AirPods Pro 2

در جشنواره “Far Out” بلاخره اپل از Air Pods Pro 2 رونمایی کرد. این جشنواره نوید یک تراشه H2 جدید، تجربه شخصی فوق الاده ، ANC (نویز کنسلینگ فعال) دو برابر قوی تر، کنترل‌های لمسی، و عمر باتری بهبود یافته و همچنین کیفیت صوتی ارتقا یافته و تناسب حتی بهتر را از دیگر ویژگی‌های برجسته میدهند.

Air Pods Pro 2  قیمتی برابر با AirPods Pro اصلی دارد و با قیمت 249 پوند / 249 دلار / 399 دلار استرالیا عرضه میشود.

Air Pods Pro 2 جدید در حال ارتقا و پیروی از ایرپاد پرو اصلی اپل در سال 2019 است و بیشتر از آنچه از جانشین هدفون های پرچمدار اپل انتظار داشتیم اینجاست و در حالی که نمیتوانیم بررسی کاملی ارائه کنیم. تا زمانی که خودمان به این موارد دست پیدا نکنیم، انتظار ارتقای قوی نسبت به نسخه های اصلی را خواهیم داشت داریم.

طبق آنچه در رویداد (Far Out) فاش شد، Air Pods Pro 2 در 23 سپتامبر عرضه میشود، در حالی که ایرپاد پرو مدتی شایعه بود که در نیمه دوم سال 2022 عرضه خواهد شد، چندان تعجب آور نیست.

 

طراحی Air Pods Pro 2

در حالی که بسیاری از شایعات حاکی از آن بود که Air Pods Pro 2  یک طراحی مجدد رادیکال خواهد داشت و ظاهری گرد و بدون پایه مانند +Samsung Galaxy Buds را انتخاب میکند، Air Pods Pro 2 در عوض تقریباً با همان طراحی، ظاهر و راحتی عرضه خواهد شد.

هدفون نویزکنسلینگ Air Pods Pro 2
AirPods Pro 2 معرفی شد! 10

کیس شارژ Air Pods Pro 2، از طراحی مجدد برخوردار است، این بار کمی بلندتر و باریکتر از کیس اصلی است. همچنین یک اسپیکر به پایین کیس اضافه میکند، یک بند، و میتوانید AirPods Pro 2 خود را با شارژر Apple Watch یا MagSafe شارژ کنید.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که اپل نمیتواند تمام فناوری های موجود در Air Pods Pro 2 را در یک طرح کوچکتر قرار دهد، در عوض ترجیح داده است طراحی کلاسیک خود را حفظ کند و بر ارائه هر چه بیشتر ویژگی های ممکن تمرکز کند. و بله، ایرپادهای جدید هنوز از لایتنینگ به جای USB-C استفاده می کنند، اگرچه همچنان شایعه می شود که آینده USB-C محصولات اپل اجتناب ناپذیر است. با این حال، در حالی که طراحی اولیه تقریباً یکسان است، AirPods Pro 2 مجموعه ای از ویژگی ها و امکانات جدید را به میز ارائه خواهد کرد.

 

امکانات AirPods Pro (2022)

Air Pods Pro 2 به‌خاطر ویژگی های ANC عالی شناخته شده است، بنابراین جهان انتظار ارتقاء نویزکنسلینگ را در Air Pods Pro 2  دارد. خوشبختانه، اپل به لطف تراشه H2 جدید و قرارگیری بهینه دریچه‌های صوتی و میکروفون‌ها، کارایی ANC خود را با AirPods Pro جدید تا دو برابر افزایش داده است.

Introducing Apple Airpod Pro2 3
AirPods Pro 2 معرفی شد! 11

جدیدترین Air Pods Pro اپل همچنین دارای یک درایور کاملاً جدید با نویز کم و یک تقویت‌کننده سفارشی است که آن را تقویت میکند تا «جزئیات و وضوح بیشتر را در طیف وسیع‌تری از فرکانس‌ها ارائه دهد». به گفته اپل، اینها «پیشرفته ترین ایرپادهای تاکنون» هستند.

 

با Air Pods Pro 2 اکنون کنترل‌های لمسی روی پایه‌های AirPods خود خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد پخش موسیقی را کنترل کنید و با یک کشیدن انگشت ساده تماس بگیرید. ایرپاد پرو های جدید می‌توانند 6 ساعت با یک بار شارژ و تا 30 ساعت با کیس شارژ دوام بیاورند، این یک افزایش 1 ساعته نسبت به نسخه اصلی است. AirPods Pro اصلی با یک بار شارژ می تواند 5 ساعت دوام بیاورد، در حالی که Air Pods Pro جدید با یک بار شارژ می تواند 6 ساعت دوام بیاورد.

Introducing Apple Airpod Pro2 2
AirPods Pro 2 معرفی شد! 12

Air Pods Pro 2 در زمینه spatial audio نیز شخصی سازی شده و بهبودهایی دارد. همه میتوانند وارد شوند و یک نمایه  spatial audio شخصی سازی شده متناسب با گوش منحصر به فرد خود ایجاد کنند تا بتوانند بهترین تجربه spatial را ارائه دهند.

برای انجام این کار، هنوز دقیقاً نمیدانیم که چگونه کار می کند، اما طبق گفته اپل، برای ایجاد یک نمایه سفارشی، به iOS 16 یا iPadOS 16 در کنار AirPod Pros جدید نیاز دارید. در حالی که میتوانید این کار را با کامپیوتر MacOS Ventura و ایرپاد های خود در ماه اکتبر انجام دهید. این نوع فناوری احتمالاً مشابه فناوری صوتی سه بعدی پلی استیشن است که دارای پروفایل های spatial audio قابل تنظیم است.

در نهایت، اپل اکنون یک ایرتیپ جدید XS را در کنار ایرتیپ سنتی AirPods Pro ارائه می‌کند تا برای افرادی که گوش‌های کوچک‌تری دارند مناسب‌تر باشد. طبق گفته اپل، بخش بزرگی از نویز کنسلینگ غیر فعال Air Pods Pro 2 به یک تناسب عالی در گوش ختم میشود.

هنوز خیلی زود است که بگوییم جدیدترین Air Pods Pro 2  اپل چگونه با نسخه اصلی مقایسه خواهد شد، اما بدیهی است که می‌توانیم حدس‌های دقیقی بکنیم. و البته، وقتی جفت خود را دریافت کنیم، می‌توانیم یک بررسی کامل و مقایسه عمیق بین AirPods Pro جدید و AirPods Pro اصلی به شما ارائه دهیم.