معرفی ساندبار قدرتمند Sonos Beam

ساندبار قدرتمند Sonos Beam دارای یک طراحی جمع و جور بوده مانندساندبار JBL Bar 9.1 True Wireless Surround with Dolby Atmos و ساندبار JBL Bar 2.1 Deep Bass مشخصات صدای آن بی نظیر است، اما کاملاً برای گوش دادن به بیشتر انواع محتوای صوتی مناسب است. اگرچه فاقد برخی از بیس های کم است، اما می توانید با افزودن ساب ووفر بی سیم جداگانه، عملکرد بیس آن را بهبود ببخشید. ضمن آنکه این ساندبار، می تواند نسبتاً بلند شود، اما در حداکثر میزان صدا کمی فشرده سازی وجود دارد. برای دریافت اطلاعاتی جامع تر در این خصوص، می توانید با تهران اسپیکر همراه باشید.

نگاهی اجمالی بر ساندبار قدرتمند Sonos Beam

  • ایجاد تنظیمات با بهره مندی از برنامه Sonos
  • کنترل صدا با دستیار Google و آمازون الکسا
  • مناسب برای نمایش تلویزیونی و گفتگو
  • یک درگاه صوتی HDMI بدون ورودی نوری یا 3.5 میلی متری
  • دارای یک کابل HDMI 1.5 متری و یک آداپتور کابل HDMI به نوری
  • دارای ویژگی تقویت صدا و کاهش تأثیر ضربات در حالت شبانه
  • ساندباری هوشمند و جمع و جور برای تلویزیون، موسیقی و موارد دیگر.
  • ساندبار زیبا و جمع و جور در اندازه 65 * 6.7 *10.1 سانتی متر
  • کیفیت ساخت فوق العاده و استفاده از پلاستیک با دوام بالا
  • راه اندازی بسیار آسان و تنظیمات ساده با  HDMI ARC در تلویزیون

مناسب برای نمایش تلویزیونی

 Sonos Beamبرای گفتگو و نمایش های تلویزیونی عالی است. این یک نمایه صدای نسبتاً خنثی دارد که برای محتوای صوتی، مانند پادکست ها یا کتاب های صوتی کاملا مناسب است. می توانید از طریق Wi-Fi محتوای دستگاه های تلفن همراه خود را به صورت بی سیم پخش کنید.

Beam یک مجموعه صدای عالی و قابل تنظیم است که به خوبی می تواند با محصولات هم رده خود رقابت کند. در این دستگاه گزینه های اتصال کاملا محدود است. با این حال، بلندگوهای شارژی جانبی این ساندبار، یک صحنه صدای گسترده ایجاد می کنند که به شما کمک می کند تا در صدای خود غرق شوید.

طراحی مناسب

معرفی ساندبار قدرتمند Sonos Beam

 

سیستم صوتی Sonos Beam دارای طراحی کاملاً ساده ای است که بیشتر از پلاستیک مستحکم ساخته شده است. یک پوشش پارچه ای مانند کل دستگاه را احاطه کرده است که می تواند کثیف شود یا پاره شود. در بالای ساندبار، سه دکمه حساس به لمس وجود دارد. البته باید اشاره کنیم که این دستگاه شامل ساب ووفر و ماهواره نیست. با این حال، می توانید یک ساب ووفر جداگانه خریداری کنید تا تنظیمات خود را به روز کنید.

این ساندبار زیبا و جمع و جور در اندازه 65 * 6.7 *10.1 سانتی متر طراحی شده است که به سادگی می توانید آن را در جلوی پایه های تلویزیون خود قرار دهید. در قسمت پشت دستگاه نیز، یک شکاف برای کابل برق و ورودی ها قرار دارد. اگر می خواهید آن را به دیوار نصب کنید، باید براکت های مخصوص نصب دیوار را بخرید. سوراخ های نصب شده دیواری در زیر ساندبار وجود دارد.

در کل می توان گفت که ساندبار Sonos Beam از کیفیت ساخت فوق العاده ای برخوردار است. گرچه ساخت پلاستیکی دارد اما هنوز هم بسیار محکم احساس می شود. هنگام تحویل این ساندبار زیبا یک کابل HDMI به طول  1.5 متر و یک طول کابل نوری دیجیتال دریافت خواهید کرد. می توان گفت که  Sonos Beam یک ساندبار هوشمند جمع و جور و قدرتمند است که در رنگ سیاه عرضه شده و زیبایی لازم را از آن خود کرده است.

پاسخ فرکانس استریو

پاسخ فرکانس استریو Sonos Beam مناسب است. مشخصات صدای آن کاملاً متعادل بوده و صدایی خنثی با لمس روشنایی تولید می کند. البته باید متذکر شویم که ساندبار Beam در برنامه همراه خود دارای تنظیمات بیس و سه گانه است. با تنظیم بیس روی +1 و تنظیم سه برابر -3 ، پاسخ فرکانس استریو خوبی دارد. اگرچه هنوز هم در تلاش است تا یک بیس کم صدا را تولید کند، اما مشخصات صدای آن خنثی تر بوده و آن را برای انواع محتوای صوتی مناسب می کند.

صحنه صدای مناسب

این سیستم صوتی قدرتمند، صدای عالی و بی نظیر دارد. بلندگوهای قابل شارژ کناری، با بلندگوی کانال مرکزی آن کار می کنند تا یک صحنه صدا تولید کنند. با این حال، شما نمی توانید این تنظیم را غیرفعال کنید.گرچه این جلوه گسترش مرحله صدا، به خوبی کار می کند، اما به نظر می رسد صدا به جای مکانی خاص، از یک منطقه عمومی می آید. این ساندبار Sonos Beam می تواند کاملاً بلند باشد که برای استفاده در اتاق های بزرگ بسیار مناسب است. با این حال، برخی مصنوعات فشرده سازی در حداکثر حجم وجود دارد که به ویژه در محدوده بیس احساس می شود.

تجربه صدای فراگیر

معرفی ساندبار قدرتمند Sonos Beam

 

همچنین باید اشاره کنیم که عملکرد THD این نوار صدا خوب است. در یک میزان شنوایی طبیعی، تحریف زیادی وجود ندارد و در نتیجه صدای واضح و خالص ایجاد می شود. در میزان حداکثری نیز نویز صدای محیط زیاد نیست. این سیستم صوتی یک تنظیمات 3.0 با عملکرد عالی کانال مرکزی است که به بازتولید واضح و دقیق گفتگو کمک می کند. میان برد متعادل آن باعث می شود صدای گفت و گو در ترکیب وجود داشته باشد.

البته Sonos Beam تنظیم 3.0 عملکرد ضعیفی در احاطه دارد. به عنوان یک ساندبار مستقل، هنگام تولید صوتی از بلندگوی چپ و راست و برای تولید صدای فراگیر خود، همه چیز را به سیگنال استریو تبدیل می کند و تلاش می کند تا نمایشی دقیق و واضح از اشیاء اطراف را ایجاد کند که باعث می شود محتوای صوتی شما کمتر عمیق شود.

ضمن آنکه صدا هایی  مانند قدم ها و صداها احساس می شود بیشتر از اطراف شما می آیند به جای آن که از جلوی ساندبار بیایند. خوشبختانه، چون درایورهای راست و چپ در کنار Sonos Beam قرار دارند، می تواند تجربه فراگیر را کمی بهتر کند. همچنین می توانید این ساندبار را با ماهواره های جداگانه ارتقا داد تا عملکرد محیط اطراف آن را بهبود ببخشید.

ویژگی افزایش صدا

ساندبار Beam از ویژگی های افزایش صدای قابل قبولی برخوردار است که شامل تقویت گفتگو برای تولید گفتار واضح تر و حالت شبانه برای تنظیم میزان صدای محتوای مختلف هنگام تغییر است. این ساندبار حتی ویژگی تصحیح اتاق را نیز در اختیار شما قرار می دهد که نمایه صدا را به طور خودکار بر روی صوت اتاق که در آن قرار دارد، تنظیم می کند.

اتصالات و ورودی ها

Sonos Beam دارای مقدار محدودی ورودی فیزیکی است که شامل پورت اترنت و HDMI ARC است. در حالی که محدودیت دارید، با استفاده از آداپتور HDMI به Optical که در جعبه موجود است، می توانید از HDMI ARC در پورت با دستگاه های خارجی که دارای Optical Out هستند، استفاده کنید. همچنین Beam از طریق پورت HDMI ARC خود از صدای فراگیر پشتیبانی می کند.

این فقط از محتوای Dolby Digital پشتیبانی می کند که اغلب در سیستم عامل های Blu-ray و streaming یافت می شود. توجه داشته باشید که این ساندبار Sonos عملکرد تاخیر برجسته ای دارد. از طریق درگاه های ARC و Optical دارای تأخیر کم است و باعث می شود برای تماشای فیلم مناسب باشد. با این اوصاف، برخی از برنامه و تلویزیون ها ممکن است تاخیر متفاوتی را جبران کنند.

در حالی که Sonos Beam از قابلیت اتصال بلوتوث برخوردار نیست، اما همچنان می تواند با استفاده از Wi-Fi به دستگاه های خارجی متصل شود. همچنین برخی از برنامه ها مانند Spotify دارای پشتیبانی مستقیم داخلی هستند تا بتوانید به راحتی آهنگ های مورد علاقه خود را از دستگاه تلفن همراه خود پخش کنید.

اگر دستگاه iOS دارید، می توانید با استفاده از Apple AirPlay انتخاب کنید. اگر برنامه Sonos دارید، این برنامه شما را به منابع مختلف موسیقی متصل می کند که می توانند برای پخش صدا استفاده شوند. ضمن آنکه رابط این ساندبار دارای دو چراغ است. نور اصلی چشمک می زند و با توجه به منبع ورودی شما تغییر رنگ می دهد. چراغ دوم که بالای نماد میکروفون تعبیه شده است، هنگامی که میکروفون را فعال می کنید روشن می شود.

کنترل های کاربردی

کنترل های حساس به لمس Sonos Beam کاملاً اساسی و کاربردی هستند، از جمله پخش یا مکث، افزایش یا کاهش صدا، رد شدن از مسیر و فعال کردن یا غیرفعال کردن میکروفون را شامل می شوند که می تواند در تنظیم ساده ساندبار مناسب باشد. باید اضافه کنیم که این ساندبارSonos  ریموت ندارد.

در عوض، اگر آن را از طریق ویژگی Remote Control Setup در برنامه آن تنظیم کنید، می توانید از طریق کنترل از راه دور IR تلویزیون خود برای کنترل میزان صدا استفاده کنید. همچنین این ساندبار ، همراه الکسا و دستیار Google ساخته شده است.

همچنین یک کار جالب که سونوس انجام می دهد این است که از هرگونه تنظیم اضافه چشم پوشی می کند و دستیاران هوشمند مانند الکسا را که مانند یک کنترل از راه دور عمل می کنند، تسهیل می کند. بنابراین، نه تنها Beam ، هنگامی که به تلویزیون سازگار متصل است، به عنوان یک اسپیکر قدرتمند و کامل عمل می کند، بلکه به شما امکان می دهد از الکسا بخواهید تلویزیون را روشن و خاموش کند.

برنامه Sonos S2

Sonos Beam با برنامه Sonos S2 سازگار است. شما می توانید از برنامه برای کنترل تمام تنظیمات دستگاه استفاده کنید. همچنین، می توانید سرویس های موسیقی مانند Spotify را به برنامه پیوند دهید و هشدارها را تنظیم کنید تا از آن به عنوان ساعت زنگ دار استفاده شود. این برنامه به شما امکان می دهد بلندگوهای Sonos دیگر را کنترل کرده و تنظیمات اتاق را با آنها ایجاد کنید. با این حال، فقط می توانید ویژگی اصلاح اتاق Trueplay Tuning را با استفاده از دستگاه های iOS در حال حاضر کنترل کنید.

به خاطر داشته باشید که Sonos Beam حالت کم مصرف یا استندبای ندارد. می توانید برای محتوای صوتی خود یک تایمر خواب تنظیم کنید که بعد از مدت زمان مشخصی صدا را خاموش کند، اگرچه این خود ساندبار را خاموش نمی کند. پس از تنظیم، می توانید از راه دور تلویزیون برای کنترل میزان دستگاه نیز استفاده کنید.

مشخصات فنی داخلی

در داخل Sonos Beam چهار درایور تمام برد، یک تویتر مرکزی و سه رادیاتور غیر فعال وجود دارد که برای افزودن به باس تعبیه شده است. این درایورها با هم کار می کنند تا به ساندبار کمک کنند صدا را منتقل کند. بلندگوهای داخلی، مخصوص Beam ساخته شده اند.

این ساندبار Sonos برای سه کانال طراحی شده است، اما تقریباً می تواند به لطف Trueplay مانند صدای فراگیر واقعی به نظر می رسند.این جادو هنگام راه اندازی اتفاق می افتد که بلندگو از شما می خواهد از تبلت یا تلفن هوشمند خود برای اسکن اتاق استفاده کنید.

وقتی Trueplay فعال باشد ، اتاق با صدا پر می شود به نظر می رسد با چیزی مانند یک نوار صدا بهتر کار می کند زیرا شعاع آن بسیار بزرگتر است. اگر کاربر Android هستید ، متأسفانه این گزینه را از دست خواهید داد زیرا Trueplay در حال حاضر فقط از طریق دستگاه های iOS در دسترس است.

راه اندازی Sonos Beam

تنظیم Sonos Beam دو برابر است. HDMI ARC در تلویزیون، به Beam اجازه می دهد تا صدا و تصویر را همگام سازی کرده و در عرض چند دقیقه همه کارها را از راه دور تلویزیون انجام دهد. این قسمت آخر برای این سیستم صوتی Sonos بسیار مهم است، زیرا دستگاه با کنترل از راه دور همراه نیست.

مانند همه محصولات Sonos ، ایده این است که شما برای کنترل میزان صدا ، اتصال بلندگوها و موارد مشابه از برنامه Sonos استفاده می کنید. این خوب است اما در یک سناریوی سینمای خانگی، شما این را به عنوان یک روش اضافی می خواهید نه تنها راه کنترل بلندگو و به همین دلیل Sonos HDMI ARC را برای راه اندازی انتخاب نموده است.

بدون HDMI ARC ، همه چیز کمی پیچیده می شود. Sonos البته دقت لازم را انجام داده و به یک آداپتور نوری نیز اضافه کرده است که لازم است آن را به کابل HDMI همراه متصل کنید و می توانید از طریق درگاه نوری از Beam استفاده کنید. با این حال، برای اینکه به درستی کار کند، باید وارد تنظیمات برنامه Sonos شوید.