شماره تلفن021-91303030
تهران اسپیکر

سبد خرید شما خالی است.

برای گیمر شدن چی لازم داریم

برای گیمر شدن چی لازم داریم

برای گیمر شدن چی لازم داریم؟ | Gamer

بعد از این که تصمیم گرفتید به سمت بازی های رایانه ای بروید و قصد شروع به استریم را پیدا می کنید، اولین نکته ای که باید به سراغ آن بروید این است که، لوازم های مورد نیاز برای رفتن به این سمت و سو را فراهم کنید.

ما در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم برای گیمر شدن چی لازم داریم؟

اما قبل از پرداخت به این موضوع باید به این نکته هم اشاره کنیم که ابزار های مورد نیاز در این زمینه تا حدودی زیاد هستند، و به خاطر تخصصی بودن آن های کمی قیمت های بالا دارند. بنابراین ما در سه گروه این ابزار ها را دسته بندی می کنیم و به شرح هر یک می پردازیم. بدین صورت که

 • ابزار های مورد نیاز اصلی و اساسی
 • ابزار های ارتباطی که در درجه دوم قرار می گیرند
 • لوازم های جانبی

گروه اول: ابزار های اصلی

در این گروه ابزار های اصلی را که برای شروع به کار نیاز داریم قرار داده ایم. که اصلا بدون وجود این ابزار ها امکان شروع به کار وجود ندارد. در ابتدا باید مشخص کنید که دقیقا در چه پلتفرمی می خواهید بازی کنید.

ابزار های مورد نیاز برای pc گیمر هابرای گیمر شدن چی لازم داریم

اگر قصد دارید به عنوان یک pc گیمر فعالیت کنید، ابزاری که نیاز دارید یک رایانه شحصی است که، از کارت گرافیک قوی برخوردار باشد. این رایانه شخصی باید قدرت cpu بالایی هم داشته باشد برای پردازش بازی های سنگین.

همچنین یک سری مشخصات فنی که برای خرید آن مهم است، بستگی به نوع بازی انتخابی شما دارد که این رایانه را انتخاب کنید.

اگر کنسول گیمر هستید

اگر به عنوان یک کنسول گیمر می خواهید فعالیت کنید، باید در ابتدا کنسول بازی خورد را تهیه کنید و سپس در سرویس‌های Twitch و Mixer اقدام به ایجاد حساب کاربری کنیدو کانال خود را تنظیم کنید در نهایت هم از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل کنید و اتصال آن به کنسول را نیز مورد بررسی قرار دهید.

اینترنت

وقتی صحبت از اینترنت به میان می آید، شاید فکر کنید تنها با تهیه یک مودم کار تمام است. مشکل همه گیمر ها در داخل کشور این است که، به خاطر اینترنت بسیار ضعیف ایران مشکلات بسیاری در این زمینه وجود دارد. شما برای این که بتوانید در دنیای بازی های رایانه ای به صورت حرفه ای فعال باشید، باید سرویس های پر قدرت اینترنت را برای خود خریداری و تهیه کنید. ضمن این که بهتر است اینترنت های جایگزین هم داشته باشید که در صورت قطعی لحظه مشکل خود را رفع کنید.

گروه دوم: ابزار های ارتباطی

خب به سراغ مرحله بعدی می رویم. در این مرحله ما به ابزار های برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود دارید. این ارتباط به صورت های مختلف صوت و تصویر است. در ادامه لیستی از ابزار های ارتباطی را به ترتیب اولیت تهیه کرده ایم

 • وب کم
 • دوربین فیلم برداری
 • دوربین موبایل هوشمند
 • هدفون
 • هدست
 • میکروفون

گروه سوم: لوازم جانبیبرای گیمر شدن چی لازم داریم

لوازم های جانبی مورد نیاز در زمینه استریم و گیم بسیار گسترده و زیاد است. اما در این قسمت تعداد کمی از این ابزار ها را نام می بریم و به صورت مختصر در رابطه با هر یک توضیحاتی خواهیم داد.

 • پرده سبز: پرده سبز یکی از ابزار هایی است که در رده های آخر قرار می گیرد. این ابزار در زمانی مورد استفاده قرار می دهد که شما نمی خواهید فضای پشت سرتان دیده شود. و با استفاده از این پرده آن را می پوشانید. اما حتی اگر منظره خوبی در قسمت پشتی شما است این ابزار خیلی ضروری نیست.
 • سافت لایت: اولویت سافت لایت از وب کم می توان گفت بیشتر است. چرا که یک نورپردازی خوب، کیفیت تصویر را بسیار زیاد میکند. داشتن نور مناسب در ایجاد استریم حرفه ای و تمیز تاثیر شگرفی دارد.
 • Elgato Stream Deck: این سخت افزار برای کنترل کردن استریم است. که امکان ایجاد لوپ های کاربردی و زیبا را در اسریم شما فراهم می کند. شما بدون نیاز به کار کردن با کلید های میانبر با به کار گیری از این سخت افزار به این هدف خود خواهید رسید.
 • عینک گیمینگ: عینک گیمینگ یکی از ابزار هایی است که اولویت بیشتری دارد. با در اختیار داشتن عینک گیمینگ چشم های شما کم تر در معرض آسیب دیدن قرار می گیرند و در برابر اشعه های مانیتو محافظت می شوند.
 • مخصوصا که گیمیر و استریمر ها در مدت زمان طولانی به صفحه نمایشگر خیره می شوند.
 • اسپیکر گیمینگ: پخش شدن صدای رسا و با کیفیت نه تنها لذت بازی را چندین برابر می کند، بلکه باعث می شود کیفیت بازی چندین برابر بهبود یابد. چرا که تمامی اتفاقات را در لحظه با یک صدای فوق شفاف خواهید شنید.
 • هدست گیمینک: هدست گیمینگ یک ابزار مهم و اساسی است که باید خریداری کنید، این ابزار جانبی بهتر است از کیفیت خوبی برخوردار باشد. همان طور که می دانید بسیاری از بازی های رایانه به صورت تیمی هستند و آنلاین می باشند. بنابراین نیاز به تعامل با هم گروهی ها خواهید داشت. در این جا است که در اختیار داشتن یک هدست خوب و با کیفیت که میکروفون خوبی هم داشته باشید تاثیر بسزایی در برد تیمی خواهد داشت.

جمع بندی برای گیمر شدن چی لازم داریم

با مطالعه این مقاله، افرادی که قصد ورود به این عرصه را داشتند کاملا با ابزار های مورد نیاز در این زمینه آشنایی پیدا کردند. همچنین نسبت به این موضوع هم آگاهی یافتید که همه ابزار ها و وسایل ضروری نیستند و شما باید تنها نیاز های خود را شناسایی کنید و سپس اقدام به خرید هر یک از این ابزار ها نمایید.

برند ها و شرکت های سازنده این محصولات هم در انتخاب آن ها باید در نظر گرفته شود. چرا که فقط مطرح بودن یک برند دلیل خوبی برای با کیفیت بودن محصولات آن برند نیست. بلکه باید ویژگی ها و خصوصیات دیگر آن محصول هم مورد ارزیابی و رصد قرار گیرد. و با چشمی باز برای خرید آن ها اقدام شود.

3
دیدگاه‌های نوشته

  کاربر تهران اسپیکر 13 بهمن 1400

  بین تمام این نکات فقط هدفون برام مهم بوده مخصوصا اگر رو حالت story mode بازی کنی

  کاربر تهران اسپیکر 13 بهمن 1400

  Elgato برای استریم عالیه ولی من مدتیه از obs استفاده میکنم بیشتر استریمر ها شنیدم از elgato هم استفاده میکنن

  کاربر تهران اسپیکر 13 بهمن 1400

  داشتن یه کارت گرافیک قوی همیشه مشکل بوده به خاطر همین console رو ترجیح دادم همیشه