هدفون گیمینگ ریزر Razer Kraken V3 X

هدفون مخصوص بازی ریزر Razer Kraken V3 X ، یکی از هدفون‌های سیمی با کیفیت بالای عملکرد است. ضمن آنکه از طراحی و کیفیت ساخت مناسبی نیز برخوردار هستند که میتواند استفاده از این هدفون‌ها را بسیار راحت نماید.

 

 هدفون Razer Kraken V3 X در یک نگاه

  • کنترل های صوتی پیشرفته پشتیبانی شده توسط Razer Synapse 3
  • تقویت فرکانس های صوتی کم برای افزایش باس
  • بهبود صدا با ترکیبی از فیلتر صوتی و نرمال سازی
  • انتخاب اکولایزر مطلوب برای گوش دادن و تنظیم اجزای فرکانس
  • دارای درایورهای RAZER  TRIFORCE پنجاه میلی متری
  • برخورداری از سطح غوطه وری صدا
  • میکروفون قابل خم شدن مناسب بازی رایانه ای همراه با وضوح بهتر
  • برخوردای از دقت بیشتر با صدای فراگیر 7.1
  • هدفون راحت و سبک با بالشتک های چرمی مناسب  و هدبند قابل تنظیم

 

معرفی هدفون | Razer Kraken V3 X

 

طراحی هدفون Razer Kraken V3 X

این هدفون های زیبا با برخورداری از نورپردازی RGB قابل تنظیم در بالشتک های گوش و اتصال USB-A به جای اتصال استاندارد 1/8 اینچ TRRS در مقایسه با محصولات مشابه خود دارای تمایز چشمگیری هستند. Razer Kraken V3 X برای بازی های سیمی بسیار مناسب است. آنها بسیار راحت، سبک و زیبا هستند.

Razer Kraken V3 X دارای رنگ مشکی است که قالب فلزی و میکروفون انعطاف پذیر را پوشش می دهد. این محصول دارای وزن 0.57 پوند می باشد و از تناسب مناسبی برخوردار است. بالشتک های گوش دارای چرم مصنوعی است که قسمت خارجی آن را با پارچه پوشانده است که در پوست احساس خوبی دارد.

همچنین در وسط هدفون نوار چرمی وجود دارد. البته این هدفونها کمی حجیم هستند همان گونه که از هدفون های بازی انتظار می رود. همچنین بالشتک های گوشی هدفون، دامنه حرکت محدودی دارند. بنابراین Razer Kraken V3 X مانند اکثر هدفون های بازی بسیار قابل حمل نبوده و به دلیل حجیم بودن، به شکل فشرده تری جمع نمی شوند و فاقد کیف حمل هستند.

این هدفون Kraken V3 X دارای قابلیت تنفس است. آنها مقداری گرما را ایجاد می کنند که می تواند گوش شما را با گذشت زمان گرم کند. همچنین برای استفاده در هنگام ورزش مناسب نیستند، بنابراین ممکن است با پوشیدن آنها بیش از حد معمول عرق کنید. با این حال، می توانید آنها را هنگام بازی بپوشید که نباید خیلی مشکل ساز شود.

 

کنترل های کاربردی مناسب

Razer Kraken V3 X دارای کنترل های مناسبی است که از هدفون های سطح پایین بازی انتظار می رود. آنها فقط یک دکمه برای بی صدا کردن میکروفون داشته که احساس کلیک می کند و یک چرخ ولوم روی گوشی چپ دارند. استفاده از این دو کنترل آسان است و دکمه بی صدا کردن میکروفون تورفتگی دارد تا هنگام بی صدا بودن به شما اطلاع دهد.

با این حال، چرخ ولوم فاقد بریدگی است تا نشان دهد چه زمانی به حداقل یا حداکثر میزان صدا رسیده اید. همچنین Kraken V3 X هدفون های ورودی سیمی با سطح ابتدایی است که از اتصال USB-A استفاده می کند و این باعث می شود کاملاً با کنسول های PC ، PS4 و PS5 سازگار باشند.

 

معرفی هدفون | Razer Kraken V3 X

 

کیفیت ساخت

هدفون های مخصوص بازی و سیمی Kraken V3 X از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار است. این هدفون ها بیشتر از پلاستیک ساخته شده اند. آنها همچنین دارای بالشتک چرم مصنوعی روی بالشتک گوش و هدبند بوده و همچنین یک کابل صوتی پیچیده شده در ماده ای مانند سیلیکون هستند.

با این حال، این کابل قابل جدا شدن نیست، بنابراین در صورت خرابی هدفون باید آن را تعویض کنید. دکمه بی صدا بودن میکروفون نیز هنگام فشار دادن نویز شبیه فنر ایجاد می کند که ممکن است بعضی از کاربران آن را دوست نداشته باشند.

از سویی دیگر نشانه هایی بر روی هدبند وجود دارد تا بتوانید اندازه گیری های آن را مشاهده کنید. همچنین هدفون Razer Kraken V3 X دارای پایداری خوبی است. هنگامی که در حال بازی هستید، نباید از سر شما بیفتند، اما با تمرینات ورزشی با شدت بالاتر می توانند حرکت کنند.

 

پاسخ فرکانس

Kraken V3 X دارای صدای بسیار گرم است. آنها رونق زیادی را ارائه می دهند که می تواند به جلوه های صوتی در گیم پلی شما کمک کند. گفتگو در بازی های ویدئویی نیز فاقد جزئیات می باشد. در حالی که سازهای اصلی در موسیقی متن مناسب هستند. این هدفون ها بسیار مستعد تحویل باس و سه برابر متناقض هستند.

موقعیت ، مهر و موم و یا داشتن عینک یا موهای ضخیم می تواند کاملا بر تجربه شنیدن شما تأثیر بگذارد. ضمن آنکه فاقد EQ هستند تا بتوانند صدا را به دلخواه تغییر دهند. باید اشاره کنیم که هدفون های سیمی Razer Kraken V3 X از ثبات پاسخ فرکانس فوق العاده ای برخوردار نیستند و تحویل باس و سه برابر آنها می تواند مطابق با تناسب، متفاوت باشد.

شما میتوانید به راحتی با هدفون های ریزر، نشانه های شنیداری را با دقت بیشتری در صدای فراگیر 7.1 تشخیص داده و مکان یابی کنید یا با فضای صوتی فراگیر و 360 درجه صدای THX Spatial Audio ، همراه با گزینه های شخصی سازی کامل، بازی خود را حتی کامل تر کنید.

 

معرفی هدفون | Razer Kraken V3 X

 

دقت بیس مناسب

از سویی دیگر Razer Kraken V3 X دارای دقت بیس خوبی می باشد. آنها دارای باس کم تأکید شده هستند، بنابراین صدای شما فاقد اعوجاج است. در مقایسه، میانه و باس بالا هر دو بیش از حد تأکید می شوند که باعث می شود پانچ و رونق قابل توجهی در ترکیب صدای شما ایجاد شود.

لازم به ذکر است که Kraken V3 X از دقت میانی بسیار خوبی برخوردار است. تأکید بیش از حد از محدوده باس وجود دارد که باعث می شود ترکیب شما کمی شلوغ باشد. با این حال، بقیه محدوده بسیار مسطح و یکنواخت است و نتیجه آن ایجاد آواز و سازهای واضح است. عملکرد قله و افت Razer Kraken V3 X قابل قبول است. در بیشتر محدوده باس یک قله وجود دارد که ضربه، پانچ و رونق را به ترکیب شما اضافه می کند.

فرو رفتن در میانه متوسط،  باعث نازک شدن آوازها و سازها شده و آنها را به پشت میکس سوق می دهد، در حالی که اوج پایین در مدل های متوسط و سه برابر پایین، باعث هماهنگی بالای این صداها می شود و آن را سخت و خشن می کند. این هدفون ها دارای عملکرد اعوجاج هارمونیکی وزنی متوسط است. اوج بزرگی در محدوده سه برابر در هر دو حالت گوش دادن به حالت عادی و زیاد وجود دارد.

 

عملکرد تصویربرداری استریو

Razer Kraken V3 X عملکرد تصویربرداری استریو مناسبی را دارد. تاخیر گروه وزنی آنها در زیر آستانه شنوایی قرار می گیرد که تضمین بیس تنگ و سه برابر شفاف را خواهد داشت. درایورهای چپ و راست نیز از نظر دامنه و پاسخ فرکانسی با هم مطابقت دارند که به شما کمک می کند سازها و جلوه های صوتی در تصویر استریو را به طور دقیق قرار داده و محلی سازی کنید.

همچنین صحنه صدای منفعل Kraken V3 X کمی ضعیف است که برای هدفون های بازی با طراحی پشت بسته معمول است. آنها صحنه صوتی خیلی بزرگی ندارند و صدا به نظر می رسد بیشتر از بلندگوهای قرار گرفته در اطراف شما و از داخل سر شما می آید. بنابراین به دلیل طراحی پشت بسته، صحنه صدا به صورت غیر طبیعی و بسته تعبیر می شود.

این هدفون از طریق نرم افزار همراه خود با ویژگی صدای فراگیر مجازی 7.1 سازگار است. این را باید اضافه کنیم که اگرچه آنها با نرم افزار Razer Synapse سازگار هستند، اما شما نمی توانید مشخصات صدای بسیار گرم و تاریک آنها را تغییر دهید، زیرا تنظیمات EQ را ارائه نمی دهد.

از طرف دیگر، میکروفون رونق انعطاف پذیر آنها کار عالی در ضبط صدای شما، حتی در محیط های با سر و صدای متوسط انجام می دهد. همچنین عملکرد کنترل نویز میکروفون Razer Kraken V3 X خوب است. این می تواند صدای شما را از صدای متوسط محیط اطراف شما جدا کند، مثل اینکه در یک تورنمنت بازی هستید.

 

جداسازی صدا

Razer Kraken V3 X دارای عایق نویز کمی است. مانند اکثر هدفون های بازی با طرای روی گوش، هیچ سر و صدای باسی را مسدود نمی کند. آنها همچنین تلاش می کنند تا نویز میان برد را کاهش دهند. ضمن آنکه عملکرد نشتی مطلوبی دارند. صدا در این هدفون ها هنگامی که بالا باشد، نشت می کند، اگر در محیطی با صدای مناسب به موسیقی  خود گوش می دهید، نباید زیاد شنیده شود.

در حقیقت یافتن هدستی متناسب با نیازهای شما،کلیدی است که می تواند عملکرد شما را هنگام بازی افزایش دهد. این می تواند تجربه ای همه جانبه با صوتی عالی را ارائه دهد تا آگاهی شما را برای بازی های رقابتی افزایش دهد و به شما اجازه دهد ساعت های طولانی در راحتی بازی کنید.

 

طراحی درایورهای مناسب

Razer Kraken V3 X ، یک هدست مخصوص بازی USB PC است که به شما امکان می دهد بازی روشن داشته باشید. این محصول  با درایورهای انحصاری Razer  TriForce به روز شده است تا برای صدایی کاملاً واقع بینانه ارائه شده و یک تجربه صوتی فوق العاده را ارائه کند.

با طراحی درایور صوتی 3 قسمتی اختراع شده ریزر که به طور جداگانه روی فرکانس های صوتی بالا ، متوسط و پایین متمرکز است، از سه گانه غنی تر، صدای روشن تر و باس قوی تر بهره خواهید برد. با مهندسی پیشرفته صوتی که قدرت سه درایو را در یک بسته قرار می دهد، لذت و غوطه وری خود را به سطوحی برسانید که هرگز نشنیده اید.

این نوع که با دیافراگم های روکش دار تیتانیوم به روز شده، به هر صدایی که می شنوید، وضوح بیشتری می بخشد. برای تشدید بهتر، سفت و محکم است، در حالی که به اندازه کافی سبک است تا از زمان پاسخ بسیار سریع و تولید دقیق صدا اطمینان حاصل کند.

از آنجا که درایورهای Razer Kraken V3 X می توانند به طور جداگانه روی باس، میانه و سه برابر تمرکز کنند، بر خلاف طرح های سنتی محدود به یک دامنه نمی شوند. این بدان معنی است که کیفیت صدای هر باند فرکانسی افزایش یافته و گل آلود نیست. توجه داشته باشید که برای سایر درایورها نسبت به درایورهای پنجاه میلی متری Razer TriForce شیب تیزتری بین 3KHz-5KHz وجود دارد که یک منحنی نرم تر که نشان دهنده عملکرد سه برابر بیشتر و عملکرد فرکانس بالا است. بنابراین با کاهش اعوجاج، آنچه در بازی می شنوید به طور دقیق قرار می گیرد و هرگز یکنواخت به نظر نمی رسد.