۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphones

اگر به بسیاری از ژانرهای باس سنگین نظیر دابستپ EDM یا هیپ هاپ گوش می دهید، به احتمال زیاد به هدفونی نیاز دارید که صدای بلند و بم بیشتری را به آهنگ ها اضافه می کند. در حالی که بسیاری از هدفون ها باس سنگین هستند، پیدا کردن هدفونی با نمایه صدای متعادل ضروری است که جزئیات را در ادامه ی میکس حفظ کند تا موسیقی صدای غیرطبیعی و ضعیف نداشته باشد.

ما در اینجا به بهترین هدفون های باس که می توانید خریداری کنید اشاره می کنیم. این هدفون ها برای دسترسی به صدای باس سنگین، جزئیات زیادی را قربانی نمی کنند. لازم به ذکر است که این هدفون ها از نظر دقت باس دارای بالاترین امتیاز نیستند، بلکه هدفون هایی هستند که حتی اگر باس آن ها دقیق نباشد اما عملکرد لذت بخشی دارند.

 

بهترین هدفون باس:

هدفون بی سیم Sony WH-1000XM4 Wireless

۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphones

نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: بله
نویز کنسلینگ: بله
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

بهترین هدفون باس که ما تاکنون بررسی کرده ایم، Sony WH-1000XM4 Wireless است. این هدفون بی سیم دور گوشی، نمایه صدای پیش فرض باس سنگین تری از مدل قبلی خود (هدفون بی سیم Sony WH-1000XM3) دارد که طرفداران EDM و هیپ هاپ را راضی می کند. اگر چه پاسخ باس بیش از حد تاکید شده ی این هدفون می تواند به تدریج ناواضح شود، اما نمایه صدای این هدفون می تواند با استفاده از EQ گرافیکی یا پیش تنظیم های صوتی در برنامه ی Sony | Headphones Connect شخصی سازی شود.

این هدفون خیلی راحت و خوش ساخت است و می توانید برای جلسات طولانی گوش دادن به موسیقی از آن استفاده کنید. به لطف سیستم ANC، می توانید به موسیقی گوش دهید بدون این که نویزهای پس زمینه در پروسه ی گوش دادن شما تداخلی ایجاد کنند.

 

عمر باتری این هدفون ۳۸ ساعت است که می تواند چندین روز دوام بیاورد، اما اگر می خواهید به صورت منفعلانه به موسیقی گوش دهید، این هدفون با یک کابل صوتی TRS ۱.۸ اینچی همراه است. صدا در این هدفون به صورت نسبتا سازگاری منتقل می شود در نتیجه صرفنظر از تناسب و موقعیت این هدفون، تجربه ی گوش دادن به موسیقی تان دچار انحراف چندانی نخواهد شد.

متاسفانه اگر می خواهید تماس های تلفنی زیادی برقرار کنید، این هدفون بهترین گزینه نیست زیرا میکروفون آن کیفیت ضبط چندان مناسبی ندارد. این هدفون همچنین کمی حجیم است در نتیجه اگر از کیف همراه آن استفاده نکنید، حمل آن می تواند تا حدی دشوار باشد. اما ویژگی ANC عالی و قابلیت های پیشرفته، این هدفون را به یکی از بهترین هدفون هایی که تاکنون بررسی کرده ایم تبدیل کرده اند.

 

جایگزین با کنترل های فیزیکی:

هدفون بی سیم Sennheiser Momentum 3

۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphonesنوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: بله
نویز کنسلینگ: بله
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

اگر طرفدار کنترل های حساس به لمس نیستید، پس هدفون بی سیم Sennheiser Momentum 3 می تواند برای شما مناسب باشد. این هدفون بلوتوثی دور گوشی به اندازه ی هدفون بی سیم Sony WH-1000XM4 راحت نیست و سیستم ANC آن خیلی موثر نیست، اما طرح کنترل فیزیکی آن بازخورد لمسی بیشتری را ارائه می دهد که اگر در مناطق سردتر زندگی می کنید و دستکش می پوشید، می تواند موثر باشد.

این هدفون خیلی خوش ساخت است و دارای بالشتک های چرمی باکیفیت و یک قاب فلزی است. نمایه صدای پیش فرض این هدفون دارای محدوده باس بم کمتری است اما پاسخ مید و تریبل این هدفون خیلی متعادل، واضح و جزئی هستند. متاسفانه عمر باتری ۱۸ ساعته ی این هدفون کوتاه تر از Sony است و برنامه ی Sennheiser Smart Control گزینه های پیکربندی کمتری را ارائه می دهد.

اگر عمر باتری طولانی تر و سیستم ANC موثرتری می خواهید، Sony را خریداری کنید اما اگر یک هدفون دور گوشی باکیفیت با طرح کنترل فیزیکی را می خواهید، Sennheiser را در نظر بگیرید.

 

بهترین هدفون با باس قدرتمند:

هدفون بی سیم Skullcandy Crusher Evo

۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphones

نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: بله
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

بهترین هدفون بی سیم با باس قدرتمند که ما تاکنون بررسی کرده ایم، Skullcandy Crusher Evo است. این هدفون دور گوشی بی سیم نمایه صدای بلند و بمی دارد اما همچون مدل های قبلی در خط تولید Crusher، این هدفون مجهز به یک اسلایدر لمسی است که برای افزایش حالت بلند و بم بودن صدا در تجربه ی شنیداری تان استفاده می شود. با این تنظیمات قدرتمند، این هدفون حتی شنوندگانی که بیش از بقیه تشنه ی باس  هستند را راضی می کند.

صرفنظر از نمایه صدای بسیار اغراق آمیز این هدفون، ظاهر آن تا حدی محافظه کارانه است در نتیجه در طول رفت و آمد روزانه تان یا در دفتر کار خیلی عجیب به نظر نمی رسد. این هدفون تنها با یک بار شارژ بیش از ۳۴ ساعت مدت زمان پخش را فراهم می کند که میزان چشمگیری است. این هدفون همچنین با یک کابل TRRS ۱.۸ اینچی همراه است که اگر قبل از ترک خانه فراموش کرده باشید آن را شارژ کنید، امکان پخش غیرفعال صدا و استفاده از میکروفون را با یک اتصال سیمی فراهم می کند.

متاسفانه این هدفون نسبتا حجیم است و به خوبی روی سر نمی ماند خصوصا اگر در حال ورزش کردن باشید. همچنین این هدفون سطح پایینی از نویزهای محیطی را مسدود می کند و تا حدی صدا از آن نشت می کند در نتیجه بهتر است در یک محیط آرام از آن استفاده کنید. به هر حال اگر دنبال یک پاسخ باس خیلی قدرتمند می گردید این هدفون بهترین انتخاب است.

بهترین ایرفون باس:

ایرفون واقعا بی سیم Jabra Elite Active 75t

۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphones

نوع: داخل گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: واقعا بی سیم
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

بهترین هدفون باس با طراحی ایرباد که ما تاکنون بررسی کرده ایم، Jabra Elite Active 75t است. این هدفون داخل گوشی واقعا بی سیم به لطف طراحی کوچکی که دارد، فشار زیادی به گوش میانی وارد نمی کند، در نتیجه گزینه ی کاملا راحتی است.

 

این هدفون دارای کنترل های فیزیکی مناسبی است که استفاده از آن ها آسان است. به علاوه این هدفون خیلی خوش ساخت است. عمر باتری ۶.۵ ساعته ی آن برای یک ایرفون واقعا بی سیم مناسب است و دارای یک تایمر خاموش شدن خودکار است که به حفظ شارژ باتری کمک می کند.

نمایه صدای پیش فرض این ایرفون دارای صدای بلند و بم مناسبی است و به اندازه ی کافی متعادل است. اگر می خواهید باس بیشتری را اضافه کنید، برنامه ی اختصاصی همراه این ایرفون امکان دسترسی به EQ گرافیکی و پیش تنظیمات را برای شما فراهم کرده است، در نتیجه می توانید صدای این ایرفون را بسته به سلیقه تان شخصی سازی کنید. اگر چه این هدفون برخلاف گزینه های دیگر، فاقد نویز کنسلینگ فعال است اما همچنان عملکرد مناسبی در مسدود کردن گفتگوهای پس زمینه دارد و باعث می شود در محیط کار تمرکز داشته باشید.

به لطف ویژگی هایی مثل ثابت بودن و رتبه بندی IP57 برای مقاومت در برابر گرد و غبار، عرق و آب، این ایرفون همچنین گزینه ی مناسبی برای استفاده در باشگاه است (البته ما هنوز این ویژگی را بررسی نکرده ایم). اگر قصد ندارید که از هدفون تان برای ورزش استفاده کنید، می توانید گزینه ی ارزان تری مثل هدفون واقعا بی سیم Jabra Elite 75t را در نظر بگیرید که ویژگی های یکسانی دارد اما دارای رتبه بندی IP55 پایین تری است.

بهترین هدفون باس مقرون به صرفه:

هدفون بی سیم Beats Flex

۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphonesنوع: داخل گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: بله
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

بهترین هدفون باس مقرون به صرفه ای که ما تاکنون بررسی کرده ایم، هدفون بی سیم Beats Flex است. این هدفون داخل گوشی بی سیم، وزن سبک و طراحی راحتی دارد که باعث شده بتوانید برای مدت طولانی آن را بپوشید. ساختار پلاستیکی و سیلیکونی انعطاف پذیر این هدفون به اندازه ی کافی انعطاف پذیر و محکم است، در نتیجه در صورت افتادن یا ضربه دیدن صدمه ای نخواهد دید.

این هدفون دارای پاسخ باس بیش از حد تاکید شده ای است که به ژانرهایی مثل EDM یا هیپ هاپ، صدای بلند و بم بیشتری را اضافه می کند. تاخیر صوتی آن روی دستگاه هایی مثل iOS و Android خیلی پایین است که یک ویژگی عالی است خصوصا اگر بخواهید حین پوشیدن آن فیلم ببینید. اگر چه این هدفون دارای هیچ ویژگی ای (نظیر تایمر خاموش شدن خودکار یا حالت استندبای) برای صرفه جویی در مصرف انرژی نیست، اما عمر باتری ۱۱ ساعته ی آن می تواند در بیشتر مواقع کافی باشد.

متاسفانه این هدفون فاقد هر گونه ویژگی شخصی سازی (همچون پیش تنظیم صوتی داخلی) است. همچنین با این که عملکرد مناسبی در مسدود کردن نویزهای محیطی دارد اما برای ایزوله کردن صداهایی با پیچ پایین (همچون صدای موتور اتوبوس یا هواپیما) عملکرد چندان مناسبی ندارد. البته اگر همچنان یک هدفون داخل گوشی با باس اضافی می خواهید، این هدفون گزینه ی خوبی است.

جایگزین کاملا بی سیم:

هدفون کاملا بی سیم Anker SoundCore Life P2

۶ مورد از بهترین هدفون های باس | Best Bass Headphones

نوع: داخل گوشی
محفظه: پشت بسته
بی سیم: واقعا بی سیم
نویز کنسلینگ: خیر
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

اگر می خواهید زمانی که از هدفون واقعا بی سیم استفاده می کنید، حرکت آزادانه و بدون محدودیتی داشته باشید، Anker SoundCore Life P2 را در نظر بگیرید. این هدفون داخل گوشی کمتر از هدفون بی سیم Beats Flex راحت است و دارای تاخیر بی سیم بالاتری است اما به علت نبود کابل های صوتی، راحت تر می توانید آن را حمل کنید.

عمر باتری آن زیر ۶ ساعت است که کمتر از Beats است اما این هدفون با یک قاب همراه است که ۵ شارژ اضافی را فراهم می کند؛ در نتیجه نیازی نیست که خیلی نگران تمام شدن کامل شارژ باتری هدفون تان باشید. به علاوه، دامنه ی باس آن خیلی بیشتر از Beats تاکید شده است، اگر چه دامنه ی تریبل و مید آن نسبتا متعادل هستند.

 

متاسفانه میکروفون این هدفون باعث می شود که صدا کمی ناواضح و ضعیف به نظر برسد. این هدفون برای ایزوله کردن صدا حتی در برابر نویزهای پس زمینه متوسط، عملکرد چندان موفقی ندارد در نتیجه بهترین گزینه برای برقراری تماس صوتی نیست.

اگر یک هدفون راحت تر با عمر باتری طولانی تر می خواهید، Beats را انتخاب کنید اما اگر قابل حمل بودن برای شما بیش از هر چیزی اهمیت دارد Anker را انتخاب کنید.