Party box 310 و Sony XP-700

وقتی صحبت از اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل می شود، گزینه‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اما اگر به دنبال بهترین کیفیت و ویژگی‌های صدا هستید، Sony XP-700 و Party box 310 دو تا از بهترین گزینه‌های موجود در بازار هستند.

Sony XP-700 یک اسپیکر سطح بالا است که کیفیت و ویژگی‌های صدای فوق العاده‌ای را ارائه می دهد. دارای یک ساب ووفر داخلی برای باس عمیق و همچنین دارای اتصال NFC برای جفت شدن آسان با دستگاه‌های شما است. Party box 310 نیز جزو اسپیکرهای کیفیت بالا است که در ادامه به تمامی امکانات آن‌ها می‌پردازیم.با تهران اسپیکر همراه باشید.

 

ساختار

بیایید با ظاهر این اسپیکرها شروع کنیم. هر دوی این اسپیکرها عمدتاً دارای محفظه‌های پلاستیکی هستند که اگر قصد حمل آن‌ها را دارید می‌توانند نسبت به اشیاء مغناطیسی حساس باشند.

 در جلو اسپیکر، هر دو دارای توری‌های فلزی هستند. هر دوی این اسپیکرها دارای گواهی IPX4 می‌باشند، به این معنی که اگر هر یک از این اسپیکرها را یک شبه بیرون بگذارید یا در طول مهمانی شما باران شروع به باریدن کرد، مقدار کمی آب به آنها آسیبی نمی رساند. هر دوی این اسپیکرها حدود  76 سانتی متر ارتفاع دارند و هر کدام حدود 18 کیلو وزن دارند. هر دو دارای دسته های حمل داخلی هستند که حمل و نقل آنها را بسیار آسان می کند.

 

اولین ویژگی متمایز Party box 310 این است که دارای چرخ های داخلی و دسته جمع شونده برای حمل و نقل است. بنابراین شما این اسپیکر را به جای بلند کردن مانند چمدان حمل می کنید. شما را نمیدانم اما جابجایی اسپیکر با چنین وزنی ممکن است آسان نباشد. متاسفانه تنها راه جابجایی  Sony XP-700 بلند کردن آن است.

 

صدا

بیایید در مورد نحوه استفاده از این اسپیکرها برای گوش دادن به موسیقی صحبت کنیم. Party box 310 دارای یک جفت ووفر به سمت جلو و یک جفت توییتر است.

 از سوی دیگر، Sony XP-700 شامل یک جفت ووفر به جلو و همچنین چهار توییتر است. سه عدد در جلو وجود دارد که که به راحتی میتوان دید، و یکی در پشت، که اگر این اسپیکر را روی دیوار قرار دهید، صدا از دیوار منعکس می‌شود. با این حال، در Sony XP-700، همه این توییترها همیشه فعال نیستند. اگر این اسپیکر را به از کنار آن روی زمین بگذارید، از این دو توییتر استفاده نمی کند و اگر آن را به درستی تنظیم کنید و ایستاده بگذارید، از این دو توییتر استفاده می‌کند.

 

با این حال، چه این دو اسپیکر را در حالت صاف قرار دهید یا ایستاده، همچنان کانال چپ و کانال راست خود را دارید. این اسپیکرها به مونو تبدیل نمی‌شوند. حالا بیایید در مورد تقویت بیس و بیس غول پیکر آن ها صحبت کنیم.

 اگر می‌خواهید در Sony XP-700 به موسیقی گوش دهید، مطمئن شوید که مگا باس را روشن کرده‌اید، زیرا در غیر این صورت صدای این اسپیکر صاف و توخالی خواهد بود… از طرف دیگر، Party box 310 حتی با خاموش بودن گزینه تقویت باس، عالی به نظر می‌رسد. از سوی دیگر در Party box 310 تقویت بیس دارای دو سطح است.

 

اتصالات

وقتی صحبت از ارتباط بلوتوث می‌شود، Sony XP-700 از نسخه 5.0 پشتیبانی می‌کند، در حالی که Party box 310 از نسخه 5.1 پشتیبانی می‌کند. با این حال، هر دوی این اسپیکرها ممکن است به طور همزمان به دو دستگاه متصل شوند و به شما و یکی از دوستانتان این امکان را می‌دهند که به طور همزمان دی جی باشید.هر دوی آنها کمترین تأخیر را دارند، اما وقتی صحبت از کدک های صوتی می‌شود، Party box 310 فقط از SBC و AAC پشتیبانی می‌کند، در حالی که Sony XP-700 از SBC، AAC و LDAC پشتیبانی می‌کند.

بیایید با پورت های این اسپیکرها شروع کنیم. اول از همه، هر دوی این اسپیکرها دو ورودی میکروفون را ارائه می‌دهند که ممکن است برای کسانی که مایل به برگزاری کارائوکه یا سازماندهی گردهمایی های کوچک هستند مفید باشد. با این حال، Party box 310 در این زمینه بیشتر به کار می آید زیرا می‌توانید باس، تریبل و اکو میکروفون خود را مستقیماً از صفحه کنترل اسپیکر تغییر دهید، و حتی برخی از جلوه‌های صوتی از پیش تنظیم شده وجود دارد.

 

پورت های USB A در این اسپیکرها  قرار دارند. Party box 310 فقط یک عدد دارد، اما Sony XP-700 دو عدد دارد. با این وجود، اگر خارج از منزل هستید، می‌توانید ابزارهای خود را شارژ کنید و با درایو USB در هر یک از این اسپیکرها به موسیقی گوش دهید. من معتقدم فوق العاده است که هر یک از این اسپیکرها دارای کانکتورهای USB A هستند.

پس از آن، هر یک از این اسپیکرها شامل اتصالات صوتی استاندارد 3.5 میلی متری است که به شما امکان می‌دهد از هر یک از این اسپیکرها با اتصال سیمی استفاده کنید.

 

امکانات ویژه

شما فقط می‌توانید آن را به صورت بی سیم با یک Party box 310 دیگر، مانند Party box 310 پیوند دهید. اسپیکرها را  با این روش تقویت کنید با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، Party box 310 دارای اتصال خروجی صدا است که به شما امکان می‌دهد آن را به هر اسپیکر دیگری متصل کنید.

به طور کلی، مزیت اصلی Sony Party Connect این است که می توانید اسپیکر های بزرگتر خود را با اسپیکرهای کوچکتر و قابل حمل تر ترکیب کنید، در حالی که JBL نمی تواند.

 

باتری

بیایید نگاهی به عمر باتری این اسپیکرها بیندازیم. در حال حاضر، Sony XP-700 عمر باتری 20 ساعت دارد، در حالی که Party box 310 عمر باتری 18 ساعت دارد. با این حال، عمر باتری Sony XP-700  زمانی 25 ساعت است که دستگاه روی 25 درصد حجم صدا تنظیم شده است، با ویژگی نور خاموش، اما با روشن بودن ویژگی مگا باس. در مقابل، Party box 310 برای پخش با صدای 50٪ تنظیم شده است، با ویژگی نور خاموش، و Bass Boost خاموش است که 18 ساعت را ارائه می‌دهد.

 

جابه جایی

هر دوی این اسپیکرها حدود 80 سانت قد و تقریباً 18 کیلو وزن دارند. هر کدام دارای دسته های حمل داخلی هستند، بنابراین جابجایی آنها دیگر مشکلی نیست. اولین ویژگی متمایز کننده اصلی Party box 310 این است که دارای چرخ های داخلی و دسته جمع شونده است. بنابراین، به جای اینکه این اسپیکر را بچسبانید، آن را روی زمین حمل می کنید.

در نهایت…

 

 

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که تصمیم بگیرید کدام یک از اسپیکر های بلوتوث قابل حمل برای نیازهای شما بهتر است. Party box 310 یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال صدای قدرتمند هستند، در حالی که Sony XP-700 برای کسانی که اسپیکر با طراحی زیبا و جمع و جور می‌خواهند بسیار مناسب است. در نهایت، انتخاب به عهده شماست، اما امیدواریم این مقاله به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کرده باشد.