اسپیکرهای رومیزی باورز اند ویلکینز | Bowers and Wilkins formation duo

اسپیکر Bowers & wilkins formation duo

اسپیکرهای بی سیم Bowers and Wilkins formation duo یک جفت اسپیکر بی سیم فعال و برجسته ای از محصولات چند اتاقه خانواده Formation هستند که با طراحی زیبا و ساختاری مستحکم همراه بوده و صدایی قدرتمند را به نمایش می گذارد. ضمن آنکه تکنولوژی Hi-Fi آن مترادف با کیفیت بالا و طراحی صنعتی هنری، همراه است.اگر طرفدار اسپیکر های جفت هستید حتما به اسپیکر JBL Quantum Duo سر بزنید

لازم به ذکر است که سیستم بی سیم اختصاصی B&W زمان تأخیر در پخش بین محصولات را به یک میلی ثانیه کاهش می دهد تا ا طمینان حاصل شود که هیچ تاخیر صوتی بین جفت های استریو وجود ندارد، چیزی که برای نوع عملکرد مورد انتظار در این سطح مورد نیاز است. در صورتی که نیاز به اطلاعاتی کامل تر در این خصوص دارید، می توانید با تهران اسپیکر همراه باشید.

نگاهی اجمالی

 • ابعاد 215*44*263 میلی متر و وزن 10.6 کیلوگرم
 • توییتر گنبد کربنی 25 میلی متری
 • پاسخ فرکانس بین 25 هرتز تا 33 کیلوهرتز
 • درایور باس میانی 165 میلی متری
 • ورودی های RCA آنالوگ، نوری آداپتور صوتی
 • برخورداری از سیستم راه اندازی سریع
 • پشتیبانی از تکنولوژی aptX و بلوتوث HD و Roon
 • نرم افزار Bowers & Wilkins Home همراه با یک رابط کاربری ساده
 • تویتر گنبد کربنی برای ارائه منظره صوتی دقیق ساخته شده است.
 • مخروط Continuum برای ارائه زنگ های رسا و دقیق در حد متوسط
 • امکان کار با الکسا  و پردازش سیگنال دیجیتال به همراه EQ هوشمند
 • دارای فناوری برای یکنواخت اسپیکر یک میکرو ثانیه ای در اتاق
 • سیستم اسپیکر جریان بی سیم با پشتیبانی از PCM تا 24 بیت / 96 کیلوهرتز

 

طراحی فنی مناسب

Bowers and Wilkins formation duo با توییتر جدا شده در بالا، به زیبایی طراحی شده است. در حالی که سبک بودن آن را نمی توان انکار کرد. همچنین کابینت ها به دو رنگ سیاه یا سفید طراحی شده اند و از دو قطعه بر پایه الیاف پلی پروپیلن یا چوب معروف به Formi تشکیل شده.

منبع تغذیه هر اسپیکر، دو آمپلی فایر داخلی کلاس 125 D دیجیتال است. واحدهای درایو ترکیبی زوجی از سایر محصولات موفق B&W هستند. ووفرهای کانتنیوم اصلاح شده اند. توییترهای گنبد کربنی از کابینت اصلی جدا شده تا به کاهش تداخل لرزش از واحد میانی و باس زیر کمک کنند.

اسپیکرهای رومیزی باورز اند ویلکینز | Bowers and Wilkins formation duo

این باس برای کار در داخل یک کابینت مهر و موم شده دوباره طراحی شده است، زیرا هیچ درگاه رفلکس در Bowers and Wilkins formation duo وجود ندارد. این اعتماد بیشتر به جهت واحدهای درایو برای تولید باس بیشتر است، اما احتمال ایجاد صدای تمیزتر و محکم تر در فرکانس های پایین تر نیز وجود دارد.

در حقیقت، در پشت بدنه ها چیز دیگری پیدا نخواهید کرد. زیرا اسپیکرهای Bowers and Wilkins formation duo بی سیم هستند. البته، هر اسپیکر، برای تأمین برق همچنان به یک منبع تغذیه نیاز دارد، اما هیچ کابل دیگری مورد نیاز نیست. در هر کدام از اسپیکرها، یک درگاه USB برای به روزرسانی سیستم عامل و یک درگاه اترنت در صورت نیاز به اتصال فیزیکی به wi-fi ، تعبیه شده است.

اتصال و تنظیمات

محصولات Bowers and Wilkins formation duo بصورت اختصاصی و منحصر به فرد شبکه بی سیم کار می کنند، شبکه ای که آنها در سراسر خانه شما ایجاد می کنند و فقط از شبکه خانگی شما به عنوان آخرین چاره استفاده می شود. این یک مزیت بزرگ است و بدان معناست که اتصال چند اتاق و کیفیت پخش، تحت تأثیر هر آنچه در شبکه خانگی شما اتفاق می افتد، نیست.

اسپیکرهای Duo از طریق یک جفت گیرنده یا فرستنده داخلی اختصاصی با یکدیگر هماهنگ می شوند، یکی از چهار ماژول بی سیم داخلی عمل کرده و همه آنها با محدود کردن عملکرد به فرکانس های خاص محافظت می شوند. یک جفت گیرنده و فرستنده 2.4 گیگاهرتز برای برقراری ارتباط با منبع موسیقی وجود دارد، یک جفت دیگر در پهنای باند 5 گیگاهرتز برای ارتباطات چند اتاقه با سایر محصولات Formation و بلوتوث نیز کار می کنند.

 تنها ویژگی های خارجی دیگری که در Bowers and Wilkins formation duo خواهید یافت، سه دکمه در پایه اسپیکرها برای کنترل دستی صدا و مکث یا پخش است. همچنین یک دکمه تکی شکل گیری برای استفاده از طریق ورودی ها وجود دارد. این اسپیکر پایه ایستاده در اندازه متوسط است، ارتفاع 395 میلی متر و وزن قابل توجهی معادل 10.6 کیلوگرم دارد.

کیفیت صدا

در اسپیکر Bowers and Wilkins formation duo وقتی آهنگ از شعر ملایم به آواز خوش صدا می رود، تعادل یکنواخت وجود دارد. با صدای کم شنیدنی از کابینت های اسپیکر، وضوح باورنکردنی نت ها و شفافیتی وجود دارد که به سرعت شما را در مورد کیفیت شنیدن، با کیفیت عملکرد بی سیم 24 بیتی و96 کیلوهرتز بیش از اندازه کافی متحیر می کند.

در حالی که Bowers and Wilkins formation duo به طرز تحسین برانگیزی با MP3 های Spotify عمل می کند، این اسپیکرها هرگونه کمبود کیفیت را در منابع اصلی نشان می دهند. تصویربرداری استریو آنها نیز مناسب است. می توانید چشمهای خود را بسته و در فضای صوتی گسترده یک تصویر واضح را احساس کنید.

اسپیکرهای رومیزی باورز اند ویلکینز | Bowers and Wilkins formation duo

با رعایت استانداردهای مطلق، ممکن است متوجه شوید که آنها در لحظاتی که موسیقی ریزه کاری بیشتری می طلبد، بسیار نرم هستند. هنگام گوش دادن به گیتار که روی تکنوازی های خود خراشیده می شود، تمامی اصالت صدا به صورت آنجا نیست.

این یک محصول بی سیم بی نظیر است و در مقایسه با محصولات مشابه، Bowers and Wilkins formation duo دارای عملکردی عالی است. Duos اسپیکرهایی با دقت عالی و سرعت عملکرد است که باعث می شود شما بخواهید صدا را تنظیم کنید.

موسیقی با بیس عمیق زیاد می تواند یک تست استرس باشد و مطمئناً Bowers and Wilkins formation duo می تواند با صدای بلند پخش کند، اما صدای آنها را می توان در تنظیمات با صدایی آرام تغییر داد. به هر حال این یک اسپیکر کوچک است، بنابراین افزودن ساب ووفر Formation Bass یک حرکت هوشمندانه برای خریداران است که بیشترین ضربه باس را می خواهند.

تاخیر بی سیم

محصولات سری Formation کاملاً بی سیم هستند. در خارج از کابل برق هیچ کابل دیگری مورد نیاز نیست. هنگامی که این شرکت، شروع به ساخت این محصول کرد، بهترین فناوری بی سیم که می توانستند پیدا کنند با تاخیر بی سیم 2 تا 3 میلی ثانیه ای بین اسپیکرهای چپ و راست ایجاد شد. بر این اساس این شرکت تصمیم گرفتند فناوری خود را به کار گیرند.

هدف آنها محدود کردن تأخیر به 5 میکرو ثانیه بود. B&W ادعا می کند که در 5 میکرو ثانیه، شما نمی توانید همزمان جابجایی بین چپ و راست را بشنوید. نمونه های اولیه این سری، دستیابی به تأخیر کمتر از 2 میکروثانیه را نشان می دهد و مطابق با ادعای B&W در تولید، زمانی که اسپیکرهای Bowers and Wilkins formation duo در یک اتاق هستند، به تأخیر کمتر از 1 میکرو ثانیه دست یافتند.

مشخصات فنی

ووفر و توییتر Bowers and Wilkins formation duo دارای دو تقویت هستند. هر محفظه اسپیکر، شامل یک مجموعه اختصاصی از تقویت کننده ها است. این کراس اوور در دامنه دیجیتال انجام می شود که مسیر جدیدی برای ارتقاء فراهم می کند و به B&W امکان می دهد تا با استفاده از به روزرسانی سیستم عامل به طور مداوم اسپیکر را بهبود بخشد.

اسپیکرهای رومیزی باورز اند ویلکینز | Bowers and Wilkins formation duo

با کمال تعجب، بدنه آن یک طرح مهر و موم شده است. به طور معمول، با یک محفظه مهر و موم شده، باس کم عمق است و به نظر می رسد B&W جادو کرده است. زیرا اسپیکرها در یک کابینت فوق العاده کوچک تا 25 هرتز پایین می آیند. ترکیبی از DSP و آمپر اختصاصی قادر به دستیابی به سطحی از انرژی با فرکانس پایین هستند. دو اسپیکر Bowers and Wilkins formation duo به صورت بی سیم به یکدیگر متصل می شوند و دارای دو آمپلی فایر 125 واتی است. بنابراین قدرت آمپلی فایر کل برای هر دستگاه 250 وات است.

امکانات نرم افزار

کیفیت و عملکرد سخت افزار فقط نیمی از کار است و نرم افزار نیز بسیار مهم است. B&W در این خصوص، تصمیمات جالبی اتخاذ کرده است. یک نرم افزار B&W اختصاصی وجود دارد. اما فقط برای تنظیم و استفاده از EQ است. نرم افزار را باز کنید و هر محصول Formation را در حالت جفت سازی جستجو نمایید این به شما امکان می دهد فضایی را که در آن هستند، اعم از اتاق نشیمن، آشپزخانه یا هر مکان دیگر، نام ببرید. هنگامی که سیستم Bowers and Wilkins formation duo شما از آن اعتبار برخوردار باشد، هر محصول Formation را که به خانه خود اضافه می کنید، شناسایی می کند.

هر چند نرم افزار Formation برای کنترل موسیقی طراحی نشده است اما برای آن، B&W Roon را پیشنهاد می کند که یک سرویس اشتراک مدیریت موسیقی است و همه ورودی ها و خروجی ها را تحت یک نرم افزار متصل می کند، در حالی که به شما امکان دسترسی به موسیقی را در هر دستگاه آماده رون می دهد.

نرم افزار اسپیکرهای Bowers and Wilkins formation duo

این تا حد زیادی خوب کار می کند، اگرچه بعضی اوقات اوضاع هنوز هم ممکن است کمی پیچیده شود. می توانید مناطق را هم در Roon و هم در نرم افزار Formation نامگذاری کنید. همچنین می توانید محصولات را در Roon گروه بندی کنید که در Formation نشان داده نشود، اما با توجه به اینکه برای راه اندازی و نگهداری سیستم به Formation نیاز است، نمی توانید فقط با Roon این کار را انجام دهید.

راه اندازی و نصب

تنظیم و راه اندازی اسپیکرها کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. هنگامی که اسپیکرها از جعبه خارج شده و روی پایه قرار می گیرند، می توانید آنها را به برق متصل کرده و نرم افزار را دانلود کنید. پیدا کردن این نرم افزار حوصله می خواهد. زیرا B&W نرم افزار در فروشگاه های iOS و Google Play دارد.

نرم افزار مورد نظر شما Bowers Home نام دارد. روند راه اندازی یکپارچه است. صفحه اول Bowers and Wilkins formation duo را پیدا کرده، سپس با ارائه اطلاعات بی سیم و فشار دادن دکمه شکل گیری در اسپیکرهای چپ و راست برای شناسایی آنها کار را ادامه دهید.

انتقال آسان صدا

یکی از ویژگی های منحصر به فرد Bowers and Wilkins formation duo ، توانایی انتقال آسان صدا از یک منطقه به منطقه دیگر با فشار دادن ساده دکمه Formation روی دستگاهی است که می خواهید موسیقی را به سمت آن بکشید. یعنی اگر از Spotify یا Roon در Formation Duo خود استفاده می کنید، می توانید به سمت Formation Wedge در اتاق خود رفته و دکمه Formation را فشار دهید. با فشار دادن دکمه شکل گیری،  به شما امکان می دهد موسیقی را در هر منطقه دیگر متصل کنید.

برتری محصولات برند B&W

در این شکی نیست، آنچه که از تنظیمات موسیقی امروز انتظار می رود، چگونگی ادغام آنها با سایر اجزای خانه به طرز چشمگیری از آنچه به عنوان تنظیمات Hi-Fi سنتی با رک قطعات تشکیل شده است، را تغییر داده است. در سال های اخیر، بازار با توجه به سازگاری و تکامل مارک ها با خواسته ها و انتظارات مصرف کننده موسیقی مدرن، راه حل های جدیدی را ارائه کرده است.

 این برای یک برند اسپیکر با شهرت قابل احترامی مانند Bowers & Wilkins ، به معنای ترکیب مهارت سنتی آن با طراحی بلندگوهای جعبه شکل غیر فعال در شکلی زیبا و ظریف تر با عملکرد ساده است. بدون شک این یک تعادل روی است. اما پلتفرم Formation این شرکت که Bowers and Wilkins formation duo را به عنوان یک سیستم صوتی معرفی می کند، دقیقاً برای همین منظور طراحی شده است.