بهترین هدفون‌های روی گوشی 2021 | Best Headphones on-ear

در حالی که اکثر افراد هدفون‌های داخل گوشی کوچک (earbud) را مناسب ورزش کردن می‌دانند، اما بسیاری، هدفون‌های روی گوش را برای ورزش‌های سبک راحت تر می‌دانند. ممکن است یافتن بهترین هدفون بالای گوش به منظور استفاده در هنگام ورزش کردن دشوار باشد. این مدل از هدفون‌ها معمولاً به اندازه کافی به صورت ثابت بر روی سر قرار نمی‌گیرند تا هنگام تمرین در جای خود باقی بمانند و همچنین بیش از حد عرق می‌کنند.

 

با این حال، هنوز هم چند مدل بلوتوثی وجود دارد که می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای تمرین یا دویدن باشند.

به خاطر داشته باشید که بیشتر هدفون‌های روی گوش به منظور مقاومت در برابر فعالیت‌های بدنی سنگین طراحی نشده‌اند و ورزش منظم با آن‌ها ممکن است منجر به اشکالاتی شود که ضمانت تولید کننده را شامل نمی‌شوند. هیچ یک از هدفون‌های روی گوش معرفی شده در این مقاله برای فعالیت‌های ورزشی طراحی نشده‌اند، بنابراین اگر تصمیم به استفاده از آن‌ها هنگام ورزش یا دویدن دارید باید بیشتر مراقب باشید.

 

عملکرد آن‌ها را مرتبا زیر نظر داشته باشید و حتماً در بین جلسات ورزشی زمانی را برای خشک شدن عرقتان از روی سطح گوشی هدفون در نظر بگیرید.
در ادامه توصیه‌های ما برای خرید بهترین هدفون روی گوش مخصوص فعالیت‌های ورزشی آورده شده‌است.

Beats Studio3 Wireless

بهترین هدفون‌های روی گوشی 2021 | Best Headphones on-ear

 

⦁    نوع: روی گوشی
⦁    بی سیم: بله
⦁    حذف نویز: بله
⦁    میکروفون: بله
⦁    مبدل: دینامیک

 

بهترین هدفون روی گوشی که ما برای ورزش کردن آزمایش کرده‌ایم، Beats Studio3 است. این هدفون روی گوشی بلوتوثی به لطف طراحی بسیار سبک، عالی و خوش ساختی که دارد، بسیار راحت است. این مدل به اندازه کافی بر روی گوش ثابت است تا در بسیاری از تمرینات ورزشی به اندازه کافی احساس امنیت کنید و همچنین آنقدر تنگ نیست که شما را ناراحت کند. این مدل از ویژگی ANC (حذف نویز فعال) برخوردار است كه در زمان تمرین کردن در یک باشگاه ورزشی بسیار مفید خواهد بود.

 

نمایه صوتی آن برای اکثر ژانرها به اندازه کافی متنوع است. صدای خروجی این هدفون دارای باس زیادی است که در ایجاد هیجان و انگیزه بالا به شما کمک می‌کند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که صدای بسیار کمی از هدفون به بیرون نشت می‌کند، بنابراین حتی با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان با صدای بالا نیز، دیگران را آزار نخواهید داد.

متأسفانه، مانند بیشتر هدفون‌های روی گوشی، این مدل نیز تنفس خوبی ندارد و احتمالاً باعث تعریق بیش از حد معمول می‌شود. اگرچه ممکن است این مسئله در ورزش‌هایی مانند پیاده روی بر روی تردمیل مشکل ساز نباشد، اما ممکن است در طول تمرینات شدیدتر نگران کننده باشد. همچنین، با وجود احساس پایداری کامل، این مدل از هدفون‌ها کمی حجیم تر هستند و هنگام خوابیدن یا سر و ته کردن ممکن است کمی به اطراف بلغزند.

 

همانطور که گفته شد، طراحی راحت و درخشان این مدل، همراه با ثبات خوب بر روی سر، آن را به یک همراه مناسب تمرینات ورزشی شما تبدیل می‌کند.

PLANTRONICS BACKBEAT GO 810 WIRELESS

بهترین هدفون‌های روی گوشی 2021 | Best Headphones on-ear

 

⦁    نوع: روی گوشی
⦁    بی سیم: بله
⦁    حذف نویز: بله
⦁    میکروفون: بله
⦁    مبدل: دینامیک

 

اگر برای ورزش کردن به هدفونی با تناسب پایدار و مناسب و کنترلر‌های فیزیکی ساده نیاز دارید، اما نمی‌خواهید هزینه زیادی صرف کنید، پیشنهاد ماPlantronics BackBeat Go 810 Wireless  است. این مدل به اندازه Beats Studio3 Wireless خوش ساخت و راحت نیست، اما بسیار مقرون به صرفه تر است و هنوز هم طراحی مناسبی برای ورزش در باشگاه دارد. این هدفون همچنین دارای نمایه‌های صوتی متنوع و خنثی تر است که برای طیف وسیع تری از موسیقی‌ها مناسب است، اگرچه برخی باس صدای خروجی این مدل را کمی اغراق آمیز می‌دانند.

 

کاسه‌های گوشی آن نیز کمی کوچک و کم عمق است، که ممکن است برای همه، به خصوص اگر گوش‌های بزرگتری دارید، مناسب نباشد. برخی از کاربران گزارش کرده‌اند که با استفاده مداوم و با گذشت زمان، هدبند آن ترک خورده یا شکسته است.

اگر نگران تناسب هدفون بر روی سر هستید و مشکلی با پرداخت هزینه بالاتر ندارید، Beats  را انتخاب کنید. اما، اگر می‌خواهید هدفونی مقرون به صرفه را خریداری کنید، Plantronics  که یکی از بهترین هدفون‌های مناسب ورزش است، انتخاب خوبیست.

Razer Opus Wireless

بهترین هدفون‌های روی گوشی 2021 | Best Headphones on-ear

 

⦁    نوع: روی گوشی
⦁    بی سیم: بله
⦁    حذف نویز: بله
⦁    میکروفون: بله
⦁    مبدل: دینامیک

 

بهترین هدفون روی گوشی مناسب دویدن که ما آزمایش کرده‌ایم Razer Opus است. این هدفون بی سیم بسیار راحت است و به حدی محکم بر روی سر قرار می‌گیرد که تا هنگامی که بیرون از خانه هستید، روی گوش ثابت بماند. استفاده از طراحی کنترلر حساس به لمس آن بسیار آسان است، بنابراین شما می‌توانید در هنگام انجام تمرینات ورزشی، بدون از دست دادن ریتم، آن را تنظیم کنید.

 

این مدل دارای نمایه صوتی پیش فرض کاملاً متعادلی است که متناسب با بیشتر انواع محتواهای صوتی می‌باشد، اگرچه برنامه همراه آن به شما امکان می‌دهد تا به اکولایزر گرافیکی و ایستگاه‌های از پیش تنظیم شده صوتی دسترسی پیدا کنید تا تجربه گوش دادن خود را با دقت تمام تنظیم کنید. اگر دوست دارید تا در خارج از خانه از این هدفون استفاده کنید، سیستم ANC آن ازطریق مسدودسازی صدای عبور وسایل نقلیه یا پچ پچ عابران پیاده به یاری شما می‌آید.

 

در سوی دیگر، اگر احساس می‌کنید که نیاز به شنیدن صداهای محیط دارید، حالت گذر صدا، به شما این امکان را می‌دهد که صداهای محیطی را بشنوید.

متأسفانه، میکروفون یکپارچه آن عملکرد متوسطی در زمینه جدا کردن گفتار از صداهای محیطی پس زمینه را به نمایش می‌گذارد، بنابراین ممکن است بهترین گزینه برای برقراری تماس هنگام دویدن در فضای باز نباشد. همچنین این مدل کمی حجیم است که باعث می‌شود تا در صورت عدم استفاده، حمل و نقل آن کمی دردسر ساز شود. هنوز هم، به دلیل مجموعه ای از ویژگی‌های کامل و مشخصات صوتی متعادل، این هدفون از بهترین هدفون‌های روی گوشی است که ما آزمایش کرده‌ایم.

Plantronics BackBeat Go 600 Wireless

بهترین هدفون‌های روی گوشی 2021 | Best Headphones on-ear

 

⦁    نوع: روی گوشی
⦁    بی سیم: بله
⦁    حذف نویز: خیر
⦁    میکروفون: بله
⦁    مبدل: دینامیک

 

بهترین هدفون روی گوشی مقرون به صرفه برای تمرینات ورزشی که ما آزمایش کرده‌ایم، Plantronics BackBeat Go 600  است. این هدفون بی سیم دارای ساختاری سبک و دارای تناسب مناسبی است، بنابراین می‌توانید بدون نگرانی از افتادن از روی سر، از آن استفاده کنید. در زمینه تعریق عمل کرد خوبی دارد، اگرچه ممکن است در حین انجام تمرینات سنگین ورزشی کمی عرق کنید.

 

نمایه صوتی پیش فرض که دارای باس نسبتا سنگینی است، آن را برای گوش دادن به ژانرهایی مانند EDM یا هیپ‌هاپ مناسب می‌کند، هرچند که پاسخ تاکیدی نسبتا ضعیف، ژانرهای آرام تر را کاملاً تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. اگر علاقه به ایجاد هیجان بیشتر در هنگام گوش دادن به موسیقی دارید، می‌توانید از اکولایزر از پیش تعیین شده “Bass Boost” استفاده کنید. دوام 17 ساعته باتری آن نیز به حدی کافیست که می‌توانید چند روز بدون شارژ کردن، از آن استفاده کنید.

 

این هدفون می‌تواند به طور همزمان با دو دستگاه جفت شود، که برای هدفون‌هایی در این محدوده قیمتی نادر است.

متأسفانه، این مدل احساس ارزان بودن را به کاربر منتقل می‌کند که این حس، بیشتر در نتیجه ساختار پلاستیکی آن است. همچنین این هدفون نسبتا حجیم است، و در صورت عدم استفاده، حمل آن دردسرساز می‌باشد و همچنین کیف حمل همراه آن نیز در برابر قطرات آب مقاوم نیست. تحویل صدای آن به تناسب، کیپ بودن بر روی سر و موقعیت قرارگیری بسیار حساس است. با این وجود، اگر به دنبال هدفون بی سیمی هستید که بتواند از پس تمرینات ورزشی و کارکرد روزمره بر بیاید، این مدل یک انتخاب خوب است.

ANKER SOUNDCORE LIFE Q20 WIRELESS

بهترین هدفون‌های روی گوشی 2021 | Best Headphones on-ear

 

⦁    نوع: روی گوشی
⦁    بی سیم: بله
⦁    حذف نویز: بله
⦁    میکروفون: بله
⦁    مبدل: دینامیک

 

اگر نمی‌خواهید تا همراه با صدای پچ پچ سایر ورزشکاران و همچنین صدای برخورد وزنه‌ها تمرین خود را پیش ببرید، Anker Soundcore Life Q20  انتخاب خوبی است. این هدفون روی گوشی نسبت به Plantronics BackBeat Go 600 Wireless  حجیم تر است و از قابلیت جفت شدن چند دستگاه برخوردار نیست، اما ویژگی ANC آن صدای محیط را بیشتر مسدود می‌کند و خود هدفون نیز کمی مستحکم تر بر روی سر قرار می‌گیرد. طول عمر باتری 33 ساعته آن نیز بسیار بیشتر از Plantronics  است، بنابراین احتمالاً دیگر نیازی به نگرانی در مورد شارژ نیست.

 

این هدفون کاملا بر روی سر قرار می‌گیرد و به غیر از انجام حرکات شدید، بر روی سر ثابت باقی می‌ماند. مشخصات صوتی همراه با باس قوی آن، برای اکثر ورزشکارانی که می‌خواهند هیجان را چاشنی تمرینات خود کنند، لذت بخش است. اما باید بدانید که این هدفون فاقد هر نوع ویژگی سفارشی سازی صدا است.

اگر به دنبال هدفونی مقرون به صرفه هستید، Plantronics  را انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید صدای محیطی بیشتری را مسدود کرده و دوام را در اولویت قرار دهید، نگاهی به Anker بیندازید.