اپلیکیشن‌های محبوب برای بهبود تجربه صوتی در مک

اگر میخواهید بهبود تجربه صوتی در مک خود داشته باشید جدا از این که میتوانید یک اسپیکر اصل بخرید، یکی از این برنامه‌ها را که در ادامه به آنها اشاره میشود، نصب کنید.

اکثرا میگویند که مک‌ها به لطف سخت‌افزار با کیفیت بالا و نرم‌افزار بهینه شده، یک تجربه صوتی برتر را ارائه میدهند. با این حال، این گزینه‌های داخلی ممکن است برای علاقه‌مندان به صدا کافی نباشد، چه برسد به کاربران حرفه‌ای. همچنین درست است که macOS فاقد برخی ابزارهای صوتی مانند اکولایزر در سراسر سیستم و کنترل حجم صدا در برنامه است.

خوشبختانه، میتوانید از مجموعه‌ای از برنامه‌ها برای افزایش کیفیت صدا با کمک اکولایزرها و گزینه‌های سفارشی‌سازی استفاده کنید. در اینجا پنج برنامه وجود دارد که میتواند به شما در بهبود تجربه صوتی خود در مک کمک کند. با تهران اسپیکر همراه باشید.

 

مقالات مرتبط 

 

 معرفی 4 برنامه برای بهبود تجربه صوتی در مک

 

1. Background Music

همانطور که گفتیم برای بهبود تجربه صوتی در مک، کنترل‌های ولوم صدا داخل برنامه را ارائه نمیدهد. بنابراین، در حالی که میتوانید صدا را در برنامه موسیقی یا تلویزیون کنترل کنید، نمیتوانید صدای مرورگر وب یا برنامه تماس ویدیویی را کنترل کنید. اگر میخواهید میزان صدای برنامه‌ای بی‌صدا را افزایش دهید یا برعکس، میتواند مشکل‌ساز باشد.

Background Music این مشکل را با امکان کنترل سطح صدا برای هر برنامه حل میکند. همچنین میتوانید از بین چندین دستگاه خروجی یکی را انتخاب کنید. این برنامه همچنین یک ویژگی مکث خودکار را ارائه میدهد که به طور خودکار صدای یک برنامه را با باز کردن برنامه دیگری متوقف میکند.

در نهایت، چون Background Music یک دستگاه صوتی مجازی ایجاد میکند، میتوان از آن برای ضبط صدای سیستم استفاده کرد. اگر از مک برای ایجاد پادکست استفاده میکنید، این ویژگی میتواند مفید باشد. ما همچنین دریافتیم که نصب Background Music به راه‌اندازی مجدد نیازی ندارد. به طور خلاصه، این برنامه کنترل صوتی رایگان یک گزینه عالی برای کاربران پیشرفته مک است.

 

 معرفی 4 برنامه برای بهبود تجربه صوتی در مک

 

2. Boom3D

بسیاری از کاربران مک معتقدند خروجی صدای اصلی اغلب صاف و خسته‌کننده است، برای بهبود تجربه صوتی در مک، اگرچه به شما این امکان را میدهد که از یک اکولایزر برای برنامه Apple Music استفاده کنید، اما تفاوت چندانی ایجاد نمیکند. Boom3D فناوری صدای مجازی و یک اکولایزر را برای بهبود حجم کلی و کیفیت صدای خروجی از مک شما ترکیب میکند.

این با مسیریابی صدای macOS از طریق یک سیستم فراگیر سه‌بعدی مجازی کار میکند. این سیستم نه تنها سطوح صدا را تقویت میکند، بلکه ویژگی‌هایی مانند صدای فراگیر و صدای فضایی را نیز به همراه دارد. میتوانید از این برنامه برای بهبود تجربه تماشای فیلم، موسیقی یا بازی خود در مک استفاده کنید. Boom3D همچنین ویژگی‌های دیگری مانند کنترل حجم صدای درون برنامه‌ای، پخش‌کننده صوتی با وضوح بالا و انواع پیش‌‌تنظیم‌های اکولایزر را ارائه میدهد. با این حال، هنگام نصب و راه‌اندازی Boom3D باید مک خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

 

 معرفی 4 برنامه برای بهبود تجربه صوتی در مک

 

3. eqMac

ابزار اکولایزر در macOS فقط در اپلیکیشن Music کار میکند، به این معنی که خروجی صدای سایر برنامه‌ها میتواند واضح و صاف باشد. بنابراین، برای از بین بردن این محدودیت، از eqMac، یک برنامه اکولایزر صوتی سیستم و میکسر صدا استفاده کنید. نسخه رایگان eqMac تنظیمات اولیه اکولایزر را برای مک شما ارائه میدهد. به عنوان مثال، میتوانید بیس، میانه و بلندی صدا را تنظیم کنید. اکولایزر کنترل بهره 10 باند نیز یک راه عالی برای تنظیم خروجی با توجه به زمینه و شرایط موجود است. صدها پیش‌تنظیم هدفون نیز وجود دارند که مفید هستند.

اگر با چندین دستگاه ورودی سر و کار دارید، رابط کاربری بصری eqMac یک مزیت خواهد بود. همچنین این یک نقطه قوت است که توسعه‌دهنده، بازخورد را بسیار جدی میگیرد و ویژگی‌های جدیدی را بر اساس تقاضای کاربر اضافه میکند.

 

 معرفی 4 برنامه برای بهبود تجربه صوتی در مک

 

4.  Vox Music Player

اگر اهل موسیقی یا صداباز حرفه‌ای هستید، ممکن است جدا از یک اسپیکر با کیفیت به یک پخش‌کننده صوتی با وضوح بالا در مک خود نیز نیاز داشته باشید. از آنجایی که برنامه موسیقی اپل در این زمینه عملکرد خوبی ندارد، باید به یک پخش‌کننده صوتی با کیفیت third-party مانند Vox Music Player اعتماد کنید.

Vox Music Player برای Mac از موسیقی با وضوح بالا و از منابع مختلف پشتیبانی میکند. برای شروع، میتوانید از فرمت‌های صوتی با وضوح بالا مانند FLAC، M4A، APE،PCM و ALAC استفاده کنید. همچنین میتوانید صدا را از پلتفرم‌هایی مانند SoundCloud و YouTube پخش کنید. خوب است که بدانید Vox Music Player چقدر قابل تنظیم است. به عنوان مثال، شما میتوانید از بین الگوهای مختلف اکولایزر و سایر تنظیمات ترجیحی انتخاب کنید.

 

 معرفی 4 برنامه برای بهبود تجربه صوتی در مک

 

مک خود را برای صدا بهینه کنید

همانطور که دیدید، این برنامه‌ها میتوانند تجربه کلی صوتی را در مک شما بهبود بخشند. در حالی که همه افراد به تمام این برنامه‌ها نیاز ندارند، اما حداقل یک یا دو مورد از آنها را مفید خواهید یافت. با این اوصاف، ما فکر نمیکنیم که برنامه موسیقی داخلی یک دلیل گمشده باشد. در واقع، میتوانید با حل مشکلات رایج و بهینه‌سازی آن برای نیازهای خود، بهترین استفاده را از پخش‌کننده موسیقی بدون ضرر و اتلاف اپل ببرید. البته شایان ذکر است که استفاده از اسپیکر ها یا هدفون های باکیفیت نیز میتواند تجربه صوتی شما را بالاتر میبرد.