بهترین هدفون ها برای شنوایی گوش

پیدا کردن بهترین هدفون برای گوش و شنوایی شما می تواند کار پیچیده ای باشد. آیا باید نوع بزرگ را انتخاب کنید یا نوع کوچک؟ آنها چگونه بر شنوایی شما تاثیر می گذارند؟ آیا هدفون باعث کم شنوایی می شود؟ در ادامۀ مطلب جواب همۀ سوالات خود را خواهید فهمید.

3 نکتۀ مهم در هدفون های جدید

بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش

راحتی 

به احتمال زیاد زمان زیادی را با هدفون های جدید خود می گذرانید و  میخواهید اطمینان از راحتی مناسب آن حاصل کنید، که نیاز شما را به صدای بیش از اندازه کم میکند.

کیفیت صدا

هرچه کیفیت صدا بهتر باشد، از آن لذت بیشتری خواهید برد. همچنین لازم نیست که صدا را بلند کنید تا جزئیات را بشنوید.

هدف از استفاده

مطمئن شوید که هدفون انتخابی شما با هدف مورد نظر مطابقت دارد. خواه از آنها در حال حرکت، در خانه یا در مکانهای پر سر و صدا استفاده می کنید.در ادامه به نکات جالب این مقاله خواهیم پرداخت که می تواند برای شما مفید واقع شود.

آیا هدفون باعث کم شنوا شدن فرد می شود؟

عوامل زیادی در کم شنوایی ناشی از استفاده از هدفون نقش دارند. مانند مدت زمان گوش دادن، شدت صدای موسیقی، نویز خارجی، که منجر به افزایش حجم صدا میشود.البته مشکل در اندازه گیری صدا ها است.

و بدن متاسفانه در تحمل فشارهای صوتی بسیار بالا، خوب عمل می کند، بدون اینکه بفهمیم مشکلی وجود دارد. دلیل اصلی که شنوندگان در هر سنی صدا را بیش از حد، بلند می کنند، این است که نویزهای مزاحم پس زمینه را مسدود کنند. بنابراین اطمینان از اینکه سطح نویز پس زمینه را زیر نظر داشته باشید، بسیار مهم است و به یاد داشته باشید که کم شنوائی ناشی از سر و صدا می تواند به طور مخفیانه ای انجام شود، به ویژه در مورد آسیب ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض صدای هدفون.

بهترین هدفون ها برای گوش ها

بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش

هدفون های باز دارای ایر کاپ های سوراخ دار هستند، که به معنی خروج برخی از صدا است. در تئوری، این باعث می شود که صدا زیاد بلند نباشد. اما، در واقعیت، اغلب به این معنی است که کاربر تمایل دارد صدا را در محیط های بسیار پر سر و صدا افزایش دهد.

هدفون های بسته  همانند هدفون نویزکنسلینگ Bose QuietComfort 45 دارای ایزولیشن صوتی خارجی خوبی هستند، به این معنی که می توانید میزان صدا را بسیار بهتر کنترل کنید، زیرا نویز پس زمینه به طور خودکار، شدت کمتری پیدا میکند.هدفون های این ایر همانند ایرفون Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro  دارای ایزولیشن صوتی خارجی خوبی هستند. آنها انتخابی مطمئن هستند، به شرطی که سطح صدا را در حجم مناسبش نگه دارید. در نتیجه، هنگامی که از آنها به اشتباه استفاده کنید، می توانند صدمات زیادی به گوش شما وارد کنند.

آیا هدفون های ارزان برای شنوایی شما خطرناک تر هستند؟

اکثر هدفون های رده بالا تحت آزمایش های دقیق قرار گرفته اند و از مقررات و استانداردهای سخت گیرانه پیروی می کنند. اما این مطلب، همیشه در مورد برند های ارزان قیمت صدق نمی کند. مسئله دیگر در مورد هدفون های ارزان قیمت این است که برای شنیدن جزئیات دقیق صدا، باید حجم  صدا را افزایش دهید، که در نهایت می تواند منجر به کم شنوایی ناشی از سر و صدا شود.

آیا مقرراتی برای میزان صدای بلند هدفون وجود دارد؟

هم بله و هم خیر. مقررات در مورد میزان صدای پخش کننده های موسیقی قابل حمل مانند آیپاد وجود دارد. اگر از هدفون همراه دستگاه استفاده نمی کنید،محدودیت میتواند لزوما رعایت نشود. برخی از هدفونها سودمندی بالاتری و برخی دیگر سودمندی پایین تری خواهند داشت. اگرچه مقررات در مسیر درستی حرکت می کنند ، اما هنوز به اندازۀ کافی رعایت نمی شوند.

کم شنوایان از کدام هدفون ها باید استفاده کنند؟

بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش

اگر کم شنوایی دارید، احتمالاً از سمعک استفاده می کنید. بسیاری از سمعک ها می توانند به پخش کننده های موسیقی ، رادیو و تلویزیون به طور یکسان متصل شوند و صدا را مستقیماً به سمعک شما منتقل کنند. این نوع جریان همیشه کم شنوایی شما را منعکس می کند، بنابراین تجربۀ گوش دادن مطلوبی را بدست می آورید.

فقط به یاد داشته باشید که میزان صدا را در سطح ایمن نگه دارید.برخی از هدفون ها را می توان از طریق یک برنامه تنظیم کرد تا فرکانس های صوتی بیشتری را در اختیار شما قرار دهد و کم شنوایی شما را منعکس کند. به این ترتیب مجبور نیستید برای شنیدن صداهایی که گم کرده اید، همه صداها را بلند کنید، اما می توانید بر فرکانس های مورد نیاز خود تمرکز کنید.اگر هنوز از سمعک استفاده نمی کنید، توصیه می کنیم شنوایی خود را در کلینیک آزمایش کرده و آزمایش سمعک را انجام دهید.