هدفون JBL Quantum TWS

استفاده از یک مجموعه از هدفون‌های بی سیم واقعی برای همه چیز از موسیقی گرفته تا بازی آسان نیست، عمدتاً به دلیل مشکل جفت شدن و جابجایی از دستگاهی به دستگاه دیگر JBL Quantum TWS به لطف برداشت منحصر به فردشان از اتصال بی سیم، واقعاً میتواند مجموعه ای از همه هدفون‌ها باشد.

مانند دیگر هدفون‌های بی سیم واقعی، این هدفون‌ها از طریق بلوتوث به تلفن یا دستگاه‌های دیگر شما متصل میشوند. ترفندی که آنها در آستین خود دارند به شکل یک دانگل USB-C است که اتصال بی سیم 2.4 گیگاهرتز را به دستگاه انتخابی شما اضافه میکند و تأخیر را به طور چشمگیری کاهش میدهد.اکثر هدفون‌های بی‌سیم واقعی، به دلیل تأخیر، بهترین انتخاب برای ویدیو یا بازی نیستند. آیا JBL Quantum TWS واقعاً میتواند ویدیو و بازی و همچنین موسیقی را مدیریت کند؟

 

ساختار و کنترل ها

با نگاهی به JBL Quantum TWS ، شباهت‌هایی با مدل‌های دیگر در سری هدفون‌های JBL دارند. به لطف طراحی روی هر هدفون، آنها همچنین تا حدودی شبیه به Apple AirPods Pro هستند، اما کمی مستطیل‌تر با روکش مشکی و نقره‌ای. آن قسمت‌های برجسته نقره ای با نام تجاری JBL بر روی آنها چیزی بیش از یک ذره بصری است. اینها کنترل‌های لمسی خازنی هستند که به شما امکان میدهند موسیقی یا تماس‌های خود را با چند ضربه کنترل کنید.

عملکردهای اصلی در JBL Quantum TWS نسبتاً ساده هستند: برای مکث و از سرگیری پخش، یا پاسخگویی و پایان دادن به تماس‌ها، روی هدفون سمت راست ضربه بزنید. یک ضربه روی هدفون سمت چپ بین حالت‌های نویز کنسلینگ و شفاف تغییر میکند. از آنجا، احتمالاً باید چند بار به دفترچه راهنما مراجعه کنید زیرا به خاطر سپردن دو ضربه و سه ضربه برای عملکردهای دیگر دشوار است. به لطف دانگل بی سیم همراه، کیس شارژ کمی بزرگتر از چیزی است که در یک مجموعه معمولی از هدفون‌های بی سیم واقعی میبینید.

 

هدفون گیمینگ JBL Quantum TWS
بررسی هدفون گیمینگ JBL Quantum TWS 11

 

اتصالات

JBL Quantum TWS به بلوتوث 5.2 مجهز شده است. این دارای چند ویژگی اضافی از بلوتوث 5.0 است، اما تا آنجا که من میتوانیم بگوییم، JBL از این ویژگی‌ها با Quantum TWS استفاده نمیکند. برای مثال، بلوتوث 5.2 سریع‌تر است، اما این نکته تا حدودی توسط سیستم بی‌سیم خود JBL با دانگل مطرح شده است. به طور مشابه، به نظر نمیرسد JBL Quantum TWS از بلوتوث چند نقطه ای پشتیبانی کند. باز هم، اینجا منطقی است زیرا JBL از سیستم منبع دوگانه خود استفاده میکند، که به شما امکان میدهد سریع بین اتصال بلوتوث و دانگل بی سیم جابجا شوید.

میتوانیم بگوییم که در عمل، استفاده از این سیستم فوق العاده آسان است. نیازی به جستجوی نحوه تغییر در دفترچه راهنما نیست. شما میتوانید در وسط گوش دادن به پادکست باشید، دانگل را به رایانه شخصی خود وصل کنید، صدا را شروع کنید و هدفون فوراً و به طور خودکار تغییر کند.

 

JBL Quantum TWS
بررسی هدفون گیمینگ JBL Quantum TWS 12

 

کیفیت صدا

وقتی صحبت از گوش دادن به موسیقی میشود، JBL Quantum TWS را با هدفون Live Free 2 که در بالا ذکر شد مقایسه میکنیم. Live Free 2 تا حدودی خام تر و خشن تر به نظر میرسید، در حالی که JBL Quantum TWS دارای منحنی EQ بسیار برجسته تری است. این موارد مثبت و منفی دارد. در حالی که منحنی EQ به برخی از آهنگ‌ها نرمی میبخشید، در برخی دیگر مشکلاتی ایجاد میکند. به نظر میرسد امضای صدا نه تنها برای کنترل موسیقی، بلکه فیلم‌ها و بازی‌ها طراحی شده است و انجام این کار دشوار است.

 

گیمینگ

دانگل USB-C همراه با JBL Quantum TWS را به رایانه شخصی خود قلاب کنید و به طور خودکار نرم افزار JBL QuantumENGINE را نصب می کند. این فقط ویندوز است، بنابراین اگر از مک استفاده میکنید، باید با نرم افزار تلفن هوشمند ذکر شده در بالا کار کنید.

در حالی که میتوانید از JBL Quantum TWS برای بازی استفاده کنید آنها تنها گزینه JBL در خط Quantum برای گیمرها نیستند. این شرکت همچنین چندین هدست بازی استاندارد مانند Quantum ONE را به فروش می رساند. همانطور که گفته شد، همه نمیخواهند از هدست حجیم استفاده کنند و JBL Quantum TWS راه حلی عالی در این نوع موارد است. هنگامی که نرم افزار QuantumENGINE را اجرا کردید، میتوانید QuantumSURROUND را فعال کنید، که همانطور که از نام آن پیداست، یک تنظیم صدای فراگیر مجازی را به شما میدهد. این میتواند برای نشانه‌های جهتی مفید باشد.تأخیر بسیار کمتر از بلوتوث است، و سهولت وصل کردن دانگل و صدای فوری به فرآیند جفت‌سازی آزاردهنده ارجئیت دارد.

 

Introducing JBL Quantum tws 1

 

نویز کنسلینگ و میکروفون

علاوه بر همه چیزهایی که تاکنون در مورد آن صحبت کرده ایم، JBL Quantum TWS همچنین دارای قابلیت نویز کنسلینگ فعالANC است. این همه چیز نیست، زیرا مانند JBL Live Free 2، JBL Quantum TWS دو حالت مختلف برای گوش دادن به آنچه در اطراف شما هستند دارند. Ambient Aware شبیه به حالت شفافیت اپل است، در حالی که Talk-through میخواهد راهی راحت برای شنیدن کوتاه افراد اطراف شما باشد. به نظر  قوی‌ترین نویز کنسلینگ ایربادهای بی‌سیم واقعی نیست، اما Quantum TWS کار قابل تحسینی انجام داد. در روزی که باد غالباً بیش از 25 مایل در ساعت میوزید، میتوانید بدون وقفه به موسیقی گوش دهم.

گفتگو نیز گیج کننده است. دو بار ضربه زدن روی هدفون سمت چپ این حالت را فعال میکند که صدای موسیقی را کاهش میدهد و صدای اطراف شما را تقویت میکند. کار میکند، اما موسیقی به طور موثر قابل شنیدن نیست، بنابراین حالتی است که میخواهید فقط برای یک دقیقه یا بیشتر در هر زمان از آن استفاده کنید.

 

tehranspeaker blog quantum tws review 4
بررسی هدفون گیمینگ JBL Quantum TWS 13

 

باتری

JBL Quantum TWS حداکثر عمر باتری را تا هشت ساعت ارائه میدهد. این در حالی است که نویز کنسلینگ خاموش است، و با صدای حدوداً 50 درصد اگر میخواهید از ANC استفاده کنید، این زمان به پنج تا شش ساعت کاهش میابد که هنوز هم بد نیست.

کیس شارژ، هدفون‌ها را دو بار به طور کامل شارژ میکند که 16 ساعت دیگر به عمر باتری اضافه میکند. البته، این زمانی است که از ANC استفاده نمیکنید، اما همچنان به شما ایده خوبی درباره میزان عمری که میتوانید از JBL Quantum TWS انتظار داشته باشید، میدهد. شارژ کامل کیس حدود دو ساعت طول میکشد.