معرفی هدفون | Turtle Beach Recon 200

 هدفون مخصوص بازی Turtle Beach Recon 200

هدفون مخصوص بازی Turtle Beach Recon 200 محصولی با طراحی بالای گوش است که دارای عملکرد صوتی بسیار خوبی بوده و میتواند یکی از محصولات برجسته در میان محصولات هم رده خود باشد. این هدفون مجهز به یک باتری قابل شارژ بوده و از عملکرد مناسبی در Bass Boost که بر جلوه های صوتی درون بازی تأکید دارد، برخوردار است.

 

هدفون Turtle Beach Recon 200 در یک نگاه

  • هدست سیمی با بالشتک هایی از روکش فیبر کربن مصنوعی
  • هدفونی از پلاستیک سخت همراه با هدبند فلزی
  • کابل غیر قابل جداشدن در هدفون
  • دارای کنترل های بسیار ساده
  • برخورداری از کابل 1/8 اینچی TRRS برای اتصال به PC و PS4 و Xbox One
  • دارای کابل USB-A به micro-USB برای شارژ هدفون
  • دوام باتری تا 16 ساعت
  • کیفیت ضبط و کنترل نویز مناسب در میکروفون

 

معرفی هدفون | Turtle Beach Recon 200

 

عملکرد مناسب در Bass Boost

لازم به ذکر است که Recon 200 هدفون مخصوص بازی های سیمی است. آنها نسبتاً راحت بوده و به دلیل برخورداری از طرح بالشتک های گوشی، می تواند در طولانی مدت باعث گرم شدن گوش ها شود. ضمن آنکه این هدفون ها دارای مشخصات صدای باس سنگین هستند که می توانند به ضربات و صداهای درون بازی تأکید کنند. البته لازم به ذکر است که تحویل صوتی آنها به تناسب، مهر و موم و موقعیت، بسیار حساس است.

 

طراحی مناسب هدست

هدست Turtle Beach Recon 200 هدفونی از جنس پلاستیک با کیفیت است که با روکش فیبر کربن مصنوعی پوشانده شده است. همچنین آن ها با ظاهری ساده و شیک و به رنگ سفید طراحی شده اند که به روال هدست های مخصوص بازی، بوده و میکروفون آن ها قابل جدا شدن نیست.

وزن این هدست 0.6 پوند است و آن را به یک هدفون سبک و راحت تبدیل کرده است که بالشتک های آن به خوبی با فوم پر شده و تناسب خوبی را ایجاد می کند. اما باید اضافه کنیم که فقط قسمت کوچکی از هدبند دارای بالشتک است و در صورت داشتن سر بزرگتر، ممکن است سر شما قطعات پلاستیکی باند را لمس کند.

این نکته را نیز توجه داشته باشید که Turtle Beach Recon 200 دارای کنترل های بسیار ساده است و به عنوان هدفون های بازی، فاقد ویژگی های بیشتری مانند تنظیم و کنترل موسیقی و مدیریت تماس هستند. با این حال، این هدفون ها دارای ولوم کنترل بر میزان صدا و میکروفون می باشند.

از سویی دیگر، می توانید میکروفون را به راحتی وارونه کرده و آن را بی صدا کنید. همچنین، آنها یک نوار لغزنده صوتی برای استفاده در کنسول های PS4 و Xbox One دارند. هر یک از تنظیمات در این هدفون، صرف نظر از کنسولی که استفاده می کنید، کار می کند و تفاوت چندانی در میزان صدا در دستگاه های مختلف وجود ندارد.

نکته ای که باید در هدست سیمی Turtle Beach Recon 200 به آن اشاره کنیم این است که این هدفون ها دارای قابلیت تنفس کمی می باشند. آن ها کاملاً محکم هستند و باعث ایجاد مهر و موم در گوش می شوند که در واقع اجازه گردش هوا را نداده و باعث ایجاد تعریق و گرما در گوش می شوند.

 

معرفی هدفون | Turtle Beach Recon 200

 

کیفیت ساخت مناسب در هدست

باید اضافه کنیم که همانند بیشتر هدفون های مخصوص بازی ، هدست Recon 200 چندان قابل حمل نیست. در حالی که بالشتک گوشی می تواند بچرخد تا صاف شود، اما طرح بزرگ و پلاستیکی آن برای جمع آوری آسان قادر به تا شدن نیست. از سویی دیگر میکروفون آنها نیز قابل جدا شدن نمی باشد تا ذخیره آنها راحت تر شود.

در حالت کلی می توان گفت که این هدست های Turtle Beach از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است. ساختار پلاستیکی آنها استحکام لازم را دارد. هر چند که بخشی از این هدفون دارای ساختاری نازک تر است. اما هدبند با فلز تقویت شده که به آن کمی انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری می بخشد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که از آنجا که کابل صوتی قابل جدا شدن نیست، در صورت خراب شدن ممکن است لازم باشد کل هدفون را تعویض کنید.

از سویی دیگر، هدست سیمی مخصوص بازی Turtle Beach Recon 200 به نسبت پایدار است. قدرت بستن نسبتاً زیاد آنها باعث می شود که نتوانند حرکت چندانی را روی سر داشته باشند و هنگامی که در تناسب خوبی قرار می گیرند دارای ثبات مناسبی نیز هستند.

 

کیفیت صدای هدست

این هدفون های مخصوص بازی، دارای مشخصات صوتی نسبتاً مناسبی است که دلیل آن قابلیت تقویت Bass Boost همیشه روشن است. پاسخ بیش از حد تأکید شده در این هدفون ها، بر بی صدا و غوغای جلوه های صوتی در بازی های اکشن سنگین تأکید دارد. اگرچه که این باعث می شود برخی از میکس ها کیفیت بالایی داشته باشند. خوشبختانه، میان رده متعادل آنها می تواند منجر به گفتگویی روشن، حاضر و دقیق در بازی شود.

ضمن آن که سازگاری پاسخ فرکانسی Turtle Beach Recon 200 قابل قبول است و به تناسب این هدفون و مهر و موم و موقعیت آن، تحویل باس و سه برابر می تواند به طور محسوسی در بین کاربران متفاوت باشد. در صورت استفاده از عینک یا داشتن موهای ضخیم، ممکن است افت قابل توجهی در بیس را نیز تجربه کنید، زیرا این امر می تواند با مهر و موم بالشتک گوشی در برابر سر شما تداخل ایجاد کند.

همچنین هدست Recon 200 از دقت باس معمولی برخوردار است. از آنجایی که کل دامنه بیش از حد تأکید می شود، در نتیجه مقدار زیادی ضربه و گرمای اضافی ایجاد می شود که عمدتا این امر در نتیجه تولید رونق بیش از حد در برخی از ترکیب ها به وجود می آید. شایان ذکر است که تحویل باس تا حدودی به تناسب، مهر و موم و موقعیت حساس است.

ضمن آنکه این هدفون های سیمی، از دقت میانی بسیار خوبی برخوردار است. تاکید بیش از حد در میان رده های متوسط، کمی در گفتگوهای بازی و همچنین آواز و سازهای اصلی به هم ریخته است، اما هارمونیک ها هنوز می تواند در ترکیب موجود باشند.

 

معرفی هدفون | Turtle Beach Recon 200

 

صحنه صدای هدست

نکته دیگری که باید به آن اشاره شود این است که دقت سه گانه در هدست سیمی مخصوص بازی Turtle Beach Recon 200 مناسب است. اوج کمی در سطح پایین وجود دارد که باعث می شود آواز و سازها کمی خشن به نظر برسند. با این حال، این عملکرد دقت سه برابر نشان دهنده میانگین پاسخ است. همچنین عملکرد Recon 200 اوج و افت خوب است.

اوج در باس بالا رونق زیادی داشته و غوطه وری در میانه متوسط  باعث نازک شدن آواز و سازهای اصلی می شود و آنها را به پشت میکس هدایت می کند. ضمن آنکه عملکرد تصویربرداری استریو نیز در این هدست عالی است. تاخیر گروه وزنی بیشتر در زیر آستانه شنوایی قرار داشته که باعث ایجاد یک باس شفاف و کاملاً محکم می شود.

لازم به ذکر است که هدست Turtle Beach Recon 200 دارای یک صحنه صدای منفعل میانه است. به دلیل طراحی پشت بسته، صدای صحنه به طور واضح باز یا جادار به نظر نمی رسد و ممکن است به نظر برسد که از داخل گوش شنونده وارد می شود.

عملکرد تحریف هارمونیکی وزن در این هدست سیمی مناسب است. در اواسط سه گانه و سه برابر بالا در میزان گوش دادن، متوسط اوج وجود دارد که ممکن است برای همه شنوندگان قابل توجه نباشد. بنابراین این فرکانس ها در حد خوبی قرار دارند که می تواند باعث تولید صوتی واضح شود.

 

جداسازی سر و صدا

هدفون سیمی Turtle Beach Recon 200 عملکرد ضعیفی در برابر صدا دارد. آنها برای جلوگیری از سر و صدا از محدوده باس چندان مناسب نیستند. البته باید اشاره کنیم که عملکرد آنها در مورد سر و صدای میان برد بهتر می باشد. ضمن آن که عملکرد نشت این هدفون Recon 200 در سطحی متوسط است.

اگر دوست دارید میزان صدا را به آهنگ های موردعلاقه خود افزایش دهید، ممکن است اطرافیان، حتی در محیط های شلوغ، آن را بشنوند. البته این هدفون می تواند نسبت به هدفون های داخل گوش که نشتی بیشتر از محدوده سه برابر صوتی دارند، صدای کامل تری داشته باشد.

از سویی دیگر، میکروفون بوم از کیفیت ضبط مطلوبی برخوردار است. صدای شما کاملاً واضح و طبیعی است. ضمنا عملکرد کنترل نویز میکروفون نیز در سطحی متوسط می باشد. بنابراین اگر در یک اتاق آرام صحبت کنید، کسانی که در آنسوی خط قرار دارند، در درک شما مشکلی نخواهند داشت.

 

کیفیت دوام باتری در هدست

هدست سیمی مخصوص بازی Turtle Beach Recon 200 عملکرد باتری مناسبی دارد. آنها مدت زمان پخش مداوم حدود 16 ساعت را دارند که برای جلسات طولانی بازی بسیار مناسب است، البته لازم به ذکر است که عمر باتری آنها بسته به نوع استفاده شما متفاوت است.

لازم به ذکر است که هدست Recon 200 دارای کابل صوتی 1/8 اینچ TRRS است که می تواند به رایانه ، PS4 و Xbox One با قابلیت های صوتی و میکروفونی کامل متصل شود. همچنین برای شارژ به همراه کابل USB-A به micro-USB ارائه می شود.

ضمن آنکه این هدفون های سیمی هنگامی که کابل 1/8 اینچی TRRS آنها را به جک صوتی رایانه یا کنترل کننده خود متصل می کنید، با PC و PS4 سازگار هستند و به شما امکان می دهد صدا و میکروفون کامل داشته باشید. می توانید این کابل را به یک کنترل کننده Xbox One متصل کرده و صدا را دریافت کرده و از میکروفون  آن نیز استفاده کنید.