ساندبار Bowers & Wilkins Panorama 3

Panorama 3 یک ساندبار بزرگ و نسبتاً گران قیمت Dolby Atmos است که این شرکت برای شکست دادن Sonos Arc در تجارت خود طراحی کرده است. برای کمک به Bowers & Wilkins در دستیابی به اهداف خود، ساندبار جدید دارای درایورهای اسپیکر زیاد، قدرت زیاد و گزینه های کنترل زیادی است.

ویژگی ها

  • پیکربندی 3.1.2 با درایورهای Atmos Elevation
  • توان 400 وات
  • دو میدرنج 50 میلی متری و دو ساب ووفر 100 میلی متری
  • گزینه های کنترل چندگانه
  • صدای سینمایی هوشمند، هیجان انگیز و جذاب
  • موسیقی را با هارمونی زیبا و بیان مناسب ارائه می دهد
  • اثر Dolby Atmos در بهترین حالت، ظریف و کاربردی است
  • دارای بلوتوث aptX Adaptive
  • ورودی USB-C ، سوکت اترنت ، ورودی کابل نوری و سوکت HDMI
  • پشتیبانی اختصاصی از Apple AirPlay 2 و Spotify Connect

طراحی هوشمند

تا آنجا که کلمات توصیفی ساده هستند، کلمه “Soundbar” درست همان بالا است. بنابراین تعجبی نخواهد داشت که بدانید. Panorama 3 دقیقاً به همان شکلی است که یک ساندبار به نظر می رسد: بلند و با ظرافت و پر از درایورهای اسپیکر.

Panorama 3 با ابعاد 65x 1210 x 140 میلی‌متر ساندبار بسیار بزرگی است.  مطمئناً بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و در زیر تلویزیونی کمتر از 55 اینچ قرار می‌گیرد. با این حال، به لطف ترکیبی عاقلانه از پارچه های آکوستیک پیچیده و پلاستیکی سوراخ دار و لمسی، حجم زیادی از آن بسیار سبک می شود. و این ارتفاع نسبتاً به این معنی است که باید در زیر اکثر تلویزیون‌ها قرار گیرد بدون اینکه مانعی ایجاد شود.

یک براکت دیواری کاربردی نیز در بسته بندی وجود دارد بنابراین اگر تلویزیون شما به دیوار نصب شده است ساندبار شما هم می تواند به این صورت باشد. البته، مهم است که به خاطر داشته باشید که این یکی از آن ساندبارها با درایورهای Atmos Elevation است که صدا را به سمت بالا پرتاب می کنند بنابراین هر کجا که می خواهید آن را قرار دهید، اما آن را زیر یک سطح قرار ندهید.

آن دو درایور ارتفاع 50 میلی‌متری که از پشت سطح سوراخ‌دار بالای  Panorama 3 نگاه می‌کنند،  پیکربندی 3.1.2 ساندبار را تشکیل می‌دهند. سه کانال چپ / راست / مرکزی که به سمت جلو صدا را پخش میکنند، هر کدام از یک توییتر 19 میلی متری گنبدی تیتانیوم جدا شده و از یک جفت درایور 50 میلی متری میدرنج تشکیل شده اند، در حالی که دو ساب ووفر 100 میلی متری است که آنها از یک محفظه آکوستیک استفاده می کنند و بیشتر حجم داخلی  Panorama 3 را اشغال می کند.

Introducing Bowers and Wilkins Panorama 3 3

این مکمل گسترده از درایورها در مجموع 400 وات تقویت می شود. هر توییتر، هر دو ساب ووفر و دو درایور پرتاب رو به بالا هر کدام 40 وات دارند، در حالی که هر جفت درایور میدرنج در جلوی ساندبار بین آنها 40 وات مشترک است.

اتصالات فیزیکی در یک شکاف کوچک در پشت ساندبار قرار دارد. علاوه بر یک سوکت برای برق، یک دکمه “تنظیم مجدد” و یک ورودی USB-C، یک سوکت اترنت، ورودی نوری دیجیتال و سوکت HDMI وجود دارد. ما می دانیم که Sonos Arc معیار خوبی برای محصولی مانند Panorama 3 است، اما باید گفت که در کپی نکردن ورودی HDMI آن یک قدم دور است.

همچنین عملکرد بی‌سیمی به شکل بلوتوث (با پشتیبانی از aptX Adaptive)، Apple AirPlay 2 و Spotify Connect وجود دارد که نشان می‌دهد Bowers & Wilkins مطمئن است که Panorama 3 برای موسیقی به همان اندازه که برای فیلم‌ها موثر است.

Bowers & Wilkins Panorama 3 با نرم افزار کنترل موسیقی Bowers & Wilkins سازگار است. صادقانه بگوییم، تا آنجا که به فیلم‌ها ربط پیدا میکند، واقعاً فقط برای تنظیم صدا و تجربه نوعی موسیقی متن که به آن گوش می‌دهید مفید است. اما به شما این امکان را می دهد که چندین ارائه دهنده پلتفورم اینترنتی و خدمات پخش موسیقی را ادغام کنید، که خوب است.

و در آینده‌ای نه چندان دور، این نرم افزار به شما امکان می‌دهد سیستم‌های چند اتاقه را با استفاده از اسپیکرهای بی‌سیم پانوراما، زپلین یا Formation از خط تولید Bowers & Wilkins در کنار هم قرار دهید.

کنترل از طریق آمازون الکسا نیز در دسترس است و چند کنترل لمسی خازنی در سطح بالای ساندبار وجود دارد که با استفاده از حسگر مجاورت فعال می شوند. به علاوه، اگر اتصال شما به تلویزیون از طریق HDMI باشد، می‌توانید از کنترل از راه دور تلویزیون برای تنظیم صدای Bowers & Wilkins Panorama 3 استفاده کنید.

Introducing Bowers and Wilkins Panorama 3 2

کیفیت صدا

ما با خبرهای کمتر خوب شروع می کنیم، اگر دلیل دیگری وجود نداشته باشد. هنگامی که موسیقی متن Dolby Atmos برای پرداختن به آن ارائه می شود،  Panorama 3  یک پیشنهاد غیرقابل استدلال از ارتفاع را به صدا ارائه می دهد اما به اندازه صدای ساندبار  Ambeo Sennheiser  ایجاد نمی شود، چه برسد به اینکه با تأثیر اسپیکرهای بالای سر قابل مقایسه باشد.

اما باز با این حال، Ambeo بسیار گران‌تر است، و داشتن اسپیکر های چند اتاقه نسبت به خرید ساندبار تعهد بیشتری دارد. و به هر حال، به نظر نمی رسد که  Sonos Arcهم از این نظر جلوتر باشد.

بیایید فهرست (بسیار طولانی‌تر) همه کارهایی که  Panorama 3 به‌طور تحسین‌برانگیزی انجام می‌دهد را بررسی کنیم. با کمک Atmos موسیقی متن فیلم 6 Underground (که یک گوش دادن طوفانی و یک ساعت بیهوش کننده است) پخش کنید و به سختی می توان از مقیاس، هوشمندی و ماهیت فراگیر اجرای Bowers & Wilkins اغراق کرد.

از نظر تفکیک صدا طبیعی و متقاعد کننده است.  Panorama 3 از فرکانس‌های پایین بسیار عمیق و با جزئیات زیاد، تا میدرنج های جادار، شیوا و با جزئیات مشابه، و درست تا قسمت بالایی با ظرافت بالا و قابل توجه، Panorama 3 مطمئن، منسجم و متعادل است.

صحنه صوتی که ایجاد می کند قابل توجه است، با عرض قابل توجهی برای ارائه و به شرطی که سقف های نسبتا بلند نداشته باشید. اثر ارتفاع در اینجا نسبت به ساندبار هایی که گفته شد آشکار نیست اما غیرقابل انکار است. صحنه صوتی کاملاً مشخص است، و جلوه‌های صوتی با اطمینان واقعی هدایت می‌شوند حرکت از چپ گسترده به راست گسترده، واضح و مشخص است، به‌نظر می‌رسد فیلم‌نامه‌ به گونه‌ای است که دائماً از یک لحظه انعکاسی آرام به یک دعوای اسلحه‌ای با صدای بلند تبدیل شود.

به جرات می توان گفت  Panorama 3  این فرصت را برای نشان دادن اعتبار خود به دست می آورد  و مطمئناً می تواند از سکوت تمام به  مجموعه ای عظیم از حرکت صدا ها با یک ضربان قلب تغییر کند. و در کل کنترل در آن معتبر و متشکل باقی می ماند.

Introducing Bowers and Wilkins Panorama 3 1

تا آنجا که به موسیقی مربوط می شود،  Panorama 3 نیز به همین ترتیب با لحنی یکنواخت و پیچیده و قدرت هوشمندی بالای آن باعث می شود سطوح جزئیات نیز زمانی که ساندبار با موسیقی سروکار دارد به همان اندازه که در مورد فیلم ها تاثیرگذار است، چشمگیر باشد.

Panorama 3 نیز ریتم ها را با اطمینان واقعی کنترل می کند. فرکانس‌های کم لبه مستقیم، سریع و درشت، پایه‌ای عالی برای ساخت هستند و به پانوراما 3 اجازه می‌دهند تا در هر نوع محتوای صوتی، صدایی واقعی را به نمایش بگذارد.