فناوری (TWS (True Wireless Stereo

فناوری TWS ، جدیدترین فناوری صوتی شگفت انگیز است. هدفون های True wireless stereo به خط مقدم فناوری صوتی راه یافته اند. وقتی آنها را استفاده میکنید، آزادی حرکت کامل دارید. هیچ سیمی برای اتصال هدفون به تلفن یا حتی یکدیگر وجود ندارد. آنها اکنون پرفروش ترین مدل هدفون های بازار جهانی هستند. اصطلاح TWS یا True Wireless Stereo به فناوری اطلاق می شود که به شما امکان می دهد ابزارهای صوتی را از طریق بلوتوث متصل کنید.

این بدان معنی است که می توانید کانال L (سمت چپ) و کانال R (سمت راست) را بصورت جداگانه منتقل کنید. بدون شک می توانید از برتری این فناوری را که بر روی هدفون اعمال می شود، لذت ببرید.

مبانی فناوری TWS

نکته مهم این است که می توانید بدون سیم، موسیقی را از طریق هدفون گوش دهید. هنگامی که شما دارای یک جفت هدفون True wireless stereo با یک ایرباد با گیرنده اختصاصی هستید، آن ایرباد، اتصال اصلی بلوتوث به تلفن همراه شما می شود. سپس موسیقی از طریق اتصال ثانویه به گوش دیگر شما ارسال می شود. این سیستم را به عنوان مجموعه ای از سیم های نامرئی بین تلفن و گوشی تصور کنید.

اگر دارای دو هدفون اصلی هستید، پس هر کدام از آنها را که ابتدا بر می دارید، می تواند اصلی باشد و اتصال را ایجاد کند. این بدان معناست که با فناوری TWS در صورت داشتن تماس ورودی، نیازی نیست که فکر کنید که کدام یک از جفت هدفون را بردارید.

ایرفون های TWS در مقابل بی سیم

با همه نام های سیمی، بی سیم، True wireless stereo ، یک چیز باید پاسخ داده شود. تفاوت بین آن ها چیست؟ هدفون های بی سیم دارای اتصال بلوتوث هستند و البته هنوز سیم هم دارند. با این حال، هیچ سیمی وجود ندارد که تلفن شما را به هدفون متصل کند. این سیم ها گوشی ها را به هم متصل می کنند. یک سیم در پشت گردن شما قرار می گیرد. این امر مخصوصاً برای تمرین بسیار مناسب است، زیرا در صورت نیاز به استراحت، می توانید گوشی های مغناطیسی شده را به هم متصل کرده و در حالت هدفون گردنی  (Neckband)از آن استفاده کنید.

هدفون های بلوتوث با فناوری True wireless stereo این محدودیت را ندارند. آنها هیچ سیم اتصال ندارند، حتی بین گوشی ها نیز اتصال سیمی وجود ندارد. این بدان معنی است که می توانید یک گوشی را در فاصله یک متری به یک دوست بدهید و نگران سیم هایی نباشید که شما را به هم نزدیک نگه می دارد.

این مفهوم واقعی True wireless stereo در هدفون است. فناوری True wireless stereo به طور خاص برای هدفون استفاده نمی شود، اگرچه تا کنون محبوب ترین استفاده را داشته است. دیگر کاربردهای متداول این فناوری شامل استفاده از آن برای اسپیکرها و شارژرها می شود.

مقاله | فناوری TWS (True Wireless Stereo) چیست ؟

مزایای استفاده از هدفون بلوتوث TWS

آیا به این فکر می کنید که از محصولی استفاده کنید که دارای فناوری True Wireless است؟

در اینجا سه ​​مزیت این ایربادهای مدرن وجود دارد.

آزادی کامل

  • وقتی یک ایرفون کاملا بی سیم خریداری می کنید، از آزادی کامل صدا برخوردار هستید. شما دیگر همیشه به تلفن همراه خود متصل نیستید. در حالی که به طرف دیگر حرکت می کنید، آن را در یک طرف اتاق بگذارید. این در حالی است که دستان شما کاملاً آزاد است.

همه کاره بودن

  • همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، داشتن آزادی کامل به معنای داشتن تنوع کامل است. می توانید هنگامی که گوشی ها را بصورت جدا از هم استفاده می کنید، موسیقی خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. شما می توانید این نوع هدفون با فناوری True wireless stereo را در هر زمان و هر مکان استفاده کنید.

کاهش احتمال آسیب

  • فقط به این دلیل که True wireless stereo در توضیحات محصولی وجود دارد، به این معنا نیست که هدفون شما خراب نشدنی است. با این حال، فقدان سیم از تخریب مربوط به سیم جلوگیری می کند. هنگامی که از هدفون های سیمی استاندارد به ویژه انواع ارزان تر استفاده می کنید، خطر آسیب دیدن اتصالات وجود دارد. این امر به ویژه در مواردی است که سیم به جک هدفون متصل می شود، بیشتر احتمال دارد. در این صورت ممکن است که صدا را در یک یا هر دو هدفون شما متوقف کند.

اگر به دنبال هدفون های حذف نویز هستید یا از هدفون های با فناوری True wireless stereo به طور خاص برای تماس های کاری استفاده می کنید، توصیه می شود یک جفت هدفون بخرید که دقیقاً برای این منظور طراحی شده است. در نظر داشته باشید که در حالی که داشتن این ویژگی ها در هدفون های بلوتوث TWS یک مزیت اضافی است، اما بزرگترین مزیت و تنها هدف هدفون True wireless stereo نیست.

چگونه می توان ایرباد True wireless stereo را شارژ کرد؟

برای شارژ کردن آنها ، باید گوشی True wireless stereo خود را در قاب شارژ آنها قرار دهید. این واقعا به همین سادگی است. هر ایرباد دارای داک مخصوص خود است که دارای نقاط اتصال بوده و به آن امکان شارژ می دهد. برای شارژ قاب ، کافی است آن را از طریق USB به منبع تغذیه وصل کنید. هنگام خرید ایرباد ، کابل مناسب در جعبه ارائه می شود. البته سعی کنید هدفون خود را بیش از حد شارژ نکنید.

آنها معمولاً نباید بیش از دو ساعت شارژ نیاز داشته باشند. اگر از هدفون خود به مدت طولانی استفاده نمی کنید، آنها را از کیس شارژخود جدا کرده و قبل از قرار دادن هدفون در محل ذخیره، مطمئن شوید که باتری آن کاملا شارژ شده است.

اتصال هدفون با فناوری  TWS با تلفن همراه

برای آن که بتوانید هدفون خود را که دارای فناوری TWS است به تلفن همراه خود متصل نمایید، مطمئن شوید بلوتوث گوشی شما روشن است. تلفن و هدفون شما باید در فاصله 1 متری یکدیگر قرار داشته باشند. هدفون خود را روشن کرده و دستگاه های جدید را در تنظیمات بلوتوث تلفن خود جستجو کنید. سپس با هدفون های مناسب متصل شده و از موسیقی های خود لذت ببرید. ضمن آنکه دفعه بعد که هدفون خود را روشن می کنید، تلفن شما به طور خودکار متصل می شود.

عملکرد مناسب فناوری True wireless stereo

بسته به مارک و لوازم جانبی مورد نظر ، دستگاه ها با فناوری True wireless stereo به طرق مختلف به منابع رسانه متصل می شوند. بسیاری از هدفون های TWS از یک هدفون به عنوان اتصال اصلی بین منبع رسانه و هدفون دوم استفاده می کنند. Earbud  اول، سیگنالی را به دستگاه منبع ارسال می کند و متصل می شود.

سپس دستگاه منبع همان سیگنال را به هدفون شماره دو ارسال می کند و یک تجربه از صدای فراگیر را فراهم می کند. در این فناوری، ابتدا بین هدفون ها ارتباط برقرار شده تا دستگاه منبع رسانه بتواند به هر دو آنها متصل شود. از آنجا تراشه بلوتوث صدا را به طور همزمان به هدفون های یک و دو ارسال می کند، مانع از فشار بیش از حد روی یک گوش می شود، قدرت اتصال را بهبود می بخشد و صدای واضح تری را ارائه می دهد.

مقاله | فناوری TWS (True Wireless Stereo) چیست ؟

 

کیفیت صدا با فناوری TWS

فناوری True Wireless Stereo مزایای زیادی را ارائه می دهد، اما در درجه اول جذاب بودن آن است، زیرا راحت و آسان برای استفاده است. عملکرد بدون کابل به این معنی است که کاربران می توانند بدون نگرانی در مورد گره خوردن کابل ها حرکت کنند. بیشتر دستگاه ها با فناوری True wireless stereo دارای محدوده بلوتوث تا 10 متر هستند در حالی که هنوز یک اتصال روشن را حفظ می کنند. آنها را برای کار در فضای باز یا ورزش ایده آل می کند.

ضمن آنکه متصل شدن ایرباد TWS به طرز چشمگیری آسان است و عمر باتری آن عموماً 75 درصد بیشتر از هدفون های بی سیم سنتی است. همچنین این فناوری، صدای استریو با کیفیت بالا و یک تجربه صوتی فراگیر را ارائه می دهد. فناوری TWS با اختصاص کانال چپ به گوش چپ و کانال راست به گوش راست، کانال های صوتی چپ و راست را به طور جداگانه به دستگاه متصل می کند.

هنگامی که کاربران هر دو هدفون را در گوش خود دارند، صدای فراگیر واضحی خواهند داشت. حتی اگر کاربران فقط یک ایرباد را استفاده کنند، باز هم یک تجربه صوتی کامل خواهند داشت. زیرا صدا تقسیم نمی شود، بنابراین به نظر نمی رسد که سازها و آوازها به گوش های جداگانه تحویل داده شوند.

سیستم صوتی با فناوری TWS چگونه کار می کند؟

 

کاملاً ساده است شما فقط باید سه نقش را در سیستم های صوتی با فناوری True wireless stereo درک کنید

پخش کننده موسیقی یا دستگاه منبع : این دستگاه، سیگنال را از طریق بلوتوث به دستگاه دوم ارسال می کند که معمولاً یک تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه است.

دستگاه اصلی :  این دستگاه، سیگنال را دریافت کرده و به دستگاه دیگری ارسال می کند.

Slave device : سیگنال را از دستگاه اصلی دریافت می کند.

به عنوان مثال می توان گفت که اگر از هدفون TWS استفاده می کنید، تلفن هوشمند پخش کننده موسیقی یا دستگاه منبع است. زیرا موسیقی را به هدفون شما ارسال می کند. گوش راست دستگاه اصلی و گوش چپ سومین جزء این سیستم است. اگر از اسپیکرهایی با فناوری TWS استفاده می کنید، تلفن هوشمند پخش کننده موسیقی یا دستگاه منبع است،

اسپیکری که از طریق بلوتوث با تلفن هوشمند متصل می کنید، دستگاه اصلی است. به این ترتیب، اسپیکری که از طریق True Wireless به بلندگوی اصلی متصل می کنید، دستگاه Slave device است. تفاوت اصلی بین یک محصول بدون این فناوری و یا همراه با آن، در توانایی اتصال دو دستگاه کاملاً بی سیم، بدون استفاده از کابل است. بسیاری از هدفون ها یا اسپیکرهای بلوتوث ممکن است با استفاده از کابل به واحد دوم متصل شوند. اما وقتی صحبت از فناوری TWS می شود، اتصال به صورت بی سیم برقرار می شود.

از نظر اتصال Wi-Fi Multiroom ، تفاوت در این است که فناوری True wireless stereo دستگاه ها را از طریق بلوتوث به هم متصل می کند در حالی که Wi-Fi Multiroom برای ایجاد آن نیاز به اتصال Wi-Fi دارد.

استفاده از نسخه های بلوتوثی

فناوری استریو TWS معمولاً توسط فناوری بی سیم بلوتوث 4.0-4.2 پشتیبانی می شود. این همکاری انتقال سیگنال قوی با سرعت بالا و کیفیت بالای موسیقی استریو را تضمین می کند. می توانید در دنیای موسیقی غرق شوید و در هر زمان از موسیقی واضح و پایدار لذت ببرید. آنها با همه دستگاه های دارای بلوتوث مانند  سازگار هستند. برای آن که بتوانید محصولاتی با فناوری TWS داشته باشید، می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان تهران اسپیکر دریافت کنید.