Soundcore Sleep A10

اخیرا، Soundcore، همکار صوتی Anker، کمپین خود را با هدفون Soundcore Sleep A10 ارائه کرده است. Soundcore با امید به متمایز شدن از گوشی هایی مانند Bose’s Sleep Buds II و QuietOn 3 گوشی های هدفون را با مهندسی منحصر به فرد و با هدف تناسب بدون مزاحمت حتی برای خواب های وسط روز احتمالاً به کوچکترین هدفون های موجود در بازار تبدیل کرده.

در حالی که Soundcore Sleep A10 نویز کنسلینگ فعال (ANC) ندارند، به‌جای آن، پوشاندن گوش در جلوگیری از نویز را انتخاب می‌کنند، اما ویژگی‌هایی دارند که به شما کمک می‌کند تا شب خوب استراحت کنید و داده‌های مورد نیاز برای بهبود تدریجی را جمع‌آوری کنید. با تهران اسپیکر همراه باشید تا به بررسی این هدفون بپردازیم.

 

طراحی و راحتی

خوابیدن با هدفون در گوش می تواند ناراحت کننده باشد، به خصوص اگر حجیم و مزاحم باشد. Soundcore هنگام طراحی هدفون Soundcore Sleep A10 این موضوع را در نظر گرفت و ریزترین هدفون‌هایی را که تا به حال دیده‌ام مهندسی کرد.

گوشی های سنگریزه ای شکل که از پلاستیک سبک وزن ساخته شده اند، تقریباً وزنی در دست ندارند، که اگر بخواهند ساعت ها در شب روی گوش شما باشند، ایده آل است.

 

Soundcore Sleep A10
معرفی هدفون Soundcore Sleep A10 11

 

متأسفانه، هنگامی که هدفون در گوش شما قرار می گیرد، مقیاس کوچک ترجمه نمی شود. وقتی برای اولین بار گوشی های Soundcore Sleep A10 را در گوشم میگذارید، خیلی اندازه به نظر آیند. ایرتیپ گوش سیلیکون که در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد به راحتی در کانال گوش پیچ خورده و به عنوان مانع صوتی فیزیکی عمل می کند. حس و تناسب آن در گوش شبیه گوش گیرهای فومی است. وقتی در خواب جابه جا میشوید و روی گوش خود میخوابید به طور شگفت انگیزی فشار بادزها را بر روی گوشتان را احساس نمیکنید.

وقتی گوش به بالش فشار آورد، قسمت کوچک گوش در موقعیت مناسبی قرار میگیرد تا درست در کانال گوش فرو رود. هرچقدر هم که سر خود را در حالت استراحت حرکت دهید، گوشی ها با سرسختی عمیقاً در گوش حالت مکش دارند.

اگر اهل خواب هستید و زیاد جابه جا میشوید، به شما هشدار داده می‌شود که ممکن است روز شما با جستجوی گنج برای گوشی‌های Soundcore Sleep A10 شروع شود.

 

کیس شارژ

برای چنین هدفون های کوچکی، کیس شارژ بسیار بزرگ است. این امکان وجود دارد که کیس به شکل توپ هاکی را در جلوی کیف شبانه خود قرار دهید.

 

هدفون Soundcore Sleep A10
معرفی هدفون Soundcore Sleep A10 12

 

مانند کیس شارژ لیبرتی 4 که اخیراً آن را بررسی کردیم، درب کیس به جای تکان دادن به سمت به سمت بیرون می لغزد. فشار ارتجاعی کاور باعث می‌شود که اگر گوشی‌های هدفون را در کیس بیندازید بیرون نپرند.  این حالت در Liberty 4 کار می کرد و اینجا هم کار می کند.

 

کیفیت صدا

به جای ANC، گوشی‌های Soundcore Sleep A10 از پوشاندن نویز استفاده می‌کنند و یک لایه صدا با حجم کم را برای پوشاندن صداهای محیط پخش می‌کنند. اما چند شب طول میکشید تا بتوانید از ANC به جوانه‌های پوشاننده سر و صدا عادت کنید.

علیرغم کاستی هایی که در پوشاندن نویز دارند، صدای کلی این هدفون ها با توجه به اندازه بسیار جمع و جور بسیار چشمگیر است. در حالی که باس سنگین است، صدای بازه فرکانسی تریبل کاملاً پر نیست و در حین پخش صدا ریز به نظر می رسید. اگرچه نرم افزار Soundcore Sleep A10 یک گزینه اکولایزر سفارشی را ارائه می دهد.

 

یک کتابخانه صوتی گسترده

برخلاف هدفون‌های خواب رقیب مانند Bose Sleepbuds I هدفون Soundcore Sleep A10 به شما امکان می‌دهد با جابجایی بین حالت موسیقی و حالت خواب، به موسیقی شخصی یا صداهای آرامش‌بخش خود گوش دهید. اولی به شما امکان می دهد هنگام خواب صدای خود را پخش کنید.

نرم افزار Soundcore Sleep A10
معرفی هدفون Soundcore Sleep A10 13

حالت خواب شما را به کتابخانه موسیقی خواب نرم افزار Soundcore محدود می کند. اگر بخواهیم منصف باشیم، این کتابخانه دارای 31 صدای از پیش تعیین شده مختلف برای انتخاب است، از جمله صدایی که فرکانس امواج مغزی شما را در طول دوره های استراحت ردیابی می کند.

صدا در Sleep Music Library Soundcore به حجم بالاتری نیاز دارد تا همان جلوه همه جانبه را مانند سایر نرم افزار های آرامش بخش مانند Calm داشته باشد.

نظارت و ردیابی خواب

به نظر می رسد ردیابی خواب یکی از بزرگ ترین مدهای فناوری داخل گوش در حال حاضر است و Soundcore Sleep A10 این روند را با استفاده از ردیابی درون گوش به جای تکیه بر پایش ضربان قلب به سطح جدیدی ارتقا داد.

مانند اپل واچ سری 8، نرم افزار Soundcore کیفیت خواب شما را ردیابی می کند و نشان می دهد چه زمانی در خواب عمیق یا سبک بوده اید و چه زمانی بیدار بوده اید.

tehranspeaker blog soundcore sleep a10 review 5
معرفی هدفون Soundcore Sleep A10 14

فقط مطمئن شوید که “Smart switch” را در نرم افزار فعال کنید تا جوانه ها هر اونس از خواب شما را ردیابی کنند. با روشن بودن سوئیچ هوشمند، گوشی‌های هدفون به‌محض اینکه متوجه ورود شما به مرحله خواب عمیق شوند، به‌طور خودکار از حالت موسیقی به حالت خواب تغییر می‌کنند. ویژگی نظارت بر خواب نیز هنگامی که شما به خواب می روید به طور خودکار میزان صدا را تنظیم می کند.