مروری بر ایرباد های Bose QuietComfort

ایرباد های Bose QuietComfort، کاملا بی سیم هستند و می توان گفت که از قابلیت ANC فوق العاده ای برخوردار هستند. طراحی آن ها بسیار عالی ست، بسیار راحت هستند و هم چنین قادر هستند تا 7 ساعت ممتد، شارژ خود را نگه دارند و موسیقی پخش کنند. با این که آن ها قادر نیستند مثل هدفون های  Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 (over-ear)، مانع شنیده شدن صدای اطراف گردند، اما با این حال، در حد مناسبی مانع می شوند. با این وجود، می توان گفت نقطه ضعف این هدفون ها، طراحی بزرگ شان است، و این امر باعث می شود آن ها کمی از گوش بیرون بزنند.

اگر شما به دنبال ایربادی کاملا بی سیم هستید که از قابلیت ANC، یعنی بلاک کردن صدای های پس زمینه، خوبی برخوردار باشد، و هم چنین کاربرد وسیعی داشته باشد و کیفیت صدای آن نیز عالی و بی نقص باشد، این مدل پیشنهادی است که غالب مصرف کنندگان خود را راضی کرده است.

مروری بر ایرباد های Bose QuietComfort

کاربرد ترکیبی

ایرباد های QuietComfort، طوری طراحی شده اند که می توانند برای کاربرد های زیادی مناسب باشند. این ایرباد ها در بلاک کردن صدا های اضافه اطراف، مثل صدای گفت و گوی دیگران در دفترتان، و یا صدای اتوبوس ها در خیابان، بسیار عالی عمل می کنند. به علاوه این هدفون به خوبی در گوش فیت می شود، و آنقدری ثابت هستند که بتوان از آن ها حین انجام حرکات ورزشی نیز استفاده نمود، به علاوه آن ها رتبه IPX4، را از جهت مقاوم بودن در مقابل آب دریافت کرده اند که آن ها را برای استفاده حین ورزش مناسب تر نیز می سازد.

به لطف صدای عالی و با کیفیتی که تولید می کنند، این هدفون ها برای پخش کردن انواع متنوعی از موسیقی ها مناسب هستند. این ایرباد ها به طور میانگین می توانند تا 7 ساعت موسیقی پخش کنند، البته این عدد می تواند از 9 الی 5 متغیر باشد.

صدای متعادل و عالی

ایرباد های QuietComfort ، از جهت کیفیت صدا، کم نظیر هستند. به لطف طراحی خوب شان، به راحتی در گوش قرار می گیرند و در نتیجه صدا را عالی می توانند به گوش شما برسانند. صدای آن ها متعادل، و دقیق است و نیز کمی بیس اضافه هم دارد. البته، کمی بالا بودن تن صدا می تواند باعث شود که صدای خواننده و آلات موسیقی، تا حدی کوبنده و به نوعی گوش خراش باشد. نوع پوشش آن ها پشت بسته می باشد و هم چنین آن ها از EQ برخوردار نیستند و در نتیجه نمی توان تغییری در تنظیمات صدای آن ها ایجاد نمود.

مناسب برای استفاده در مسافرت ها و رفت و آمد های روزمره

ایرباد های QuietComfort ، گزینه های بسیار خوبی برای مسافرت ها و رفت آمد ها هستند. همان طور که پیش تر نیز ذکر کردیم، این هدفون ها قابلیت ANC بسیار خوبی دارند که آن ها را برای استفاده در اماکن شلوغ، مثل جاهایی که صدای موتور وسایل نقلیه و یا اتوبوس شنیده می شود، مناسب می سازد. به علاوه آن ها بسیار راحت هستند و به همین علت می توان آن ها را مدت طولانی، در محل کار و غیره مورد استفاده قرار داد، بدون آن که آن ها ایجاد حس خستگی نمایند، با این حال، ممکن است 7 ساعت نگه داشتن شارژ توسط آن ها، برای سفر های فوق العاده طولانی مناسب نباشد.

با این وجود، آن ها بسیار سبک هستند و جا به جایی آن ها نیز راحت است، و همین ویژگی آن ها باعث می شود شما بتوانید بی هیچ مشکلی آن ها را با خود به هر جا که می خواهید ببرید.

ورزش و فیتنس

ایرباد های QuietComfort برای استفاده حین تمرینات ورزشی عالی هستند. با این که طراحی آن ها بزرگ است و حجم شان بیشتر از انتظار است، این هدفون های بی سیم باز هم به اندازه کافی کوچک و کم جا هستند که بتوانید به راحتی برای تمرینات ورزشی آن ها را با خود حمل کنید. به علاوه، طراحی آن ها به گونه ای بوده که خیلی عالی در گوش جای می گیرند و به همین دلیل حین تمرینات ورزشی، از گوش تان خارج نخواهند شد. آن ها از رتبه IPX4 برای مقاوت در برابر آب هستند.

اداره ها

ایرباد های QuietComfort ، برای استفاده در اداره ها بسیار مناسب هستند. آن ها بسیار راحت هستند و به همین دلیل می توانید بی هیچ مشکلی حین یک روز کاری آن ها را استفاده کنید، اما با این وجود، ممکن است میزان نگه داشتن شارژ آن ها برای استفاده در کل روز کفاف ندهد. هم چنین آن ها خیلی عالی صدای اطراف را بلاک می کنند و در نتیجه شما می توانید حتی در محل های شلوغ نیز بدون هیچ مشکلی از آن ها استفاده نمایید.

هم چنین، آن ها از حالت استند بای نیز برخوردار هستند، که باعث می شود بدون آن که نیازی به خاموش روشن کردن آن ها باشد، در مصرف باتری آن ها صرفه جویی نمایید

گیمینگ (بدون سیم)

ایرباد های QuietComfort ، گزینه های پیشنهادی و مناسبی برای گیمینگ بی سیم نیستند. با این که می توانید آن ها را از طریق بلوتوث به پی سی متصل نمایید، اما تاخیری که این هدفون ها در منتقل کردن صدا دارند، آن قدر زیاد است که آن ها را برای استفاده حین گیمینگ نا مناسب می سازد. به غیر از این، این ایرباد ها توانایی متصل شدن به پی اس و یا ایکس باکس را ندارند.

گیمینگ (با سیم)

این ایرباد ها قابلیت اتصال سیمی را ندارند و تماما بی سیم عمل می کنند. بنابراین نمی توانند با استفاده از سیم برای گیمینگ مورد استفاده قرار گیرند.

تماس های تلفنی

ایرباد های QuietComfort برای بر قرار کردن تماس های تلفنی، قابل قبول هستند. البته می توان گفت میکروفون آن ها ممکن است کمی صدای شما را زیر تر و نازک تر و هم چنین کمی با اختلال انتقال دهد. هم چنین میکروفون َآن ها در تمایز دادن صدای شما و صدای اضافه اطراف موفق عمل نمی کند. البته به لطف قابلیت ANC شان، صدای اطراف را بلاک می کنند و شما می توانید به خوبی صدای تماس گیرنده را بشنوید. هم چنین شما می توانیدر در اپلیکیشن مکمل این ایرباد ها، صدای خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید آن را حین تماس های تلفنی بهتر بشنوید.

مروری بر ایرباد های Bose QuietComfort

طراحی

ایرباد های QuietComfort ، به شکل بیضی طراحی شده اند و نسبت به نمونه های مشابه، حجم بیشتری دارند و بزرگ تر هستند. طراحی آن ها به شکل کاملا عمودی است و همین این امر باعث تمایز قابل توجه آن ها نسبت به سایر ایرباد های کاملا بی سیم می شود. به علت اندازه بزرگ شان، به راحتی قابل دیده شدن هستند. آن ها در دو رنگ موجود هستند، مشکی و سفید.

راحتی

ایرباد های QuietComfort به طرز قابل توجهی راحت هستند. طراحی آن ها به صورتی است که در گوش تان ثابت می شوند و خیلی عمیق داخل لاله گوش قرار نمی گیرند که ایجاد حس ناراحتی کنند. با این حال، بدنه آن ها بزرگ است و ممکن است کمی از گوش بیرون بزند که ممکن است در مواقعی که فرضا کلاه بر سر گذاشته اید، کمی دردسر ساز باشد. اگر به دنبال هدفون راحت تر هستید، هدفون ها بی سیم Jabra Elite 85t نیز می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند.

کنترل ها و دکمه ها

ایرباد های QuietComfort ، از دکمه های خوب و لمسی برخوردار است. ایرباد مخصوص گوش چپ، کنترل ANC را دارد، به طوری که با دو بار لمس کردن، می توانید به تنظیمات در دسترس دست یابید و از طریق اپلیکیشن مکمل، تنظیمات مورد نظر خود را اعمال نمایید. باقی کنترل ها و دکمه ها، بر ایرباد سمت راست قرار گرفته اند. می توانید با بالا پایین کردن کنترل ها، میزان صدا را کم یا زیاد کنید، یا با دو بار لمس کردن، موسیقی را استپ و یا مجددا پلی کنید. همچنین اگر دستتان را روی کنترل نگه دارید، می توانید از ترقی دهنده صدا استفاده کنید.

دکمه ها به خوبی عملی که باید را انجام می دهند، اما متاسفانه دستگاه هنگام کم و زیاد کردن و یا استپ و پلی کردن صدا، صدایی ایجاد نمی کند که شما را متوجه آن کند. به علاوه این ایرباد ها، دکمه ای برای اسکیپ کردن یک موسیقی و پرش به موسیقی بعدی ندارند. در ضمن، گاهی ممکن است کنترل کردن دکمه های مربوط به کم و زیاد کردن میزان صدا، سخت باشد.

 • سیستم عامل سازگار: به سیستم عامل خاصی وابسته نمی باشد.
 • راحتی استفاده: قابل قبول
 • فیدبک: قابل قبول
 • دکمه های پخش آهنگ و یا بر قراری تماس: دارد
 • دکمه کنترل میزان صدا: دارد
 • دکمه کنترل میکروفون: ندارد
 • صدا آمیزی: ندارد
 • دکمه کنترل نویز کنسلینگ: دارد
 • قابلیت برقراری تماس: دارد
 • دکمه های دیگر: ترقی دهنده صدا

نفس گیری

این ایرباد ها، قابلیت نفس گیری بسیار خوبی دارند. آن ها دما را در لاله گوشتان جمع نمی کنند، و به همین علت می توانید به راحتی آن ها را حین ورزش و یا فعالیت های روزمره، بدون حس گرما و یا عرق کردن استفاده کنید.

قابلیت جا به جایی

این هدفون ها از نظر قابلیت جا به جایی عالی هستند. با این که نسبت به سایر ایرباد های بی سیم حجم بزرگی دارند، باز هم به راحتی در جیب هایتان جا می شوند. البته، آن ها یک کیس به همراه دارند که آن نیز می تواند در جیب های بزرگ و یا کیف های کوچک جای گیرد.

محافظ/ کیس

کیس همراه این ایرباد ها، کیفیت خوبی دارد. این کیس، 5 تا لامپ ال ای دی هم دارد که می توانند میزان باتری ایرباد ها را نمایش دهند. به علاوه آن ها قابلیت قفل کردن دارند، که این قابلیت برای جلوگیری از بیرون افتادن ایرباد ها طراحی شده است. با این حال، برخی مصرف کنندگان باور دارند که این کیس بیش از حد جاگیر است.

کیفیت ساخت

کیفیت بدنه آن ها عالی است. آن ها محکم و مقاوم به نظر می رسند، بنابراین می توان نتیجه گرفت که در برای افتادن های اتفاقی مقاوم هستند. کیس ان ها نیز بسیار محکم و مقاوم است، با این که کمی جاگیر است. این ایرباد ها در برابر آب نیز مقاومت دارند.

از نظر ثبات

این ایرباد ها بسیار ثابت هستند. به لطف طراحی خاص شان و باله هایی که دارند، در گوش ثابت می شوند و نمی افتند. به همین علت آن ها برای استفاده عین فعالیت های بدنی نیز مناسب هستند. با این حال، آن ها به علت بدنه بزرگشان کمی از گوش بیرون می زنند و ممکن است به چیزی گیر کنند

صدا

وضعیت پخش صدا

صدای این ایرباد ها بسیار دقیق و با کیفیت است، و کمی نیز حالت کوبندگی و بیس اضافه دارد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است صدا گوش خراش و کوبنده به نظر برسد. با همه این اوصاف، این ایرباد ها صدای خوبی دارند و برای انواع مختلفی از موسیقی ها مناسب هستند.

ثبات پاسخ فرکانسی

این ایرباد ها، ثبات پاسخ فرکانسی عالی ای دارند. مثل اکثر ایرباد ها، اگر بتوانید آن ها به طور مناسبی در گوش قرار دهید، بیس و صدای زیر آن ها همواره دقیق و مثل همیشه خواهد بود.

میزان بیس و دقت آن

بیس این ایرباد ها نیز چشم گیر و عالی ست. بیس آن ها کمی قوی تر از حالت عادی است، و همین باعث می شود حالت گوبنده تری داشته باشد و برای برخی ژانر های موسیقی مثل هیپ هاپ عالی باشد. با این حال، بیس این ایرباد ها عالی و متعادل است و برای انواع ژانر های موسیقی مناسب است.

دقت صوت

دقت صورت این ایرباد ها فوق العادست. محدوده صدا عالی و یکسان است، و همه صدا های پخش شده از ایرباد در نتیجه دقیق و جزئی هستند. کوبندگی کمی در محدوده دقت بالا هست، که می تواند باعث شود صدا کمی کوبنده تر از حالت عادی به گوش برسد.

میزان دقت صدای زیر

صدای زیر این ایرباد ها نیز بسیار دقیق است. کمی در محدوده صدای زیر کم، این صدا تشدید می شود و ممکن است باعث کمی کوبندگی و گوشخراش شدن صدا گردد. در محدوده صدای زیر متوسط نیز ممکن است صدا کمی به گوش برسد.

دره ها و قله ها

این هدفون ها، قله ها و دره های بسیار خوب و تنظیم شده ای دارند. (منظور از قله و دره، صعود و نزول صداست). زمانی که قله ها و دره های کمی وجود دارد، قله ای که بین محدوده صدای زیر متوسط و کم قرار بگیرد، می تواند موجب کوبندگی و گوشخراش به نظر رسیدن صدا گردد. این قله در نمودار صدای کم و متوسط، صدا ها را کمی خشن و زننده جلوه می دهد.

محور صوتی گوش

محور صوتی این ایرباد ها بسیار عالی ست. میزان تاخیر اندازه گیری شده آن ها در حدی است که باعث می شود بیس و صدای زیر بسیار دقیق و درست باشد. چپ و راست این ایرباد ها نیز طوری طراحی شده که به خوبی از نظر فرکانس و نوسان ها هماهنگ است، که این امر تاثیر قابل توجهی در درست و دقیق به نظر رسیدن صدا دارد. با این حال، در نظر داشته باشید که این نتایج می تواند با توجه به موارد متغیر، کمی متفاوت باشد.

قابلیت صدای استودیویی یا همان Soundstage

درست مثل اکثر ایرباد ها، صدای استودیویی این ایرباد نیز تعریفی ندارد. به علت نوع طراحی شان این ایرباد ها همه گوش را پوشش نمی دهند و این عامل بسیار مهمی در عدم ایجاد صدای درست و قابل تایید برای ساندستیج است. آن ها نوع پوشش پشت بسته دارند، و به همین علت نمی توانند حس باز و دقیقی از صدا، مثل هدفون های پشت باز ارائه دهند.

ساندستیج مجازی

 • مدل سازی سر: ندارد
 • مدل سازی اسپیکر: ندارد
 • محیط و اتمسفر اتاق: ندارد
 • ردیابی سر: ندارد
 • صدای فراگیر مجازی: ندارد

این ایرباد ها قابلیت ایجاد صدای استودیویی مجازی ندارند.

بالا پایین های هماهنگ صدا

این ایرباد ها، از هماهنگی خارق العاده ای در بالا و پایین صدا برخوردار هستند. با این که کمی در محدوده صدای زیر می توان نقص مشاهده کرد، اما می توان گفت به طور کلی تمامی فرکانس ها در محدوده خوبی قرار دارند، در نتیجه، صدای تولید شده از آن ها نیز دقیق و خالص است.

Noise Canceling

قابلیت نویز کنسلینگ

این هدفون ها از نظر حذف کردن صدا های اضافه بی نظیرند. به لطف قابلیت ANC شان، می توانند صدا های اضافه اطراف، به ویژه آن هایی که بیس قوی ای دارند، مثل صدای اتوبوس و موتور های وسایل نقلیه را حذف کنند و مانع شنیده شدنشان گردند. به علاوه آن ها قادرند برخی صدا های معمولی نیز، مثل گفت و گوی اطرافیان، بکاهند و صدا را به طور یکسان و بی مشکل به شما برسانند.

نشت صدا

عملکرد نشت صدای این ایرباد ها عالی است. تنظیمات آن ها به گونه ای است که صدا را به اندازه بسیار کم و تنها در محدوده های زیر نشت می دهند، به همین علت حتی اگر با صدای بلند نیز مشغول گوش دادن به موسیقی باشید، اطرافیان تان از این امر منزجر نخواهند شد.

میکروفون

مدل هدفون

میکروفون این ایرباد ها به آن ها متصل و به اصطلاح یکپارچه می باشد.

کیفیت ضبط کردن

با این که صدای رکورد شده کمی غیر واقعی به نظر می رسد، با این حال کیفیت صدای ضبط شده توسط این میکروفون ها در حد قابل قبول می باشد.

قابلیت کنترل کردن نویز

این قابلیت در این ایرباد ها در سطح معمولی و متوسط قرار دارد. چرا که میکروفون نمی تواند به درستی صدای شما را از صدای اطراف تشخیص دهد، به خصوص وقتی در مکانی شلوغ مثل مترو ها و یا خیابان ها هستید.

باتری

این ایرباد ها از جهت باتری نیز در حالت معمول و قابل قبول قرار دارند. با این که در تبلیغ آن ها گفته می شود تا 6 ساعت باتری دارند، اما طبق بررسی های ما می توانند تا 7 ساعت شارژ خود را نگه دارند، که این عدد آن ها در برابر سایر ایرباد های بی سیم نویز کنسلینگ، مثل Samsung Galaxy Buds Live آن را سرافراز می گرداند.

خوشبختانه، آن ها هنگامی که از گوشتان خارج شوند به حالت استند بای می روند در در مصرف باتریشان صرفه جویی می کنند. کیس محافظ آن ها دو شارژ اضافه دارد، که در مواقعی که نمی توانید ایرباد ها را شارژ کنید می تواند به کمک تان بیاید.

اپلیکیشن 

 • نام اپ: Bose Music
 • IOS: دارد
 • اندروید: دارد
 • macOS: ندارد
 • ویندوز: ندارد
 • Equalizer: ندارد
 • قابلیت تنظیم ANC: دارد
 • قابلیت کنترل میکروفون: ندارد
 • افکت های صدا: ندارد
 • قابلیت تنظیم پخش موسیقی: دارد
 • نقشه دکمه ها: دارد
 • سایر قابلیت ها: ندارد

این اپ مکمل، عملکرد بسیار عالی ای دارد. با این که این اپ به شما قابلیت تنظیم EQ را نمی دهد، شما می توانید با استفاده از آن میزان باتری، میزان صدا و حتی میزان وضعیت تنظیمات ANC را ببینید. از طریق این اپ می توانید ایربادتان را طوری تنظیم کنید که در صورتی که متوجه شد بر گوشتان قرار دارد، به طور خودکار پخش کردن موسیقی را آغاز کند. هم چنین در آن بخش می توانید صدای خودتان را به گونه ای تنظیم کنید که حین بر قرار کردن تماس های تلفنی، صدای خود را بهتر بشنوید.

بلوتوث

اتصال بلوتوث این هدفون ها بسیار خوب و کم نظیر است. با این که ورژن بلوتوث این ایرباد ها 5.1 می باشد، اما متاسفانه باید بگوییم که از قابلیت NFC و یا متصل شدن همزمان به بیش از یک دستگاه را ندارند. با این که می توان گفت میزان تاخیر صدای آن ها در پی سی بالاست، اما این تاخیر در گوشی های آی او اس و یا اندروید به اندازه قابل توجهی کمتر است که آن ها را برای ضبط ویدیو ها و یا تماس های ویدیوی آنلاین مناسب می سازد.

با تمامی این اوصاف، می توان گفت عامل دیگری نیز در این میزان تاخیر تاثیر دارد، آن هم اپلیکیشن هایی است که در حال استفاده از آن باز هستید، با توجه به این مورد این میزان می تواند متغیر باشد.

از نظر اتصال بدون بلوتوث

این هدفون ها تنها با بلوتوث عمل می کند.

اتصال سیمی

این ایرباد ها قادر نیستند با استفاده از سیم عمل کنند، تنها روش اتصال آن ها با استفاده از بلوتوث است، آن ها تنها از یک کابل شارژر بهره مندند که در محافظ آن ها واقع شده است.

اتصال به PS4/PC

 • سیم اتصال به PS4/PC: ندارد
 • کابل یو اس بی اتصال به PS4/PC: ندارد
 • اتصال بی سیم غیر بلوتوثی به PS4/PC: ندارد

این ایرباد ها تنها قادرند به پی سی هایی که بلوتوث یا دانگل دارند متصل شوند و با پی اس هم سازگاری ندارند و متصل نمی شوند. هم چنین به علت این که تاخیر صدای آن ها هنگام اتصال به پی سی زیاد است، پیشنهاد نمی شود برای گیمینگ از آن ها استفاده کنید.

اتصال به ایکس باکس

 • اتصال با سیم به ایکس باکس: ندارد
 • کابل اتصال به ایکس باکس: ندارد
 • اتصال غیر بلوتوثی و غیر سیمی به ایکس باکس: ندارد
 • این ایرباد ها با ایکس باکس سازگاری ندارند و به آن ها متصل نمی شوند.

پایه شارژ

به همراه این ایرباد ها به شما کیس شارژری تحویل داده می شود، که دو شارژ اضافه نیز در خود نگه می دارد. با استفاده از کابلی که به همراهش است می تواند شارژ شود و یا با استفاده از شارژر های بی سیم. این کیس ورودی های دیگری ندارد.

مروری بر ایرباد های Bose QuietComfort

محتویات جعبه 

 • ایرباد ها
 • باله های نگه دارنده جایگزین
 • کابل یو اس بی شارژر