شماره تلفن021-91303030
تهران اسپیکر

سبد خرید شما خالی است.

راهنمای خرید هدفون نویز کنسلینگ خوب

راهنمای خرید هدفون نویز کنسلینگ خوب

با بهترین هدفون با قابلیت نویز کنسلینگ می‌توانید صدای اطراف خود را حذف کنید تا فقط صدای موسیقی یا فیلمی که در حال پخش است،به گوشتان برسد.هدفون ها بهترین وسیله برای مسدود کردن صدای اطراف است؛که به شما این اجازه را میدهد تا از موسیقی یا پادکست مورد علاقه ی خود لذت ببرید.هر چند، گاهی اوقات دنیای بیرون دخالت میکند و صدا هواپیما،ترافیک و جمعیت مانع تجربه ی خوب شما میشود.اگر میخواهید از این همه سر و صدا دوری کنید ،باید هدفون ها را همراه با قابلیت نویز کنسلینگ در نظر بگیرید.

در ادامه، مواردی که هنگام خرید هدفون های نویز کنسلینگ باید در نظر بگیرید، را مشاهده خواهید کرد.

راهنمای خرید هدفون نویز کنسلینگ خوب | noise-cancelling-headphones-buying-guide

Active Noise Cancelling vs Passive Noise Isolation

ادعا شده که بسیاری از هدفون و ایرفون ها نویز را جدا کرده یا کاهش میدهند،اما این به آن معنا نیست که آنها نویز را به طور کلی حذف میکنند.

پسیو نویز ایزولیشن، که گاهی اوقات پسیو نویز کنسلینگ نامیده می شوند؛ اصولا،یک اصطلاح فانتزی برای کاری است که کاپ ها انجام میدهند.به زبان ساده،هنگامی که چیزی صدا را مسدود میکند؛ کاپ ها مانند یک گوش بند ضخیم با پد مموری فوم که ناحیه اطراف گوش را مسدود میکند،به طور غیر فعال(بدون هیچ گونه باتری)نویز محیطی را که میشنوید کاهش میدهد. وقتی صدای آژیر بلند می آید،انگشتان خود را در گوشتان قرار می دهید؛و این نوعی جداسازی کم اثر نویز است. فرایند اکتیو نویز کنسلینگ بسیار پیچیده تر است.از میکروفون هایی استفاده می شود که به طور فعال سر و صدای اطراف یک اتاق را نمونه گیری میکنند و سپس موجی معکوس ایجاد میکنند که اساسا صدا را حذف میکند. اگر شما یک موج سینوسی را همراه با موج معکوس آن اجرا کنید،در نتیجه ی آن هیچ موجی نخواهد بود. در در واقع نتایج بدتر هم میشود . اگرچه که فقط بر روی نمودار کار می کند،این فرایند در حذف فرکانس های کم و متوسط بسیار اثر پذیر است و برای کارکرد نیاز به برق دارد.

 

 

تقریبا هدفون های نویز کنسلینگ از درجه ای از پسیو نویز ایزولیشن استفاده میکنند تا مدارشان را فعال کنند.تنها به یک دلیل که این یک روش آسان برای حذف نویز است که حتی موثرتر به نظر برسد؛و در برخی مواقع، معمولاً در کاهش صداهای فرکانس بالا در مقایسه با فرکانسهای پایین و متوسط ​​چندان خوب نیست.

 

آنچه نویز کنسلینگ می تواند و نمی تواند انجام دهد

اگر تا به حال از هدفون های نویز کنسلینگ استفاده نکرده اید، باید این را بدانید که فرایند نویز کنسلینگ ،حجم نویز اطراف را کاهش می دهد ، در حالی که نویز را به طور کامل حذف نمی کند.و به طور قابل ملاحظه ای، در حذف نویز های ناسازگار موثر نیست. مثل این نیست که هر بار از این هدفون ها استفاده می کنید، وارد یک محفظه عایق صدا می شوید.بیشتر مثل استفاده از گوش بند های بسیار موثر است.

 

اکثر این هدفون ها، می توانند به خوبی سر و صدای زیاد هواپیما یا قطار را کاهش دهند. همین امر در مورد چرخش یک فن نیز صدق می کند. اما این صداها، ثابت و نسبتاً بدون تغییر هستند؛که برای مدار آسان است تا صدایی  که زیاد تغییر نمی کنند را کاهش دهد. اما سر و صداهایی مانند موسیقی ، مکالمه و پارس سگها برای نویز کنسلینگ مشکل ایجاد می کند. بهترین نویز کنسلینگ، این صداها را تا حدی از بین می برد.

نویز کنسلینگ هدفون In-ear , هدفون Over-Ear , هدفون On-Ear

راهنمای خرید هدفون نویز کنسلینگ خوب | noise-cancelling-headphones-buying-guide

موثرترین نویز کنسلینگ در هدفون های دور گوشی یافت میشوند. ایرکاپ ها می توانند پوششی اطراف گوش ایجاد کنند تا به عنوان یک مانع عمل کند.با این اوصاف،این ویژگی در مدل های روی گوشی کمتر یافت می شوند. نویز کنسلینگ های داخل گوشی هم در چند سال اخیر پیشرفت خوبی داشته اند. مدل های داخل گوشی شاید بیشترین مزیت را از نظر پسیو نویز ایزولیشن داشته باشند. مزایایی که یک سبک ممکن است نسبت به سبک دیگر نشان دهد در این مرحله کمتر به عملکرد نویز کنسلینگ مربوط می شود و بیشتر به اولویت ها و راحتی شخصی مربوط می شود.

آیا نویز کنسلینگ باید هیس را به فرایند اضافه کند؟

برخی از اکتیو نویز کنسلینگ ها، صدای هیس را مانند نویز سفید به سیگنال اضافه می کنند. این صدا وحشتناک به نظر نمی رسد ، اما برای پوشاندن فرکانس های بالا که مدارها در حذف آن کوتاهی می کنند ، به خوبی عمل می کند.حذف نویز بر صدا های کم و متوسط بهتر از صدا های بلند کار میکند؛ بنابراین کاهش مقداری از نویز فرکانس بالا ضروری است. صدای هیس لایه دیگری را اضافه می کند که می تواند حس آرامش شما را افزایش دهد ، اما در واقع تا حدودی فریب دهنده است. وقتی فرایند حذف نویز را در اتاقی آرام اجرا می کنید ، خواهید فهمید که صدای هیس وجود دارد یا ندارد.

 

نرم افزار های نویز کنسلینگ

راهنمای خرید هدفون نویز کنسلینگ خوب | noise-cancelling-headphones-buying-guide

بسیاری از هدفون های نویز کنسلینگ با برنامه های رایگان کار می کنند که می توانند عملکرد آن را متناسب با محیط شما تغییر دهند. و اکثر مدلهای نویز کنسلینگ دارای حالت محیطی هستند که به شما این امکان را می دهد تا محیط اطراف خود را بشنوید و بدون برداشتن هدفون با کسی در نزدیکی صحبت کنید.اما برخی از تولیدکنندگان آن را یک قدم اضافی می دانند.

 

نویز کنسلینگ هدفون سیمی در مقابل هدفون وایرلس

نویز کنسلینگ های وایرلس اساساً جایگزین مدل های سیمی در بازار شده است. این همان چیزی است که برای صنعت هدفون به طور کلی اتفاق افتاده است.که شاید به این دلیل است که اکثر هدفون های نویز کنسلینگ وایرلس موجود را می توان با کابل همراه و اغلب با اکتیو نویز کنسلیشن استفاده کرد. نویز کنسلینگ هنگام فعال بودن، روی صدا تاثیر شنیداری دارد.  ما همیشه به این نکته اشاره می کنیم که کدام هدفون از این مشکل رنج می برد و آیا این اثر آنقدر جزئی است که بتوان آن را رد کرد یا خیر.هر مدلی که هنگام فعال کردن نویز کنسلینگ دارای اثر صوتی عمیقاً متفاوتی باشد ، دارای نقص های اساسی در طراحی است.

 

نتیجه گیری

به لطف اضافه شدن قابلیت نویز کنسلینگ بر روی هدفون ها، بیشتر مردم می توانند، به راحتی بی آنکه حواسشان به جایی پرت شود، به کار مهم خود مشغول شوند. فرایند های دیگری هم در طول زمان به آن اضافه شده است تا به شنونده کمک بیشتری می کند.

 

4
دیدگاه‌های نوشته

  بعد از خوندن زیاد فهمیدم که برای خرید هدفون noise canceling خوب با کیفیت بالا خیلی باید هزینه کرد چون به نظر من بیشتر هدفونای NC و ANC دور گوشی هستند بخاطر همین معمولا دنبال handsfree هستم که با قیمت مناسب noise canceling خوبی هم داشته باشه مرسی از متنی که گذاشتین

  شایان کرملو 8 دی 1400

  برند jbl هم مثل bose خیلی headphone نویزکنسلینگ داره و کیفیت خوبی دارن

  شایان کرملو 8 دی 1400

  headphone های نویز کنسلینگ برای باشگاه خیلی خوبه من استفاده میکنم واقعا خوبه

  شایان کرملو 8 دی 1400

  headphone bose خیلی به نظرم توی نویزکنسلینگ خوب بوده عملکردش