معرفی هدفون Beyerdynamic DT 1990 PRO

هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic DT 1990 PRO از جمله هدفون های عالی و خوش ساخت این برند است که دارای بالاترین سطح کیفیت و زیبایی است و از مقاومت بالایی برخوردار بوده که می تواند به خوبی مدت زیادی را دوام آورد. همچنین با استفاده از صدایی متعادل و باز، کیفیت صوتی مناسبی را نیز ارائه می دهد خیلی کم پیش می آید که هدفون گیمینگ با این کیفیت به بازار بیاید اما اگر به دنبال چنین هدفونی برای گیم هستید هدفون  Razer Thresher Ultimate for PS4 بهترین گزینه است. برای آن که بتوانید اطلاعاتی کامل تر در خصوص این هدفون بدست آورید، می توانید با تهران اسپیکر همراه باشید.

نگاهی اجمالی

معرفی هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic DT 1990 PRO

  • هدفون ساخت آلمان در کلاس مرجع استودیوی باز برای میکس و مسترینگ
  • دارای مواد پیشرفته و پدهای گوش قابل تعویض همراه با یک پوشش عالی چرمی
  • دارای امپدانس250 اهم و درایورهای نئودیمیوم تسلا پویای 45 میلی متر
  • کابل جداشونده یک طرفه با کانکتورهای mini-XLR
  • پدهای گوشی نرم و قابل تعویض برای جلسات طولانی استودیو
  • پاسخ فرکانس هدفون 5 الی40،000 هرتز
  • فاقد کنترل از راه دور و میکروفون درون خطی
  • دارای سازگاری پاسخ فرکانسی خوب

طراحی مناسب هدفون

 Beyerdynamic DT 1990 PRO در مقایسه با سایر مدل های Beyerdynamic از طراحی مناسب تری برخوردار است. آنها با صفحات پشتی کمی باز و فلز متراکم مناسبی همراه هستند که به آنها احساس رده بالایی می دهد. ضمن آنکه کاپ های گوشی با پارچه ای نرم و میکرو الیاف پوشانده شده اند و طرح رنگ مایل به خاکستری تیره و مات آنها عالی به نظر می رسد و برای بیشتر شنوندگان مناسب خواهد بود. با این حال، از آنجا که آنها برای استفاده در فضای باز طراحی نشده اند، کمی حجیم و دست و پا گیر هستند.

همچنین هدبندها و کاپ های گوش ، نمایه نسبتاً کمی دارند که بسیار خوب است. این محصول دارای وزن 0.8 پوند می باشد که Beyerdynamic DT 1990 PRO را دارای تناسب و راحتی مناسبی کرده است.البته آن ها در مقایسه با هدفون های هم رده خود قدری سنگین ترند، اما هنگام استفاده، فشار زیادی را بر روی سر ایجاد نمی کنند. این هدفون ها دارای پدهای میکروفیبر نرم و یکسانی هستند که روی پوست احساس خوبی دارند و با کاپ های بزرگ که به راحتی در اطراف گوش قرار می گیرند، مجهز شده اند.

طراحی پشت باز هدفون

هدفون های DT 1990 PRO دارای طراحی پشت باز و کاپ های قابل تنفسی هستند که با توجه به طراحی بالای گوش، شما را نسبتاً خنک نگه می دارد. البته باید گفت که آنها قابل تنفس ترین هدفون نخواهند بود، اما گوش شما را تا حدی گرم نمی کنند که هنگام گوش دادن طی یک الی دو ساعت عرق کنید و برای موارد استفاده گاه به گاه، گوش دادن و تماشای فیلم مناسب می باشند.

همچنین باید افزود که مانند اکثر مدل های Beyerdynamic ، DT 1990 PRO به گونه ای طراحی نشده که بتواند هدفونی قابل حمل باشد. آنها بزرگ و حجیم هستند و به شکل قابل توجهی جمع نمی شوند و یا دارای کاپ های گوش چرخشی نیستند که به صورت صاف قرار گیرند تا فضای کمتری را اشغال کنند.اما می توان گفت که این هدفون Beyerdynamic DT 1990 PRO دارای یک کیف سخت بزرگ است که به راحتی از آنها در برابر خراش و آسیب آب محافظت می کند. با این حال، بزرگ بودن کیف هدفون، باعث شده تا DT 1990 هنگام قرار گیری در آن، نسبتاً بزرگتر شده و قابل حمل نباشد.

کیفیت ساخت عالی

Beyerdynamic DT 1990 PRO مانند هدفون های برتر با طراحی محکم و بادوام ساخته شده است. سری Beyerdynamic همیشه دارای بهترین کیفیت ساخت بوده است. این هدفون با داشتن مواد پیشرفته تر، کابل های صوتی قابل تعویض و پدهای گوش  و همچنین یک پوشش عالی چرمی، یک قدم جلوتر از دیگر محصولات خواهد بود.

همچنین هدبند این گوشی از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار بوده که با این حال محکم می باشد. ضمن آنکه کاپ های گوش ضخیم تر و متراکم تر از بیشتر مدل های Beyerdynamic هستند و کل طراحی آن بسیار رده بالا به نظر می رسد. به طور کلی، آنها یکی از هدفون های ساخته شده مرغوب هستند که و به راحتی با سایر هدفون های هم رده رقابت می کند.

Beyerdynamic DT 1990 PRO به اندازه کافی روی سر محکم است که در گوش دادن معمولی، سقوط نکند. این هدفون ها بسیار حجیم هستند و هنگام استفاده در حین دویدن یا تمرین های ورزشی، کاپ های آن دچار لغزیدگی خواهند شد. با این حال، طوری ساخته شده اند که با امنیت بیشتری همراه باشند.

پاسخ فرکانس عالی

سازگاری پاسخ فرکانسی Beyerdynamic DT 1990 PRO خوب است. در محدوده باس، حداکثر میزان انحراف حدود 4dB است. این موضوع، ظریف اما قابل توجه است و به نظر می رسد در مورد افرادی که عینک می زنند، اتفاق می افتد، درست در زمانی که مهر و موم بین هدفون و گوش ها از میان می رود. در محدوده سه گانه فرکانسی، انحراف زیر 10KHz و بسیار کم است که خوب به نظر می رسد.

ضمن آنکه Beyerdynamic DT 1990 Pro دارای بیس عالی است. LFE در فرکانس 10 هرتز است و باس در 1.5dB هدف قرار دارد. این نشان می دهد یک باس گسترده و عمیق، با مقدار کافی ضربان و سر و صدا خواهید داشت. میانه باس و ضربات درام، در حد 0.5 هدف خنثی است. با این حال، باس بالا ، در حدود 2dB بیش از حد تأکید می شود. این یک نوع رونق به پاسخ باس اضافه می کند.همچنین Beyerdynamic DT 1990 PRO از محور صوتی  بسیار خوبی برخوردار است. تاخیر گروه وزنی برابر با 0.1 است که بسیار خوب می باشد.

همچنین پاسخ تأخیر گروه، کاملاً زیر آستانه شنیداری است که منجر به یک باس محکم و یک پخش شفاف در سه بازه فرکانسی می شود.هدفونBeyerdynamic  از یک محور صوتی مناسب برخوردار است. همچنین، به دلیل طراحی این هدفون، ممکن است محور صوتی آنها نسبت به مدل های پشت بسته، احساس باز و جادارتر داشته باشد.

کیفیت صوتی

 Beyerdynamic DT 1990 PRO دارای بازتولید کاملاً متعادل با سازها و آوازها در میان رده بوده،  باس عمیق و کشیده و سه گانه فرکانسی مناسب اما کمی تیز دارد. همچنین تقریباً با هر آهنگ و ژانر موسیقی خوب به نظر می رسند. هرچند اوج 3 لایه فرکانسی در فرکانس های بالاتر ممکن است در آهنگ های درخشان روشن کمی نامناسب باشد.

آنها یک محور صوتی مناسبی دارند و انتخاب خوبی برای شنوندگان گاه به گاه و خنثی هستند، هرچند شنوندگان غیر معمول تر ممکن است صدای مشابه DT 990 PRO را با قیمت ارزان تر ترجیح دهند.این هدفون های برای پخش صدایی با کیفیت، دارای امپدانس250 اهم و درایورهای نئودیمیوم تسلا پویای 45 میلی متر هستند که می تواند برای بسیاری از علاقه مندان موسیقی قابل توجه باشد.

اتصالات و تنظیمات

معرفی هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic DT 1990 PRO

 Beyerdynamic DT 1990 PRO هدفون سازگار با بلوتوث نیست. اتصال سیمی این هدفون تاخیر ناچیزی دارد که برای استفاده در بازی و سینمای خانگی مناسب است. همچنین Beyerdynamic DT1990 PRO دارای یک کابل صوتی1/8  اینچ TRRS ساده است اما کنترل از راه دور و میکروفون درون خطی ندارد، بنابراین فقط در صورت اتصال به کارت صدا , PS4 ، Xbox One یا رایانه شما صدا را فراهم می کند.

 Beyerdynamic DT 1990 PRO از یک اتصال مینیXLR منفرد در گوش سمت چپ برخوردار است که آن را با دو کابل ارائه می کند. کابل 3 متری مستقیم و کابل 5 متر سیم پیچ همراه این هدفون است. هر دو کابل در یک جک مینی 3.5 میلی متری با آداپتور پیچ دار 6.35 میلی متری خاتمه می یابند.

Beyerdynamic هر دو کابل را با آداپتور 6.35 میلی متری فراهم می کند.با این اوصاف ، بسیار خوب بود اگر Beyerdynamic برای اتصال راحت به یک کابل متعادل، از اتصال دهنده های mini-XLR در هر گوش استفاده می کرد، اما قابل درک است که داشتن یک واحد قابل تعویض کابل برای مهندسان حرفه ای صوتی دردسر کمتری دارد.

Noise Canseling در هدفون

 Beyerdynamic DT 1990 PRO قابلیت نویزکنسلینگ ضعیفی دارد. این هدفون های پشت باز قادر به جداسازی مناسبی نیستند که از این طراحی نیز انتظار می رود. در محدوده باس، آنها صدایی را مسدود نمی کنند. در میان رده، برای جلوگیری از گفتار ، تنها 1dB انزوا حاصل می شود که به سختی قابل مشاهده است. در محدوده سه بازه فرکانسی نیز، توسط صداهای تیز اشغال می شوند و صدای خارجی را با 17dB کاهش می دهند که دارای عملکردی متوسط ​​است.از سویی دیگر در هدفون Beyerdynamic DT 1990 PRO عملکرد نشت ضعیف است.

بخش قابل توجهی از نشت آنها بین 200 هرتز و 20 کیلوهرتز گسترش یافته است که دامنه بسیار گسترده ای است. این منجر به یک نشت نسبتاً کامل می شود. با موسیقی در 100dB SPL ، نشت در یک فوت دورتر ، به طور متوسط ​​در 60dB SPL و به حداکثر میزان 75dB SPL می رسد که بسیار بلند است.