بررسی هدفون ساندکور VR P10

طراحی

هدفون‌های Soundcore VR P10 نسبت به اکثر طرح‌های پایه‌دار پیچیده‌تر برای بازی طراحی شده است. بدنه اصلی هر گوشی دارای یک بخش گرد و براق است که برای قرار گرفتن در گوش با ساقه صافی که به سمت پایین کشیده شده است طراحی شده است.

 

یک صفحه نقره ای رنگ گوشی‌ها را را با آرم Soundcore و مجموعه ای از سه LED RGB پوشانده است. چراغ‌ها به‌طور پیش‌فرض به رنگ سرخابی میدرخشند، اما میتوانید رنگ آن‌ها را در نرم افزار Soundcore سفارشی کنید یا آن‌ها را به طور کامل غیرفعال کنید. سه جفت ایرتیپ سیلیکونی گنجانده شده است.

 

هدفون Soundcore VR P10
بررسی هدفون Soundcore VR P10 12

 

این هدفون دارای استاندارد IPX4 است که باعث میشود برای استفاده در حین تمرین نسبتاً ضد عرق باشند. با این حال، کیس دارای رتبه IP نیست ولی نمیتواند خیس شود.

 

کیس شارژ Soundcore VR P10 بسیار هوشمندانه است. سفید مات و گرد است و به صورت مورب در امتداد دو طرف تقسیم میشود. وقتی باز است، هدفون ها برای شارژ به راحتی به داخل شکاف خود میچسبند، اما این استاندارد برای کیس های شارژ بی سیم واقعی است. این کیس همچنین دارای چراغ دایره ای در جلو برای نشان دادن وضعیت آن است.

 

حرکت هوشمندانه در Soundcore VR P10 محفظه مغناطیسی زیر بالای درب است که فرستنده USB-C همراه را به طور ایمن نگه میدارد.به طور معمول، هدفون های بی سیم واقعی فاقد فضای ذخیره سازی برای فرستنده هستند، که اغلب کوچک است و به راحتی از دست میرود.

 

Soundcore VR P10
بررسی هدفون Soundcore VR P10 13

 

 این طراحی کیس شارژ تضمین میکند که همیشه میدانید فرستنده کجاست. شکاف آن عمیق است و خود فرستنده صاف است، بنابراین برخی از انگشتان ممکن است در برداشتن آن مشکل داشته باشند. با این حال، گاهی اوقات مسکن امن بر سهولت دسترسی ارجحیت دارد.

خود فرستنده نیز کمی مفیدتر از حد معمول است. این یک لوله کوچک سفید با شنل مشکی براق در یک طرف آن است که LED نشانگر و دوشاخه USB-C را در خود جای داده است. طرف دیگر لوله به شکل یک پورت USB-C شگفتی دیگری را در خود جای داده است. این به شما امکان میدهد دستگاه‌های دیگر را از طریق عبور با استفاده از همان پورت USB-C که فرستنده به آن وصل شده است، شارژ کنید.

 

باتری

Anker میگوید که Soundcore VR P10 میتواند تا شش ساعت با یک بار شارژ دوام بیاورد و این کیس دارای قدرت کافی برای سه بار شارژ کامل دیگر برای مدت زمان کلی گوش دادن به 24 ساعت است. این برای هدفون های بی سیم واقعی معمول است.

 

نرم افزار

نرم افزار Anker Soundcore چندین ویژگی مفید را با Soundcore VR P10 فعال میکند. ابتدا میتوانید چراغ‌های گوشی را طوری تنظیم کنید که به‌صورت جامد بدرخشند یا نفس بکشند، یا آن‌ها را به‌طور کامل خاموش کنید.

 

نرم افزار Soundcore VR P10
بررسی هدفون Soundcore VR P10 14

 

میتوانید رنگ چراغ‌ها را تغییر دهید، اما تنها پنج گزینه وجود دارد: آبی، صورتی، بنفش، سرخابی و نارنجی. ژست‌های ضربه زدن، دو ضربه سریع و نگه‌داشتن را میتوان برای گوشی شخصی‌سازی کرد یا به طور کامل غیرفعال کرد. میتوانید از بین بیش از ده‌ها تنظیمات اکولایزر گزینه‌های از پیش تنظیم‌شده انتخاب کنید، یا پروفایل صدای دلخواه خود را از طریق EQ قابل تنظیم هشت باند ایجاد کنید.

 

اتصالات

Soundcore VR P10s برای استفاده از طریق بلوتوث یا با فرستنده USB-C همراه طراحی شده‌اند و میتوانند به‌طور خودکار بین دو اتصال سوئیچ شوند وقتی فرستنده به برق وصل یا قطع شود. این هدفون از بلوتوث 5.2 برای اتصال استفاده میکند و از کدک های SBC، AAC و LC3 پشتیبانی میکند. آنها به عنوان سازگار با هدست واقعیت مجازی Meta Quest 2 تبلیغ میشوند، اما به همان اندازه با نینتندو سوییچ، پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی ویندوز کار میکنند.

با این حال، مایکروسافت ایکس باکس پشتیبانی نمیشود. هنگامی که از طریق فرستنده متصل میشود، نرم افزار موبایل نمیتواند هدفون را کنترل یا تنظیم کند، اگرچه رنگ RGB و سایر تنظیمات برگزیده شما حفظ میشود.

 

هدفون Soundcore VR P10
بررسی هدفون Soundcore VR P10 15

 

هر جلوه فراگیر شبیه سازی شده به دستگاهی که Soundcore VR P10 به آن متصل است بستگی دارد. برای مثال، شما فقط با موبایل یا نینتندو سوییچ استریو دریافت خواهید کرد، اما میتوانید از نرم‌افزار صوتی spatial با رایانه شخصی خود استفاده کنید یا به پردازش صوتی سه بعدی داخلی پلی‌استیشن 5 تکیه کنید و همچنین صدای ردیابی کامل سر را با آن تجربه کنید.

 

کیفیت صدا

Soundcore VR P10 مقدار مناسبی بیس تولید میکند، به نظر میرسد که پایین ترین فرکانس‌های باس حضور بیشتری نسبت به فرکانس‌های پایین دارند. Soundcore VR P10 سعی میکند از باس‌های ساب‌ووفر مانند تقلید کند، در حالی که زنگ‌های باس استاندارد را دور میزنند.

فعال کردن ویژگی BassUp در بخش EQ نرم افزار Soundcore برخی از این شکایات را برطرف میکند. فرکانس‌های پایین و میدرنج تنها با روشن بودن این ویژگی کمی تقویت میشوند، اما هنوز هم تا حدودی به صدا در می‌آیند.

گیم پلی بازی Fortnite واضح و دقیق به نظر میرسد، اما نمایه صدای فشرده مانع از ایجاد حس واقعی جو میشود. عدم وجود فرکانس‌های پایین (که حتی موسیقی پارتی تند بازی نیز تمایلی به زدن آن ندارد) به این معنی است که بافت تیراندازی و ردپاها به راحتی، اما بدون طنین زیاد به دست می‌آیند.

 

tehranspeaker blog soundcore vr p10 review 5
بررسی هدفون Soundcore VR P10 16

 

در بازی‌های دیگر حس سبکی مشابهی را در Soundcore VR P10 ایجاد میکند. صداهای محیطی تمیز هستند، اما ماشین آلات سنگین در بازی صدای زیادی ندارند. فقط یکی از ماشین‌ها (سینک عالی) حضور زیادی دارد، در حالی که صدای سازه‌ها و صدای هیپر تیوب‌ها به‌طور منطقی پر به نظر می‌رسد، اما در طول بازی صدای ضعیف و متوسطی که هدفون‌های دیگر تولید میکنند وجود ندارد.

میکروفون‌ها قابل سرویس هستند. ضبط‌های آزمایشی که روی میکروفون Soundcore VR P10  انجام داده اند به اندازه کافی واضح بودند، اما کمی مبهم و دور که برای هدفون‌های بی سیم واقعی معمول است. اگر صدای بسیار خوبی برای تماس یا ویدیو میخواهید، باید یک هدست مخصوص بازی با میکروفون اختصاصی یا حتی بهتر از آن یک میکروفون USB در نظر بگیرید.