6 مرحله برای انتخاب هدفون مناسب | Choose Right Headphone

نحوه استفاده از هدفون خود را مشخص کنید آیا هنگام مسافرت، نشستن در اتاق یا ورزشگاه از هدفون استفاده می کنید؟ یا شاید هر سه؟ هدفون های مختلف برای شرایط مختلف مناسب خواهد بود. در ادامه، این مطالب به شما کمک میکند تا موارد مناسب را برای خود تشخیص دهید.

نوع هدفون مناسب را انتخاب کنید.

قبل از اینکه به قابلیت هایی از قبیل نویز کنسلینگ، ویژگی های هوشمند و … برسیم ، ابتدا باید نوع هدفون مورد نظر خود را تعیین کنید. بنابراین اجازه دهید این کار را انجام دهیم. سه نوع اصلی هدفون عبارتند از دور گوشی ، داخل گوشی و روی گوشی.

6 مرحله برای انتخاب هدفون مناسب | Six Ways to Choose Right Headphone

هدفون های دور گوشی

هدفون های دور گوشی ،کلاسیک و اورجینال استایل هستند و در دو نسخه بسته و باز عرضه می شوند. هدفونهای پشت بسته به طور طبیعی موسیقی شما را در خود نگه می دارند و مانع از شنیده شدن موسیقی توسط دیگران در اطرافتان می شود، در حالی که هدفون های پشت باز دارای دهانه هایی هستند که صداهای خارجی را به داخل و داخلی را بیرون می دهند.

هدفون های روی گوشی

هدفون های روی گوشی ،به طور کلی کوچکتر و سبک تر از هدفون های دور گوشی هستند. هدفون های روی گوشی نیز در انواع باز و بسته عرضه می شوند ، اما این نوع هدفون ها، بیشتر از هدفون های دور گوشی صدای محیط را پخش می کنند.6 مرحله برای انتخاب هدفون مناسب | Six Ways to Choose Right Headphone

هدفون های داخل گوشی

هدفون های داخل گوشی که غالباً ایرباد یا ایرفون نامیده می شوند ، از هر سه نوع کوچکترین هستند و در مجرای گوش قرار می گیرند. این روزها همه جا هستند ، تا حد زیادی به لطف برند اپل که هر جفت آن همراه با آیفون عرضه میشود.

6 مرحله برای انتخاب هدفون مناسب | Six Ways to Choose Right Headphone

هدفون های پشت بسته

در اینجا ، بدنه بیرونی فاقد سوراخ یا دریچه است و کل ساختار آن به گونه ای ساخته شده است که گوش شما را فشرده می سازد. و درایور ها به گونه ای در ایرکاپ قرار گرفته اند که تمام صدا را فقط به گوش شما می فرستد. این رایج ترین طرحی است که در همه نوع هدفون یافت می شود.

هدفون های پشت باز

هدفون های پشت باز. دریچه ها و سوراخ ها را می بینید؟ با قرار گرفتن درایور ها در معرض دنیای خارج هدفون، صدا از درون می گذرد و اجازه می دهد هوا به داخل گوش وارد و خارج شود. این باعث ایجاد صدای جادارتر و توهم یک استریوی معمولی می شود. برخی می گویند که این روشی طبیعی تر و کمتر ساخته شده، برای شنیدن موسیقی است.

سیمی یا وایرلس

هدفون های وایرلس بلوتوثی ممتاز امروزه بسیار عالی هستند. کیفیت صدا ،عملا با نسخه های سیمی مشابه، قابل تشخیص نیست. و شما دو نوع مختلف برای انتخاب دارید، وایرلس و وایرلس واقعی. ما می توانیم مزایای استفاده از هدفون های وایرلس را لیست کنیم؛ احساس آزادی، متصل نبودن فیزیکی به دستگاه و … بدون شک اگر می توانید، هدفون های وایرلس را بخرید. از این گذشته ، تقریباً هر جفت هدفون وایرلس موجود در بازار نیز با سیم عرضه می شود ، بنابراین شما هنوز هم بهترین های هر دو جهان را دارید.6 مرحله برای انتخاب هدفون مناسب | Six Ways to Choose Right Headphone

هنوز دو دلیل مهم برای در نظر گرفتن هدفون های سیمی وجود دارد. مورد اول: اگر شما واقعا یک موسیقیدان یا مهندس صدا هستید، این به معنی است که شما علاقه مند به داشتن هدفون های سیمی همراه با کیفیت صدای بالا و صدای مداوم ، بدون توجه به شرایط هستید.دومین دلیل مهم، عمر باتری است. بلوتوث به طور مداوم باتری را تخلیه می کند و هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که باتری چه زمانی تمام می شود.

Noise Canceling

دو نوع مختلف فناوری هدفون برای تکنولوژی نویز کنسلینگ وجود دارد و هر دو برای نویز کنسلینگ اطراف شما کار می کنند. که بتوانید روی موسیقی خود تمرکز کنید. اکتیو نویز کنسلینگ، روش جدیدی است که در آن صداهای ناخواسته توسط صداهای جدید ایجاد شده حذف می شوند. پسیو نویز ریداکشن، ارزان تر است ، نیازی به برق ندارد و از تکنیک های عایق برای جلوگیری از سر و صدای ناخواسته استفاده می کند.

اگر در سه سال گذشته هدفون خریداری نکرده اید ، واقعاً سورپرایز خوبی در انتظار شماست. سخت است که در مورد میزان کیفیت بهتر هدفون ها با آخرین فناوری نویز کنسلینگ مبالغه شود. خواه صدای یک هواپیمای شلوغ یا فضای داخلی قطار یا صدای شهر در شب باشد. صدای هیاهوی کارکنان دفتر نزدیک یا حتی صدای زنگ ماشین آلات سبک در اطراف ، همه چیز از بین می رود و هیچ چیزی جز شما و موسیقی شما باقی نمی گذارد.

تقویت کننده ها6 مرحله برای انتخاب هدفون مناسب | Six Ways to Choose Right Headphone

چرا به یک تقویت کنندۀ هدفون نیاز دارید: یک تقویت کنندۀ هدفون خوب عملکرد هدفون را چند درجه افزایش می دهد. از جمله موارد دیگر ، یک تقویت کننده هدفون به اطلاعات دیجیتالی سطح پایین که اغلب در حین ضبط ناپدید میشوند، دسترسی پیدا می کند.

DACs

مبدل دیجیتال به آنالوگ. موسیقی دیجیتال در قالب یک فایل MP3 به شدت فشرده شده و در نتیجه، فاقد جزئیاتی میشود که بخشی از ضبط آنالوگ اصلی بوده است. اما یک DAC، آن فایل دیجیتالی را به یک فایل آنالوگ تبدیل می کند و آن فایل آنالوگ بسیار به ضبط استودیوی اصلی نزدیکتر میشود؛ و نتیجه، صدایی بهتر ، غنی تر ، تمیزتر و دقیق تر است.

کابل و پایه ها

بسیاری از هدفون های دور گوشی، با کیف مخصوص خود برای محافظت در برابر گرد و غبار ، خاک و آسیب مجهز می شوند. اما، اگر به طور مکرر به آنها گوش می دهید و می خواهید آنها را به نمایش بگذارید ، پایه هدفون یک گزینه عالی برای نمایش وسایل شما است. در صورت نیاز به ارتقاء کابل هدفون یا ایرکاپ، برخی از برند ها قطعات جایگزین می فروشند تا هدفون شما جدید باشد.

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن 6 نکتۀ اشاره شده، میتوانید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید. همچنین،در طول مطلب دانستیم که قطعات متعددی در پیشرفت هدفون ،تاثیر چشمگیری دارند .