بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

اگر به دنبال هدفونی برای استفاده در استودیو می گردید انتخاب گزینه ی مناسب برای نیازتان می تواند توانایی ضبط و میکس شما را به سطح بالاتری برساند. اگر برای ضبط زنده ی استودیو به یک هدفون نیاز دارید، هدفون پشت بسته می تواند گزینه  ی مناسبی باشد زیرا بدون نشت صدا به میکروفون، می توانید ضبط زنده را کنترل کنید.

از طرف دیگر برای میکس کردن، خیلی از مهندسان صدا ممکن است هدفون های پشت باز را ترجیح دهند زیرا بعد از گذراندن مدت طولانی در استودیو راحت هستند و گوش ها را اذیت نمی کنند.

هدفون های استودیویی به یک پاسخ فوری نیاز دارند، پس عدم تاخیر عامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. در حالی که برخی از هدفون های بی سیم ممکن است تاخیر پایینی برای میکس و مسترینگ داشته باشند، اما برای هدف ضبط کردن به یک هدفون سیمی با پاسخ بدون تاخیر نیاز خواهید داشت. بهترین هدفون های استودیویی سیمی اغلب دارای کابل مارپیچی هستند تا به شما این امکان را بدهند که به راحتی در استودیو حرکت کنید.

در قسمت زیر به بهترین هدفون های استودیویی که می توانید خریداری کنید اشاره کرده ایم.

Audio-Technica ATH-M50x

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
قابیلت اتصال بی سیم: ندارد
قابلیت نویز کنسلینگ: ندارد
میکروفون: ندارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

این هدفون استدیویی سیمی دور گوشی جذاب ، در بین افرادی که با ضبط سر و کار دارند شناخته شده است. این هدفون با وجود قیمت نسبتا پایینی که دارد، کیفیت شگفت انگیزی دارد، بسیار خوش ساخت است و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. این هدفون با ایرکاپ های بزرگ و هدبند مناسب، برای جلسات طولانی ضبط گزینه ی مناسب و راحتی است.

تولید صدای این هدفون کاملا متعادل و نسبتا دقیق است. با این که با میزان کمی باس اضافی صدا همراه است اما دارای صدای میان رده ی دقیقی است.

این هدفون انتخاب خوبی برای میکس ، مسترینگ و ضبط کردن است زیرا طراحی پشت بسته ی آن نسبت به هدفون های پشت باز صدای کمتری را بیرون می دهد. ایرکاپ های این هدفون می توانند بچرخند و دارای یک کابل جدا شونده نیز هست، در نتیجه در صورت آسیب دیدن نیازی نیست که کل هدفون را عوض کنید.

 

این هدفون همچنین با سه کابل متفاوت عرضه می شود که از جمله ی آن ها می توان به کابل مارپیچ اشاره کرد که می تواند تا ده فیت کشیده شود، در نتیجه می توانید آزادانه در استودیو حرکت کنید.

متاسفانه هیچ یک از این کابل ها دارای دکمه های کنترل نیست در نتیجه اگر دوست دارید که به سرعت آهنگ ها را عوض کنید، این هدفون گزینه ی مناسبی برای استفاده ی روزمره نخواهد بود. برخلاف پشت بسته بودن، این هدفون هنوز هم کمی نشت صدا در ولوم های بالا دارد در نتیجه برای موقعیت های ضبط که به صدا حساسند گزینه ی مناسبی نیست. اگر می خواهید از یک اتاق جداگانه پروسه ی ضبط را کنترل کنید این هدفون گزینه ی خوبی است اما اگر می خواهید خودتان ضبط کنید، این هدفون ممکن است مشکل ساز شود.

AKG K371

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

نوع : دور گوشی
محفظه : پشت بسته
قابلیت اتصال بی سیم : ندارد
قابلیت نویز کنسلینگ : ندارد
میکروفون : ندارد
ترانسدیوسر : دینامیک

 

هدفون AKG K371 بهترین هدفون استودیویی برای ضبط کردن است. این هدفون دور گوشی راحت یک طراحی پشت بسته دارد در نتیجه بدون نگرانی از نشت صدا در پروسه ی ضبط، می توانید به میکسی که تنظیم کرده اید گوش دهید.

این هدفون با سه نوع مختلف کابل عرضه می شود که یکی از آن ها یک کابل بلند مارپیچ است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بدون مشکل با وجود هدفون روی گوش هایتان، حرکت کنید.
این هدفون صدای متعادل و خنثی ای دارد. دقت باس صدای آن قابل توجه است و پروسه ی میکس را با مشکل روبرو نمی کند. صدای میان رده ی آن صدای واضح و دقیقی را تولید می کند. اگر چه این صدا در دامنه ی تریبل، کمتر از حد معمول تاکید می شود اما با این حال عملکرد خوبی در این فرکانس ها دارد.

این هدفون دارای کیفیت ساخت خوبی است و ایرکاپ های آن می توانند تا شوند ، در نتیجه می توانید آن را با خودتان بیرون ببرید.
متاسفانه  ایرکاپ های این هدفون کاملا گوش را در برنمی گیرند که این موضوع سبب انتقال تریبل و باس ناسازگاری می شود.

طراحی پشت بسته ی این هدفون باعث می شود که میدان صوتی آن بسته به نظر برسد در نتیجه اگر تصمیم دارید که میکس صوتی انجام دهید نمی تواند برای شما بهترین انتخاب باشد. با این حال اگر تنها قصد دارید که از هدفون برای ضبط استفاده کنید، این هدفون ویژگی هایی نظیر صدای متعادل، نشت پایین صدا و چندین کابل را را ارائه می دهد.

TIN Audio T3

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphonesنوع : داخل گوشی
محفظه : پشت بسته
قابلیت اتصال بی سیم : خیر
قابلیت نویز کنسلینگ : خیر
میکروفون : ندارد
ترانسدیوسر : دینامیک

 

اگر یک هدفون مانیتور داخل گوشی را ترجیح می دهید یا اگر می خواهید نشت صدا را تا حد بیشتری کاهش دهید، TIN Audio T3 را امتحان کنید. اگر چه صدای این هدفون به اندازه ی AKG K371 خنثی نیست و این هدفون خیلی راحت نیست، اما حتی در ولوم های بالا، صدای خیلی کمی از آن نشت می کند.

 

به خاطر طراحی داخل گوشی این هدفون، می تواند صداهای محیط که اطراف شما هستند را تا حد بیشتری کاهش دهد و به طور سازگارتری باس و تریبل را منتقل کند. از آنجایی که کابل صوتی این هدفون قابل جدا شدن است، در صورت صدمه دیدن می توانید آن را به آسانی تعویض کنید.

متاسفانه از نظر برخی از کاربران صدای بیش از حد تاکید شده، تا حدی کلافه کننده و تحمل ناپذیر است. میدان صوتی این هدفون ضعیف و غیرطبیعی است که سبب ایجاد تجربه ی صوتی خوشایندی نخواهد شد.

اگر دنبال یک هدفون دور گوشی با صدای خنثی و میدان صوتی بزرگ تر می گردید، AKG را خریداری کنید. اما اگر دنبال هدفون داخل گوشی ای می گردید که نشت صدای کمتر و کیفیت ساخت بهتری دارد هدفون TIN را انتخاب کنید.

Sennheiser HD 800 S

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

نوع: دور گوشی
محفظه: پشت باز
قابلیت اتصال بی سیم : ندارد
قابلیت نویز کنسلینگ : ندارد
میکروفون : ندارد
ترانسدیوسر : دینامیک

 

هدفون Sennheiser HD 800 S بهترین هدفون برای میکس کردن است که ما تاکنون بررسی کرده ایم. این هدفون خوش ساخت پشت باز می تواند میدان صوتی باز و بزرگی را ایجاد کند که صدایی طبیعی دارد و برای میکس کردن آهنگ گزینه ی بسیار مناسبی است.

ایرکاپ های جادار و بالشتک های چرم مانند این هدفون، تضمین می کنند که تجربه ی گوش دادن به آهنگ راحتی داشته باشید.
به لطف صدای میان رده ی بسیار متعادل این هدفون، صدا در میکس های شما شفاف و دقیق خواهد بود. دقت صدای تریبل در این هدفون خیلی عالی است و اگر چه در محدوده ی مورد نظر کمتر از حد انتظار تاکید شده است اما پاسخ آن کاملا یکنواخت خواهد بود. این هدفون از مواد اولیه ی درجه یک درست شده و یک هدفون رده بالا در نظر گرفته می شود.

هدفون Sennheiser HD 800 S با یک کابل TRS ۱.۴ اینچی عرضه می شود در نتیجه می توانید آن را به یک میکسر یا آمپلی فایر و یک آداپتور ۱.۴ تا ۱.۸ اینچی متصل کنید.

همچون بسیاری دیگر از هدفون های پشت باز، این هدفون باس پایین ندارد در نتیجه آهنگ ها تا حدی فاقد صداهای سنگین هستند. طراحی پشت باز این هدفون باعث شده که در معرض نشت صدا قرار داشته باشد که این ویژگی می تواند اطرافیان تان را اذیت کند. گفته می شود که این هدفون صدای متعادل و میدان صوتی گسترده ای را ارائه می دهد، که همین ویژگی باعث شده برای میکس کردن آهنگ ها گزینه ی مناسبی باشد.

Sennheiser HD 560S

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

نوع : دور گوشی
محفظه : پشت باز
قابلیت اتصال بی سیم : ندارد
قابلیت نویز کنسلینگ : ندارد
میکروفون : ندارد
ترانسدیوسر : دینامیک

 

اگر می خواهید هزینه کمتری را برای خرید هدفون مخصوص میکس کردن بپردازید، Sennheiser HD 560S را در نظر بگیرید. این هدفون پشت باز به اندازه ی Sennheiser HD 800 S خوش ساخت نیست و دارای میدان صوتی کمتر گسترده و بلندگو مانند است، اما این هدفون به طور قابل توجهی ارزان تر است و دارای صدای متعادل و میزان کمتری دامنه ی باس پایین کمتر تاکید شده است.

این هدفون همچنین خیلی سبک است و دارای پدهای مناسبی است، در نتیجه می توانید برای جلسات طولانی گوش دادن به موسیقی آن را بپوشید بدون این که اذیت شوید.

متاسفانه، همچون مدل دیگر Sennheiser، این هدفون صداهای محیط را تا حد زیادی مسدود نمی کند. اگر قیمت هدفون برای شما مهم نیست و یک تجربه ی شنیداری طبیعی و جامع را می خواهید هدفون 800 S را خریداری کنید؛ اما اگر می خواهید پس انداز کنید اما هنوز هم دنبال هدفونی با صدای متعادل و موثر می گردید، 560S را در نظر بگیرید.

هدفون بی سیم SteelSeries Arctis Pro

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

نوع: دور گوشی
محفظه: پشت بسته
قابلیت اتصال بی سیم: دارد
قابلیت نویز کنسلینگ: ندارد
میکروفون: دارد
ترانسدیوسر: دینامیک

 

 

بهترین هدفون بی سیم استودیویی، هدفون بی سیم SteelSeries Arctis Pro است. به لطف فرستنده ی بی سیم اختصاصی، این هدفون تاخیر کوتاهی دارد که برای استفاده ی استودیویی گزینه ی ایده آلی است. همچنین این هدفون تنگ اما راحت است، در نتیجه می توانید بدون احساس خستگی از آن برای جلسات طولانی گوش دادن به موسیقی استفاده کنید.

اگر این هدفون به درستی روی سرتان قرار بگیرد، قادر به تولید صدای خنثی است که همین موضوع باعث می شود برای تنوعی از ژانرهای موسیقی مناسب باشد. اگر می خواهید صدای این هدفون را شخصی سازی کنید، می توانید از EQ گرافیکی که در برنامه ی همراه این هدفون وجود دارد استفاده کنید. با عمر باتری بالای ۱۵ ساعت، نیازی نیست که نگران شارژ کردن هدفون در طول جلسات طولانی میکس کردن باشید، اما اگر بیرون هستید، پایه فرستنده ی سیمی این هدفون با شارژ اضافی همراه است.

متاسفانه این هدفون کمی نشت صدا دارد در نتیجه ممکن است باعث اذیت شدن افرادی شود که در اطرافتان هستند. گفته می شود، این هدفون دور گوشی عملکرد چند کاره ی مناسبی را ارائه می دهد و صدای خنثی ای دارد که باعث شده برای استفاده در استودیو گزینه ی ایده آلی باشد.

Superlux HD 681

بهترین هدفون های استودیویی | Studio Headphones

نوع : دور گوشی
محفظه : پشت باز
قابلیت اتصال بی سیم : ندارد
قابلیت نویز کنسلینگ : ندارد
میکروفون : ندارد
ترانسدیوسر : دینامیک

 

بهترین هدفون استودیویی مقرون به صرفه، هدفون Superlux HD 681 است. با وجود قیمت مقرون به صرفه، این هدفون دور گوشی صدای بسیار متعادل و واضحی دارد و دارای دامنه ی باس نسبتا عمیق و گسترده است، در نتیجه برای تنوع گسترده ای از ژانرهای موسیقی مناسب است.

این هدفون همچنین خیلی راحت است و به خاطر طراحی سبک و ایرکاپ های جادار می تواند برای سر و گوش هایی با شکل متفاوت مناسب باشد؛ در نتیجه حتی در طول جلسات طولانی گوش دادن به موسیقی هم خیلی اذیت نخواهید شد. این هدفون صدا را به صورت کاملا سازگار و منظم انتقال می دهد و یک میدان صوتی گسترده و مشابه بلندگو دارد.

متاسفانه، ساختار تمام پلاستیکی این هدفون باعث شده که ارزان و بی دوام به نظر برسد که با در نظر گرفتن قیمتی که دارد، این ویژگی خیلی دور از انتظار نیست. این هدفون همچنین دارای کابل قابل تعویض نیست، به همین علت اگر صدمه ببیند، کل واحد را باید عوض کنید. با این حال اگر دنبال یک هدفون ارزان قیمت با دامنه ی صدای گسترده و صدای متعادل می گردید، این هدفون انتخاب عالی ای است.