سه تا از بهترین هدفون های برند Razer در سال 2021

سه تا از بهترین هدفون های Razer

برند ریزر معمولا سعی بر طراحی و تولید هدفون هایی دارد که برای گیمینگ مناسب باشند و به هدفون های خود میکروفون های قوی ای نیز اضافه می کند که سبب می شود آن ها برای تماس های صوتی آنلاین حین گیم مناسب باشند. با این حال، هدفون های این برند از جهت راحتی از بهترین کیفیت برخوردار نیستند و برای استفاده های طولانی مدت مناسب نیستند و همچنین به علت آن که درست و دقیق روی سر جای نمی گیرند، این هدفون ها صدای یکسانی برای همه مصرف کننده ها ایجاد نمی کنند.

 

بهترین هدفون Razer برای استفاده های معمولی:

هدفون بی سیم Razer Opus

سه تا از بهترین هدفون های برند Razer در سال 2021

مدل: رو گوشی
نوع پوشش: پشت بسته
بی سیم: هست
قابلیت نویزگیری: دارد
میکروفون: دارد
مبدل: حرکتی

بهترین هدفونی از برند ریزر که ما مورد بررسی قرار داده ایم، Razer Opus Wireless می باشد. با این که برند ریزر به طراحی و تولید هدفون های مخصوص گیمینگ شهرت دارد، این مدل، از دسته هدفون هایی است که مختص به گیمینگ نیستند و متناسب با نیاز های روزمره طراحی شده اند و کاربرد بسیار وسیعی دارند.

 

این هدفون های رو گوشی با کیفیت و راحت، قابلیت ANC، یعنی حذف صدا های اضافه دارند و این امر موجب می شود این هدفون ها بسیار برای مانع شدن از شنیده شدن صدای پس زمینه، موفق عمل کنند. تنظیمات پیش فرض این هدفون ها برای پخش صدا، بسیار طبیعی و واقعی است و همین امر آن ها را برای محدوده وسیعی از انواع موسیقی مناسب می سازد.

 

آن ها حتی یک گرافیک EQ و تنظیمات از پیش تعیین شده دارند، که می توانید از طریق اپلیکیشن به آن ها دست یابید. طول نگهداری شارژ این هدفون ها می تواند به 32 ساعت برسد، که این رقم بی نظیر است و آن ها را برای استفاده های طولانی بسیار مناسب می گرداند.

متاسفانه، این هدفون ها از بهترین میکروفون ها برخوردار نیستند، در واقع بهتر است بگوییم کیفیت میکروفون این هدفون ها به پای سایر هدفون های این برند، که غالبا برای گیمینگ طراحی شده اند، نمی رسد. به علاوه این هدفون ها قادر نیستند در آن واحد به بیشتر از یک دستگاه متصل گردند، که می تواند برای افرادی که می خواهند هر از چند گاهی منبع پخش فایل صوتی را تغییر دهند، کمی ناخوشایند باشد.

 

با تمامی این اوصاف، این هدفون ها نسبت به قیمت شان عملکرد بسیار خوب و رضایت آوری دارند و به همین دلیل ما این هدفون ها را در دسته بهترین هدفون های زیر 200 دلار قرار می دهیم.

بهترین هدست سیمی ریزر:

Razer BlackShark V2

سه تا از بهترین هدفون های برند Razer در سال 2021

مدل: رو گوشی
نوع پوشش: پشت بسته
بی سیم: نیست
قابلیت نویزگیری: ندارد
میکروفون: دارد
مبدل: حرکتی
هدفون های سیمی Razer BlackShark V2، بهترین هدفون های سیمی از برند ریزر بودند که ما مورد بررسی قرار داده ایم. این هدفون های صدای بسیار طبیعی و واقعی ای دارند و همچنین از بیس قوی ای برخوردارند، که می توان گفت که بر بیس آن ها تمرکز زیادی شده است و قادر هستند صدای بوم بومی در موسیقی شما ایجاد کنند.

 

آن ها به خوبی بر سر شما قرار می گیرند و مدام روی سرتان جا به جا نمی شوند. میکروفون آن ها قابلیت متصل و یا غیر متصل شدن به هدست را دارد و بسیار با کیفیت است، به طوری که حتی اگر شما در مکانی شلوغ و پر سر و صدا هم باشید، باز هم این میکروفون ها صدای شما را بی هیچ مشکلی انتقال خواهند داد.

 

آن ها با نرم افزار Razer Synapse کار می کنند، که این نرم افزار به شما این قابلیت را ارائه می دهد که به تنظیم گرافیک EQ بپردازید و یا حتی میکروفون خود را آن طور که برای تان مناسب تر است، تنظیم نمایید. البته، اگر این قابلیت ها و تجهیزات اهمیت چندانی برای شما ندارند، می توانید به سراغ مدل  Razer BlackShark V2 X بروید، که این قابلیت ها را ندارد و از قیمت مناسب تری برخوردار است.

با این حال، بر خلاف هدفون بی سیم  Razer Opus، این هدفون ها از قابلیت حذف صدا های اضافه پس زمینه، یعنی ANC برخوردار نیستند و به اندازه آن ها در مانع شدن از شنیده شدن صدای اطراف موفق عمل نمی کنند. لازم به ذکر است که سری یو اس بی این هدفون ها به ایکس باکس یک متصل نمی شود و همچنین از جهت آن که هر گونه تغییراتی در تنظیمات آن ها ایجاد کنید باید ذخیره نمایید.

 

می توان گفت که این هدفون ها برای پی سی و یا پی اس مناسب تر هستند. در هر صورت، اگر به دنبال هدفونی مناسب و کاربردی برای استفاده حین گیمینگ هستید، این هدفون ها گزینه های خوبی برای شما هستند.

بهترین هدفون گیمینگ ریزر:

هدفون بی سیم Razer BlackShark V2 Pro

سه تا از بهترین هدفون های برند Razer در سال 2021

مدل: رو گوشی
نوع پوشش: پشت بسته
بی سیم: هست
قابلیت نویزگیری: ندارد
میکروفون: دارد
مبدل: حرکتی
هدفون بی سیم Razer BlackShark V2 Pro، بهترین هدفون مخصوص گیمینگ از برند ریزر است که ما مورد بررسی قرار داده ایم. این هدفون های بی سیم رو گوشی، بسیار راحت هستند و طراحی بدنه بسیار مناسبی دارند. صدای تولید شده از آن ها از بیس قدرتمندی بهره مند است که برای صدا های بالا پایین دار گیم ها بسیار مناسب می باشد و صدا را واقعی تر جلوه می دهد.

 

با این که میکروفون سیار آن ها (یعنی می توانید آن را متصل کنید و یا غیر متصل نمایید)، کمی صدای شما را غیر طبیعی جلوه خواهد داد، می تواند صدای اطراف را از صدای شما تشخیص دهد و صدای شما را بدون مشکل منتقل نماید، حتی در مکان های شلوغ و پر سر صدا. باتری این هدفون ها می تواند تا 24 ساعت شارژ خود را نگه دارد، بنابراین، نیاز نیست شما مدام نگران شارژ کردن آن ها باشید.

 

به علاوه در نرم افزار مکمل آن ها، یعنی Razer Synapse، شما می توانید به قابلیت ها و تنظیمات بسیار دست یابید و آن ها را به گونه ای که می خواهید درآورید، برای مثال شما می توانید گرافیک EQ و همچنین تن صدای پخش شده از هدفون تان را تنظیم نمایید.

 

آن ها به طور بی سیم می توانند به پی سی و پی اس فور ( از طریق یو اس بی دانگلی که همراه دارند)، متصل گردند و همچنین صدای منتقل شده از آن ها تاخیر بسیار کمی دارد که آن ها را برای گیمینگ مناسب تر می گرداند. آن ها به همراه خود یک کابل 1/8″ TRRS نیز دارند که می توانید با استفاده از آن کابل هدفون را به طور سیمی به پی سی، پی اس و یا ایکس باکس متصل گردانید.

 

متاسفانه، این هدفون ها قادر نیستند به شکل بی سیم به ایکس باکس متصل گردند و نمی توانند روی این دستگاه ها عمل نمایند. اگر شما به دنبال هدفون هایی از برند ریزر هستید که کاملا با ایکس باکس هماهنگ باشند و به خوبی روی آن ها جواب دهند، می توانید هدفون بی سیم  Razer Kaira Pro را امتحان کنید.

 

همچنین، هدفون بی سیم Razer BlackShark V2 Pro، از قابلیت ANC، یعنی حذف صدا های اضافه پس زمینه، برخوردار نیست و به همین دلیل نمی تواند در جلوگیری از شنیده شدن صدای اطراف خیلی موفق عمل نماید. بیس آن ها نیز کمی ضعف دارد و اگر شما عینک زده باشید و یا موی زیاد و ضخیم داشته باشید (اشاره به جا به جایی محل قرار گرفتن هدفون)، در آن صورت می توانید تفاوت بیس را به وضوح احساس نمایید. با تمامی این نکات، همچنان این هدفون ها، جزو بهترین هدفون های قابل تنظیم مخصوص گیمینگ می باشند.

 

نقاط قوت:

میکروفون ها از عملکرد خوبی برخوردارند:

حتی اگر شما در مکانی شلوغ و پر سر صدا باشید، شنونده شما، برای شنیدن صدای شما دچار مشکل جدی ای نخواهد شد.

 

اپلیکیشن های مکمل:

با این که این نرم افزار ها برای تمامی هدفون ها قابل دسترسی نیستند، نرم افزار Razer Synapse، قابلیت های تنظیم زیادی در اختیار شما قرار می دهد و به شما اجازه می دهد برخی موارد را در هدفون تان کنترل کنید و تغییر دهید.

 

بازخورد های ملموس:

این ویژگی به Razer Nari Ultimate Wireless، اخصاص دارد. این هدفون ها قادر هستند حین بازی به شما تجربه های ملموس و بسیار خوبی ارائه دهند و همین امر باعث می شود شما حس کنید که در صدایی که می شنوید، غوطه ور شده اید.

 

نقاط ضعف:

عدم راحتی برای استفاده های طولانی مدت:

بیشتر هدفون های این برند، طوری طراحی شده اند که برای استفاده های کوتاه مدت راحت و قابل تایید باشند، اما در استفاده های طولانی مدت، ایجاد حس خستگی می کنند.

 

فرکانس های صدای متغیر:

شما ممکن است هر بار که از هدفون های پشت بسته این برند استفاده می کنید، با صدایی جدید مواجه گردید. این صدا می تواند با توجه به حالتی که هدفون بر سر شما قرار گرفته است، متفاوت باشد و حتی این که چه کسی از آن ها استفاده می کند نیز می تواند در صدای آن ها تغییر ایجاد کند.
برند ریزر به طراحی و ساخت هدفون های مخصوص گیمینگ با میکروفون های قوی و کم نظیر شهرت دارد.

 

گیمر های حرفه ای، از قابلیت های تنظیم صدای وسیع و زیاد آن ها بسیار لذت خواهند برد، با این حال باید توجه داشته باشید که تمامی هدفون های این برند از این قابلیت ها برخوردار نیستند، مخصوصا آن هایی که از قیمت های پایین تری برخوردارند. به علاوه، باید توجه داشته باشید که این هدفون ها، بهترین گزینه های شما برای استفاده های طولانی مدت نیستند. همچنین، برخی از هدفون های این برند، به خوبی بر سر واقع نمی شوند و همین امر می تواند باعث بروز تغییراتی در صدای شنیده شده از آن ها گردد.

 

نتیجه گیری:

ریزر، یک برند تولید هدفون های مخصوص گیمینگ شناخته شده است. با این که این برند قابلیت ها و مکمل های فوق العاده ای برای گیمینگ طراحی می کند، نمی توان گفت که هدفون های آن ها از بهترین کیفیت برخوردار هستند. با این که صدای آن ها بسیار ملموس است و بازخورد خوبی دریافت می کند، هدفون های آن ها برای گیمر های ماراتن، یعنی گیمر هایی که طولانی مدت بازی می کنند، مناسب نیستند. چرا که آن ها روی سر احساس راحتی ای که باید ایجاد نمی کنند و هم چنین آن طور که انتظار می رود روی سر فیت نمی شوند.