بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

هدفون سونی Sony WI-1000X

هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X مناسب برای استفاده روزمره است. آنها یک ویژگی ANC خوب ارائه می دهند که مانع از سر و صدای زیادی می شود و باعث می شود گزینه مناسبی برای رفت و آمد روزانه باشند.

آنها همچنین نسبت به سایر هدفون های مشابه طراحی شده ای که تاکنون عرضه شده است، دارای استحکام و دوام بالاتری بوده و دارای ویژگی های مناسبی است که می تواند انتخابی عالی باشد که در فروشگاه اینترنتی تهران اسپیکر می تواند آن را تهیه کنید.

این هدفون های سونی با وجود آن که دارای تاخیر کمی هنگام تماشای محتوای ویدئویی هستند، اما گزینه های سفارشی سازی زیادی در برنامه وجود دارد که می توان بدین ترتیب آن را مطابق با سلیقه خود، شخصی سازی نمود. این هدفون ها به خوبی می توانند صدای محیط را حذف کرده و باعث می شوند به سادگی و به وضوح به موسیقی های خود گوش داده و از آن لذت ببرید.

 

بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

 

طراحی هدفون

این هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X به شکل دور گردن طراحی شده اند که ظاهری رده بالا دارند. آنها واقعاً با طرح رنگی مشکی زیبا بوده که به صورت یک نوار فلزی نازک طراحی و ساخته شده اند که به آن جلوه ای برتر می بخشد.

این هدفون را می توانید به وزن 0.15 پوند تهیه کنید که بدین ترتیب آن را بسیار راحت و سبک می کند. البته باید یادآور شویم که تناسب داخل گوش ممکن است برای همه راحت نباشد و برخی از افراد ممکن است پس از استفاده طولانی مدت، احساس خستگی کنند.

ضمن آنکه این احتمال وجود دارد که برخی از کاربران، طراحی دور گردن این مدل از هدفون را نپسندند. اما این هدفون با تعداد زیادی نوک گوش ارائه می شود تا بتوانید متناسب با گوش خود، آن را تنظیم کنید.

طرح کنترل در هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X نیز بسیار خوب است. طرح بندی دکمه آسان است و در استفاده از آن بسیار ساده و کاربرپسند است. بازخورد دکمه های فیزیکی بالاتر از حد متوسط ​​است و فشار دادن دکمه پخش و مکث نیاز به تلاش زیادی ندارد اما این دکمه های در انتهای بند قرار گرفته اند. آنها ویژگی های دیگری همانند پخش یا مکث، پیمایش در میان موسیقی ها، مکالمه و تنظیم صدا را فراهم می کنند.

آنها همچنین دارای یک دکمه برای تغییر تنظیمات حذف نویز در سمت راست هستند. شما می توانید دکمه روشن و خاموش را یک بار فشار دهید تا از میزان باتری مطلع شوید.

 

بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

 

ساختاری کاربردی در هدفون

مانند اکثر هدفون های گوش ، WI-1000X Sony گرما را در داخل گوش گیر نمی اندازند، بنابراین قابل تنفس بوده و گزینه خوبی برای ورزش هستند و باعث می شود هنگام پوشیدن آنها بیشتر عرق نکنید. می توانید این هدفون زیبای سونی را به سادگی هنگام فعالیت های ورزشی خود استفاده کرده و از موسیقی های خود لذت ببرید. این امکان وجود دارد که آنها را از فروشگاه اینترنتی تهران اسپیکر خرید کنید.

هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X را می توانید به سادگی در کیف تعبیه شده همراه با آن قرار دهید و باعث شوید تا به سادگی از آن ها در برابر آسیب دیدگی های احتمالی  محافظت شود. این هدفون سونی WI1000X از هدفون های گردنی است که به خوبی ساخته شده است. بند دور گردن استحکام داشته و در عین حال کاملا انعطاف پذیر است.

پلاستیک مورد استفاده در این بخش، متراکم است و اگر به طور تصادفی هدفون را بیاندازید، آسیبی نخواهند خورد. آنها همچنین دارای یک شکاف کابل در امتداد بند هستند تا به شما امکان انتخاب کابل مورد نیاز را بدهد. با این حال، کابل ها نازک هستند.

به این نکته باید اشاره کنیم که هدفون ها نسبتاً پایدار هستند و از گوش شما بیرون نمی افتند. طراحی بند گردن کاملاً مناسب است و برای استفاده روزمره بسیار مناسب است. با این حال، آنها برای ایجاد ثبات بهتر در گوش های شما از باله های ثبات برخوردار نیستند.

 

بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

 

کیفیت صدای عالی

سونی WI1000X از ثبات پاسخ فرکانس بسیار خوبی برخوردار است. با فرض اینکه کاربر با استفاده از مجموعه ای از نوکهای ارائه شده در کنار هدفون، بتواند به تناسب مناسب و مهر و موم محکم دست یابد، باید بتواند هر بار که از هدفون استفاده می کند، باس و سه برابر تحویل بگیرد.

باس در  هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X عالی است. فرکانس پایین، معادل 17 هرتز است که بسیار خوب است. بیس پایین و میانی نیز بسیار خوب و در حد 2dB از هدف خنثی هستند. این بدان معناست که سونی قادر به تولید میزان مناسبی ضربات پایین رده است که برای موسیقی باس و جلوه های صوتی و همچنین پانچ و بدنه گیتارهای بیس و سازهای اصلی مهم است.

از سویی دیگر، میان رده بسیار خوب است. پاسخ کلی در کل دامنه یکنواخت و متعادل است که برای بازتولید دقیق آواز و سازها بسیار مهم است. با این حال، شیب 6dB در فرکانس های پایین باعث می شود که صدای خواننده کمی ضخیم باشد و ترکیب کلی آن کمی بهم ریخته باشد.

عملکرد سه گانه در این هدفون سونی بسیار خوب است. سه برابر کم و وسط سه برابر در حد 0.5dB یکنواخت و متعادل هستند. این امر برای تولید دقیق آواز و سازهای اصلی مهم است. با این حال، اوج 15dB در محدوده حدود 10KHz می تواند صداهای S و T را در این هدفون کاملاً تیز و سوراخ کند. این بیشتر در آواز و سنج قابل مشاهده خواهد بود اما ممکن است در افراد مختلف بسته به اندازه و شکل مجاری گوش آنها به همان اندازه شدید درک نشود.

 

بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

 

صحنه صدا در هدفون سونی

ضمن آنکه تصویربرداری هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X عالی است. تاخیر گروه وزنی 0.11 است که بسیار خوب است. همچنین تقریباً کل پاسخ تاخیر گروه زیر آستانه شنوایی است که نشان دهنده تولید باس فشرده و سه برابر شفاف است. تاخیر نسبتاً زیاد در حدود 25 هرتز برای اکثر افراد بسیار محسوس نخواهد بود.

علاوه بر این، درایورهای L / R از نظر دامنه، فرکانس و پاسخ فازی مطابقت دارند که برای قرارگیری دقیق و محلی سازی و جلوه های بازی های ویدیویی در تصویر استریو بسیار مهم است. اما صحنه صدا Sony WI-1000X ضعیف است.

از آنجا که ایجاد یک صحنه صوتی بزرگ تا حدی به فعال شدن یک پینای بلندگو بستگی دارد و هدفون های داخل گوش pinna یا گوش خارجی را دور می زنند و با آن تعامل ندارند، مرحله صوتی آنها کوچک تلقی می شود و در داخل سر شنونده قرار می گیرد. طراحی پشت بسته آنها به این معنی است که صحنه صدای آنها مانند ایرپادها احساس باز نمی کند.

 

بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

 

قابلیت لغو نویز فعال

هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X از عملکرد جداسازی خوبی برخوردار است. با فعال کردن ANC لغو نویز فعال، این هدفون ها به بیش از 19 دسی بل انزوا در محدوده باس دست یافتند که بسیار خوب است. این بدان معناست که آنها قادر خواهند بود صداهای کم صدا را تا حد زیادی لغو کنند.

در میان رده، که برای جلوگیری از گفتار مهم است، آنها بیش از 18dB جدا می شوند که خوب است. در محدوده سه برابر که توسط صداهای تیز اشغال می شوند، آنها 30dB انزوا را به دست می آورند که مناسب است.

این در حالی است که عملکرد نشتی WI-1000X عالی است. مانند اکثر هدفون های داخلی، Sonys در محدوده باس و میانه نشت نمی کند و قسمت قابل توجهی از نشت در یک محدوده باریک است و دارای سه برابر 3 تا 2 کیلوهرتز می باشد. این بدان معناست که نشت کم بوده و عمدتا از صداهای تیز تشکیل شده است.

سطح کلی نشتی نیز زیاد نیست. در هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X با موسیقی در 100dB SPL ، نشت به طور متوسط ​​در 33dB SPL و در حدود 56dB SPL در یک فوت دورتر است که دقیقاً زیر سر و صدای موجود اکثر محیط های داخلی است. این نکته را نیز باید اشاره کرد که کیفیت ضبط میکروفون متوسط ​​است.

افت در حدود 160 هرتز به این معنی است که گفتار ضبط شده با این میکروفون ممکن است کمی نازک به نظر برسد. ضمن آنکه کنترل صدای میکروفون نیز در سطح متوسط ​​است.

 

بررسی هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X

 

عملکرد کلی برنامه و باتری

WI-1000X با روشن بودن ANC عمر باتری خوبی در حدود 10 ساعت دارد. که برای استفاده یک روز کامل مناسب است. با این وجود شارژ کامل این هدفونها حدود 3 ساعت طول می کشد که بیش از حد متوسط ​​است. می توانید آن ها را در حالت انتظار قرار دهید تا بتوانید در مصرف برق صرفه جویی لازم را داشته باشید.

ضمن آنکه می توانید حتی در صورت اتمام باتری، با کابل microUSB برای شارژ آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X با برنامه Sony Headphones Connect سازگار است و به بسیاری از گزینه های سفارشی سازی، دسترسی دارد.

همچنین  به لطف یک اکولایزر گرافیکی و ایستگاه از پیش تنظیم شده، می توانید صدا را به دلخواه خود تنظیم کنید. برنامه به خوبی طراحی شده و استفاده از آن آسان و کاربرپسند است.

WI-1000X می تواند به طور همزمان به دو دستگاه متصل شود که اگر بخواهید بین رایانه و تلفن خود جابجا شوید بسیار عالی است. آنها همچنین دارای یک NFC در سمت راست گردن هستند تا یک روش اتصال راحت تر و سریعتر انجام شود. ضمن آن که مانند اکثر هدفون های بلوتوثی، این هدفون های سونی، تأخیر زیادی برای تماشای محتوای ویدیویی یا بازی ندارد.

با این حال، آنها با کدک aptX سازگار هستند که مسائل تأخیر کمتری را فراهم می کند، اما هنوز برای فیلم ها و بازی ها به اندازه کافی نیستند. WI-1000X همچنین می تواند با کابل صوتی 1/8 اینچ TRS مورد استفاده قرار گیرد که برای هدفون های گردن یک گزینه بسیار جالب است. با این حال، صدا فقط روی کنسول ها کار می کند و میکروفون قابل استفاده نیست.

 

خرید اینترنتی هدفون بی سیم سونی

نکته ای که باید در خصوص  هدفون بی سیم سونی Sony WI-1000X در نظر داشته باشید این است که این هدفون فاقد پایه است. این هدفون های سونی، از جمله هدفون های همه کاره ای است که به دلیل تأخیر کم برای هر استفاده ای، به جز تماشای محتوای ویدیویی و بازی مناسب است.

به خاطر داشته باشید که شما می توانید این هدفون بی سیم سونی را از فروشگاه اینترنتی تهران اسپیکر تهیه کنید. توصیه می شود پیش از نهایی کردن سفارش خرید خود، با کارشناسان تهران اسپیکر مشورت نموده و با آگاهی کامل، بهترین و مطمئن ترین خرید را انجام دهید.