تکامل هدفون ها

محبوبیت استفاده از هدفون طی 80 سال گذشته افزایش یافته است. در اصل فقط در کارهای ارتباطات، استودیو و رادیو استفاده می‌شد. تاریخچه تکامل هدفون‌ها evolution-of-headphones راه طولانی را طی کرده است. در طول دهه 70، حرفه ای ها و برخی از علاقه مندان به صدا هدفون خریداری می‌کردند، اما گران قیمت بودند و عمدتاً برای استفاده در داخل خانه ارائه می‌شدند.

استفاده از هدفون در دهه 80 با معرفی Sony Walkman که ما را آزاد کرد تا به موسیقی خود در هر کجا گوش کنیم، جهشی واقعی به دست آورد.

بیشتر هدفون ها دور گوش(over-ear) بودند. آنها از نظر ظاهری شیک نبودند و کیفیت و راحتی آن‌ها هم عالی نبود. پست وبلاگ زیر تاریخچه جدول زمانی هدفون و تکامل هدفون است.

اگر جوان هستید، ممکن است بخواهید مطالعه کنید و ببینید که در طول سال‌ها چقدر هدفون ها تغییر کرده‌اند و ببینید که ما چقدر خوش شانس هستیم که کیفیت و قیمت دستگاه‌ها و هدفون‌های هوشمند پخش موسیقی/رسانه را در بهینه ترین حالت امروز در دسترس داریم.

 

اولین هدفون دهه 1880

در تاریخچه تکامل هدفون‌ها evolution-of-headphones اولین هدفون در حدود سال 1880 ظاهر شد. از آنها برای گوش دادن به موسیقی استفاده نمی‌شد بلکه برای اپراتورهای تلفن استفاده می‌شد. آنها فقط یک گوشی داشتند و حدود 10 پوند وزن داشتند. سپس در دهه 1890، هدفون‌هایی با ظاهر گوشی‌های پزشکی تولید کردند تا طرفداران ثروتمند اپرا بتوانند از اپرا در خانه‌های خود لذت ببرند.

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 6
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 19

 

در سال 1910، ناتانیل بالدوین اولین جفت هدفون موفق را در انتاریو، کانادا توسعه داد. (evolution-of-headphones)

ناتانیل بالدوین آنها را با دست در کارگاه خود ساخت و به نیروی دریایی ایالات متحده فروخت تا توسط سیگنال‌دهندگان برای ارتباطات نظامی استفاده شود. کیفیت صدا خام بود، اما برای اهداف ارتباطی، آنها این ترفند را انجام دادند. اولین مدل‌های هدفون نیز دارای بالشتک زیادی نبودند و با نیروی گیره‌ای بیش از حد بر روی سر کاربر محکم میماندند که قطعا راحت ترین حالت نبودند.

تاریخچه تکامل هدفون ها
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 20

در روزهای اولیه رادیو، آنها شروع به بهبود صدا و حساسیت هدفون کردند، با این حال، با اتصال هدفون به یک مدار صفحه ای که ولتاژ خطرناکی را حمل می‌کرد، استفاده کننده همیشه در خطر برق گرفتگی در صورت لمس هدفون قرار داشت.

ایربادها اولین بار در دهه 1920 ظاهر شدند 

ایربادها اولین بار در دهه 1920 ظاهر شدند. آنها به گروه کوچکی از افراد دارای مشکلات شنوایی و به اپراتورهای رادیویی فروخته شدند، که استفاده طولانی مدت از هدفون را بسیار سنگین و ناخوشایند می‌دانستند.

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 2
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 21

به نظر آنها فقط در دسترس افراد بسیار ثروتمند بودند. هنوز چندین سال از محبوبیت هدفون‌های تجاری و هدفون‌های اپل مانده بود تا به بازار جهانی معرفی شوند.

1937 Beyerdynamics اولین هدفون هوشمند را اختراع و تولید کرد

در سال 1937 Beyerdynamics اولین هدفون هوشمند را اختراع و تولید کرد، DT-48 Dynamic Telephone-48 که هنوز در حال تولید است. فروش آن کم بود، زیرا مردم متوجه نبودند که برای گوش دادن به Hi-Fi مناسب هستند.

در سال‌های بعد، تنها چند تولیدکننده هدفون تولید کردند. آنها فقط توسط تعداد محدودی از متخصصان و افراد صدا دوست استفاده می‌شد.

“Plattenbars” در آلمان شروع شد و بعداً در چند کشور دیگر محبوبیت یافت

در طول جنگ جهانی دوم Beyerdynamics تولید را متوقف کرد. پس از جنگ، آنها با مدل جدید “Stielhorer” DT 49 ظهور کردند. آنها در شکل بسیار محبوبی از سرگرمی در آن زمان مورد استفاده قرار گرفتند. «Plattenbars» ترجمه «نوار ضبط» کافه یا باری که در آن مردم میتوانند بنشینند و به جدیدترین موسیقی ها با هدفون گوش دهند. قبل از خرید امتحان کنید یا فقط گوش دهید. در آلمان شروع شد و بعداً در چند کشور دیگر محبوبیت یافت.

 

تاریخچه تکامل هدفون ها
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 22
Plattenbars

در این دوره یک شرکت آلمانی دیگر Sennheiser نیز در حال تولید هدفون و توسعه اولین هدفون باز بود. در سال 1968 منتشر شد، آنها صدای طبیعی تر از آنچه بسیاری از کاربران ترجیح می‌دادند تولید کردند. Sennheiser همچنین گران‌ترین هدفون جهان را تولید کرده است، مجموعه هدفون Orpheus با قیمت 55000 دلار.

در سال 1958، جان سی کاس اولین هدفون استریو را تولید کرد 

سپس در سال 1958، جان سی کاس اولین هدفون استریو را تولید کرد. آنها به عنوان یک وسیله جانبی برای نشان دادن صدای استریوی و کیفیت بالا گرامافون استریوی قابل حمل Koss طراحی شده بودند. از آنها به عنوان “گوش دادن شخصی” یاد می‌شود.

آنها همچنین اولین کسانی بودند که هدفون های مورد تایید افراد مشهور را داشتند. این یک استراتژی تبلیغاتی کلیدی بود. برخی از تأییدهای اولیه افراد مشهور از تونی بنت، مل تورم، بابی هکت و چند سال بعد «کاس بیتلفونز» بود.

 

تاریخچه تکامل هدفون ها
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 23
جان سی کاس

همه هدفون های متوسط آن زمان برچسب افراد مشهور روی آنها بود. به نظر میرسد که امروزه از همین ترفند استفاده می‌شود. به همین دلیل آنها در آن زمان فروش بسیار خوبی داشتند.

هدفون Koss نسبت به کیفیت صدای روز پیشرفت قابل توجهی داشت. این اولین فرصت را برای مردم به گوش دادن به موسیقی در استریو واقعی با وفاداری بالا ارائه داد.

در اوایل دهه 70، هدفون ها ارزان تر و کمی محبوب تر شدند. اما با این حال، استفاده اصلی محدود به حرفه ای ها و علاقه مندان به صدا و فروشگاه های ضبط بود. همچنین تولیدکنندگان دیگری بودند که شروع به تولید هدفون هایی مانند AKG و پایونیر ساوند، Numark و تعداد انگشت شماری دیگر کردند.

هدفون در دهه 70 هنوز بسیار گران بود و فقط تعداد محدودی از مردم آن را خریداری می‌کردند، اما با گذشت سالها قیمت آنها معقول تر شد. (هنوز ارزان نشد) و در دسترس عموم قرار گرفت.

شروع گوش دادن به موسیقی در حال حرکت 

سپس دهه 80 و معرفی “Sony Walkman” فرا رسید. استفاده از هدفون به طور چشمگیری افزایش یافت. طراحی این هدفون برای سبک وزن و قابل حمل بود اما کیفیت هدفون برای بسیاری از مارک‌ها با پدهای فوم ارزان قیمت پایین‌تر بود که اغلب از بین می‌رفتند. اما کاربران اهمیتی نمیدادند و میتوانتند موسیقی را هرجایی با خود ببرند. تنها چیزی که نیاز داشتی یک کوله پر از نوار کاست بود.

 

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 11
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 24

 

چند مورد جالب درباره نوار کاست:

  • نوار کاست به طور متوسط 25 آهنگ روی آن دارد.
  • کوله پر با 100 کاست = 2500 آهنگ.
  • وزن هر کاست حدود 2 اونس است. یا 57 گرم
  • وزن کل کوله 200 اونس یا 5.6 کیلوگرم.
tehranspeaker blog history and evolution of headphones 3
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 25

امروزه چند آهنگ در آیفون خود دارید و در جیب شما جا می شود ؟

اواخر دهه 80 و 90 تکنولوژی جدید دیگری به نام Discman وارد بازار شد. کیفیت صدای بهتر اما گرانتر از کاست. برخی از سی دی پلیرهای ارزان قیمت در صورت ضربه خوردن، اغلب از آن ها صرف نظر می‌کنند. ما قابلیت حمل داشتیم اما هنوز راه هایی برای رفتن به راحتی و قابل حمل بودن دستگاه های هوشمند امروزی داشتیم.

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 13
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 26

نسبت کوله پشتی تقریباً مشابه کاست ها بود. کیفیت هدفون رو به بهبود بود اما همچنان بسیار ارزان و ضعیف بودند. تاکید بر روی سی دی پلیر بود و هدفون تقریباً یک ایده جدید به نظر می‌رسد.

در سال 2001، معرفی اپل آی‌پاد و هدفون‌ها، استفاده از هدفون را به وضعیت کاملاً جدیدی رساند.

در سال 2001، معرفی اپل آی‌پاد و هدفون‌ها، استفاده از هدفون را به سطحی کاملاً جدید رساند. اپل اولین شرکتی بود که در واقع هدفون ها را به عنوان یک لوازم جانبی جالب معرفی کرد و برای تکمیل سبک محصول جدید خود یعنی آی پاد، فکر زیادی روی سبک هدفون ها گذاشت.

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 7
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 27

اولین آگهی‌های تبلیغاتی اپل آی‌پاد، شبح مردم در حال رقصیدن با هدفون‌های سفید را نشان می‌داد و خیلی زود به عنوان نماد وضعیت مد تبدیل شد.

بخش اول هزاره با توجه به تاریخچه اسپیکر گوشی های هوشمند evolution-of-headphones شاهد افزایش مداوم در استفاده از هدفون بود. طیف گسترده ای از هدفون ها در صحنه ظاهر شد که بسیاری از آنها کیفیت بسیار پایین و قیمت متوسطی داشتند.

انگار هدفون بالای گوش در صندلی عقب نشسته بود. اما با این افزایش، مشکلات آسیب شنوایی نیز شروع به نگرانی بیشتر کرد و تقاضا برای هدفون های دور گوش افزایش یافت.

هدفون دورگوش در حال بازگشت

2003 Skullcandy در صحنه منفجر شد

Skullcandy با هدفون های رنگارنگ که صنعت را تا حد زیادی تغییر داد، در صحنه ظاهر شد. با کیفیت متوسط و قیمت مناسب. همه آنها در مورد سبک و کیفیت صدا بودند.

 

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 9
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 28

 

هدفون V-Moda

سپس در سال 2002 وال کولتون پس از گذراندن یک تابستان در ایبیزا اسپانیا. تحت تأثیر مد، فرهنگ و صحنه موسیقی پر جنب و جوش با بهترین دی جی های جهان قرار گرفت. او در حال بازگشت به ایالات متحده با آرزوی این بود که به نحوی آن فرهنگ معاصر را به تصویر بکشد و آن را به خانه بازگرداند. 

 

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 12
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 29

یک روز هنگامی که او در Rodeo Drive بود متوجه زنی با رولز رویس شد که لباس گران قیمت بر تن داشت، اما یک چیز وجود داشت که باعث خلق خط جدیدی از هدفون ها شد. یک جفت هدفون ارزان قیمت بود.

بنابراین او متوجه شد که نیاز به هدفون مد و به روز وجود دارد. بنابراین او خط هدفون های V-Mode را ایجاد کرد. صدای با کیفیت بالا با روکش فلزی به جای پلاستیک برای ایجاد آن ظاهر و احساس با کیفیتی که دنبالش بود. یک بیانیه مد بسیار جالب در آن زمان بود و هنوز هم محصولات عالی خلق می‌کند.

تقاضا برای هدفون دور گوش افزایش یافته است

“Beats” by Dr. Dre (evolution-of-headphones)

با محبوبیت بیش از حد هدفون، اولین هدفون مورد تایید افراد مشهور Beats By Dr. Dre در سال 2006 اتفاق افتاد. این اکنون هدفون  ها را به عنوان یک لوازم جانبی مد به سطح کاملاً جدیدی رساند.

 

tehranspeaker blog history and evolution of headphones 4
تاریخچه تکامل هدفون‌ها 30

از آن زمان ما تعدادی هدفون گران قیمت مورد تایید افراد مشهور در بازار داریم که سعی می‌کنند با محصولات با کیفیت حاشیه ای به سود خود دست پیدا کنند. رساندن قیمت به قیمت مضحک 300 دلار و 400 دلار برای یک جفت هدفون با نام تجاری مشهور. درست مانند کاری که بازار کفش های کتانی با تاییدیه های Air Jordan و سایر ورزشکاران انجام داد.

تعدادی از تولید کنندگان هدفون evolution-of-headphones در بازار وجود دارند که هدفون هایی با صدای عالی را با قیمت مناسب ارائه می‌دهند. شرکت هایی مانند Spectre Sound، Audio Technica، AKG by Harmon و Sony.

 

در این مسیر، Bluetooth وارد عمل شد

در طول مسیر، بلوتوث نیز وارد شد تا به ما امکان قطع سیم و ارائه هدفون و هدفون بی‌سیم را بدهد، چیز دیگری که ورزشکاران و کاربران فعال آن را بسیار جذاب می‌دانستند.

بنابراین همانطور که میبینید تاریخچه و تکامل هدفون ها با تغییرات زیادی روبرو شده است. کیفیت کلی هدفون در بازار امروز باورنکردنی است.

تعداد انتخاب ها میتواند بسیار زیاد باشد و قیمت لزوماً به معنای محصول بهتر نیست. بسیاری از شرکت‌ها هدفون‌هایی با کیفیت خوب و با قیمتی عالی تولید می‌کنند. آنها بیشتر پول خود را صرف تأییدیه و تبلیغات افراد مشهور می‌کنند.

 

نتیجه گیری نهایی 

هنوز هم چند شرکت وجود دارند که هدفون های با کیفیت عالی را با قیمت بسیار پایین تر تولید می‌کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از هیاهوها عبور کنید. امیدواریم برخی از پیشنهادات و بررسی های محصول در سایت ما به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.