتخاب بین این دو دشوار است. اما نگران نباشید، با تهران اسپیکر همراه باشید تا به بررسی نکات کلیدی این دو هدفون بپردازیم.

در این مقایسه به کیفیت تماس، قابلیت‌های نویزکنسلینگ و کیفیت صدا خواهیم پرداخت، بنابراین امیدواریم تا پایان کار، ایده بهتری در مورد اینکه کدام یک از این دو هدفون برای نیازهای شما مناسب است، داشته باشید.

کیفیت تماس

در آزمایش‌هایی که روی این دو هدفون انجام شده آنها را در شرایط آرام و پر سر و صدا (صدای بلند، صدای کافه و مقداری صدای باد) مقایسه کرده‌اند و در این آزمایش‌ها، Sennheiser Momentum True Wireless 3 کیفیت بهتری داشته که صدای شما نرم تر به نظر میرسد و کمتر حالت رباتیک و غیر طبیعی به خود میگیرد. صدای پس زمینه نیز تمیزتر بوده و حذف صدای باد موثرتر است.

باز هم، این یک سناریو در سخت ترین شرایط است و Sennheiser CX Plus True Wireless در شرایط عادی به اندازه کافی خوب کار میکند.

 

مقایسه هدفون‌های Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless

 

نویزکنسلینگ

تحت شرایط خاصی که این دو هدفون را در آن قرار داده‌اند، Sennheiser Momentum True Wireless 3 بی صداتر است و در کم کردن فرکانس‌های پایین که بیشتر در سطح شهر شنیده میشود عالی عمل میکنند.

بیشتر از Sennheiser CX Plus True Wireless سر و صدا را حذف میکند بنابراین، اگر ANC برای شما مهم است، ممکن است بخواهید به جای CX Plus True Wireless به Momentum True Wireless 3 بیشتر توجه کنید.

 

مقایسه هدفون‌های Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless

 

در حالی که هر دو کاملا شفاف به نظر میرسند، CX Plus True Wireless در مقایسه با Momentum True Wireless 3 در فضای شلوغ صدای خش‌خش پس زمینه بیشتری دارد. این صدای خش‌خش در پس زمینه با Momentum True Wireless 3 به سختی قابل شنیدن است. بنابراین اگر حالت شفافیت مورد نظر شما باشد، با Momentum True Wireless 3 به مشکل نخواهید خورد.

 

کیفیت صدا

در هر دو محصول هم عالی به نظر میرسد و هم به سلیقه بستگی دارد. کیفیت صدا در Momentum True Wireless 3 صدای خواننده را با تفکیک صدای بالا در کنار بیس عمیق برای شما پخش خواهد کرد.

CX Plus کمی در پخش صدا آرام‌تر است و به اندازه Momentum True Wireless 3 متمرکز نیست. هر دو هدفون جدایی تمیز بین باس و صدای خواننده را در موسیقی ارائه میدهند، اگرچه Momentum True Wireless 3 کمی تمیزتر است.

 

مقایسه هدفون‌های Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless

 

در حالی که تفاوت‌ها تا به اینجا بسیار اندک بوده است، مشخصات صدا جایی است که دو هدفون شروع به ایجاد تفاوت‌های قابل توجهی میکنند. اگر بیس فشرده و سنگین را در صدا دوست دارید، Momentum True Wireless 3 انتخاب شما خواهد بود زیرا صدای بیس کمی قوی تر به نظر میرسد و سازهای گیتار بیس، پرکاشن‌ها و فرکانس‌های پایین در درام دارای کوبش و گرانش بیشتری هستند.

 

در مقابل، CX Plus True Wireless دارای امضای بیس آرام تری است که مزایای دیگری را به همراه دارد. برای مثال، جزئیات پس‌زمینه کمتر پراکنده و در صدا حل میشوند که در این زمینه در مقایسه با Momentum True Wireless 3 بهتر ظاهر میشوند. ممکن است بسیاری از کاربران بیس بیشتر را با امضای صدا سنهایزر ترجیح دهدند که Sennheiser Momentum True Wireless 3 میتواند گزینه مناسبی برای آنها باشد.

 

تأخیر بلوتوث

با ویژگی تصحیح تأخیر خودکار در گوشی‌های مدرن، هنگام تماشای ویدیو در موبایل خود، هیچ تأخیر بلوتوثی نخواهید داشت. اما بازی‌های موبایل معمولاً از این مورد پیروی نمیکنند، بنابراین با آزمایش‌هایی که انجام شده از بازی به عنوان معیار تأخیر در دنیای واقعی استفاده کرده‌اند.

هر دو هدفون از نظر تأخیر صدا هنگام اجرای بازی‌های موبایل، تقریباً مشابه هستند. مقدار بسیار کمی در تاخیر متفاوت هستند که هنگام اجرای بازی‌های FPS (اول شخص جنگی) کمی تاخیر خواهید داشت.

 

مقایسه هدفون‌های Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless

 

نتیجه

آیا باید هزینه کمتری بپردازید و CX Plus را بخرید؟

آنها در عمر باتری، پشتیبانی از aptX Adaptive و حتی تجربه نرم افزار Smart Control  هر دو تقریباً یکسان هستند، با این تفاوت که نمیتوانید سطوح شفافیت (Ambient Mode) خود را در CX Plus True Wireless تنظیم کنید. باز با این حال، CX Plus True Wireless دارای Sidetone است که به شما امکان میدهد هنگام برقراری تماس‌های تلفنی میزان شفافیت مورد نظر خود را تایین کنید یا حالت شفافیت در تماس‌های تلفنی را به طور کامل خاموش کنید.

با کمال تعجب، این کاری است که نمیتوانید در Momentum True Wireless 3 انجام دهید.

 

مقایسه هدفون‌های Sennheiser Momentum True Wireless 3 و Sennheiser CX Plus True Wireless

 

منصفانه است که بگوییم CX Plus یک ورژن لایت از  Momentum True Wireless 3 است. یک نسخه کم هزینه تر و فشرده تر از  Momentum True Wireless 3. ممکن است در چندین زمینه به خوبی عمل نکند، اما برخی از افراد ممکن است مایل به نادیده گرفتن آن با قیمت کمتر باشند.

 

اما اگر بهترین عملکرد را از محصولات سنهایزر میخواهید و مایلید برای آن هزینه بیشتری پرداخت کنید، Sennheiser Momentum True Wireless 3 را انتخاب کنید. دارای ANC بهتر، کیفیت تماس و شفافیت بهتری است.

همچنین دارای گیره‌های گوش در جعبه است تا اطمینان حاصل شود که هدفون‌ها در گوش‌های شما محکم میمانند، که در هنگام دویدن مفید است. سنهایزر همچنین اعلام کرده است که Sennheiser Momentum True Wireless 3 به‌روزرسانی جدیدی برای فعال کردن جفت‌سازی چند نقطه‌ای (Multipiont) ارائه خواهد داد، اما پیشنهاد ما اینه که ملاک خرید خود را بر اساس این بروز رسانی قرار ندهید.

به علاوه، ما نمیدانیم که وقتی در نهایت فعال شود، چقدر خوب کار میکند. اما حتی بدون قابلیت اتصال چند نقطه‌ای، اینها هنوز بهترین هدفون‌هایی هستند که سنهایزر ارائه میکند.