مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

anker در چند سال اخیر بهترین اسپیکر های پرتابل در بازار سیستم های صوتی را با خط تولید soundcore برای کاربران فراهم کرده. Soundcore Motion Boom یکی از آن محصولات است که صدای کریستالی و باکیفیت آن توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده بود.

تا اینکه در سال گذشته یعنی 2022 سری Soundcore Select Pro را معرفی و وارد بازار کرد که طراحی آن تقریبا هیچ تفاوتی با Soundcore Motion Boom ندارد و همین باعث شد طرفداران این سبک از اسپیکر کمی نسبت به قابلیت های آن ها گیج شوند. با ما در تهران اسپیکر همراه باشید تا قابلیت ها و امکانات کلیدی این دو اسپیکر را باهم بررسی کنیم.

 

طراحی دو اسپیکر Soundcore

مطمئن باشید که این خطای دید نیست. این دو اسپیکر از نظر طراحی شباهت های بسیاری دارند بیشترین تفاوت در وزن Soundcore Motion Boom است و یکی از دلایل آن این است که در کنار درایور پسیو رادیاتور یک درایور تیتانیوم هم دارد و درایورهای Soundcore Motion Boom آن را 464 گرم سنگین تر از Soundcore Select Pro میکند.موردی که تشخیص تفاوت بدنه این دو اسپیکر را سخت میکند ابعاد آنهاست. همانطور که در بالا گفته شد همه‌ی اینها به لطف درایور های Soundcore Motion Boom است که ابعاد آن را بین 3 تا 4 سانتی متر از هر طرف بیشتر میکند.

 

هر دو اسپیکر ضدآب و دارای گواهی IPX7 هستند که آن ها را تبدیل به یک اسپیکر پرتابل ایده‌‌آل برای فضاهای باز میکند. این گواهی به این معناست که اسپیکر در عمق 1 متری آب تا 30 دقیقه در بیشتر شرایط دوام می‌آورد اما این هم در نظر داشته باشید که در حالت شناور و یا داخل آب پخش موسیقی نخواهند داشت.

مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

 

یکی دیگر از گزینه ها که بسیار به چشم می‌آید قابلیت نورپردازی در Soundcore Select Pro است که Soundcore Motion Boom چنین قابلیتی ندارد. جدا از اینها همانطور که با چشم میتوان دید از نظر طراحی و ابعاد فرق زیادی باهم ندارند پس هنگام خرید فقط وزن بیشتر Soundcore Motion Boom ممکن است مورد توجه قرار گیرد.

 

مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

 

صدا

طبق تبلیغاتی که Soundcore از این دو محصول کرده توان خروجی آنها 30 وات است و در این گزینه طبق مشخصات داده شده فرقی با یک دیگر ندارند. با این حال ما تفاوت هایی در داخل اسپیکر یعنی قسمت درایور آنها خواهیم داشت. Soundcore Motion Boom درایور 63 میلی متری و Soundcore Select Pro درایور 70 میلی متری دارد.

 

در هر دو اسپیکر درایور های پسیو رادیاتور که همرا با ووفر هستند وجود دارد که این نوع درایور برای پخش بیس های عمیق و کوبنده در اسپیکر ها تعبیه میشود. تفاوت چشم گیری که مورد اصلی موضوع امروز ما است درایورهای تیتانیومی در Soundcore Motion Boom که در Soundcore Select Pro خبری از آنها نیست.

 

مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

 

طبق نظرات گسترده در سراسر جهان از کاربران تا افرادی که این اسپیکر ها را نقد میکنند. هیچکس تفاوت در حجم صدا بین این دو اسپیکر را ندیده است اما درایورهای تیتانیومی در Soundcore Motion Boom کار خود را کرده و صدای کریستالی و تمیز تری را نسبت به Soundcore Select Pro ارائه میدهد. اگر سری به نظرات کاربران در وب سایت های معروف بزنید میبینید که بیشتر کاربران حجم صدای بیشتری در Soundcore Motion Boom تجربه کرده‌اند. اما واقعیت این است که توان کلی خروجی در هر دو اسپیکر یکی است و فقط کیفیت پخش به دلیل وجود درایور تیتانیومی ممکن است مورد توجه قرار گیرد.

 

قابلیت BassUp معروف که در بیشتر محصولات پر فروش Soundcore دیده‌ایم در هر دو اسپیکر وجود دارد و با زدن دکمه BassUp قدرت بیس افزایش میابد که این در بیشتر سبک های موسیقی خوش آیند است.اگر به دکمه های هر دو اسپیکر توجه کنید میبینید که دکمه TWS جای دکمه نورپردازی را در Soundcore Motion Boom گرفته است. شما در Soundcore Motion Boom نورپردازی نخواهید داشت اما با زدن دکمه TWS میتوانید دو تا از Soundcore Motion Boom به هم متصل کرده و جدا از گرفتن صدا به صورت همزمان صدای استریو هم از هر دو اسپیکر دریافت خواهید کرد. (یک اسپیکر برای سمت چپ و یکی برای راست).

 

مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

 

در Soundcore Motion Boom بیشتر از دو اسپیکر را نمیتوان به هم متصل کرد اما در Soundcore Select Pro تا 100 عدد اسپیکر را میتوانید به صورت بی سیم به یک دیگر متصل کنید.

 

اتصالات

اتصالات این دو اسپیکر فرقی با یک دیگر ندارند هر دو از نسخه بلوتوث 5.0 پشتیبانی میکنند و دارای یک پورت USB برای شارژ دستگاه های دیگر و پورت USB-C برای شارژ اسپیکر هستند. نسخه بلوتوث بسیار خوب است و کم ترین نویز و تاخیر را ارائه میدهند که برای حالت TWS در Soundcore Motion Boom هنگام فیلم دیدن مناسب است. بلوتوث Soundcore Motion Boom تا فاصله 20 متری و Soundcore Select Pro تا فاصله 10 متری پشتیبانی میکند.

 

مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

 

باتری

Soundcore Select Pro با 6700 میلی آمپر ساعت تا 16 ساعت پخش موسیقی و Soundcore Motion Boom با 10000 میلی آمپر ساعت تا 24 ساعت را برای شما فراهم میکند. هر دو اسپیکر تا 4 ساعت پر شدن شارژ در آنها زمان میبرد.

 

مقایسه اسپیکرهای Soundcore Select Pro و Soundcore Motion Boom

 

نرم افزار

هردو از نرم افزار Soundcore app پشتیبانی میکنند که جدا از آپدیت هایی که باید برای آنها انجام شود شما به EQ Settings هم برای سفارشی کردن صدا و ایجاد صدای دلخواه نسبت به سبک مورد علاقه تان دسترسی خواهید داشت.