7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس

اگر شما بیرون از منزل یا محل کار هستید و با هدفون به موسیقی گوش ‌می‌دهید و در همین حال گوشی شما زنگ ‌می‌خورد، خیلی منطقی تر و راحت تر است که از همان هدفون برای صحبت کردن استفاده کنید؛ به جای آن که هدفون را قطع کنید و از موبایل استفاده کنید. امروزه همه هدفون‌ها دارای میکروفون داخلی و کنترل هستند و بنابراین کار با آن‌ها بسیار ساده تر از گذشته است و به راحتی ‌می‌توانید در هر جا که باشید از آن برای صحبت کردن حین تماس استفاده کنید.

با این که تا به امروز بیشتر هدست‌های بلوتوثی (bluetooth headsets) گوشواره ای مورد توجه بوده اند ما کاری به آن‌ها نداریم و در این مقاله به هدفون‌های بلوتوثی نگاه ‌می‌کنیم که در عین حال یک میکروفون بسیار خوب نیز هستند.
ما بیشتر از 355 هدست بلوتوثی را تست کرده و مورد بررسی قرار داده ایم و در ادامه بهترین موارد معرفی کرده ایم که برای تماس مناسب هستند.

بهترین هدست بلوتوثی برای تماس: مدل Bose 700 Headphones Wireless

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: روی سر
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: بله
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک

بهترین هدست بلوتوثی(bluetooth headsets) برای تماس که ما آن را شناسایی کرده ایم همین مدل Bose 700 Headphones Wireless است. این مدل‌های هدست که روی سر قرار ‌می‌گیرند در مقایسه با مدل‌های قبلی که سیمی بوده اند بسیار بهتر و خلاقانه تر به نظر ‌می‌رسند و همچنین خیلی دقیق ساخته شده اند.

طراحی ظاهری آن‌ها ترکیبی از زیبایی فیزیکی و بهینه بودنِ نحوه کنترل آن است. عمر باطری آن یا زمانی که ‌می‌تواند شارژ را نگه دارد حدود 21 ساعت ‌می‌باشد در نتیجه ‌می‌توانید در چند روز با کار معمولی در خانه یا محل کار از ان استفاده کنید بدون وجود هیچ گونه مشکلی. کیفیت ضبط آن بسیار خوب است و صدای شما بلند و واضح و رسا خواهد بود و همه این‌ها بدون استفاده از هیچ میکروفون بزرگ و اختصاصی امکان پذیر است.

هنگامی که در محلی هستید که صدای‌های فراوانی وجود دارد این هدفون ‌می‌تواند کارایی خود را نشان دهد. پردازنده قدرتمند حذف صدای زائد آن به خوبی ‌می‌تواند فضایی ایزوله را برای صدای شما پدید اورد و به این صورت صدایی کاملا واضح و دقیق ضبط خواهد شد. متاسفانه، سازگاری خوبی با برنامه‌های پخش موسیقی ندارد و ممکن است گاهی مشکلاتی پدید اورد که البته در این رنج قیمت مورد انتظار ما نبوده است.

علاوه بر این تایمر خاموش شدن خودکار آن مقداری حساس ‌می‌باشد و در نهایت ‌می‌توان گفت برای برقراری تماس بسیار عالی ‌می‌باشد و میکروفون آن عالی به نظر ‌می‌رسد و در میان تمام هدفون‌هایی که بررسی کرده ایم این مورد هم ظاهر خوبی داشته و هم کیفیت و عملکرد خوبی دارد.

گزینه ای بسیار راحت: مدل JABRA EVOLVE2 85 WIRELESS

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: روی سر
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: بله
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک
اگر مدلی را با بهترین ویژگی‌ها و بهینه تر خصوصیات همراه با کنترل گر‌های فیزیکی ‌می‌خواهید، مدل Jabra Evolve2 85 Wireless را در نظر بگیرید. این هدفون بلوتوث دار ساختار پایین تری نسبت به مدل بوز Bose 700 Headphones Wireless که ذکر شد، دارد و میکرفون آن کیفیت کمتری دارد در نتیجه ممکن است در حذف صدای‌های زمینه کمی اختلال داشته باشد اما در عین حال کنترل گر‌های فوق العاده ای دارد که کار کردن با آن را بسیار ساده ‌می‌کند.

این مدل برعکس مدل قبلی، سازگاری بالا تری با برنامه‌های پخش صدا دارد و در همین حال ‌می‌تواند شارژ باطری خود را تا 31 ساعت نگه دارد. ویژگی ANC آن فیلتری را فراهم ‌می‌کند که ‌می‌تواند صدای‌های نویز زمینه را حد ممکن کاهش دهد و میکروفون آن موجب ‌می‌شود صدای شما کاملا رسا و طبیعی در مقایسه با مدل‌های سیمیِ دیگر به نظر برسد.

اگر ‌می‌خواهید یک مدل با ساختار محکم و میکروفون بهتری داشته باشید مدل Bose را نظر بگیرید اما اگر رابط کاربری ساده تر و همچنین زمان نگه داری بیشتر باطری را ترجیح ‌می‌دهید مدل Jabra را تهیه کنید.

مدلی برای درون گوش: LANTRONICS VOYAGER 5200 BLUETOOTH HEADSET

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: ایرباد تکی
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: نه
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک
اگر به دنبال یک هدست تکی برای درون یک گوش ‌می‌گردید مدل Plantronics Voyager 5200 را انتخاب کنید. اگر چه کیفیت ضبط صدای میکروفون آن به خوبیِ مدل‌های ذکر شده نیست و باطری آن عمر کمتری دارد اما این مدل کاملا قابل حمل و سبک است و همان طور که در تصویر دیده ‌می‌شود به راحتی روی گوش قرار ‌می‌گیرد. هنگامی که از ان استفاده ‌می‌کنید متوجه راحتیِ ان خواهید شد و همچنین ثبات آن بالاست یعنی هنگامی که در حال راه رفتن هستید نباید نگران هیچ گونه تکان خوردن ان باشید.

میکروفون آن به خوبی ‌می‌تواند صدای شما را از صدا‌های محیط تمایز ببخشد و در نتیجه صدای شما به خوبی ضبط شده و ‌می‌توانید در آن طرف دیگر به خوبی و واضح شنیده شود. باطری این هدست در حدود 6 ساعت دوام ‌می‌اورد اما اگر زیاد از آن استفاده نشود ‌می‌تواند زمان بسیار بیشتری را روشن و فعال باقی بماند. اگر هدستی را ‌می‌خواهید که صدای شما را بسیار بهتر دریافت کند و در عین حال باطری آن زمان بیشتری را دوام بیاورد ‌می‌توانید از هدفون‌های BlueParrott استفاده کنید و اگر راحت بودن استفاده از هدفون و قابلیت حمل آسان آن برای شما مهم است از مدل Plantronics  استفاده کنید.

بهترین ایرباد بی سیم برای تماس: Jabra Elite 65e Wireless

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: ایرباد
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: بله
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک
مدل Jabra Elite 65e بهترین ایرباد بلوتوثی برای تماس است. این هدفون‌ها قسمت پشت گردنی راحتی دارند که خییلی آسان و راحت قابل کنترل و استفاده هستند. آن‌ها کنترل گر‌های بسیار ساده ای دارند و دکمه قطع صدای ان‌ها کاملا در دسترس است و این ویژگی مخصوصا برای زمانی که در تماس طولانی مدت هستید خیلی به کار ‌می‌اید.

میکرفون درونی آن‌ها کیفیت ضبط بسیار خوبی دارد بنابراین صدای شما را خیلی شفاف و زنده دریافت ‌می‌کند

حتی اگر در محیطی شلوغ و پر سر و صدا باشید. یکی از خصوصیات آن ANC  است که به کاهش داده نویز محیط کمک ویژه ای ‌می‌کند در نتیجه به راحتی ‌می‌توانید در هر محیطی فقط روی تماس خود تمرکز کنید. باطری این هدفون ‌می‌تواند 8 ساعت آن را روشن نگه دارد و اگر کمتر از ان استفاده شود در مدت زمان طولانی تری نیز قابل استفاده خواهد بود.

متاسفانه، قسمت پشت گردن آن خیلی قابل تغییر نیست اگر چه که بسیار انعظاف پذیر است. همچنین پیشفرض ضبط صدای آن به نحوی ست که صدای شما را کمی ضعیف تر و زیر تر از حالت عادی پخش می‌کند در نتیجه ممکن است برخی جزئیات صدای شما روشن نباشد. خوشبختانه این هدفون با برنامه پخش صدای Jabra Sound+ سازگار است و کیفیت بسیار بالایی در این حالت نیز خواهد داشت.

مدلی با مدیریت عالی نویز: BOSE QUIETCOMFORT EARBUDS TRULY WIRELESS

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: ایرباد
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: بله
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک

اگر نیاز به تماس در محیط‌های پر سر و صدا دارید حتما مدل Bose QuietComfort Earbuds Truly Wireless را در نظر بگیرید هر چند که یک دکمه مشخص برای قطع کردن صدای وجود ندارد.

قدرت ضبط صدای آن در مقایسه با مدل  Jabra Elite 65e Wireless پایین تر است. این مدل هفون کارایی بهتری در عملکرد حذف نویز و صدای محیط دارد بنابراین کسی که در طرف دیگر در حال شنیدن صدای شماست، آن را با کیفیت عالی و واضح و شفاف می‌شوند.

همچنین تکنولوژی ANC دارد که در کاهش نویز محیط و زنده بودن صدای شما موثر است. مدت زمانی که می‌تواند شارژ را نگه دارد در حدود 7 ساعت است پس ممکن است گاهی نیاز داشته باشید در وسط روز آن را شارژ کنید.
اگر به دنبال کیفیت ضبط بهتر و یک دکمه مشخص برای قطع صدا هستید مدل Jabra  را انتخاب کنید و اگر مدلی را می‌خواهید که استفاده از آن راحت تر باشد و نویز را بهتر کاهش دهد مدل Bose  را برگزینید.

مناسب ترین مدل از لحاظ قیمت: Jaybird Tarah Wireless

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: داخل گوش
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: نه
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک

در میان مدل‌هایی که مورد بررسی قرار داده ایم، این مورد از نظر هزینه مناسب ترین مدل هدست بلوتوثی بوده است.این مدل که ساخت بسیار با کیفیتی دارد از قابلیت اتصال چندگانه نیز پشتیبانی می‌کند

یعنی می‌توانید زمانی که به لپتاپ وصل هستید به گوشی منتقل شوید و تماس را پاسخ دهید. این هدفون قابلیت ANC  ندارد اما در عین حال می‌تواند در کاهش دادن نویز‌های محیط به خوبی عمل کند و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

این هدفون میکروفون داخلی دارد که کیفیت آن قابل قبول است و شخص مقابل صدای شما را کاملا طبیعی خواهد شنید. ساختار آن به نحوی ست که هر چه صدا را زیاد کنید اطرافیان شام آن را نخواهند شنید. با توجه به سیستم صدای طبیعی ان شما می‌توانید به صوت‌هایی با فرمت‌های مختلف گوش دهید و هم چنین قابلیت تنظیم اکولایزر صدا در آن وجود دارد.

متاسفانه، این مدل در تمایز دادن صداهای محیطی کمی مشکل دارد و برای محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا نمی‌تواند یک اتتخاب ایده آل باشد. همچنین قسمت داخل گوش ان ممکن است برای همه راحت نباشد. اما خبر خوب این است که در ساز‌های مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توانید مناسب ترین اندازه آن را برای خود انتخاب کنید.

یکی از بهترین هدست‌های بلوتوثی MONO: BlueParrott B450-XT Bluetooth Headset

7 مدل از بهترین هدست‌های بلوتوثی برای تماس در 2021

 

مدل: در یک گوش
حفاظ: پشت بسته
وایرلس: بله
کاهش دهنده نویز: نه
میکروفون: دارد
مبدل: دینامیک

بهترین مدل هدست بلوتوثی مونو برای برقراری تماس در میان مواردی که ما تست کرده ایم همین مدل BlueParrott B450-XT است.

این هدفون به دستگاه‌های متعددی متصل ‌می‌شود که این امکان را فراهم ‌می‌کند تا در حالی که به کامپیوتر متصل هستید تماس را هم جواب بدهید و در عین حال کمترین تاخیر را در دریافت صدا داشته باشید.باطری آن تا 24 ساعت ‌می‌تواند شارژ نگه دارد بنابراین برای چند روز استفاده در محل کار ‌می‌تواند کارامد باشد. میکرفون آن صدای شما را بسیار واضح، طبیعی و خالی از صدای پس زمینه ضبط ‌می‌کند پس برای محیط‌های پر سر و صدا بسیار مفید است.

هم چنین به راحتی ‌می‌توانید آن را بچرخانید و در نتیجه در هر کدام از گوش‌ها ‌می‌توانید از آن استفاده کنید. در کنار پاسخدهی مناسب آن در برابر صداها، ‌می‌تواند به طرز بسیار موثری صدا‌های ورودی را پردازش کرده و آن را کاملا زنده و دقیق نشان دهد. برخی ممکن است قسمتی که درون گوش قرار ‌می‌گیرد را کمی تنگ بدانند مخصوصا برای کسانی که گوش بزرگی دارند.

ساختار پلاستیکی آن ممکن است و بر خلاف رتبه IP54 ان برای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار خیلی جذاب نباشد. هر چند ذکر این نکته الزامی ست که ما این مورد را بررسی نکرده ایم. در نهایت، اگر به دنیال یک هدست وایرلس با ویژگی‌های خوب ‌می‌گردید این مورد ‌می‌تواند گزینه مد نظر شما باشد.