شماره تلفن021-91303030
تهران اسپیکر

سبد خرید شما خالی است.

مقایسه بین اسپیکر های Partybox Encore Essential Vs Partybox 110 Vs Sony XP500

Partybox Encore Essential یک اسپیکر پرتابل است که برای این دسته بندی گنجایش بزرگی دارد. امروز می‌خواهیم Partybox Encore Essential را با JBL Partybox 110 و همچنین با Sony XP500 مقایسه ‌کنیم.

طراحی

ابعاد و وزن

حال ابتدا اجازه دهید در مورد طراحی این اسپیکرها صحبت کنیم. اکنون هر دو Partybox 110 و XP500 نسبت به هم سری های خود اسپیکرهای بلوتوثی نسبتاً کوچکی هستند و حمل هر دوی آنها نسبتاً آسان است. وزن XP500  11کیلوگرم و 110 10 کیلوگرم است. بنابراین حمل هر دوی این اسپیکرها آسان است و انداختن هر دوی آنها به ماشین شما نسبتاً آسان است.

 با این حال، اندازه Partybox Encore Essential نصف این دو اسپیکر دیگر است و وزن آن 6 کیلوگرم است. بنابراین حمل این اسپیکر پرتابل کوچک نسبت به دو اسپیکر دیگر آسان تر است. اما اگر این اسپیکرها قرار است با شما همراه باشند.

 همه این اسپیکرها از پلاستیک نسبتاً نرم استفاده می کنند و همه آنها عاشق جذب کردن خراشند. و همه آنها دارای گریل های فلزی نازک در جلو هستند. بنابراین اگر قصد دارید این اسپیکرها را در حین حرکت با خود به جایی ببرید، باید به اندازه کافی از آن ها  مراقبت کنید.

مقاومت در برابر آب

 اما خوشبختانه، همه این اسپیکرها دارای رتبه IPX4 هستند. به این معنی که کمی باران یا پاشیده شدن روی آن برای هیچ یک از این اسپیکرها مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، باید حواس جمع باشید که در هر یک از این اسپیکرها خاک یا آب وارد خروجی هوای باس نشود. اما در نهایت، باید اشاره کنم که Partybox 110 تنها اسپیکر اینجاست که پایه بلندگو در پایین آن قرار دارد. در حالی که این دو اسپیکر دیگر اینطور نیستند. اما صادقانه بگوییم، احتمالش بسیار کم است که این موضوع فقط با توجه به اندازه و عملکرد کلی آن برای Encore مشکلی باشد.

نورپردازی

اما چیزی که همه این اسپیکرها دارند یک ویژگی نورپردازی است. و شما نباید تصمیم خرید اسپیکر خود را صرفاً بر اساس یک ویژگی نورپردازی بگیرید. اما اگر چنین بود، JBL بهترین گزینه برای شماست. ویژگی نور سونی خوب است، اما به اندازه JBL چشمگیر نیست. اکنون Partybox Encore Essential دارای یک چراغ حلقه ای شکل RGB کامل است که در اطراف ووفر خود می چرخد.

 اما پس از آن Partybox 110 به میدان می آید که ویژگی نور فقط بزرگتر است. اطراف هر دو ووفر چراغ‌های حلقه‌ای دارید و اطراف توییترها نیز چراغ‌های حلقه‌ای دیگر وجود دارد. اما چه تصمیم به استفاده از Partybox Encore Essential یا Partybox 110 داشته باشید. این ویژگی های نورپردازی در این دو اسپیکر بسیار هوشمند هستند، بسیار روشن هستند و هم در شب و هم در داخل خانه عالی به نظر می رسند. اما اگر تصمیم به استفاده از این ویژگی‌های نورپردازی داشته باشید، عمر باتری را هم در نظر بگیرید.

باتری

اما اکنون اجازه دهید در مورد عمر باتری این اسپیکرها صحبت کنیم زیرا نکات ظریف زیادی در اینجا وجود دارد. Sony XP500 دارای عمر باتری تبلیغ شده 20 ساعته است، در حالی که Partybox 110 دارای عمر باتری تبلیغ شده 12 ساعته و  Partybox Encore Essential دارای عمر باتری تبلیغ شده 6 ساعته است. اما عمر باتری 20 ساعته XP500 با پخش شدن با صدای 30 درصد، با خاموش بودن ویژگی نور، اما با روشن بودن ویژگی مگا بیس آن است که خوب است. با این حال 30 درصد صدای این اسپیکر چیزی نیست. برای پخش صدا در پس زمینه خوب است اما برای گوش دادن به موسیقی خوب نیست. و به طور کلی، داشتن حداکثر حجم صدا در XP500 یک مشکل است، اما بعداً به آن خواهیم پرداخت.

در مورد Partybox Encore Essential عمر باتری تبلیغ شده آن با صدای کمی بیش از 20٪ و ویژگی نور آن خاموش و با تقویت باس خاموش است. با این حال 20 درصد صدا در Partybox به طور قابل توجهی بلندتر از 30 درصد صدا در Sony XP500 است. و به طور کلی Sony XP500 نسبت به اندازه خود کمی آرام است در حالی که از باتری داخلی خود استفاده می کند.

اسپیکر Partybox Encore Essential

 بنابراین شخصاً احساس می‌کنم اکثر مردم به طور منظم از سونی بین 50 تا صد درصد استفاده خواهند کرد. در حالی که صدای 110، 60 تا 80 درصد صدای خوب برای گوش دادن در فضای باز است. بنابراین استفاده در دنیای واقعی با XP500 که با صدای 80 درصد پخش می شود، با ویژگی نور آن روشن و با مگا باس روشن این اسپیکر برای حدود 8 ساعت خوب است. در حالی که صدای 110 با صدای 65 درصد پخش می شود که همان بلندی صدای XP500 در 80 درصد است، با ویژگی نور روشن و با تنظیم باس در سطح 1، این اسپیکر برای حدود 8 ساعت زمان پخش نیز خوب است.

اما بعد از آن Partybox Encore Essential ضروری است که عمر باتری تبلیغ شده آن 6 ساعت است. اما عمر باتری تبلیغ شده 6 ساعتی این است که این اسپیکر با صدای 65 درصد پخش می شود. که صدای خوبی برای استفاده در فضای باز است، و اطمینان میتوان گفت که برای استفاده در فضای داخلی بسیار بلند است.

اتصالات

اما اکنون در مورد پورت‌های این اسپیکرها صحبت خواهیم کرد. اکنون صفحه ورودی ها دارای یک ورودی یک چهارم اینچی است، بنابراین شما می‌توانید فقط یک میکروفون را به آن وصل کنید. در حالی که در دو اسپیکر دیگر می‌توانید دو میکروفون را وصل کنید. بنابراین اگر قصد دارید کارائوکه با افراد بیشتری داشته باشید، ممکن است بخواهید به سمت دو اسپیکر بزرگ تر بروید.

اما چیزی که همه این اسپیکرها دارند USB A است و در صورت لزوم می‌توانید از این پورت‌های USB A برای شارژ دستگاه‌های خود استفاده کنید. یا می‌توانید موسیقی را از طریق یک USB پخش کنید

جک های صدا

و در نهایت جک های صدا روی این اسپیکرها وجود دارد. اکنون می توانید همانطور که باید از اتصال سیمی در هر یک از این اسپیکرها استفاده کنید. با این حال، Partybox 110 یک جک خروجی صدا نیز دارد. بنابراین اگر می‌خواهید، می‌توانید هر اسپیکر دیگری را به آن متصل کنید و آنها را به طور همگام پخش کنید این می تواند یک ویژگی بسیار مفید باشد که ای کاش XP500 نیز از آن برخوردار بود.

بلوتوث

اما وقتی صحبت از اتصال بلوتوث به میان می آید، این اسپیکرها تقریباً یکسان هستند. همه این اسپیکرها را می توان همزمان به دو دستگاه متصل کرد، بنابراین شما و یکی از دوستانتان می توانید هر دو دی جی باشید، تاخیر برای هیچ یک از این اسپیکرها مشکلی ندارد، بنابراین صدا و تصویر شما بدون تاخیر با هم هماهنگ می شوند. کدک های صوتی، هر دو Partybox فقط از SBC و AAC پشتیبانی می کنند، که خوب است… اما XP500 از SBC، AAC و LDAC انحصاری سونی پشتیبانی می کند.

صدا

اما اکنون اجازه دهید در مورد تنظیمات اسپیکر صحبت کنیم. Partybox Encore Essential دارای یک ووفر تکی به سمت جلو و توییتر دوگانه رو به جلو است. در حالی که هر دو 110 و XP500 دارای ووفرهای دوتایی پرتاب رو به جلو و توئیترهای دوگانه هستند.

 و با هر دو Partybox 110 و XP500، شما کانال چپ و کانال راست خود را دارید. اما وجه اشتراک همه این اسپیکرها این است که آنها دارای خروجی هوای باس هستند. بنابراین با هر یک از این اسپیکرها، می توانید باس آنها را به سادگی با قرار دادن آنها در مقابل دیوار تقویت کنید. اما اکنون می خواهیم وارد تست صدا شویم. Partybox 110 با صدای 75 درصد پخش می شود، Partybox Encore Essential با 80 درصد صدا پخش می شود و XP500 با حداکثر صدا پخش می شود. و XP500 با مگا بیس روشن خود بازی می‌کند و هر دو پارتی‌باکس با تقویت بیس خود روی عمق می‌نوازند.

بنابراین ابتدا فکر می‌کنم باید به حداکثر حجم این اسپیکرها بپردازیم. اکنون هر دو Partybox Encore Essential و Partybox 110 در حالی که باتری داخلی خود را خالی می‌کنند، صدای بلندی دارند. در مورد XP500  نه چندان. با حداکثر صدا، در حالی که باتری داخلی XP500 در حال اتمام است … این اسپیکر آنطور که انتظار دارید حجم صدای خود را حفظ نمی کند. با این حال، اگر بخواهید از هر یک از این اسپیکرها در حالی که به برق متصل هستند استفاده کنید، همه آنها عملکرد شما را افزایش خواهند داد. همه آنها کمی بلندتر می شوند و صدای بیس بیشتری خواهند داشت.

 و هنگامی که XP500 به برق وصل می شود، این زمانی است که این اسپیکر همان طور که انتظار دارید کار می کند. در حال حاضر هر دو  Partybox 110 و Partybox Encore Essential در کیفیت صدا عملکرد بالایی دارند. اما عملکرد آنها به اندازه XP500 چشمگیر نیست. اما در مجموع، در حالی که باتری‌های داخلی آن‌ها تمام می‌شود. Partybox Encore Essential به‌طور محسوسی از XP500 بلندتر می‌شود. اما صدای آن به اندازه Partybox 110 نمی‌شود.

اما وقتی صحبت از صدای کلی به میان می‌آید، سونی دارای امضای صدای گرم‌تری نسبت به این دو اسپیکر دیگر است. بنابراین سونی گاهی اوقات کمی سطحی به نظر می رسد. جایی که هر دو Partybox کار بهتری در پخش فرکانس های میانی انجام می دهند. اما من متوجه شدم که Partybox Encore Essential دارای امضای صدای روشن تر ازPartybox 110  است.

 اما باید اشاره کنیم که با سونی، اگر بخواهید می توانید EQ آن را مطابق میل خود تنظیم کنید. و با Partybox Encore Essential هم همینطور.

 اما به طور کلی، اگر می‌خواهید بهترین کیفیت صدا را داشته باشید. Partybox 110 گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. حتی اگر نمی‌توانید EQ آن را تنظیم کنید. این اسپیکر با تقویت باس آن روی عمق تنظیم شده است، به همین دلیل صدای خوبی دارد. وPartybox 110 در مقایسه با Partybox Encore Essential از قدرت فیزیکی بیشتری در بیس خود برخوردار است.

0
دیدگاه‌های نوشته