معرفی هدفون سونی | Sony MDR-Z1R

معرفی هدفون سیمی سونی Sony MDR Z1R

بنشینید، آرام باشید و آماده شوید تا سطح جدیدی از صدا را تجربه کنید. آخرین فناوری‌های روز و بهترین کیفیت ساخت دست به دست هم داده‌اند تا بهترین تجربهٔ شنیداری را برای شما رقم بزنند. این هدفون سیمی سونی Sony MDR Z1R و این بهترین هدفون خانوادهٔ Signature سونی است. به کمتر از عالی راضی نشوید! در ادامه به نکات برجسته این هدفون میرسیم و آنها را مفصل توضیح خواهیم داد.

 

نکات برجسته Sony MDR Z1R

  • هر نُتی، هر نوانسی
  • صدای خالص بدون نویز
  • طراحی ستودنی
  • سطح جدیدی از استانداردهای صوتی
  • ساخت ژاپن
  • صدای 360 درجه
  • کابل مسی بدون اکسیژن با روکش نقره
  • اتصال بالانس 0.17 اینچ
  • هارد کیس برای نگه‌داری هدفون

 

معرفی هدفون سونی | Sony MDR-Z1R

 

هر نُتی، هر نوانسی

با درایورهای 2.76 اینچی HD صدا را تسخیر کنید. دیافراگم جدید این هدفون با گنبد منیزیمی و لبه‌هایی از جنس پلیمر‌ کریستال مایع، پاسخ فرکانسی را به رقم اعجاب‌آور ۱۲۰ کیلوهرتز رسانده‌‌اند. نتیجهٔ آن خلوص و دقتی حیرت‌انگیز صداست.

 

صدای خالص بدون نویز

یک فیلتر آکوستیک، مقاومت هوا را کنترل و اصوات ناشی از لرزش درایور را حذف می‌کند؛ طوری که فقط فرکانس‌های تمیز و شفاف عبور می‌کنند.

 

طراحی ستودنی

ایرپدهای نرم و چرم گوسفندی Z1R، هم ظاهر آن را مجلل کرده‌اند و هم اجازهٔ نشت صدا را نمی‌دهند. طراحی منحنی این هدفون فضای پیرامون گوش را کاملاً احاطه می‌کند. این ساختار، ایزولاسیون خوبی به وجود می‌آورد و از برون‌رفت یا دخول نویزهای محیطی جلوگیری می‌کند. گوش شما در آغوش بالشتک‌های نرم این هدفون، موسیقی را طور دیگری تجربه خواهد کرد.

هدبند Z1R از جنس تیتانیوم بتا است که از انعطافی عالی برخوردار است؛ حتی با بیشترین کشش، دوباره به شکل اول بر می‌گردد. روکش این هدبند از جنس چرم گوسفند است. اسلایدر تغییر اندازهٔ هدبند از جنس آلومینیوم سخت بوده و در استفادهٔ مکرر دچار خوردگی نمی‌شود.

 

معرفی هدفون سونی | Sony MDR-Z1R

 

سطح جدیدی از استانداردهای صوتی

هدفون Sony MDR-Z1R از دامنهٔ فرکانسی بیشتری برخوردار است. از فرکانس‌های بسیار کم تا فرکانس‌های بسیار بالای ۱۲۰ کیلوهرتز در چنگال این هدفون است. افزایش داینامیک رنج به معنی دقت بیشتر در پخش جزئیات صداست. نتیجهٔ آن، صدایی غنی با حداکثر جزئیات صوتی است. این یک تجربهٔ عالی در شنیدن موسیقی است.

 

ساخت ژاپن

از قدیم عبارت «ساخت ژاپن» یادآور کیفیت بوده است. هدفون Sony MDR-Z1R نیز از این قاعده مستثنی نیست. این هدفون با بهترین قطعات و به دست ژاپنی‌ها ساخته شده است. ثمرهٔ آن، کیفیت صدایی استثنایی است.

 

صدای 360 درجه

این هدفون با پشتیبانی از فناوری 360 Reality Audio قادر به پخش صداهای سه بعدی است. Reality Audio 360 یک تجربهٔ موسیقیایی جدید مبتنی بر فناوری Spatial Audio سونی است. تمام صداها، اعم از وکال، گیتار، باس و حتی صدای حضار را می‌توان در یک کرهٔ فرضی ۳۶۰ درجه جایگذاری کرد.

بدین ترتیب راهی برای بروز خلاقیت‌های جدید در حیطهٔ موسیقی فراهم شده است. برای استفاده از این قابلیت نیاز به اپلیکیشن Headphone Connect App و تهیه اشتراک از یکی سرویس‌های استریمینگ دارید. این قابلیت در برخی از مناطق و کشورها در دسترس نیست.

 

معرفی هدفون سونی | Sony MDR-Z1R

 

کابل مسی بدون اکسیژن با روکش نقره

Sony MDR-Z1R برای تقلیل افت سیگنال و کاهش مقاومت سیم از کابل‌های مسی بدون اکسیژن با روکش نقره استفاده کرده است. نتیجهٔ این تصمیم، جزئیات بیشتر، کاهش اعوجاج و تریبل (Treble) نرم‌تر بوده است.

 

اتصال بالانس 0.17 اینچ

کانکشن جدید 0.17 بالانس با روکش طلا، با تفکیک سیگنال‌های چپ و راست، ضمن کاهش افت سیگنال، اعوجاج صوتی را به حداقل رسانده و فرکانس‌های بالا را نرم‌تر و کیفیت کلی صدا را بهبود می‌بخشد.

 

هارد کیس برای نگه‌داری هدفون

هدفون و کابل‌های همراه در یک محفظهٔ نگه‌دارندهٔ شیک با روکش ساتن عرضه می‌شود. این محفظه به خاطر دیوارهٔ ضخیم، مکان امنی برای نگه‌داری هدفون و متعلقات آن است.