شماره تلفن021-91303030
تهران اسپیکر

سبد خرید شما خالی است.

ترفندهایی که سبب افزایش صدای بلندگوی آیفون می‌شود

ترفندهایی که سبب افزایش صدای بلندگوی آیفون می شود

آیا می خواهید صدای آیفون خود را افزایش دهید؟

در این مقاله چند روش آورده شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

چندین روش برای افزایش صدای بلندگوی آیفون وجود دارد.

اکثر مدل های آیفون که در چند سال گذشته به بازار آمده اند دارای بلندگوهای داخلی هستند، صدای این بلندگو ها برای دیدن فیلم، بازی و گوش کردن به موسیقی به حد کافی بلند هستند. با این حال، بعضی اوقات آرزو می کنید که ای کاش صدا کمی بلندتر می شد. نگران نباشید. در این مقاله شش روش ساده برای بلند تر شدن صدای گوشی های آیفون، بدون نیاز به تهیه ی بلندگوهای بلوتوثی و هدفون های گران قیمت، معرفی شده است.

تظیمات (equalization) EQ گوشی آیفون را تغییر دهید.

ساده ترین راه برای افزایش صدای بلندگوی آیفون در هنگام پخش موزیک، تغییر تنظیمات EQ یا متعادل کننده است. تنظیمات EQ به صورت پیش فرض خاموش است. با فعال کردن تنظیمات EQ به گزینه هایی مانند Hip-Hop، Loudness، Flat و Late Night دسترسی پیدا می کنید.

با انتخاب گزینه ی  Late Night، صداهای بلند آرام تر و صداهای کم بلندتر می شوند، در نتیجه در کل صدای موسیقی افزایش می یابد. برای دسترسی به این امکان به ترتیب به بخش های Settings app < Music < EQ < Late Night، بروید. به محض انتخاب گزینه Late Night تفاوت را فورأ در پخش موسیقی احساس می کنید. خودتان امتحان کنید تا تأثیر این روش را ببینید.

EQ (یا یکسان سازی) به شما امکان می دهد، سطح صدای یک فرکانس یا دامنه فرکانس ها را در سیگنال صوتی تنظیم کنید

محدود کننده صدای آیفون را خاموش کنید.

در آیفون، حالتی برای محافظت از گوش تعبیه شده تا هنگام گوش کردن موسیقی با صدای زیاد به گوش آسیبی نرسد. این ویژگی صدا را محدود می کند و اجازه نمی دهد صدای موزیک از یک حد بالا فراتر برود. اما اگر شما مایل هستید به موسیقی با صدای بلندتری گوش کنید و به نکات ایمنی توجه ندارید، از طریق آدرس Settings < Music < Volume Limit، محدودیت ها را رفع کنید.

دست خود را به دور بلندگوی آیفون ببندید.

اگر آیفون را در دست دارید و در حال تماشای ویدیئو هستید، دست خود را دور بلندگو قرار دهید. این امر سبب انتقال صدا به سمت شما می شود.

بلندگوهای آیفون تا چه میزان می توانند بلند شوند؟

آیفون را در کاسه ای خالی قرار دهید.

این روش عالی دیگری است که بلندگوهای آیفون را بلندتر جلوه می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یک کاسه خالی و قرار دادن آیفون داخل آن است. حواستان باشد بلندگوها به سمت پایین قرار گرفته باشند. کاسه مانند یک محفظه اکو عمل می کند و سبب تقویت صدای بلندگو می شود.

برای افزایش صدای بلندگو، آیفون خود را داخل یک کاسه قرار دهید

آیفون را زیر و رو کنید

این روش فقط به عقل انسان بر میگردد. هنگامی که شما آیفون را روی استند نگهدارنده قرار می دهید، بلندگو های آیفون به سمت میز قرار می گیرند و صداها به سمت میز پخش می شوند. اگر هنگامی که گوشی روی استند قرار دارد در حال گوش کردن موزیک هستید، برای افزایش صدا کافیست تلفن را زیر و رو کنید. این امر سبب می شود صدای آیفون به سمت بالا پخش شود، در نتیجه صدای بلندگو افزایش می یابد.

آن را وارونه قرار دهید و ببینید بلندگوها بلندتر می شوند یا نه

روش دیوار !!

روش دیگر برای افزایش صدای بلندگو، قرار دادن گوشی روی یک میز در مجاورت دیوار است، به طوری که گوشی با دیوار زاویه ی 45 درجه بسازد. این امر سبب می شود صوت پس از اصابت با سطح بازنشر شود و صدای بلندگو تقویت شود.

3
دیدگاه‌های نوشته

  شایان کرملو 26 آذر 1400

  کیفیت صداشم کم نمیشه تازه عالیه iphone خودم و دوستانم هم این کارو کردم براشون

  شایان کرملو 26 آذر 1400

  به نظرم خیلی usefull هست این مقاله به همه معرفی کردم

  شایان کرملو 26 آذر 1400

  چقدرخوب نمیدونستم صدای iphone بیشتر میشه بسیار عالی thanks