بررسی هدفون جی بی ال | JBL Live Pro 2

هدفون JBL Live Pro 2

ممکن است برندی در دنیا وجود نداشته باشد که به اندازه JBL محصولات صوتی تولید کند. در این مقاله نگاهی کامل بر سری هدفون JBL Live Pro 2 خواهیم داشت.

 

طراحی

خیلی تکراری است اگر بگوییم که JBL Live Pro 2 شبیه سایر هدفون‌های بی‌سیم است که دارای پایه ( قسمت کشیده هدفون ) هست، با این حال دقیقاً همان چیزی است که به نظر میرسد. قسمت پشتی حالت متالیک دارد با قیمتی که معمولاً عملکرد بر سبک ترجیح داده میشود، سبکی را اضافه میکند، اما JBL ترکیب خوبی از هر دو است.

 

بررسی هدفون جی بی ال | JBL Live Pro 2

 

JBL Live Pro 2 در چهار رنگ (آبی، رز، مشکی، نقره ای) موجود هستند و استفاده از گوشی‌های هدفون برای مدت طولانی بسیار راحت است. بدون گرفتگی، بدون درد، بدون چربی گوشی‌های هدفون به داخل گوش میروند و تمام. اگر هدفون برای اولین بار در گوش راحت نباشد، سه اندازه ایرتیپ ارائه میشود.

 

مقاومت در برابر آب IPX5 است که در مقابله با عرق و باران قوی تر از اکثر هدفون‌های نویزکنسلینگ است، به خاطر داشته باشید که این رتبه با ضد آب بودن (که IPX7 است) برابر نیست.

 

JBL Live Pro 2 کنترل‌های لمسی را ارائه میدهد، و آنها به خوبی اجرا میشوند (که همیشه اینطور نیست). «کنترل‌ها» سرعت پاسخگویی خوبی دارند و پیگیری آنها نسبتاً ساده است: یک ضربه برای پخش/مکث، دو ضربه برای رفتن به آهنگ بعدی، سه ضربه برای آهنگ قبلی و نگه داشتن برای فعال‌کردن دستیار صوتی است.

 

بررسی هدفون جی بی ال | JBL Live Pro 2

 

گوشی سمت چپ در JBL Live Pro 2 نویزکنسلینگ را با ضربه‌ای که در حالت‌های مختلف است فعال میکند(شما میتوانید در برنامه JBL Headphone انتخاب کنید). حالت TalkThru را فعال ‌کنید و صدای مکالمه‌ها را تقویت کنید، و نگه داشتن همان اثری را که در سمت چپ ایجاد میکند (دستیار صوتی) به دست می‌آورد.

 

کیس شارژ مانند خود گوشی‌ هاست که توجه زیادی را به خود جلب نمیکند (حداقل در نوع مشکی). این یک کیس کوچک و جیبی است که دارای یک خروجی شارژ USB-C در عقب و یک LED در جلو برای نمایش عمر باتری است.

 

امکانات

دستیار صوتی داخلی برای Amazon Alexa و Google Assistance وجود دارد، و صدا زدن آن با کلمه wake برای کنترل صدای هندزفری پشتیبانی میشود (گوگل در پاسخگویی به سؤالات نسبتاً سریع عمل میکند). داشتن هر دوی اینها برای کسانی که نمیخواهند همیشه با دست کنترل کنند، راحتی بیشتری میدهد. همچنین میتوانید کنترل‌ها را سفارشی کنید و در صورت تمایل، کنترل صدا را با چیز دیگری جایگزین کنید.

 

نرم‌افزار JBL Headphones در JBL Live Pro 2 همچنین دارای یک اکولایزر با پنج ایستگاه از پیش تنظیم شده و قابلیت ایجاد EQ های سفارشی است. من کاملاً مطمئن نیستم که تعداد تنظیمات EQ سفارشی را در مجموع میتوانید انجام دهید، اما من به هفت رسیدم، بنابراین به نظر نمیرسد محدودیت تعیین شده ای داشته باشد.

 

بررسی هدفون جی بی ال | JBL Live Pro 2

 

میتوانید قدرت مناسب گوشی‌های هدفون، ویژگی «جداکردن گوشی‌های من» (که صدای بلند برای مکان‌یابی آن‌ها پخش میکند) و ویژگی صوتی و تصویری هوشمند که کیفیت صدا را بهینه میکند یا بهبود میبخشد را بررسی کنید.

 

وقتی صحبت از ANC میشود، JBL بهترین نویزکنسلینگ در چنین رنج قیمت به کاربران ارائه داده است. استفاده از JBL Live Pro 2 در حین راه رفتن در ایستگاه مترو طوری است که صدای پس زمینه چیزی بیشتر از صداهای تیز را کاهش میدهد.

 

بررسی هدفون جی بی ال | JBL Live Pro 2

 

JBL در بی‌حس‌کردن مکالمات افراد کمی بهتر است و هنگام کنترل جمعیت در مناطق شلوغ، عملکرد JBL حتی سرکوب کننده تر است. این یک عملکرد بسیار قابل توجه در نویزکنسلینگ است.

 

این عملکردی است که میتوانید با سلیقه خود تطبیق دهید. نویزکنسلینگ را میتوان از طریق یک آزمایش در نرم‌افزار شخصی‌سازی کرد، در حالی که Ambient Aware صداهای کلی محیطی را از طریق فیلتر هدفون رد کرده و وارد گوش میکند.

 

در حالی که حالت TalkThru میکروفون‌ها را با صداها آموزش میدهد تا کاربر بتواند بدون نیاز به درآوردن هدفون صحبت کند. کیفیت تماس در مناطق آرام خوب است اما در مناطق شلوغ مانند بازار صدا کم تر ارسال میشود.

 

باتری

JBL امکانات بسیاری را فراهم میکند، تا جایی که فکر میکنید این یک هدفون بی‌سیم گران‌تر با همه گزینه‌ها است. با باتری که برسیم Live Pro 2 با 10 ساعت در هر گوشی و 30 ساعت در کیس در مجموع 40 ساعت باتری به شما ارائه میدهد.

 

بررسی هدفون جی بی ال | JBL Live Pro 2

 

در دنیای واقعی، این ارقام دست یافتنی به نظر میرسند. در آزمایشاتی که کاربران در سطح جهان انجام داده اند به مدت دو ساعت با حجم 50-60٪ استفاده شد و Live Pro 2 به 80٪ کاهش یافت. یک محاسبه سریع نشان میدهد که 10 ساعت قبل از نیاز به شارژ مجدد، ادعای غیرمنطقی نیست. شارژ سریع وجود دارد اما بدون شارژ بی‌سیم، در حالی که پر کردن مخزن از صفر دو ساعت طول میکشد.

 

کیفیت صدا

Live Pro 2 شبیه به مدل Reflect Pro است – متعادل اما نه هیجان‌انگیزترین، در حالی که ممکن است عجیب به نظر برسد، در کنار بیس JBL فرکانس‌های میدرنج آن بسیار مناسب است. باس سنگین است، میدرنج با وضوح پخش میشود و صدای تریبل واضح و متمایز است. این صدای لذت بخش است و تعادل باعث میشود به راحتی در طیف وسیعی از ژانرهای موسیقی گوش دهید.

 

در حالت پیش‌فرض، صحنه صدا بزرگ‌ترین نیست، که به نظر میرسد مشخصه بسیاری از گوشی‌های بی‌سیم است که در سال 2022 عرضه شده است، بنابراین من آن را در مقابل JBL نمیدانم. بلند کردن صدا به تنهایی صحنه صدا را گسترش میدهد و همچنین به بیس انگیزه و غنای بیشتری میبخشد.