هدفون Nothing Ear 1

بازار گسترده هدفون‌های بی‌سیم یک رقیب جدید پیدا کرده است. برند Nothing با استفاده از فناوری‌های مختلف در هدفون بی‌سیم و مقرون‌به‌صرفه بودن، وعده‌های زیادی را با محصول جدید خود میدهد. شما قابلیت نویزکنسلینگ فعال (ANC)، ساختار مقاوم در برابر آب و پشتیبانی نرم افزار با امکانات بی شمار را در این هدفون خواهید داشت.

 

طراحی

جنس بدنه Nothing Ear 1 و کیس شارژ با پلاستیک شفاف ساخته شده‌اند تا فناوری و طرح انحصاری Nothing را به نمایش بگذارند. با این حال، به دلایل حرفه‌ای، مقدار بیشتری از قطعات داخلی هنوز پنهان هستند. در دسامبر 2021، این برند رنگ مشکی را به سری اول ایربادهای خود اضافه کرد. با کمک نقاط رنگی برای شناسایی هر هدفون، گوشی‌های هدفون به صورت مغناطیسی به داخل کیس شارژ میچسبند. یک قشسمت کوچک در کیس آنها را در جای خود نگه میدارد، بنابراین لازم نیست نگران افتادن هدفون‌های جداگانه باشید.

 

اگر قبلا AirPods Pro را دیده‌اید، Nothing Ear 1 ممکن است شما را یاد آن بندازد. یک قسمت ساقه شکل کوتاه و مسطح از درایور هر هدفون بیرون زده است و وزن هدفون هم کم تر از هدفون‌های دیگر است و تنها 4.7 گرم است. همچنین شامل سه اندازه مختلف ایرتیپ و مقاومت IPX4 در برابر آب مشابه AirPods Pro است.

 

هدفون بی‌سیم ناتینگ ایر وان | Nothing Ear 1

 

کاربران اندروید از اتصال بلوتوث سریع با Nothing Ear 1 به سادگی باز کردن کیس شارژ در نزدیکی دستگاه خود بهره میبرند. کاربران آیفون باید دکمه جفت شدن را برای چند ثانیه فشار داده و هدفون‌ها را به صورت دستی در تنظیمات بلوتوث جفت کنند. کنترل‌های لمسی قرار گرفته بر روی هدفون، پخش موسیقی و همچنین فعال کردن حالت ANC یا شفافیت را کنترل میکنند. تشخیص درون گوش نیز هنگامی که گوشی‌های هدفون از گوش خارج میشوند، صدا را به‌طور خودکار متوقف میکند و زمانی که هدفون‌ها دوباره در گوش قرار میگیرند، پخش را از سر میگیرد.

 

نرم‌افزار

در نوامبر 2022، Nothing نام نرم‌افزار ‎ Nothing Ear 1را به Nothing X تغییر داد. یک به‌روزرسانی مهم در نرم‌افزار جدید و یک EQ سفارشی قرار داده‌اند. این بدان معناست که میتوانید تجربه شنیداری خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که با اولویت‌هایتان در شنیدن موسیقی مطابقت داشته باشد، این حالت کمی بیشتر از پیش‌فرض‌های EQ به شما امکان تغییر میدهد.

 

فقط دو گزینه تغییر برای ANC وجود دارد، یا میتوانید انتخاب کنید که ANC را به طور کامل غیرفعال کنید یا حالت شفافیت را فعال کنید. حالت شفافیت از میکروفون‌های داخلی برای پمپاژ نویز خارجی به گوش شما استفاده میکند. دقیقاً برعکس نویز کنسلینگ عمل میکند و برای ورزشکاران یا مسافرانی که نیاز دارند از محیط اطراف خود آگاه باشند مفید است.

 

هدفون بی‌سیم ناتینگ ایر وان | Nothing Ear 1

 

شما می توانید کنترل‌های لمسی روی هر گوشی هدفون را کمی بیشتر سفارشی کنید. این شامل تغییر آهنگ از طریق سه بار ضربه زدن و نگه داشتن برای کنترل تنظیمات نویزکنسلینگ یا رسیدگی به تماس‌های تلفنی است. در تنظیمات نرم‌افزار، گزینه‌هایی برای غیرفعال کردن حالت تشخیص درون گوش، مکان‌یابی گوشی‌های گمشده و نصب آخرین به‌روزرسانی‌های میان‌افزار را نیز خواهید یافت. به طور کلی، نر‌افزار Nothing X یک همراه مفید برای شما خواهد بود.

 

نویزکنسلینگ

نویزکنسلینگ نویزهای محیط اطراف شما را به اندازه مطلوب کاهش میدهد، بنابراین برای شنیدن واضح موسیقی خود مجبور نیستید صدا را افزایش دهید. این کار کیفیت صدا را در محیط‌های پر سر و صدا بهبود میبخشد و در عین حال از گوش شما نیز محافظت میکند. تناسب خوب در ایرتیپ‌ها با اندازه مناسب، ایزوله خوبی را در برابر فرکانس‌های بالا و صداهای اتفاقی، مانند صدای تق تق در قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها فراهم میکند. از سوی دیگر نویزکنسلینگ، صداهای محیطی با فرکانس پایین مانند موتور هواپیما یا واحد AC را هدف قرار میدهد.

 

هدفون بی‌سیم ناتینگ ایر وان | Nothing Ear 1

 

سه میکروفون هیبریدی روی هدفون Nothing Ear 1 صدا را هم در داخل و هم در خارج از کانال گوش اندازه‌گیری میکنند تا نویز را دقیق از بین ببرد. با تنظیم ANC روی حداکثر، هدفون‌ فرکانس‌های 100 تا 1000 هرتز را کاهش میدهد.

 

اتصالات

Nothing Ear 1 بلوتوث 5.2 را با پشتیبانی از کدک‌های AAC و SBC ارائه میدهد، که اتصال خوب را تقریباً در هر دستگاهی تضمین میکند. در حالی که AAC اغلب در اندروید پیشنهاد نمیشود، این هدفون پخش پایدار و با کیفیت بالا را در دستگاه‌های اپل ارائه میدهد. از آنجایی که Nothing Ear 1 هیچ کدک بلوتوث باکیفیتی مانند aptX و LDAC ندارد، کاربران اندروید ممکن است بخواهند برای یکپارچه‌ترین تجربه، جریان SBC را استفاده کنند.

 

هدفون بی‌سیم ناتینگ ایر وان | Nothing Ear 1

 

کیفیت صدا

اکثر مردم از صدای Nothing Ear 1 لذت خواهند برد. همانطور که در نمودار بالا مشاهده میشود، طبق نظراتی که از کاربران در اینترنت دیده شده پاسخ فرکانسی هدفون‌ها دقیقاً از منحنی مصرف کننده پیروی میکند که این نشان میدهد که Nothing Ear 1 برای اکثر شنوندگان ایده‌آل است. فرکانس‌های میدرنج در حدود 500 هرتز، 50 درصد بلندتر از فرکانس‌های باس در حدود 50 هرتز هستند. اگر میل به باس اضافی دارید، تنظیم EQ افزایش باس مقدار قابل توجهی صدا را به فرکانس‌های پایین در 200 هرتز اضافه میکند.

 

هدفون بی‌سیم ناتینگ ایر وان | Nothing Ear 1

 

باتری

Nothing Ear 1 وعده چهار ساعت و 30 دقیقه عمر باتری با روشن بودن ANC و 6 ساعت با ANC خاموش را تبلیغ کرده است. کیس شارژ 34 ساعت پخش کلی را ارائه میدهد و از طریق USB-C یا شارژ بی سیم شارژ میشود. تنها 10 دقیقه شارژ کردن کیس 8 ساعت عمر باتری را افزایش میدهد، در حالی که 10 دقیقه شارژ هدفون‌های معمولی 60 دقیقه پخش همراه خواهد داشت.

 

هدفون بی‌سیم ناتینگ ایر وان | Nothing Ear 1

 

میکروفون

سه میکروفون با وضوح بالا در Nothing Ear 1 آن را برای تماس‌های کنفرانسی یا تماس‌های تلفنی در حین حرکت قابل آماده میکند. طراحی قسمت بیرون زده در پایین گوشی‌های هدفون یک میکروفون را نزدیک دهان شما قرار میدهد تا کیفیت صدای بلند و واضحی داشته باشد.