معرفی هدفون | Razer Kraken X Mercury

بررسی هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury

اگر به دنبال هدفونی راحت برای بازی هستید، هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury یک هدفونساده است که دارای طراحی سبک و راحتی است و نسبت به دیگر هدست های Razer کمی حجیم تر می باشد. میکروفون این هدفون کیفیت ضبط خوبی داشته و قابلیت کنترل سر و صدا را به خوبی دارد. هنگامی که از اتصال سیمی آنها استفاده می کنید، می توانید تجربه بازی بدون تاخیر را داشته باشید.

 

هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury در یک نگاه

  • هدفون سیمی پشت بسته و دارای کابل صوتی 1/8 اینچTRRS
  • دارای بالشتک های بزرگ و دایره ای شکل همراه با نشان Razer
  • دارای یک طرح کنترل فیزیکی بسیار ساده و بدون باتری
  • قرارگیری دکمه تغییر صدا و بی صدا کردن میکروفون در گوشی چپ
  • سازگاری کامل صوتی و میکروفونی با رایانه های شخصی و کنسول های PS4
  • دارای عملکرد نشتی صدای بسیار خوب
  • صحنه صدای منفعل متوسط و عملکرد تحریف هارمونیکی بسیار خوب

 

نکته ای که در خصوص  این هدفون باید در نظر داشت این است که آنها دارای کیفیت ساخت مناسبی برخوردار بوده و فاقد برنامه کنترل هستند. اما می توان گفت که اگر صدای سنگین باس را ترجیح می دهید تا بتوانید هنگام بازی با کنسول یا رایانه از آن ها استفاده کنید، این هدفون های ریزر می توانند بسیار مفید باشند.

اما آنچه که روشن است، Kraken X Mercury برای صدای خنثی متوسط می باشد. پاسخ میان رده آنها بسیار یکنواخت است و دارای بیس غنی و پاسخ سه برابر ناهموار هستند. صدای آنها فاقد روشنایی و شفافیت است، در حالی که بیش از حد تند به نظر می آیند. حال اگر این هدست Razer مورد توجه شماست، می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی تهران اسپیکر خرید کنید.

 

طراحی هدست

هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury کاملاً مشابه هدست های مخصوص بازی Razer Kraken USB است. آنها دارای بالشتک های بزرگ و دایره ای شکل هستند که دارای نشان Razer در هر طرف و یک هدبند گسترده می باشند. این هدفون ها ظاهری نسبتاً معمولی دارند، زیرا کمی بزرگتر از هدفون های سری خود بوده و با طرح رنگ یکدست سیاه و یا همراه حاشیه های آبی هستند.

این هدفون سبک را می توانید با وزن 0.54 پوند داشته باشید و احساس راحتی مناسبی را تجربه کنید. همچنین بالشتک های ضخیم و حجیم این هدفون ها، باعث می شود که توزیع فشار در اطراف گوش صورت گرفته و فشاری را روی سر خود احساس نکنید. هدبند آنها نیز بسیار مناسب است و سبک وزن طراحی شده است، بنابراین می توانید از این هدفون با مشخصات ساختاری عنوان شده، در جلسات بازی های روزانه استفاده نمایید.

ضمن آنکه Kraken X Mercury دارای یک طرح کنترل فیزیکی بسیار ساده است که استفاده از آن را راحت و کاربرپسند می کند، اما باید افزود که از نظر عملکرد کلی تا حدودی محدود است. یک دکمه تغییر صدا و دکمه بی صدا کردن میکروفون در گوشی چپ این هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury وجود دارد.

دکمه میکروفون همراه با صدای کلیک است، اما چرخ ولوم بازخورد لمسی زیادی را ایجاد نمی کند، زیرا هنگام پیمایش هیچ بریدگی مشخصی وجود ندارد. همچنین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که این هدفون فاقد برخی کنترل های خاص مخصوص بازی مانند ترکیب کانال یا مدیریت تماس و کنترل های پخش موسیقی است که برای استفاده در بازی مفید است.

 

ساختاری کاربردی در هدست

لازم به ذکر است که هدفون Razer Kraken X Mercury مانند اکثر هدفون های مخصوص بازی بالای گوش دارای قابلیت تنفس متوسطی است. بالشتک های گوش پشت بسته بوده و با پوششی از چرم همراه است که مانع از جریان زیاد هوا می شود و می تواند در طول جلسات طولانی گوش دادن به موسیقی یا بازی، باعث تعریق در گوش ها شود. آنها می توانند پس از چند ساعت استفاده معمولی، گوش شما را گرم کنند و بنابراین اگر هنگام ورزش از آنها استفاده کنید، ممکن است چندان مناسب نبوده و در گوش ها تعریق ایجاد نماید.

 ضمن آنکه آنها همانند اکثر هدفون های بازی، هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury از قابلیت حمل ضعیفی برخوردار هستند. از آنجا که این هدفون ها یک هدبند سخت و مستحکم دارند، نمی توانند به یک قالب جمع و جورتر تبدیل شوند. از سویی دیگر بالشتک های آن ها نیز بزرگ بوده و قابلیت چرخش ندارند. از همین روست که در اندازه ای کوچکتر جمع نشده و قابلیت حمل آسان ندارند.

اما در کل می توان گفت که این نوع از هدفون، از کیفیت ساخت قابل قبولی برخوردار بوده و با وجود ساخت بدنه آن از پلاستیک، دارای استحکام و دوام خوبی بوده و می توان از آن ها برای بازی های جذاب و هیجان انگیز استفاده نمود و از کیفیت عملکرد آن لذت برد.

نکته این که باید در نظر داشته باشید این است که کابل این هدفون کمی شکننده است و قابل جدا شدن نیست، بنابراین در صورت خراب شدن باید کل هدست را تعویض کنید. از سویی دیگر این هدفون از تناسب پایداری مناسبی برخوردار است. طراحی سبک آنها باعث می شود که به طور ایمن بر روی سر قرار گیرد و خیلی حرکت نکند، مگر اینکه خیلی سر خود را تکان دهید.

 

کیفیت صوتی هدست

هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury دارای کیفیت صوتی تاریک و نامتعادل است. برخورد در محدوده باس بالا تا محدوده میانی، کیفیت رونق را به برخی از میکس ها اضافه می کند و می تواند آوازها و سازهای اصلی را کمی گل آلود کند. همچنین افت در محدوده سه برابر پایین می تواند جزئیات دقیق برخی از نت های بالاتر را مخفی کند.

لازم به ذکر است که Kraken X Mercury دارای عملکرد فرکانس فرعی است. آنها مستعد تبدیل باس و سه برابر در سطوح مختلف هستند، به خصوص اگر موهای بلندی دارید یا از عینک استفاده می کنید. ضمن آنکه دقت باس این هدفونRazer  خوب نیست.

کمبود بیس کم که می تواند برخی از جلوه های صوتی را از بین ببرد، بدون ذکر قطعه های هیپ هاپ، ضربات را از بین می برد. با تاکید زیاد بر پاسخ باس بالا نیز می تواند گرمای بیشتری ایجاد کن ، اما کیفیت گل آلودی را به برخی از ترکیبات اضافه می کند. البته همانطور که گفته شد، تحویل باس آنها بسته به تناسب، می تواند کاملا متفاوت باشد.

این در حالی است که عملکرد میان رده آنها چشمگیر است. تاکید بیش از حد در باس در محدوده پایین و میانی ادامه دارد که می تواند گفتگوهای کمی نامرتب را ایجاد کند. بقیه پاسخ ها کاملاً یکنواخت و متعادل هستند، بنابراین آوازها و سازهای اصلی باید دقیق به نظر برسند.

لازم به ذکر است که میزان صدای سه برابر هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury به شدت تحت تأکید قرار می گیرد و در نتیجه وضوح، جزئیات و بیان در آوازها و سازهای اصلی از بین می رود. همچنین در محدوده میانی سه گانه یک جهش وجود دارد که می تواند باعث شود در آهنگ های خاصی تیز به نظر برسند.

 

صحنه صدایی عالی

خوب است اشاره کنیم که این هدفون ریزر دارای عملکرد اوج بسیار معمولی است. همچنین این هدفون های بالای  گوش، عملکرد تصویربرداری استریو مناسبی دارند. گروه وزنی آنها زیر آستانه شنوایی قرار می گیرد، در نتیجه باسی تنگ و سه برابری شفاف ایجاد می شود.

علاوه بر این، درایورها، به جهت پاسخ دامنه و فرکانس به خوبی مطابقت دارند. مانند اکثر هدفون های پشت بسته، Razer Kraken X Mercury از یک صحنه صدای منفعل متوسط برخوردار است و عملکرد تحریف هارمونیکی وزن بسیار خوب است. در محدوده سه گانه کم در حجم های متوسط تحریف جزئی وجود دارد، اما بقیه طیف فرکانس در حد خوب است. این می تواند تولید صوتی تمیز و خالصی را حاصل کند.

 

جداسازی صدا در هدست

هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury دارای عایق نویز کمی است. آنها در واقع هیچ صدای محیطی را در محدوده باس سنگین، مسدود نمی کنند. اما در خصوص سر و صدای پس زمینه میان رده، کمی بهتر عمل می نمایند. از سویی دیگر، صدای محیط با دامنه سه برابر بالاتر، اکثراً مسدود است. ضمن آنکه  هدفون  Kraken X عملکرد نشتی صدای بسیار خوبی دارد. اگر در یک اتاق ساکت و آرام به محتوای بلند گوش دهید، ممکن است اطرافیان صدای را که گوش می دهید، بشنوند اما در محیط های معمول، می تواند به خوبی از نشتی صدا جلوگیری کند.

همچنین میکروفون از کیفیت ضبط بسیار خوبی برخوردار است. گفتار ضبط شده به نظر کامل، واضح و طبیعی است. این بخش از هدفون از قابلیت کنترل نویز بسیار خوبی برخوردار است. بنابراین افرادی که در آنسوی خط قرار دارند، می توانند حتی در محیط های شلوغ، صدای شما را به وضوح درک کنند.

اما نکته ای که اینجا مطرح است این است که این هدفون با هیچ نرم افزار همراهی سازگار نیست. اینها هدفون سیمی هستند و اتصال بلوتوث ندارند. اما Razer Kraken X Mercury دارای کابل صوتی 1/8 اینچTRRS است که در صورت اتصال به پورت AUX پشتیبانی صوتی و میکروفونی را فراهم می کند. آنها همچنین با یک هدست تقسیم Y برای سازگاری میکروفون و صدا با رایانه های رومیزی ارائه می شوند.

همچنین هدفون مخصوص بازی Razer Kraken X Mercury سازگاری کامل صوتی و میکروفونی با رایانه های شخصی و کنسول های PS4 را فراهم می کند و برای سازگاری کامل صوتی و میکروفونی با کنسول های Xbox One باید از اتصال به کنترلر استفاده نمود.