چرا هدفون گیمینگ بخریم | Gaming Headphones

امروزه بازی کردن با کامپیوتر یا موبایل و کنسول های بازی، به عنوان یک سرگرمی برای افراد تبدیل شده است. البته برای بسیاری از افراد هم گیمر بودن، از حالت سرگرمی خارج شده و با بازی در این فضاها کسب درآمد می کنند. برای این که هیجان بازی و لذت بازی برای ما دو چندان شود، لازم است تا یکسری تجهیزات مناسب برای بازی داشته باشیم. هدفون یکی از اقلام برای گیمینگ  می باشد. هر چقدر که کنسول بازی، موبایل و یا کامپیوتر شما، از سیستم صوتی خوبی برخودار باشد، نمی تواند کارایی هدفون را برای شما داشته باشد. وجود یک هدفون نه تنها لذت بازی را چند برابر می کند، بلکه می توان گفت، لازمه ی بازی است.

فرق هدفون گیمینگ با دیگر هدفون ها

 چرا هدفون گیمینگ بخریم

برای بازی، داشتن یک هدفون مناسب به شما کمک می کند تا از تمامی جزییات صدای بازی مانند گام برداشتن تا انفجار مطلع شوید. شنیدن این صداها به شما کمک می کند تا بتوانید پیروز میدان شوید. البته وجود هدفون فقط برای این مورد نیست؛ بلکه فضای بازی پر از موسیقی های مختلف است، که شنیدن آن ها به حس و حال شما از بازی می افزاید و لذت را برای شما چندین برابر می کند.

به علاوه این موارد، صدای بازی برای اطرافیان خسته کننده و گوش خراش خواهد بود، بنابراین با داشتن یک هدفون گیمینگ غرق در دنیای بازی خود شوید بدون این که صدایی از هدفون به فضای بیرون برسد و برای دیگران مزاحت ایجاد کند.

اگر ضرورت خرید هدفون برای شما روشن شد و به فکر خرید هدفون مناسب گیمینگ هستید، ادامه ی مقاله شما را در خرید یک محصول مناسب راهنمایی خواهد کرد.

 کمپانی جی بی ال یکی از شرکت های تولید کننده هدفون گیمینگ می باشد و هدفون های متنوعی را برای گیمینگ عرضه کرده است. هدفون های سری کوانتوم جی بی ال، با آپشن های مختلف و قیمت های مختلف، از بهترین هدفون هایی هستند که می توانند برای گیمینگ، خریداری شوند.

هدفونی که برای گیمینگ استفاده می شود، با هدفون های معمولی متفاوت خواهد بود. وجود یک هدفون در بازی ضروری است چرا که، انسان با گوش خود نمی تواند تمامی صداها را بشنود.

چون محدوده ی فرکانسی صداها از گوش برخی انسان ها خارج است و برای آن ها قابل شنیدن نیست. پس هدفونی باید انتخاب کرد، که محدوده ی فرکانسی مناسبی داشته باشد. مورد دیگری که برای ضرورت هدفون گیمینگ به آن اشاره می شود، دریافت صدا با کیفیت بالا و بیس قوی است. اندازه درایور های هدفون می تواند بر روی بیس صدا تاثیر گذار باشد.

تمامی هدفون های سری کوانتوم،از هدفون کوانتوم100 تا هدفون کوانتوم 800، کیفیت صدای فوق العاده بالایی را به گیمر می دهند. محدوده فرکانسی که جی بی ال برای این هدفون ها در نظر گرفته بین 20 تا 20 کیلوهرتز است. اندازه درایورها 50 میلی متری بوده که باعث می شوند، گیمر صدا را با بیس قوی دریافت کند.

چرا هدفون گیمینگ بخریم

 بسیاری از صداهای مخرب و نویز ها مانع از تمرکز شما بر روی بازی می شوند، و این عدم تمرکز مانع از پیروزی در بازی خواهد شد به علاوه ای اینکه شما را از لذت بازی، محروم خواهد کرد. جی بی ال با در نظر گرفتن این نکته در تمامی هدفون های کوانتوم 100، هدفون کوانتوم 200و … به صورت قوی تر در هدفون کوانتوم 600 و 800 از فناوری حذف نویز استفاده کرده است.

وجود یک هدفون گیمینگ خوب در هنگام بازی باعث می شود تا شما دقیقا خود را در مرکز بازی حس کنید. البته برای برخورداری از چنین ویژگی هدفون مربوطه باید دارای گواهینامه Hi-Res  باشند. این قابلیت را می توانید در هدفون مدل کوانتوم 600 و 800 پیدا کنید.

 چرا هدفون گیمینگ بخریم اگر هدفون گیمینگ شما دارای میکروفون باشد، جزو قابلیت های فوق العاده به حساب خواهد آمد. چرا که هنگام بازی می توانید، با هم تیمی های خود هم گفت و گو داشته باشید. میکروفون خوب هدفون باعث می شود تا صدای شما واضح و رسا به گوش هم تیمی ها برسد. اکثر هدفون های کوانتوم جی بی ال دارای میکروفون می باشند.

میکروفون کوانتوم 100 جداشونده بوده و می توانید در صورتی که نیاز ندارید، آن را از هدفون جدا کنید. اما باقی مدل ها میکروفون فیلپاپ جهت دار دارند، که جدا نمی شود. در هدفون کوانتوم 100، 200 و هدفون کوانتوم 300 این میکروفون دکمه جدا برای قطع و وصل ندارد. ولی در مدل های کوانتوم 400 و کوانتوم 600 و هدفون کوانتوم 800 می توانید میکروفون را با دکمه قطع و وصل کنید.

برای بسیاری از گیمر ها راحتی و سبک بودن هدفون هم جزو اولویت های خرید هدفون گیمینگ مناسب می باشد. هدفون های گیمینگ سیمی کوانتوم 100،کوانتوم 200، کوانتوم 300 و کوانتوم 400 در رده هدفون های سبک قرار می گیرند.

البته هدفون کوانتوم 100 و کوانتوم 200 سبک تر هستند. تنظیم هدبند متناسب با سایز سر یکی از ویژگی های خوبی است که هدفون کوانتوم 400 و مدل های بالاتر آن را دارا هستند.

اگر برای خرید هدفون گیمینگ به دنبال قیمت مناسبی هستید هدفون کوانتوم 100 و 200 و 300 و کوانتوم 400، در رنج قیمتی بین 1 میلیون تا حدود 3 میلیون گزینه خوبی هستند. البته این هدفون های گیمینگ سیمی می باشند. و به وسیله یک کابل به دستگاه های بازی وصل می شوند.

و اگر هدفون های گیمینگ را بدون کابل اتصال دوست دارید، هدفون گیمینگ بی سیم کوانتوم 600 و کوانتوم 800 گزینه خوبی برای خرید خواهند بود.