Sony WH 1000XM5 Hot News

اخبار پیرامون Sony wh1000XM5

جزئیات نسل بعدی بهترین هدفون دهه اخیر Sony wh 1000xm5، ساخته شده توسط ابرکمپانی دنیای تکنولوژی، Sony ، به بیرون درز کرده است. این اخبار نوید طراحی جدید و مشخصات پیشرفته تر را در مقایسه با بهترین هدفون حال و حاضر دنیا یعنی Sony wh 1000XM4، میدهد.

هدفون Sony wh1000XM5 همانند XM4 یک فرازمینی است !

ویژگی ها و قابلیت های Sony wh 1000XM5

وقتی صحبت از حذف کننده نویز Noise Cancelling میشود، بدون شک پرچمدار فعلی کمپانی Sony یعنی Sony wh1000XM4 یکی از قوی ترین های موجود در بازار و رقیبی سرسخت برای دیگر محصولات کمپانی های بزرگ دنیا یعنی JBL Tour ONE، Bose QuietComfort 45 و Apple Airpod Max است. بنابرین آنچه کمپانی سونی باید رعایت کند، حفظ و حتی بهبود شرایط رابط کاربری خود با کاربر های سیستم عامل Android و به خصوص IOS است.

به گفته یکی از مهمترین فروشنده های محصولات سونی در سطح جهانی که به صورت ناشناس مصاحبه ای را با وبسایت آلمانی TechnikNews مستقر در آلمان انجام داده است، جانشین غول کمپانی سونی یعنی Sony wh1000XM4، مهمترین تفاوت را در بخش طراحی با این هدفون دارد. این هدفون شامل بازو های لولایی نازک تری است که کاپ ها را به یک هدبند باریک تر نسبت به  XM4 متصل میکند که یادآور طراحی Bose Noise Cancelling Headphones 700 است.

همچنین گمانه زنی هایی در رابطه با طراحی فلزی هدبند نسبت به مدل حال این کمپانی که پلاستیکی است، نیز وجود دارد. اما به نظر میرسد سونی قصد ندارد دست به تغییر ترکیب برنده بالشتک های هدفون Sony wh 1000XM4 بزند. جنس بالشتک های هدفون Sony wh 1000XM5 همانند نسل پیشین آن خواهد بود. اما ممکن است سونی تغییراتی را در مکانیزم تاشوی این هدفون ایجاد کند.

ایربادز سونی لینک بادز | Sony LinkBuds Truly Wireless Earbuds

با توجه به اخبار ارائه شده توسط این منبع، Sony wh 1000xm5 عمر باتری را تا 40 ساعت با حذف نویز فعال افزایش خواهد داد که 10 ساعت بیشتر از XM4 است. گفته می شود مجموع زمان شارژ 3.5 ساعت از طریق USB-C است که حدود 30 دقیقه بیشتر از نسل فعلی خواهد بود.

طبق گزارش ها، میکروفون های این هدفون، برای کیفیت مکالمه ای بهبود یافته تغییر مکان خواهد داد. و یک دکمه NC/Ambient جایگزین دکمه “Custom” موجود در XM4 می شود، اگرچه این دکمه احتمالاً برای فعال کردن دستیارهای صوتی و موارد مشابه قابل برنامه ریزی مجدد، باقی می ماند. همچنین گفته میشود، کاپ ها دارای یک پردازنده اضافه ANC اضافی و یک درایور صوتی جدید که حاکی از بهبود عملکرد Noise Cancelling و پخش موسیقی است، خواهد بود.

تاریخ عرضه هدفون سونی wh 1000XM4 هنوز مشخص نیست، اما آنها چند ماه پیش در اسناد FCC ظاهر شدند، بنابراین احتمالاً در سال آینده وارد بازار خواهند شد. پیشبینی میشود با توجه به تشابه بسیار با هدفون Sony wh 1000XM4 قیمتی نزدیک به این هدفون در حدود 350 تا 400 دلار را داشته باشد. اما در زمان عرضه و کمی پس از آن، با توجه به محبوبیت بالای XM4، با قیمتی بالاتر وارد بازار خواهد شد. اما هنوز هم بسیار ارزان تر از هدفون هایی مانند Apple Airpod Max با قیمت حدودی 600 دلار است.!!!!

با توجه به موارد ذکر شده، سونی اگر قصد تغییر داشته باشد، قطعا این تغییرات در بخش طراحی اعمال خواهد شد. میتوان گفت Sony wh1000 XM5 میتواند کمی زیبا تر باشد اما سونی قطعا تغییرات قابل توجهی در سیستم فنی XM5 ایجاد نخواهد کرد. تمام تمرکز این شرکت در بهبود عملکرد این هدفون نظیر سیستم حذف نویز، پخش صدا و باتری خواهد بود نه تغییر آن.

ایربادز سونی لینک بادز | Sony LinkBuds Truly Wireless Earbuds

اگر دنیای تکنولوژی را یک بازی فوتبال در نظر بگیریم قطعا هدفون های جدید سونی بازیکنی کمتر از لیونل مسی و یا کریستیانو رونالدو نخواهد بود.

بی صبرانه منتظر اخبار جدید هدفون های Sony wh 1000xm5 از سوی کمپانی سونی خواهیم بود. تمامی اخبار در رابطه با این هدفون جذاب را در بلاگ تهران اسپیکر بخوانید.