۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱

۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱

هر دی جی تجهیزات منحصر به فرد خود را دارد، برخی از آن ها دستگاه های آنالوگ قدیمی و کلاسیک را ترجیح می دهند، در حالی که بقیه طرفدار روش های دیجیتال مدرن تر هستند. چه تنظیمات موسیقی تان حول یک ترن تیبل (turntable) بچرخد یا یک تبلت، همیشه به یک هدفون خوب نیاز خواهید داشت.
یک هدفون استودیویی پشت بسته به طور کلی گزینه ی مناسبی است اما باید قبل از خرید یک سری ویژگی های خاص را در نظر بگیرید.

بهترین هدفون های دی جی دارای ایرکاپ های چرخنده یا یک هدبند انعطاف پذیر هستند. کابل بلند و مارپیچ این هدفون ها به شما کمک می کند تا آزادانه حرکت کنید و اگر این کابل قابل تعویض باشد، در صورت خراب شدن می توانید آن را تعویض کنید.

بهترین هدفون دی جی: Audio-Technica ATH-M50x

۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱ نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: خیر
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: ندارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

این هدفون دی جی دارای طراحی نسبتا سبکی است که باعث شده پوشیدن آن برای مدت طولانی راحت باشد. ایرکاپ های این هدفون جادارند و دارای بالشتک های نرمی هستند که می توانند بچرخند. این هدفون همچنین با وجود ساختار پلاستیکی محکم و سه کابل صوتی قابل تعویض، هدفونی بسیار خوش ساخت در نظر گرفته می شود.

این هدفون صدای متعادلی دارد که باعث شده برای ژانرهای صوتی متنوعی مناسب باشد؛ البته پاسخ باس پایین و بیش از حد تاکید شده ی این هدفون، روی صداهای پایین و کم بسامد آهنگ های EDM و هیپ هاپ تاکید زیادی می کند. به علت طراحی محافظه کارانه و مونوکروم این هدفون، ظاهر خیلی برجسته ای ندارد.

متاسفانه این هدفون خیلی قابل حمل نیست که این موضوع می تواند باعث شود زمانی که از آن استفاده نمی کنید، برای حمل آن با مشکل روبرو شوید. قابلیت ایزولاسیون نویز ضعیف این هدفون، و کمبود کنترل درون خطی یا یک میکروفون در کابل های صوتی پیش فرض باعث شده که این هدفون برای استفاده ی روزمره گزینه ی مناسبی نباشد. البته اگر هنوز هم دنبال یک هدفون محکم با صدای مناسب می گردید، این هدفون انتخاب خوبی است.

بهترین هدفون دی جی قابل حمل: Sony MDR-7506

۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: خیر
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: ندارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

اگر دی جی هستید و نیاز به مسافرت زیاد دارید، این هدفون دی جی دور گوشی بی سیم گزینه ی خوبی است زیرا ایرکاپ های آن به سمت داخل تا می شوند تا زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید دچار آسیب نشوند.

 

این هدفون خیلی راحت و تا حدی تنفس پذیر است در نتیجه نسبت به سایر هدفون های دور گوشی، زمانی که از آن استفاده می کنید گوش هایتان خیلی عرق نمی کنند.

در حالی که دامنه ی باس پایین کمتر تاکید شده ی آن ها ممکن است برای عملکردهای سنگین EDM و هیپ هاپ کمی ناامید کننده باشد اما این موضوع برای تمام کاربران مشکل ساز نیست. این هدفون به علت صدای متوازنی که دارد انتخاب مناسبی برای میکس و مسترینگ است، بنابراین تعجبی ندارد که این هدفون برای تنظیم انواع گوناگونی از موسیقی گزینه ی خوبی است.

متاسفانه، کابل صوتی این هدفون قابل جدا شدن نیست که به این معناست که در صورت صدمه دیدن، کل واحد را باید عوض کنید. این هدفون برای ماندن روی سرتان عملکرد متوسطی دارد بنابراین اگر دوست دارید هنگام پخش موسیقی خیلی حرکت کنید، این هدفون بهترین انتخاب نیست. در غیر این صورت، طراحی نسبتا قابل حمل و صدای متوازن آن باعث شده اند که برای دی جی هایی که خیلی به مسافرت می روند گزینه ی مناسبی باشد.

جایگزین بی سیم با قابلیت نویز کنسلینگ فعال: هدفون بی سیم JBL CLUB ONE

۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱

نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: بله
نویز کنسلینگ: بله
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

اگر معمولا موسیقی هایی با صدای بلند را پخش می کنید و یک هدفون دور گوشی می خواهید که به میزان بیشتری صداهای محیطی را مسدود می کند، JBL CLUB ONE را در نظر بگیرید. این هدفون دور گوشی به اندازه ی Sony MDR-7506 صدا را به صورت منظم منتقل نمی کند.

 

حتی زمانی که تا می شود هم خیلی قابل حمل نیست، اما دارای قابلیت ANC است که به هدفون کمک می کند تا صدای پس زمینه ی قابل توجهی را مسدود کند. در حالی که این هدفون با بلوتوث سازگار است و می تواند به طور همزمان با دو دستگاه جفت شود (که برای استفاده ی روزانه قابلیت عالی ای است) با یک کابل TRS ۱.۸ اینچی نیز همراه است که امکان پخش غیرفعال صدا را فراهم می کند.

 

پوشیدن این هدفون خیلی راحت است و کاملا خوب ساخته شده است، در نتیجه در صورت افتادن های جزئی صدمه ای نمی بیند. این هدفون همچنین صدای متعادلی دارد که برای ژانرهای مختلف موسیقی مناسب است.

اگر قابلیت حمل و انتقال سازگارتر صدا برای شما در اولویت هستند، هدفون Sony را خریداری کنید اما اگر دنبال یک هدفون تطبیق پذیرتر هستید که در مسدود کردن صدای گفتگو در پس زمینه عملکرد بهتری دارد، هدفون JBL را خریداری کنید.

بهترین هدفون دی جی رو گوشی: Beats EP

۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱
نوع: رو گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: خیر
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

این هدفون دی جی یک طراحی سبک و قابل تنفس دارد که مانع از عرق کردن زیاد گوش در مدت طولانی می شود. این هدفون در تنوع گسترده ای از رنگ ها در دسترس است در نتیجه می توانید بسته به موقعیت (از جشن عروسی گرفته تا تولد) یک رنگ مناسب را انتخاب کنید.

این هدفون رو گوشی صدای متعادلی دارد که باعث شده برای پخش تنوع گسترده ای از ژانرهای موسیقی مناسب باشد. گفته می شود پاسخ تریبل این هدفون نسبتا پنهان است (که برخی از دی جی ها ممکن است ترجیح دهند که هنگام پخش موسیقی با ولوم زیاد، از نوت های بالا یا ناهنجار دوری کنند) البته این ویژگی برای اکثر افراد خیلی قابل توجه نیست. این هدفون همچنین دارای یک میکروفون درون خطی است که زمانی که به برقراری تماس هنگام استراحت در کنسرت تان نیاز دارید می تواند موثر باشد.

متاسفانه این هدفون کمی تنگ است و در طول استفاده ی بلند مدت می تواند اذیت کننده باشد خصوصا اگر اندازه ی سرتان بزرگ است. حالت رو گوشی آن می تواند سبب ناسازگاری در تجربه ی گوش دادن به موسیقی شود (خصوصا در محدوده ی باس و تریبل متوسط). این هدفون کابل صوتی قابل جدا شدن ندارد در نتیجه در صورت صدمه دیدن جدی، باید کل واحد را عوض کنید. هنوز هم اگر یک دی جی علاقمند به مد هستید که راحت بودن هدفون های رو گوشی را دوست دارد، هدفون Beats می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

بهترین هدفون دی جی مقرون به صرفه: Audio-Technica ATH-M20x

۵ مورد از بهترین هدفون های دی جی (DJ Headphones) _ بهار ۲۰۲۱
نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: خیر
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: ندارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

این هدفون یک طراحی سبک دارد و فشار زیادی به گوش ها وارد نمی کند در نتیجه هنگام پوشیدن طولانی مدت آن خیلی احساس خستگی نخواهید داشت. این هدفون همچنین دارای ظاهری ساده است که صرف نظر از جایی که در حال اجرای موسیقی هستید، خیلی جلب توجه نمی کند.

این هدفون رو گوشی یک صدای متعادل دارد که دارای مید قابل توجه خنثی و دامنه ی باس دقیق است و سبب ایجاد صدای واضحی خواهد شد. به خاطر پاسخ باس پایین و کمتر تاکید شده و دامنه ی تریبل ناهموار، این هدفون تا حدی در نشان دادن صداهای سنگین ناامید کننده است و در نوت های بالا سبب از دست رفتن وضوح صدا می شود. اگر چه این هدفون تا حد زیادی نویز را مسدود نمی کند، اما هنوز هم می تواند موثر باشد.

این هدفون دی جی با وجود ساختار پلاستیکی که ارزان قیمت به نظر می رسد و کابل های صوتی مشخص، خوش ساخت ترین گزینه نیست. به علاوه این هدفون کاملا حجیم است و به شکل جمع و جورتری جمع نمی شود، و اگر هنگام بیرون رفتن از این هدفون استفاده کنید این ویژگی می تواند اذیت کننده باشد. اما اگر دنبال یک هدفون مقرون به صرفه با صدای متعادل می گردید، این هدفون می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

 

نتیجه گیری

گزینه های پیشنهادی ما در این مقاله، هدفون هایی هستند که از نظر ما در حال حاضر جزو بهترین هدفون های دی جی هستند و افرادی با هر بودجه ای می توانند آن ها را تهیه کنند.
اگر می خواهید هدفون خریداری کنید در این جا به لیستی از بهترین هدفون های پشت بسته اشاره کرده ایم. مواظب باشید که در دام جزئیات نیفتید. هیچ هدفون کاملی وجود ندارد و سلیقه ی شخصی، ترجیحات و عادات گوش دادن به موسیقی، تاثیر بیشتری در انتخاب تان دارند.