هدفون Bose QuietComfort Earbuds II

Bose ممکن است مدت‌ها عنوان “پادشاه ANC” را داشته باشد، اما این عنوان توسط Bose QuietComfort Earbuds II پیچیده شده است. دارای قابلیت نویزکنسلینگ فعال (ANC) و برخی ویژگی‌های جذاب دیگر است.

هر زمان که کسی به هدفون‌های بی سیم واقعی فکر میکند، تعداد انگشت شماری از برندها به ذهنشان خطور میکند و Bose به دنبال این است که نام بزرگ تری برای خود در برابر شرکت‌هایی مانند اپل و سونی ایجاد کند. اگرچه این شرکت موفقیت خود را با گزینه‌های مختلف خود داشته است، چگونه ایرفون پرچم‌دار آن در مقابل بقیه بازار مقاومت میکند؟

 

طراحی

Bose QuietComfort Earbuds II نشان‌دهنده جدیدترین پیشنهاد این شرکت در فضای بی‌سیم واقعی است و جایگزین Bose QuietComfort Earbuds در خط تولید خود میشود. پس از طراحی مجدد کامل، خیلی کم با این تکرار جدید آشنا هستند.

 به جای یک حالت مخروطی داخلی، Bose سه اندازه مختلف ایرتیپ ارائه میدهد. بعلاوه، خود گوشی‌ها دیگر توده‌ای از پلاستیک حجیم نیستند، بلکه واحدی به سبک آب نبات چوبی با ساقه‌هایی با طراحی دقیق‌تر هستند. به این ترتیب، برخی از مسائل مربوط به اندازه مشاهده شده توسط کاربران در گذشته به طور منظم اجتناب میشود، و هیچ جا به اندازه این سری مشهود نیست.

Bose QuietComfort Earbuds II
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 15

بدنه Bose QuietComfort Earbuds II دیگر به شکل آجری صاف نیست، بسیار کوچکتر است. در پشت یک دکمه جفت‌سازی/چند کاره ، درست بالای درگاه USB-C نصب‌شده. باز کردن کیس پس از جفت شدن با دستگاه قبلی، به طور خودکار فرآیند اتصال را آغاز میکند.
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 16

 هنگامی که گوشی‌ها در گوش شما قرار میگیرند، پیام‌های صوتی مفید به شما در مورد هرگونه تغییر وضعیت، تغییر حالت و سایر هشدارهایی که ممکن است لازم باشد از آنها آگاه باشید، هشدار میدهند. با این حال، این به طور کلی به سطح باتری و حالت‌های نویزکنسلینگ محدود میشود.

استفاده از Bose QuietComfort Earbuds II جالب است.  تعداد کمی از هدفون‌های بی سیم دارای تثبیت کننده روی بدنه هدفون هستند تا مشکلات تناسب را مدیریت کنند. بیشتر محصولات فقط به این امید ساخته میشوند که نوک گوشی هدفون فقط برای ماندن در کانال گوش شما کافی باشد.

این طراحی یک مزیت بزرگ است، زیرا به شما کمک میکند تا تناسب شما ثابت بماند. همچنین اگر  به اندازه کافی به داخل گوش شما نمی رود تا یک مهر و موم ایده آل ایجاد کند، اندازه‌های اضافی ایرتیپ نیز در آن گنجانده شده است.

 

Bose QuietComfort Earbuds IIجفت شدن با دستگاه‌های جدید، دریافت
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 17
به‌روزرسانی‌های میان‌افزار، و شارژ مجدد ممکن است به‌طور تصادفی مطابق انتظار عمل نکند. اگر متوجه شدید که این مشکل را دارید، حتماً گوشی‌ها را بچرخانید تا برآمدگی در قسمت پشت هدفون و خارج از حفره هدفون قفل شود.

بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 18

کنترل‌ها

مانند بسیاری از هدفون‌های گران قیمت موجود در بازار، Bose QuietComfort Earbuds II دارای سطوح لمسی خازنی در پشت هر گوشی است. کنترل‌ها عمدتاً مشابه سایر محصولات هستند، اما برای راحتی شما، جدول زیر را قرار داده‌ایم:

 

جدول کنترل های Bose QuietComfort Earbuds II
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 19

نرم افزار

برای دریافت به‌روزرسانی‌های میان‌افزار، انجام تنظیمات EQ سفارشی و دریافت ویژگی‌های جدید به محض افت، باید اپلیکیشن Bose Music (iOS/Android) را برای QuietComfort Earbuds II نصب کنید. همچنین میتوانید تنظیمات ANC سفارشی را برای محیط‌های مختلف از طریق نرم افزار و تعامل با یک لغزنده شدت ANC ایجاد کنید.

چرخاندن نوار لغزنده تا آخر، ANC را غیرفعال نمیکند. این فقط اثر را کاهش میدهد. مانند Bose QuietComfort 45، هیچ راهی برای غیرفعال کردن حالت ANC برای حالت صدای استاندارد، بدون ANC و بدون AmbientAware وجود ندارد.

Bose QuietComfort Earbuds II
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 20

 


اگر اهل استفاده از نرم افزار نیستید و نگران هک شدن گوشیتان هستید، میتوانید آن را حذف کنید. ما همچنان توصیه میکنیم هرچند وقت یکبار بهروزرسانی‌ها در رابطه با تغییرات جدید و یا میان افزارها را چک کنید.
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 21

با این حال، بهترین نتایج برای Bose QuietComfort Earbuds II از استفاده از نرم افزار حاصل میشود، زیرا برای تنظیم صدا و حالت‌های ANC هدفون ضروری است. به همین دلیل، پیشنهاد میکنیم قبل از تصمیم گیری نهایی، آن را تکان دهید.

اتصالات

مانند اکثر هدفون‌های بی سیم واقعی، این گوشی‌‌های نویز کنسلینگ در Bose QuietComfort Earbuds II از طریق بلوتوث به دستگاه منبع شما متصل میشوند. با استفاده از آخرین نسخه بلوتوث 5.3، آن‌ها باید بتوانند از گوشی‌های جدید در زمان عرضه بهترین استفاده را ببرند. با این حال، هیچ گزینه ای با نرخ بیت بالا در اینجا نخواهید دید: تنها کدک‌های موجود SBC و AAC هستند. این واقعاً خوب است، زیرا هر دو در طول سال‌ها پیشرفت‌های بزرگی داشته اند.

در حال حاضر، نرم افزار یک ثانیه طول میکشد تا تغییراتی که با نمایه‌های سفارشی ایجاد میکنید اعمال کند، اما این واقعاً کاری نیست که اغلب انجام دهید. در عوض، احتمالاً یک یا دو بار هدفون خود را راه‌اندازی میکنید و بقیه زمان خود را با آن تنظیمات سرگرم میکنید.

علاوه بر این، هدفون ممکن است در اولین گوش دادن نیاز به به روز رسانی سیستم عامل داشته باشد یا نداشته باشد. اگر نسخه سیستم عامل شما جدیدترین نسخه لیست شده در سایت نیست، مطمئن شوید که آیا به روز رسانی در برنامه موجود است یا خیر.

Bose QuietComfort Earbuds II
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 22


فقط توجه داشته باشید که محصولات Bose گاهی اوقات ممکن است سیستم عامل خود را به روز نکنند، اما همچنان نسخه جدید را در نرم افزار گزارش میدهند. اگر این اتفاق برای شما افتاده، فرآیند زیر تایید شده است و برای رفع مشکل کار می‌کند:

  • جوانه‌ها را در کیس شارژ قرار دهید.
  • با رایانه، به صفحه Bose Updater آنلاین بروید. ممکن است مجبور شوید یک نرم افزار به روز کننده نصب کنید.
  • با کابل USB-A به USB-C همراه، کیس را به رایانه خود وصل کنید.
  • دستورالعمل‌های به روز رسانی را دنبال کنید و به سایت اجازه دهید سیستم عامل کیس شارژ شما را به روز کند.

باتری

در آزمایش پخش مداوم موسیقی واقعی با حداکثر 75 دسی بل (SPL، این هدفون 7 ساعت و 15 دقیقه با یک بار شارژ (در سطح گوش دادن معقول) دوام می‌آورد و بهتر از 6 ساعت زمانی که تبلیغ شده عمل کرده است.

 

Introducing Bose Quietcomfort Earbuds 2 4 

 

نویز کنسلینگ

درست مانند سری قبلی ایربادهای QuietComfort، Bose QuietComfort Earbuds II عملکرد عالی ANC را ارائه میدهد. برخی از بهترین‌هایی که میتوانید بخرید. اگرچه خود هدفون‌ها به تنهایی واقعاً نویزکنسلینگ فعال زیادی را ارائه نمیدهند (شاید به دلیل شکل آنها)، ویژگی ANC فرکانس‌های پایین را نصف تا یک هشتم میکند که بدون محصول در گوش شما بلند است.

Bose QuietComfort Earbuds II
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 23

 

البته این بسیار به تناسب اندام بستگی دارد و هر چه بتوانید تناسب بهتری داشته باشید، میتوانید از رسیدن صدای بیشتری به گوش خود جلوگیری کنید. با این حال، در میان هدفون‌های بی‌سیم واقعی، Bose QuietComfort Earbuds II فقط با رقبای خود، Google Pixel Buds Pro و Samsung Galaxy Buds 2 Pro در بخش کاهش نویز مطابقت دارند.

بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 24

وقتی میخواهید اطرافتان را بشنوید، Aware Mode را فعال کنید. این نام Bose برای چیزی است که سایر شرکت‌ها به آن «حالت شفافیت» میگویند. با روشن بودن Aware Mode ، هدفون‌ها صدای پس‌زمینه را از طریق هدست عبور میدهند تا شما را آگاه کنند.

  ActiveSense از ANC برای کاهش بلندی صداهای غیرقابل پیش بینی خاص در هنگام وقوع استفاده میکند. به این ترتیب، وقتی از کنار یک منطقه ساخت‌وساز با فعال بودن حالت Aware رد میشوید، از صدای ابزار کارگران کر نخواهید شد.

کیفیت صدا

یکی از جالب‌ترین چیزها در مورد آخرین نسل از محصولات صوتی، توانایی تطبیق عملکرد به کاربر است. ،یک محصول صوتی خوب هیچوقت شعار “یک اندازه متناسب با همه” نیست، بلکه یک دستورالعمل کلی است. بسیاری از مردم آناتومی‌ها و ترجیحات متفاوتی دارند، بنابراین تعجب آور نیست که شنیدن آن ممکن است نیاز به تنظیماتی داشته باشد تا هدفون شما آنطور که میخواهید به نظر برسد.

برای این منظور، Bose QuietComfort Earbuds II مفهومی را اتخاذ کرد که به طور خودکار عملکرد خود را با کانال گوش شما تنظیم میکند (کمی شبیه به سری AirPods Pro).

 

Bose QuietComfort Earbuds II
بررسی هدفون Bose QuietComfort Earbuds II 25

 


Bose QuietComfort Earbuds II با یک سیگنال آزمایشی کوتاه کانال‌های گوش شما را یه لرزه در می‌آورد و سپس از سیگنال برگشتی برای محاسبه نحوه تنظیم صدا برای گوش‌هایتان استفاده میکند. حداقل، آنچه که فکر میکند به گوش شما میخورد.

هنگامی که Bose QuietComfort Earbuds II را بردارید، کالیبراسیون را پاک میکنند و دفعه بعد که از آن استفاده میکنید، کل فرآیند را دوباره انجام میدهند، که این چیز خوبی است. اطمینان از تناسب یکسان با هر بار استفاده در داخل گوش است. در این صورت حتی تغییرات جزئی میتواند صدا را به طور قابل توجهی متفاوت کند.

هنگامی که این فرآیند انجام شد و Bose QuietComfort Earbuds II خود را به نرم افزار Bose Music متصل کردید، تعدادی حالت EQ برای انتخاب دارید. جالب اینجاست که Bose QuietComfort Earbuds II بسیار متفاوت از مدل قبلی خود و همچنین سایر محصولات فعلی این شرکت است. به طور خاص، باس بسیار قوی تر از هر هدست قبلی Bose دارد.

به نظر میرسد که Bose به ترجیحات مصرف کننده در صدا توجه کرده است، به خصوص با از پیش تنظیم “تقویت باس”. شکل پاسخ به این معنی است که احتمالا متوجه خواهید شد که آوازها و گیتارها کمی ملایم تر از آنچه که به شنیدن عادت کرده اید می‌آیند و صداهای حمله مانند ضربه زدن به سیم‌های گیتار و ضربات درام در موسیقی شما برجسته تر خواهد بود.