ابزار مخصوص گیمر ها (Gamers)

در گذشته گیمر ها به بازی های رایانه ای تنها به عنوان یک سرگرمی نگاه می کرند. اما امروزه بازی های رایانه ای نه تنها یکی از روش های سرگرم کننده است بلکه یکی از راه های جذاب و پر سود برای درآمد زایی است.

لذا برای بهتر شدن رقابت در این عرصه یک سری ابزار ها مورد نیاز است که باید فراهم شود. گیمر، فردی است که به بازی های رایانه ای با یک دید وسیع تر از یک بازی رایانه ای نگاه می کند. این فرد بیشترین تایم خودش را پشت سیستم کامپیوتری و یا کنسول های بازی می گذارند و معمولا در YouTube و Discord و … فعالیت دارند. در این مقاله به یک سری از ابزار های مهم و اساسی که مورد نیاز یک گیمر است اشاره خواهیم کرد. این ابزار ها هم به منظور بهتر شدن فرایند بازی است و هم در بهبود سلامتی و سرعت پاسخگویی گیمر تاثیر گذار است.

ابزار های مورد نیاز گیمر ها

صندلی گیمینگ

ابزار مخصوص گیمر ها | Tools for Gamers

یکی از ابزار هایی که برای هر گیمر مهم و ضروری است، صندلی گیمینگ است. چرا که گیمر ها به ناچار ساعات زیادی را پشت صندلی های گیمینگ می گذارنندف لذا باید در انتخاب صندلی خود بسیار دقت کنندو نشستن طولانی مدت ممکن است صدمات جبران ناپذیری را برای بدن رقم بزند، این صدمات زمانی که فرد روی یک صندلی مناسب ننشیند چندین برابر خواهد شد.

ویژگی هایی که در صندلی های گیمینگ باید وجود داشته باشند عبارت است از: داشتن پشتی های بلند و محافظ سر و گردن، قابلیت تنظیم کردن ارتفاع صندلی، قابلیت تنظیم بازو های جانبی و همچنین تنظیم شیب صندلی در ناحیه پشتی وجود داشته باشد. به صورت کلی اصول ارگونومیک در ساخت و تولید آن رعایت شده باشد.

 

هدست گیمینگ

ابزار مخصوص گیمر ها | Tools for Gamers

در بازی های گروهی و آنلاین مهم ترین ابزار در اختیار داشتن یک هدست فوق حرفه ای گیمینگ است. این هدست باید توانایی انتقال صدا را داشته باشد، آن به صورت کاملا واضح و بدون هیچ نویزی بتواند این صدا را دریافت کتد و از طریق میکروفون انتقال دهد.

 

میز گیمینگ مخصوص

میز کار، محل قرار گیری ابزار های بازی شما است. بنابراین قبل از این که اصلا بخواهیم در رابطه با این ابزار ها و دستگاه ها صحبت کنیم بهتر است به این بپردازیم که میز گیمینگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد. میز هایی که به صورت تخصصی برای منظور طراحی شده اند دارای خصوصیات خاصی هستند.شاید در نگاه اول این میز ها به لحاظ ظاهری شبیه به سایر میز های معمولی باشند، اما در واقعیت به لحاظ مساحت از میز های عادی بزرگ تر هستند به این خاطر که همه لوازم بازی را در خود جای دهد. همچنین دارای فضایی برای قرار گیری پا دارد، تا گیمر احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

 

موس پد گیمینگ

ابزار مخصوص گیمر ها | Tools for Gamers

این ابزار، یکی از ابزار هایی است که مسئولیت خطیری را در رقابت ها و نتایج حاصل از بازی ایفا میکند. چرا که پیاده سازی تمامی تصمیمات و ریکشن های گیمر به عهده موس پد گیمینگ است. انتخاب یک موس پد گیمینگ بسیار حائظ اهمیت است، چرا که اگر موس پد دچار قطعی و خرابی شود، حتی توقف چند ثانیه ای می تواند نتیجه بازی را تغییر دهد. این بدترین اتفاق ممکن است که برای هر گیمر ممکن است رخ دهد.معمولا موس پد ها را کمی بزرگ تر تولید می کنند که از مقاومت بیشتری برخوردار باشد و دچار لغزش نشود.

 

موس بی سیم مخصوص گیمینگ

اگر می خواهید بدون هیچ محدودیتی بازی کنید و در حین بازی جا به جا شوید. یک موس بی سیم به کار شما می آید. ضمن این که این موس بی سیم باید یک سری ویژگی هایی را دارا باشد، تا تمامی انتظارات شما را در هنگام بازی فراهم کند. این موس ها از دقت بسیار زیادی برخوردار هستند هر گونه عملکرد نادرست در کلید ها را با لرزش به شما هشدار خواهند داد.

 

صفحه کلید گیمینگ

یک گیمر حرفه ای برای اجرای دقیق تر دستورات خود نیاز به یک کیبورد دارد، این کیبورد باید دارای کلید های با حساسیت بالا باشند و در برای ضربات هیجانی گیمر مقاومت نشان دهند از خود. همچنین چینش کلید های آن هم تاثیر زیادی در سرعت تایپ خواهد داشت.

سایر ابزار های مورد نیاز برای یک گیمر 

  • دسته گیمینگ
  • وب کم گیمینگ
  • هارد اکسترنال
  • صفحه نمایش مناسب
  • میکروفون حرفه ای گیمینگ
  • عینک های گیمینگ جهت محافظت از چشم در مواقعی که در دراز مدت مشغول بازی کردن و نگاه به مانتور هستید.
  • اسپیکر استریو

جمع بندی

برای این که بتوانید در دنیای بازی های رایانه هم پای رقبا فعالیت کنید، راهی جز در اختیار گرفتن ابزار ها و وسایل مورد نیاز در این زمینه را ندارید.اگر به دنبال کسب درآمد از بازی های رایانه ای هستید و یا حتی تنها فردی هستید که به خاطر علاقه به دنبال آن هستید، برای حفظ سلامتی خود هم که شده است باید این ابزار ها و وسایل را تهیه و به بهترین نحو ممکن از آن ها بهره ببرید. تا بتوانید هم لذت یک بازی را تجربه کنید و هم سلامتی شما حفظ شود.