بررسی هدفون بی سیم Anker Soundcore Life Q20

Anker Soundcore Life Q20  نسخه ارتقا یافته ای از هدفون خوشنام Anker SoundCore Life 2 Wireless  بوده و چند بروزرسانی مختلف را به همراه دارد. در حالی که مدل قدیمی تر دارای یک سربند بزرگ است که باعث می شود تا افرادی که سر کوچکتری دارند، حس ناپایداری را تجربه کنند، Q20 کمی کوچکتر است و به راحتی در سر افراد مختلف جای می گیرد. این مدل همچنین دارای قابلیت نویز کنسلینگ بهبود یافته ای است که در مسدودسازی صدای گفتار عملکرد بسیار بهتری دارد و در جداسازی صدای موتورهای هواپیما یا اتوبوس نیز کمی بهتر است، هرچند که هنوز در این زمینه خیلی خوب نیست.

نمایه صدای V شکل آن کاملاً هیجان انگیز به نظر می رسد و آن را به گزینه ای مناسب برای پخش موسیقی پاپ یا راک تبدیل کرده است. متاسفانه،Q20  به جای داشتن یک قاب محکم با کیفیت مانند Life 2 ، اکنون با یک کیسه حمل ساده تر عرضه می شود. از طرف دیگر، باتری آن کمی بهبود یافته و اکنون کاملاً سریعتر از گذشته شارژ می شود، که امتیاز مثبتی است

راحتی این هدفون قابل قبول است. در حالی که بالشتک گوش آن نسبت به مدل قبلی دارای پد نازک تری است، اما این مورد هنگام استفاده، قابل توجه نیست و راحتی آن مانند مدل قبلی به نظر می رسد. این هدفون کاملاً سبک است و خوشبختانه سربند آن کمی کوچکتر شده است، بنابراین برخلاف Anker SoundCore Life 2 Wireless ، احتمالاً اکنون برای افرادی با سر کوچکتر نیز مناسب خواهد بود.نمایه صوتی V شکل Anker Soundcore Life Q20 کاملاً هیجان انگیز است. مید-رنج آن کاملاً متعادل است، اما دامنه باس بیش از حد تأکید شده است و باعث ضربه و کوبش اضافی خواهد شد.

این احتمالاً طرفداران EDM یا هیپ هاپ را خوشایند خواهد کرد. در حالی که دامنه تریبل بیش از حد مورد تاکید است اما به طور کل مشخصات صوتی، برای پخش ژانرهایی مانند پاپ و راک نیز مناسب خواهد بود.

هدفون ANKER SOUNDCORE Q20سازگاری پاسخ فرکانسی Anker Soundcore Life Q20 کاملاً مناسب است. این هدفون در واقع در محدوده باس کمی دقیق تر از نسخه قبلی است، بنابراین هر بار که از آن استفاده می کنید باید پاسخ باس مشابهی را دریافت کنید. ممکن است متوجه برخی ناسازگاری ها در دامنه تریبل بشوید، بنابراین ممکن است لازم باشد تا آن را کمی روی سر خود تنظیم کنید، تا هر بار تجربه شنیداری یکسانی داشته باشید.

دقت باس این هدفون ضعیف است. در حالی که دامنه کاملاً یکنواخت است اما بدون وجود بسیاری از قله ها یا افت های بزرگ، کل دامنه بیش از حد تأکیدی است. این مسئله منجر به باس کوبشی و ضربه ای خواهد شد.

دقت مید Soundcore Life Q20 بسیار عالی است. تقریباً کل محدوده یکنواخت است و فقط یک برآمدگی کوچک در مید میانه ​​وجود دارد که بر سازهای اصلی و آوازها تأکید بیشتری وارد می کند. با این حال، به طور کلی، صدای سازها و آوازها کاملا متعادل و شفاف به گوش می رسند.

عملکرد اوج و فرود Soundcore Life Q20 مناسب است. اوج در باس میانی باعث می شود که اکثر فرکانس های محدوده باس کامل و کوبنده به گوش برسند، در حالی که اوج در مید-رنج و تریبل ممکن است باعث شود تا صدای برخی از سازها، خشن و تیز منتقل شوند.

ایمیجینگ Anker Soundcore Life Q20 عالی است. نمودار GD نشان می دهد که تاخیر گروهی آن تقریباً کاملاً در زیر آستانه شنوایی است و این مشخصات تضمین باس عمیق و باز تولید تریبل شفاف را به شما می دهد. درایورهای L / R واحد ما نیز از همه جنبه ها مطابقت دارند، بنابراین جایگیری اجزائی مانند گام ها و سازها باید از موقعیت و محلی سازی دقیقی برخوردار باشند. شایان ذکر است که این نتایج فقط برای واحد بررسی تهران اسپیکر معتبر است و عملکرد شما ممکن است متفاوت باشد.

Q20  دارای ویژگی ANC کمی بهبود یافته نسبت به نسخه قبلی است. ANC موجود در این هدفون در برابر صدای کم موتورهای اتوبوس یا هواپیما عملکرد بهتری دارد، گرچه هنوز هم در این محدوده تقریباً به اندازه برخی از گزینه های گران تر، مانند Anker SoundCore Space NC  عملکرد خوبی ندارد. در سوی دیگر، این هدفون در مسدودسازی گفتار پس زمینه بسیار عالی عمل می کند و این ویژگی آن را به گزینه خوبی برای مسدودسازی صدای همکاران در دفتر کار تبدیل می کند. لازم به ذکر است که نسل بعدی این هدفون یعنی Anker Soundcore Life Q30 Wireless  دارای عملکرد ANC بهتری است.

کیفیت ضبط میکروفون Soundcore Life Q20 مناسب بوده و نسبت به نسخه قبلی بسیار بهتر شده است. صدای شما مانند اکثر هدفون های بلوتوثی، ضعیف، اما به طور کلی واضح و قابل فهم به نظر می رسد. اگر قصد استفاده از هدفون برای کارهای دفتری را دارید، می توانید Logitech Zone Wired را نیز در نظر بگیرید که دارای میکروفون بوم داری است که صدای شما را واضح تر و بلند تر منتقل می کند، البته در نظر داشته باشید که این مدل با سیم است.

کنترل نویز میکروفون یکپارچه متوسط ​​است. این میکروفون برای استفاده در محیط های ساکت خوب است اما برای استفاده در محیط هایی حتی با سر و صدای متوسط نیز دردسر ساز خواهد شد.

عملکرد باتری Soundcore Life Q20 بسیار خوب است. با اینکه ماندگاری آن به اندازه ادعا شده در تبلیغات نیست، اما باز هم کمی بیشتر از مدل قبلی روشن می ماند و در مدت زمان کمتری شارژ می شود، که بسیار عالی است. متأسفانه، این هدفون فاقد هرگونه ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی است، بنابراین اگر فراموش کنید که آن را بعد از استفاده خاموش کنید باتری به طور کامل تخلیه می شود.

Soundcore Life Q20 برنامه همراه اختصاصی ندارد.

تأخیر این هدفون در زمان اتصال به رایانه شخصی بسیار زیاد است. خوشبختانه، تأخیر آن در iOS و Android کاملاً کمتر است، بنابراین شما می توانید بدون تأخیر قابل توجه ویدئوها را در تلفن همراه خود تماشا کنید، اگرچه هنوز هم خیلی برای بازی مناسب نیست. اگر هدفونی با عملکرد مشابه می خواهید که از aptX-LL برای اتصال با تأخیر کمتر پشتیبانی کند، TREBLAB Z2 Wireless  را بررسی کنید.

کنترل ها

طراحی کنترل این هدفون مناسب است. طرح کنترل دقیقاً همانند نسخه قبلی است و به شما امکان پخش/ مکث، کنترل تماس، رد شدن از ترک ها و کنترل صدا را می دهد. همچنین هنوز هم دکمه اختصاصی ANC و همچنین توانایی افزایش باس از طریق دکمه موجود در وسط هدفون موجود است. به طور کلی، استفاده از کنترل ها راحت است و دکمه های فیزیکی، کلیکی هستند و بازخورد خوبی را ارائه می دهند، اما متأسفانه، هیچ راهی برای دانستن اینکه از کدام تنظیم باس استفاده می کنید، وجود ندارد.anker-soundcore-q20

 • سهولت استفاده: مناسب
 • بازخورد: خوب
 • کنترل تماس/ موسیقی: بله
 • کنترل میزان صدا: بله
 • کنترل میکروفون: خیر
 • میکس کانال: خیر
 • کنترل حذف نویز: روشن/ خاموش
 • صحبت از طریق هدفون: خیر
 • کنترل های اضافی: افکت باس+ دستیار صوتی

کیف حمل

نوع: کیسه ای

Anker Soundcore Life Q20  با کیسه ای کاملاً ساده ارائه می شود که به اندازه قاب سختی که با نسخه قبلی ارائه می شد، مناسب نیست. این کیسه دارای بندی برای بستن و گره زدن دهانه است و مواد به کار رفته در ساخت آن احتمالا می توانند از هدفون در برابر پاشش جزئی قطرات آب محافظت کنند، هرچند که این کیسه برای محافظت از هدفون در برابر افتادن یا آسیب های دیگر چندان مفید نیست.

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت این هدفون مناسب است. مانند SoundCore Life 2، بیشتر بخش های آن از پلاستیک ساخته شده است اما توسط یک ورق فلزی نازک در هدبند تقویت شده است. به طور کلی این هدفون به اندازه کافی متراکم و محکم است که بتواند در برابر سقوط تصادفی جان سالم به در ببرد.

پایداری

Anker Soundcore Life Q20  به نسبت از پایداری خوبی برخودار است. نیروی گیره ای آن خوب است، بنابراین احتمالاً در حین دویدن یا انجام تمرینات سبک ورزشی در جای خود باقی می مانند، مگر اینکه سر خیلی کوچکی داشته باشید. طراحی کمی کوچکتر از نسخه قبلی به این معنی است که پایداری آن برای اکثر افراد بهبود یافته است، اگرچه طراحی دور گوشی آن هنوز هم باعث تعریق بیش از حد معمول می شود.

anker-soundcore-q20

کارکرد ترکیبی

Anker Soundcore Life Q20  در زمینه کارکرد ترکیبی هدفون خوبی است. مشخصات صوتی آن برای پخش طیف گسترده ای از ژانرها بسیار مناسب است، اما ANC آن اگرچه در جلوگیری از گفتارهای پس زمینه بسیار عالی عمل می کند، اما در مسدودسازی صدای موتور اتوبوس یا هواپیما چندان موفق نیست. عمر باتری آن بسیار خوب است و باید تقریباً یک هفته کاری دوام بیاورد. این مدل بسیار راحت است و شما می توانید برای مدت طولانی و بدون احساس خستگی از آن استفاده کنید.

صدای خنثی

Anker Soundcore Life Q20  هدفون متوسطی برای گوش دادن به صدای خنثی است. در حالی که مید-رنج آن بسیار متعادل است، اما محدوده تریبل آن قله های مختلفی دارد و دامنه باس آن نیز بسیار تأکیدی است. برای طرفداران نمایه های صوتی خنثی و متعادل احتمالاً نمایه صدای V شکل آن بیش از حد هیجان زده و غیر طبیعی به نظر می رسد.

رفت و آمد/ سفر

Anker Soundcore Life Q20  هدفون مناسبی برای رفت و آمد یا سفر است. این مدل کاملاً راحت است و همراه با یک کیسه ساده که هنگام حمل از هدفون در برابر نور محافظت می کند، عرضه می شود. گرچه ANC آن در مسدودسازی صدای گفت و گوی اطرافیان در هواپیما کمک می کند، اما در جلوگیری از صدای موتور هواپیما ناتوان است. در سمت دیگر، عمر طولانی باتری آن حتی در طولانی ترین سفرها نیز شما را همراهی می کند و در صورت تمام شدن باتری می توان از آن به صورت منفعل استفاده کرد.

ورزش/ تناسب اندام

Anker Soundcore Life Q20  هدفون مناسبی برای ورزش است. مانند اکثر هدفون های دور گوشی پشت بسته، این هدفون نیز به احتمال زیاد باعث گرم شدن و تعریق بیش از حد گوش های شما می شود، اما در عوض پایداری آن بر روی سر بالاست و برای تمرینات سبک ورزشی یا دوی آهسته مناسب است. اتصال بلوتوث آن به این معنی است که نیازی نیست که دیگر نگران گیر افتادن کابل و بیرون کشیدن سیم هدفون از زیر دست و پا باشید، که عالیست.

دفتر کار

Anker Soundcore Life Q20  برای استفاده در دفتر کار مناسب است. طراحی راحت و سبک آن به این معنی است که شما را قادر می سازد تا برای مدتی طولانی و بدون اینکه باعث خستگی یا ناراحتی شود، از آن استفاده کنید. ANC آن عملکرد خوبی در مسدودسازی صدای صحبت همکاران ایفا می کند و باتری آن باید به راحتی چند روز کاری کامل را برای شما دوام بیاورد.

بازی بی سیم

Anker Soundcore Life Q20  فقط به صورت بی سیم و از طریق بلوتوث قابل استفاده است، و این بدان معنی است که با PS4 یا Xbox One سازگار نیست. اگرچه می توانید آن را به یک کامپیوتر سازگار با بلوتوث متصل کنید، اما تأخیر آن برای انجام بازی های رقابتی بسیار زیاد است.

بازی با سیم

در حالی که می توان از Anker Soundcore Life Q20 برای بازی به صورت سیمی استفاده کرد، اما میکروفون آن در این حالت کار نمی کند، بنابراین فقط از طریق هدفون قادر به دریافت صدا خواهید بود. این بدان معناست که احتمالاً این هدفون انتخاب خوبی برای بازی های چند نفره نیست.

امکان برقراری تماس های تلفنی

Anker Soundcore Life Q20  هدفون قابل قبولی برای برقراری تماس تلفنی است. عملکرد میکروفن آن مناسب است، هرچند صدای شما کاملاً ضعیف به نظر می رسد و شنیدن صدای شما حتی در محیطی با سر و صدای متوسط، ​​برای فردی که در آن سوی خط قرار دارد، سخت خواهد بود.

سازگاری با PC / PS4

 • اتصال بهPC / PS4 از طریق آنالوگ: فقط صدا
 • اتصال بهPC / PS4 از طریق USB: خیر
 • اتصال بهPC / PS4 از طریق غیر بلوتوثی: خیر

در حالی که Anker Soundcore Life Q20 بر روی رایانه از طریق بلوتوث یا اتصال با سیم کار می کند، اما فقط با اتصال به کنترلر می توانید از آن همراه باPS4  استفاده کنید. متأسفانه در این حالت، میکروفون کار نمی کند، بنابراین فقط صدا را دریافت می کنید.

 

سازگاری با  Xbox One

 • اتصال به  XBOX ONE از طریق آنالوگ: فقط صدا
 • اتصال به XBOX ONE از طریق USB: خیر
 • اتصال به XBOX ONE از طریق غیر بلوتوثی: خیر

Anker Soundcore Life Q20 فقط در صورت اتصال به کنترلر با Xbox One کار خواهد کرد، اگرچه فقط از صدا (بدون میکروفون) پشتیبانی می شود.

Anker Soundcore Life Q20  پایه و داک ندارد.

درون جعبه

 • هدفون Anker SoundCore Life Q20
 • کابل صوتی “TRRS8/1
 • کابل شارژ Micro-USB
 • کیسه حمل
 • دفترچه راهنما راهنما

anker-soundcore-life-q20

نوع: دور گوشی

محفظه: بسته-پشت

بی سیم: بله

حذف نویز (ANC) : بله

میکروفن: با قابلیت کاهش نویز اطراف

مزایا:

 • عملکرد ANC نسبت به مدل قبلی بهبود یافته است.
 • عمر باتری عالی
 • طراحی راحت