1 20220501183814624145

هدفون JBL Tune 225TWS

⦁    نوع: Earbuds
⦁    بی سیم: کاملا بی سیم
⦁    حذف نویز: خیر
⦁    میک روفون: بله
⦁    مبدل: دینامیکی

JBL Tune 225TWS  یک هدفون کاملا بی سیم است. بسیار خوش ساخت است، حمل آن بسیار آسان بوده و از تناسب پایداری برخوردار است. متأسفانه، این مدل از هدفون‌ها عمر باتری پیوسته‌‌ی کوتاهی دارند، تقریباً هیچ صدایی را به محیط نشت نمی‌دهند و دارای کنترلرهای نسبتا محدودی هستند. طراحی earbud این هدفون‌ها، صدا را به صورت کامل تحویل نمی‌دهند و هیچ ویژگی سفارشی سازی صوتی ای برای جبران کمبود بیس پایین وجود  ندارد.

 

امتیازات ما
امتیاز استفاده ترکیبی: 5.7

JBL Tune 225TWS در مصارف ترکیبی نه خیلی عالیست و نه خیلی بد. این هدفون تقریباً هیچ نویز محیطی ای را مسدود نمی‌کند و عمر باتری آن در مصرف مداوم کوتاه است، بنابراین بهترین انتخاب برای گذراندن روزهای طولانی در یک دفترکار شلوغ یا رفت و آمد طولانی مدت در اتوبوس نیست.

این هدفون در تلاش برای تحویل مداوم صدا پیروز نیست و نمایه صوتی نامتعادلی دارد که نمی‌توان آن را سفارشی سازی کرد، بنابراین بهترین گزینه برای گوش دادن یکنواخت نیست. با این حال، طراحی سبک و تناسب پایدار آن برای ورزش مناسب است.

مزایا:
⦁    کاملاً قابل حمل و طراحی مستحکم.

معایب:
⦁    عمر باتری کوتاه در استفاده مداوم
⦁    قابلیت عایق بندی صوتی بسیار بد.
⦁    طراحی محدود کنترلر.

امتیازصدای یکنواخت: 5.7

JBL Tune 225TWS در زمینه یکنواختی صدا ناامیدکننده عمل می‌کند. در حالی که دامنه‌های میانی و سه گانه آن کاملاً متعادل است، آوازها واضح و دقیق و سازهای اصلی با وضوح به گوش می‌رسند، به طور قابل توجهی مشخصات صوتی فاقد بیس است، بنابراین برای گوش دادن به ژانرهایی مانند EDM و هیپ‌هاپ مناسب نیستند. آزادسازی صوتی این مدل بسته به تناسب، عایق بندی‌ها و موقعیت آن‌ها در گوش می‌تواند به شدت متفاوت باشد و هیچ ویژگی سفارشی سازی صوتی ای وجود ندارد.
مزایا:
⦁    دامنه‌های میانی و سه گانه کاملا متعادل.
معایب:
⦁    آزادسازی صدای غیریکنواخت.
⦁    فاقد ویژگی‌های سفارشی سازی صدا.

امتیاز رفت و آمد/مسافرت: 5.5

JBL Tune 225TWS زیر مجموعه‌‌ی مدل‌های مناسب سفر و رفت و آمد است. اما این مدل تقریباً هیچ کاری در زمینه مسدودسازی صدای موتورهای اتوبوس یا هواپیما و همچنین صدای ازدحام مسافران دیگر انجام نمی‌دهد. دوام باتری آن نیز در استفاده مداوم تا حدی کوتاه است، بنابراین ممکن است لازم باشد تا در میانه‌‌ی راه سفرهای طولانی تر آن را مجددا شارژ کنید. با این وجود حمل این مدل کاملاً آسان است.

بررسی هدفون بیسیم جی بی ال | JBL Tune 225TWS True Wireless

مزایا:
⦁    طراحی کاملاً قابل حمل و مستحکم.
معایب:
⦁    عمر باتری کوتاه در استفاده مداوم.
⦁    قابلیت عایق بندی صوتی بسیار بد.

امتیاز ورزش/تناسب اندام: 7.7

JBL Tune 225TWS برای ورزش و تناسب اندام مناسب است. این مدل از هدفون‌ها سبک هستند و از تناسب مطلوبی برخوردارند، بنابراین در حین انجام تمرینات بدنی متوسط ​​در جای خود ثابت باقی می‌مانند. همانطور که گفته شد این مدل، صدای محیط را مسدود نمی‌کند و اگر در خارج از منزل باشید و بخواهید از محیط اطراف خود آگاه باشید، ممکن است مفید باشد. متأسفانه، این مدل هیچ کنترلر صدای داخلی ندارد، بنابراین برای انجام این نوع تنظیمات باید تلفن خود را از درون جیبتان بیرون بیاورید.
مزایا:
⦁    طراحی کاملاً قابل حمل و مستحکم.
⦁    قرارگیری مناسب در داخل گوش
معایب:
⦁    طراحی غیرقابل کنترل از روی هدفون.

امتیاز دفتر کار:5.0

JBL Tune 225TWS برای استفاده در دفتر کار مناسب نیست. آن‌ها تقریباً هیچ یک از صداهای ایجاد شده توسط همکاران و مراجعین را مسدود نمی‌کنند و مقدار قابل توجهی از صدا را به بیرون نشت می‌دهند، که اگر با حجم بالا به صداهای مورد علاقه تان گوش دهید، می‌تواند اطرافیان را آزار دهد. از آنجا که عمر باتری آن در استفاده مداوم خیلی کم است، ممکن است لازم باشد تا آن را برای شارژ مجدد زود به زود در قاب خود قرار دهید.
مزایا:
⦁    طراحی کاملاً قابل حمل و مستحکم.
معایب:
⦁    عمر باتری کوتاه در استفاده مداوم.
⦁    قابلیت عایق بندی نویز بسیار بد.

امتیاز بازی بی سیم: 4.7

JBL Tune 225TWS با کنسول‌های Xbox One یا PS4 سازگار نیست. اگرچه این هدفون می‌تواند به رایانه‌های شخصی دارای بلوتوث متصل شود، اما تأخیر آن برای بازی بسیار زیاد است.

امتیاز بازی سیمی: 4.5

JBL Tune 225TWS فقط هدفونی بلوتوثی است که از هیچ اتصال سیمی پشتیبانی نمی‌کند.

امتیاز تماس تلفنی: 5.6

JBL Tune 225TWS انتخاب مناسبی برای برقراری تماس تلفنی نیست. میکروفون یکپارچه آن کیفیت ضبط مناسبی را ارائه می‌دهد، اما در تلاش برای حذف نویز پس زمینه حتی در محیط‌هایی با نویز متوسط شکست می‌خورد. گوشی‌ها نقش مهمی در مسدودسازی صداهای محیطی ایفا می‌کنند، اما باز هم اگر در یک محیط پر سر و صدا باشید ممکن است در شنیدن آنچه در هنگام تماس از آنسوی خط گفته می‌شود، مشکل داشته باشید.
مزایا:
⦁    کیفیت ضبط مناسب میکروفن.
معایب:
⦁    قابلیت عایق بندی صوتی بسیار بد.
⦁    قابلیت کنترل نویز زیر میکروفونی

نتایج آزمون‌ها:
طراحی
سبک

بررسی هدفون بیسیم جی بی ال | JBL Tune 225TWS True Wireless

JBL Tune 225TWS دارای یک طراحی ساقه ای معمولی است که تشخیص آن از JBL TUNE 220TWS  قدیمی واقعاً سخت است. مگر اینکه یکی از انواع رنگ بندی‌های خاص این مدل را خریداری کنید، که احتمالا استفاده از آن باعث خودنمایی می‌شود و امکان استفاده از آن در همه‌‌ی مکان‌ها وجود ندارد.

امتیاز راحتی: 6.5

⦁    وزن: 0.02 پوند
⦁    وزن وارده به گوش در صورت استفاده: 0.0 پوند
این هدفون نسبتاً راحت است. سبک بوده و تا حدودی متناسب با گوش ساخته شده است. به لطف طراحی آن، نیازی نیست تا آن‌ها را کاملا به درون گوش فشار دهید. با این حال، لبه پلاستیکی قسمت خارجی می‌تواند باعث خستگی در استفاده طولانی مدت شود.

امتیاز کنترل‌ها: 5.6

⦁    سازگاری با سیستم عامل: با هیچ سیستم عاملی سازگار نیست.
⦁    سهولت استفاده: خوب
⦁    بازخورد: مناسب
⦁    تماس/کنترل موسیقی: بله
⦁    کنترل میزان صدا: خیر
⦁    کنترل میکروفن: بی صدا/ با صدا
⦁    میکس کانال: خیر
⦁    کنترل لغو نویز: خیر
⦁    کنترل‌های اضافی: دستیار صوتی
JBL Tune 225TWS دارای یک طرح کنترلر فرعی است. استفاده از آن نسبتاً آسان است اما از لحاظ عملکرد کلی تا حدودی محدود است، زیرا بر روی آن هیچ دکمه ای برای کنترل میزان صدا وجود ندارد. با زدن دکمه چند منظوره بر روی هر دو گوشی می‌توان به تماس‌ها پاسخ و یا خاتمه داد، اگر هر دو دکمه را به مدت سه ثانیه نگه دارید، میکروفن در حالت مکالمه، بی صدا می‌شود.

 

با زدن ضربه بر روی گوشی سمت چپ، ترک بعدی پخش می‌شود و با دوبار ضربه، به ترک قبلی بازمی‌گردد. با فشردن دکمه مناسب، صدا پخش و متوقف می‌شود و با دو ضربه، دستیار صوتی تلفن فعال می‌شود. دکمه‌ها کاملاً فیزیکی هستند اما هیچ نشانه‌‌ی صوتی برای اطلاع دادن به شما در هنگام تعویض، به عقب برگشتن یا مکث آهنگ وجود ندارد.

امتیاز قابل حمل بودن: 9.3

⦁    طول:  1.4 ”
⦁    عرض:  1.7 ”
⦁    ارتفاع:  0.9 ”
⦁    حجم: 2.1 اینچ مکعب
⦁    نیاز به فرستنده: خیر
مانند اکثر هدفون‌های بی سیم، JBL Tune 225TWS  نیز قابل حمل است. این هدفون در مجموع بسیار جمع و جور است و دارای یک کیف شارژ کوچک می‌باشد که به راحتی می‌توان آن را در جیب یا کیف قرار داد.

امتیاز کیف(قاب): 6.5

⦁    نوع: کیف سخت
⦁    طول:  2.2 ”
⦁    عرض: 2.0 ”
⦁    ارتفاع: 1.1 ”
⦁    حجم: 4.9 اینچ مکعب
این گوشی‌ها دارای قاب خوبی هستند. کاملا جمع و جور است، اما با فضای داخلی براق همراه با روکش مات، تا حدودی ارزان قیمت به نظر می‌رسد. زیر درب، یک چراغ LED وجود دارد که میزان شارژ باقیمانده آن را نشان می‌دهد که تا حدودی راحت است، اگرچه برای دیدن آن باید قاب را باز کنید.

امتیاز کیفیت ساخت:7.0

بررسی هدفون بیسیم جی بی ال | JBL Tune 225TWS True Wireless

JBL Tune 225TWS از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار است. این هدفون کاملاً از پلاستیک ساخته شده است که در مجموع محکم و بادوام به نظر می‌رسد. با این حال، طرح براق استفاده شده در داخل قاب آن ارزان به نظر می‌رسد و احساس می‌شود گوشی‌ها دارای هیچ نوعی از درجه بندی IP برای مقاومت در برابر گرد و غبار یا آب نیست، گرچه ما در حال حاضر این آزمایش را انجام نمی‌دهیم.

امتیاز ثبات: 7.5

این گوشی‌ها از تناسب پایداری برخوردار هستند. اگرچه آن‌ها به باله‌های ثابت یا قلاب گوش مجهز نیستند، اما در هنگام حرکت سر در جای خود باقی می‌مانند، اگرچه تکان‌های مکرر با شدت بالا باعث افتادن آن‌ها می‌شود.

نحوه قرارگیری بر روی سر:

بررسی هدفون بیسیم جی بی ال | JBL Tune 225TWS True Wireless

محتویات درون جعبه:

⦁    هدفون JBL Tune 225TWS
⦁    کیف شارژ
⦁    کابل شارژ USB-A به USB-C
⦁    راهنمای شروع سریع

صدا
نمایه صدا

مقدار باس: -11.87 دسی بل
مقدار تریبل: 0.39 دسی بل
JBL Tune 225TWS دارای نمایه صوتی شفافی است که از لحاظ بیس کاملاً ناتوان است. عدم وجود بیس و کوبش، آن‌ها را برای گوش دادن به ژانرهایی مانند EDM یا هیپ‌هاپ مناسب نمی‌کند. این هدفون می‌تواند متناسب با قرارگیری کامل در گوش، موقعیت و عایق بندی، مستعد ناهماهنگی در انتقال صدا باشد.

 

همانطور که گفته شد، دامنه میانه و سه گانه متعادل آن منجر به شفافیت صدای آواز و سازهای اصلی می‌شود که برای محتواهایی با باس کمتر مانند کتاب‌های صوتی یا پادکست‌ها مناسب است. متأسفانه، این هدفون فاقد هر نوع ویژگی سفارشی سازی صدا است.

امتیاز سازگاری پاسخ فرکانس: 5.8

⦁    انحراف میانگین و ثابت: 1.01 دسی بل
این گوشی‌های داخلی دارای سازگاری پاسخ فرکانس میانی هستند. آن‌ها فاقد ویژگی‌های تنظیم مقداری هستند، بنابراین دستیابی به تناسب، عایق بندی و موقعیت ثابت در گوش ممکن است دشوار باشد، که تمام این‌ها منجر به تغییر در آزادسازی صدا می‌شود.

پاسخ فرکانس خام

دقت باس: 2.1

⦁    خطا Std: 10.38 دسی بل
⦁    فرکانس پایین: 329.38 هرتز
⦁    باس کمینه: -18.68 دسی بل
⦁    باس میانه: -8.89 دسی بل
⦁    باس بیشینه: -4.57 دسی بل

دقت باس JBL Tune 225TWS افتضاح است. کل دامنه فرکانس، بخصوص در محدوده‌های باس کم و میانی، تأکیدی نیست، بنابراین کوبش، بدنه و تنش باس کم است. شایان ذکر است که میزان ارسال باس بسته به تناسب، عایق بندی و موقعیت قرارگیری گوشی‌ها در گوش متفاوت است.

امتیاز دقت میانی:8.0

⦁    خطای Std: 2.73 دسی بل
⦁    میانه پایین: -2.31 دسی بل
⦁    میانه متوسط:  0.11 دسی بل
⦁    میانه بالا: 3.73 دسی بل
JBL Tune 225TWS از دقت میانه بالایی برخوردار است. در دامنه پایین و میانی، افتی به وجود می‌آید که از کیفیت سازها و آواز کم می‌کند. با این حال، محدوده میانه میانی بسیار مسطح و یکنواخت است و آواز و سازهای اصلی موجود در ترکیب را در خود جای می‌دهد.

امتیاز دقت تریبل: 8.2

⦁    خطا Std: 2.36 دسی بل
⦁    تریبل پایین:  1.59 دسی بل
⦁    تریبل میانه: 1.66 دسی بل
⦁    تریبل بالا:  -8،8 دسی بل
JBL Tune 225TWS از دقت تریبل قابل توجهی برخوردار است. گذشته از برخی کمبودهای جزئی در محدوده پایین و میانی تریبل که کیفیت پایین تری را به آوازها و سازهای اصلی می‌دهد، در کل دامنه کاملاً مساوی است. با این حال، از آنجا که ارسال تریبل به شدت به تناسب، عایق بندی و موقعیت گوشی‌ها بستگی دارد، ممکن است تجربه شما متفاوت باشد.

امتیاز فراز/فرودها: 7.6

⦁    فرازها: 1.76 دسی بل
⦁    فرودها: 0.58 دسی بل
گوشی‌ها عملکرد خوبی در زمینه فراز و فرود دارند. فرودها در محدوده باس کم، ضربان و برخی از صداهای ترکیبی را کاهش می‌دهد در حالی که کوبش‌ها در باس میانی، کمی هیجان به صدا اضافه می‌کند. وجود اوج دیگری در میانه بالا ​​تا حدی کیفیت متوسطی به آوازها و سازهای اصلی می‌بخشد.

امتیاز ایمیجینگ: 8.6

⦁    تأخیر گروه وزنی:  0.17
⦁    عدم تطابق دامنه وزنی:  1.26
⦁    عدم تطابق فرکانس وزنی : 1.65
⦁    عدم تطابق مرحله ای:  2.0
عملکرد ایمیجینگ استریو بسیار عالی است. تاخیر گروه وزنی آن کاملاً در زیر آستانه شنوایی قرار می‌گیرد، در نتیجه باس عمیق و تریبل شفافی ایجاد می‌شود. درایورهای L / R از نظر دامنه، فرکانس و پاسخ فازی نیز مطابقت دارند، بنابراین اجزایی مانند صداها و گام‌ها باید به طور دقیق در ایمیجینگ استریو به گوش برسند. باید بگوییم که این نتایج فقط برای واحد آزمون ما معتبر است.

امتیاز ساند استیج منفعل: 3.0

 

⦁    دقت PRTF (Std. Dev.): –
⦁    اندازه PRTF (میانگین): –
⦁    فاصله PRTF: –
⦁    امتیاز گشودگی: 9.5
⦁    امتیاز تحریک فضای اکوستیک:  3.6

JBL Tune 225TWS دارای ساند استیج منفعل بدی است. گوشی‌ها و هدفون‌هایی مانند این مدل، هر نوع تعامل با گوش خارجی را که برای ایجاد یک سانداستیج طبیعی و خارج از سر ضروری است، مسدود می‌کنند. با این حال، تناسب کم عمق، تجربه گشودگی بیشتری را ارائه می‌دهد.

امتیاز صدای صوتی مجازی:0

 

⦁    مدل سازی سر: خیر
⦁    مدل سازی بلندگو: خیر
⦁    محیط فضایی: خیر
⦁    ردیابی سر: خیر
⦁    فراگیر مجازی: بدون اپلیکیشن
این هدفون‌ها از هیچ ویژگی سانداستیج مجازی ای برخوردار نیستند.

امتیاز اعوجاج‌هارمونیک وزنی: 7.2

⦁    WHD @ 90:  0.241
⦁    WHD @ 100:  0.418
JBL Tune 225TWS دارای عملکرد اعوجاج‌هارمونیکی وزنی رضایت بخشی است. در صدای میانی، اعوجاج کمی به چشم می‌خورد، اما در بقیه محدوده‌های فرکانسی میزان اعوجاج مناسب است. این امر منجر به تولید صدایی شفاف و خالص می‌شود.

تنظیمات آزمون

⦁    سیستم عامل: ناشناس
⦁    قدرت: روشن
⦁    ارتباط:  بلوتوث 5.0
⦁    کدک: SBC ، 16 بیتی ، 48 کیلوهرتز
⦁    EQ: بدون EQ
⦁    ANC: بدون ANC
⦁    میکروفون: یکپارچه
اینها تنظیماتی است که برای آزمایش JBL Tune 225TWS استفاده شده است. نتایج آزمون ما فقط در این ساختار معتبر است.

عایق بندی
امتیازعایق بندی صوتی: 1.1

⦁    میرایی کلی: -2.19 دسی بل
⦁    باس: 0.16 دسی بل
⦁    میانه: 1.09 دسی بل
⦁    تریبل: -7.57 دسی بل
عملکرد عایق بندی صوتی بسیار بد است. این هدفون تقریبا هیچ نویزی را در هیچ محدوده صدایی ای مسدود نمی‌کند، بنابراین احتمالاً همه چیز را از صدای موتورهای اتوبوس و هواپیما گرفته تا صدای صحبت اطرافیان خواهید شنید.

امتیاز نشت: 6.8

نشت کلی @ 1ft: 40.5 دسی بل
JBL Tune 225TWS در زمینه نشت صدا عملکرد بسیار خوبی دارد. قسمت عمده نشت صدا در محدوده تریبل رخ می‌دهد. اگر موسیقی را با صدای بلند پخش کنید، ممکن است افراد نزدیک به شما بتوانند آنچه را که در حال گوش دادن هستید، بشنوند.

میکروفون
سبک میکروفون

⦁    یکپارچه: بله
⦁    در خط: خیر
⦁    بوم: خیر
⦁    بوم جداشونده: خیر
این هدفون دارای میکروفون یکپارچه است.

امتیاز کیفیت ضبط: 7.4

LFE: 334.17 هرتز
انحرافFR Std: 2.62 دسی بل
HFE: 6001.45 هرتز
THD وزنی:  0.017
Gain: 5.6 دسی بل
کیفیت ضبط میکروفن مناسب است. گفتار ضبط شده اگرچه کاملاً ضعیف است اما طبیعی، کاملاً واضح و عمدتا بدون اعوجاج به گوش می‌رسد.

امتیاز کنترل نویز: 5.6

⦁    SpNR: 7.9 دسی بل
عملکرد کنترل نویز میکروفون یکپارچه کمتر از حد انتظار است. افرادی که در آنسوی خط قرار دارند، حتی اگر در محیطی با سر و صدای متوسط قرار داشته باشید، ممکن است در فهم صدای شما مشکل داشته باشند.

ویژگی‌های فعال
امتیاز باتری: 5.8

⦁    نوع باتری:  قابل شارژ
⦁    عمر باتری در صورت استفاده مداوم:  4.3 ساعت
⦁    شارژ اضافی: 4.0
⦁    کل عمر باتری: 21.5 ساعت
⦁    زمان شارژ: 1.1 ساعت
⦁    ویژگی صرفه جویی در مصرف برق: خیر
⦁    پخش صدا هنگام شارژ: بله
⦁    پخش غیرفعال: خیر
⦁    پورت شارژ:  USB-C
JBL Tune 225TWS دارای عملکرد باتری متوسطی است. این مدل از هدفون‌ها فقط کمی بیش از چهار ساعت زمان پخش مداوم را ارائه می‌دهند که کمتر از ادعای تولیدکننده مبنی بر 5 ساعت پخش مداوم است. این میزان، برتری قابل ملاحظه ای نسبت به دو ساعت شارژ مداوم باتریJBL TUNE 220TWS Truly Wireless  دارد.

اما با این وجود بیش از 9 ساعت زمان پخش مداوم که توسط مدل‌های دیگری مانند Boltune BT-BH024 Truly Wireless ارائه می‌شود، گوی رقابت را از چنگ مدل مورد بررسی ما می‌رباید.

 

در JBL  می‌توانید از یک گوشی(در حالی که دیگری در حال شارژ است) استفاده کنید، اگرچه با انجام این کار دسترسی به برخی از کنترلرها را از دست می‌دهید. لازم به ذکر است که عمر باتری بسته به نوع استفاده می‌تواند متغیر باشد، بنابراین ممکن است تجربه شما در دنیای واقعی متفاوت باشد.

 امتیاز پشتیبانی اپلیکیشن: 0

⦁    نام اپلیکیشن:  بدون اپلیکیشن
⦁    iOS : خیر
⦁    اندروید: خیر
⦁    macOS : خیر
⦁    ویندوز: خیر
⦁    اکولایزر: خیر
⦁    کنترل ANC: خیر
⦁    کنترل میکروفن: خیر
⦁    جلوه‌های محیطی: خیر
⦁    کنترل پخش: خیر
⦁    پشتیبانی از صدای فراگیر: خیر
JBL Tune 225TWS برنامه کاربردی همراهی ندارد.

اتصالات

امتیاز بلوتوث: 6.9
⦁    نسخه بلوتوث: 5.0
⦁    جفت شدن همزمان چند دستگاه: خیر
⦁    جفت شدن NFC: خیر
⦁    محدوده اتصال: 295 فوت
⦁    تأخیر PC (SBC): 342 میلی ثانیه
⦁    تأخیر PC (aptX): –
⦁    تأخیر PC (aptX HD):  –
⦁    تأخیر PC (aptX-LL): –
⦁    تاخیر iOS: 252 میلی ثانیه
⦁    تاخیر Android : 257 میلی ثانیه
اتصال بلوتوث JBL Tune 225TWS مناسب است. این هدفون از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می‌کند اما از قابلیت جفت شدن همزمان چند دستگاه برخوردار نیست، بنابراین در حالی که به کامپیوتر متصل هستید نمی‌توانید موسیقی را از تلفن همراه خود پخش کنید. این هدفون همچنین از جفت شدن یکپارچه NFC  نیز پشتیبانی نمی‌کند.

تأخیر این مدل در رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های تلفن همراه iOS و Android بسیار زیاد است. با این حال، برنامه‌ها و دستگاه‌ها تاخیر متفاوتی را جبران می‌کنند، بنابراین تجربه کاربری شما ممکن است متفاوت باشد.

امتیاز اتصال بی سیم غیر بلوتوثی: 0

⦁    محدوده اتصال غیر بلوتوثی: –
⦁    تأخیر غیر بلوتوثی: –
این هدفون فقط از طریق بلوتوث قابل اتصال است.

امتیاز اتصال سیمی: 0

⦁    صدای آنالوگ: خیر
⦁    صدای  USB: خیر
⦁    اتصال: هیچ اتصال سیمی ای وجود ندارد.
⦁    تأخیر صوتی آنالوگ/ USB: –
JBL Tune 225TWS هدفونی کاملا بی سیم است و از هیچ اتصال سیمی پشتیبانی نمی‎کند. برای شارژ کیس از کابل USB-A به USB-C استفاده می‌شود.

سازگاری با PC / PS4

⦁    PC / PS4 آنالوگ: خیر
⦁    اتصال یو اس بی PC/PS4: خیر
⦁    اتصال بی سیم غیر بلوتوثی PC/ PS4: خیر
JBL Tune 225TWS سازگاری کامل صوتی و میکروفونی را با رایانه‌های شخصی مجهز به بلوتوث ارائه می‌دهد، اما تأخیر این مدل برای اجرای بازی‌ها بسیار زیاد است. امکان اتصال این هدفون به کنسول‌های PS4 وجود ندارد.

سازگاری با Xbox One

⦁    Xbox One آنالوگ: خیر
⦁    اتصال سیمیXbox One توسط یو اس بی: خیر
⦁    اتصال غیربلوتوثی بی سیمXbox One : خیر
این هدفون با کنسول‌های Xbox One سازگار نیست.

امتیاز پایه/داک: 2.2

⦁    نوع: کیف شارژ
⦁    ورودی USB: خیر
⦁    درون خط: خیر
⦁    برون خط: خیر
⦁    ورودی اپتیکال: خیر
⦁    ورودی RCA: خیر
⦁    شارژ توسط داک: بله
⦁    منبع تغذیه:  USB-C
JBL Tune 225TWS دارای یک کیف شارژ است که تقریباً چهار مرتبه شارژ اضافی را تأمین می‌کند. از شارژ بی سیم پشتیبانی نمی‌کند و فقط از طریق کابل USB-C قابل شارژ است.

تفاوت بین اندازه و انواع

JBL Tune 225TWS در چهار طرح رنگی وجود دارد: “سیاه”، “سفید”، “آبی” و “طلایی” . ما رنگ مشکی را بررسی کردیم، اما انتظار داریم که سایر رنگ‌ها نیز عملکرد مشابهی داشته باشند.
اگر با نسخه دیگری روبرو شدید، در بحث‌ها به ما اطلاع دهید تا بتوانیم بررسی خود را به روز کنیم.

مقایسه با سایر هدفون‌ها

JBL Tune 225TWS جز هدفون‌های اصلی کاملا بی سیم است. از لحاظ طراحی و عملکرد کلی مشابه JBL Tune 225TWS قدیمی تر است اما از دوام باتری بیشتری برخوردار است. متأسفانه، این هدفون دارای توانایی حذف نویز بدتری نسبت به JBL Tune 225TWS است، کنترلرها محدود هستند و فقدان ویژگی‌های سفارشی سازی صدا در این مدل به چشم می‌خورد.

JBL Tune 225TWS نسخه جدیدی از JBL Tune 225TWS است و در کل عملکرد بسیار مشابهی دارد، اگرچه JBL Tune 225TWS  عمر باتری بیشتری دارد اما هر دو در زمینه حذف نویز عملکرد بدی دارند.

JBL Tune 225TWS همه کاره تر از JBL Tune 225TWS است. JBL Tune 225TWS دارای تناسب راحت تر، آزادسازی صوتی سازگارتر، حذف نویز و عملکرد نشت صدای بسیار برتر و ماندگاری طولانی تر باتری است. این مدل همچنین تأخیر صوتی کمتری را نشان می‌دهد. در عین حال، JBL Tune 225TWS  از تناسب پایدارتری برخوردار است و کمی سریعتر شارژ می‌شود.

OnePlus Buds Z Truly Wireless

در کل از JBL Tune 225TWS بهتر است. گوشی‌های هدفون OnePlus راحت تر و خوش ساخت تر هستند، از ورود صدای اطراف جلوگیری می‌کنند، صدای کمتری از آن نشت می‌کند و تأخیر صوتی کمتری به چشم می‌خورد. با این حال، کنترلرهای آن فقط وقتی با دستگاه OnePlus جفت شوند کار می‌کنند. عمر باتری  JBL بیشتر است، اگرچه بر خلاف هدفون‌های OnePlus ، تایمر خاموشی خودکار ندارند.

Apple AirPods 2 2019 کاملا بی سیم

Apple AirPods 2 Truly Wireless 2019  در استفاده ترکیبی از JBL Tune 225TWS برتر است. AirPod‌ها از ساختار بهتر، راحتی بیشتر و مشخصات صوتی خنثی تری برخوردار هستند و دارای یک کیف هستند که طول عمر باتری بیشتری را تأمین می‌کند. همچنین تاخیر صوتی کمتری در رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های تلفن همراه به چشم می‌خورد. در آنسو،JBL  دارای تناسب پایدارتر، کنترلر کامل تر، کیفیت ضبط میکروفن برتر و دوام باتری بالاتری است.