مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

JBL Go 3 و JBL Clip 4

JBL Go 3 و JBL Clip 4 دو اسپیکر بلوتوثیJBL با اندازه‌ای جمع و جور و قابل حمل هستند. نسبت به اندازه‌ای که اسپیکرها دارند صدا چیزی نیست که هنگام استفاده از این اسپیکرها نگران آن باشید. JBL Clip 4 مزایای خاص خود را دارد در حالی که JBL Go 3 میتواند یک همراه ایده آل برای افراد ماجراجو باشد که هر دو اسپیکر را برای استفاده در حال حرکت مناسب میسازد. با تهران اسپیکر همراه باشید تا JBL Go 3 را با JBL Clip 4 مقایسه کنیم و ببینیم کدام اسپیکر بهتر است.

 

طراحی

از نظر طراحی، هر دو اسپیکر واقعا جمع و جور و قابل حمل هستند. JBL Go 3 فقط 8.6 سانتی متر عرض، 6.9 سانتی متر ارتفاع و 4 سانتی متر عمق دارد. به راحتی میتوان آن را مانند موبایل خود در جیب قرار داد. جابه جایی آن بسیار راحت است اما قلابی برای نگه داشتن آن روی کیف یا دوچرخه وجود ندارد با این حال یک بند در انتهای آن است که برای چنین فعالیتی ممکن است مناسب نباشد.

 

مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

 

JBL Clip 4 نیز 8.6 سانتی متر عرض دارد و با قلاب نگه دارنده 13.5 سانتی متر قد و فقط 4.6 سانتی متر عمق دارد. قلاب نگه دارنده دلیلی است که نمیتوانید JBL Clip 4 را در جیب خود نگه دارید، اما کاربرد خاص خود را دارد. میتوان از آن برای آویزان کردن اسپیکر تقریباً در هر جایی با فقط باز و بسته کردن دهانه استفاده کرد. این باندJBL یک دوست عالی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و تقریباً هر چیزی است که بتوانید تصور کنید.

 

با JBL Go 3 یک طراحی مکعبی گرد دریافت میکنید که کاملاً در دستان شما قرار میگیرد و احساس بسیار راحت در حمل دارد. JBL Clip 4 یک اسپیکر بلوتوثی سنگ‌ریزه‌ای شکل است، اما روکش درجه یک دارد. لوگوی بزرگ JBL در هر یک از اسپیکرها در مرکز طراحی شده است، بنابراین شما یک قسمت برای نمایش برند نیز خواهید داشت.

 

هر دو اسپیکر بلوتوثیJBL سبک و محکم هستند و فقط با یک لمس ساده متوجه استحکام آن خواهید شد. هر دو دارای یک قسمت پارچه ای در اطراف اسپیکرها و بندهای لاستیکی برای نگه داشتن اسپیکر روی زمین هستند. JBL Go 3 و همچنین JBL Clip 4 دارای استاندارد IP67 هستند، یعنی ضد آب تا عمق یک متر به مدت 30 دقیقه و همچنین ضد گرد و غبار.

 

مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

 

یکی از نکته‌های قابل توجه این است که اسپیکرها وقتی در استخر می‌افتند شناور نمیمانند و فرو میروند. بنابراین هنگام افتادن آن‌ها در آب، مطمئن شوید که به سرعت آن‌ها را از آب خارج کنید در غیر این صورت همچنان به پایین فرو میرود.  اما جنس بدنه بیرونی از پارچه است و هنگام افتادن در آب هیچ مشکلی در شکل و ظاهر آن ایجاد نمیکند.

 

شما یک نشانگر LED در هر دو اسپیکر بلوتوثیJBL دریافت میکنید که شما را از مقدار باتری و وضعیت اتصال آنها را مطلع میکند. علاوه بر این، JBL دارای رنگ‌های متنوعی برای انتخاب در محصولات خود است. شما 6 گزینه رنگ برای JBL Go 3 و 13 گزینه رنگ برای JBL Clip 4 دریافت میکنید.

 

کنترل‌ها

از آنجایی که هر دو اسپیکر از خانواده JBL هستند، در هر دو نوع کنترل یکسانی دریافت میکنید. یک دکمه پخش/مکث به همراه افزایش/کاهش صدا دریافت میکنید و همچنین دکمه پخش/مکث به عنوان دکمه برای رفتن به آهنگ بعدی عمل میکند. متاسفانه JBL فرمانی برای رفتن به موزیک قبلی در هر دو مدل قرار نداده است و برای این کار باید از موبایل خود استفاده کنید.

 

مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

 

JBL دکمه‌های بزرگی روی هر دو اسپیکر قرار داده است و حتی اگر به اسپیکرها نگاه نکنید مشکلی برای پیدا کردن آنها نخواهید داشت.

 

اتصالات

هر دو JBL Go 3 و JBL Clip 4 دارای بلوتوث نسخه 5.1 هستند. این آخرین نسخه بلوتوث در طول راه اندازی آنها بود. این نسخه بلوتوث دارای نرخ انتقال و برد بهتری بسیار خوبی است. طبق آزمایش‌هایی که کاربران روی این دو اسپیکر جی بی ال انجام داده‌اند آنها توانستند همان کیفیت صدا را تا برد 40 متر ارائه دهند. همچنین در انتقال اسپیکر به اتاق‌های دیگر مشکلی نخواهید داشت که این امر تاثیری بر کیفیت اتصال نمیگذارد.

 

مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

 

اگرچه نسخه بلوتوث 5.1 است، اما از پشتیبانی چند نقطه ای بلوتوث برخوردار نیستید، یعنی نمیتوانید همزمان اسپیکرها را به دو دستگاه متصل کنید. آنها باید فقط به یک منبع واحد در یک زمان متصل شوند. با وجود SBC که کدک استاندارد بلوتوث در تمام سیستم‌های صوتی بلوتوثی است، هیچ کدک صوتی پیشرفته ای در اسپیکرها ادغام نشده است.

 

مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

 

هر دو JBL Go 3 و JBL Clip 4 از اتصال فوری بلوتوث پشتیبانی میکنند. کافی است یک بار آن را با دستگاه خود جفت کنید و هنگامی که آن را روشن میکنید، اسپیکر به طور خودکار به دستگاه منبع متصل میشود. پورت USB-C در هر دو اسپیکر برای شارژ نیز وجود دارد. بنابراین، از نظر اتصالات، میتوان دید که هر دو دستگاه کاملاً یکسان هستند.

 

باتری

بخش باتری در JBL Go 3 و JBL Clip 4 بسیار متفاوت است. باتری JBL Go 3 همانطور که در وب سایت شرکت ذکر شده است میتواند شارژ را تا 5 ساعت با حجم 50 درصد صدا نگه دارد. اما نتایج دنیای واقعی چشمگیر است.

 

دستگاه با حجم 50% و 100% تست شده و نتایج تکان دهنده است. با صدای 50 درصد، JBL Go 3 به راحتی میتواند تا 10 ساعت را نگه دارد که دو برابر آن چیزی است که به طور رسمی اعلام شده است و در ولوم 100٪، اسپیکر تا 4 ساعت و نیم شارژ نگه میدارد که باز هم چشمگیر است. شارژ کامل JBL Go 3، 2.5 ساعت طول کشید.

 

JBL Clip 4 همانطور که توسط JBL تبلیغ شده است میتواند تا 10 ساعت نگه دارد که در واقعیت 11 ساعت در 50 درصد حجم صدا و با 100 درصد صدا، باتری پشتیبان به 5 ساعت کاهش مییابد که با در نظر گرفتن اینکه JBL Clip 4 باتری بزرگتری نسبت به Go 3 دارد، مناسب است.

 

کیفیت صدا

پاسخ فرکانسی  JBL Go 3 از 110 هرتز تا 20 کیلوهرتز رتبه بندی شده است، در حالی که JBL Clip 4 در فرکانس 100 هرتز تا 20 کیلوهرتز است. بنابراین هر دوی آنها بایک تفاوت ناچیزی یکسان هستند. RMS خروجی هر دو اسپیکر نسبتاً متفاوت است. JBL Go 3 دارای یک مبدل 43 در 47 میلی متر با توان 4.2 وات است. JBL Clip 4 در طرف دیگر دارای یک مبدل 40 میلی متری با توان 5 وات است. JBL Go 3 همچنین دارای پسیو رادیاتور است که در JBL Clip 4 وجود ندارند. پسیو رادیاتورها یک راهکار بسیار پر کاربرد و امن برای اسپیکرهای قابل هستند.

 

مقایسه اسپیکر بلوتوثی JBL Go 3 و JBL Clip 4

 

از آنجایی که هر دو اسپیکر JBL هستند، بهترین استانداردهای صنعتی را با صدای فراگیر  JBL در آنها دریافت میکنید. JBL همچنین این اسپیکرها را نسبتاً متفاوت از یکدیگر ارائه میدهد، بنابراین شما کیفیت‌های متفاوتی را در هر دو آنها دریافت میکنید. مشخصات صدا در JBL Go 3 متعادل است به طوری که باس، میدرنج و فرکانس‌های بالا به یک اندازه شنیده میشود و میتوانید ضربه زدن صدا را در اسپیکر احساس کنید که معمولاً در مقایسه با اسپیکرهای هم قیمتشان بسیار مناسب هستند طوری شما کمترین مقدار نویز را هم در ولوم 100 درصد نخواهید داشت.

 

JBL Clip 4 دارای کیفیت بالا در پخش صدای خواننده است. در مقایسه با JBL Go 3، بیس در همه آهنگ‌ها مقداری کم تر است. مبدل 40 میلی متری بدون پسیو رادیاتور نمیتواند آن اثر کوبنده را ایجاد کند پس از نظر بیس  قوی در ولوم 100 درصد، واضح است که JBL Clip 4 نمیتواند با JBL Go 3 رقابت کند. JBL Go 3 به لطف پسیو رادیاتور بیس بسیار عالی نسبت به اندازه خود ارائه میدهد.