معرفی هدفون Plantronics BackBeat Pro 5100

هدفون Plantronics BackBeat Pro 5100 یکی از بهترین هدفون های بی سیم است که از کیفیت صدا و تناسبی مناسب بهره می برد. شاید بتوان گفت که این محصول از پر زرق و برق ترین و شیک ترین هدفون های بی سیم در اطراف نیست، اما عملکردی مناسب را به نمایش می گذارد.به طور معمول هدفون های بی سیم بیشترین عمر باتری، صدایی عالی یا طراحی مناسبی را دارند، اما plantronics backbeat pro 5100 تمامی آن ها را در مورد کیفیت دارد.

البته باید گفت که اینها در مورد گوش دادن به موسیقی و زمان شارژ باتری رقابتی هستند، اما تمرکز اصلی روی تکنولوژی نویزکسلینگ است. به طوری که حتی در محیط های پر سر و صدا حتی الامکان واضح به نظر می رسید.

خریدارانی که در جستجوی هدفون های بادوام، از ساخت سخت این هدفون بهره مند می شوند. ایرتیوپ سیلیکونی ارائه شده بعید به نظر می رسد با استفاده مکرر پاره شود و درجه بندی IP54 برای هر کسی که قصد دارد هدفون را در باران یا ساحل بیرون بیاورد، ضروری است. برای اینکه بتوانید اطلاعاتی بیشتر در این خصوص دریافت کنید، می توانید با تهران اسپیکر همراه باشید.

نگاهی اجمالی

  • اتصال بلوتوثی 5.0 حداکثر تا 10 متر با پشتیبانی از AAC
  • کیفیت صدای بهتر با درایورهای مناسب 5.8 میلی متری
  • طراحی زیبا و ظریف به رنگ سیاه با پایداری مناسب با قلاب گوش
  • دوام باتری تا 6 ساعت و دارای ورودی USB-C برای شارژ مجدد
  • طراحی بی سیم برای دریافت موسیقی و تماس های واضح تلفنی
  • استفاده یک یا دوگانه از هدفون های راست و چپ به صورت مجزا
  • راحتی طولانی مدت با گوشی های کوچک و بسیار سبک وزن
  • دارای چهار میکروفون حذف کننده نویز همراه با فناوری انحصاری WindSmart

 

طراحی و ساخت

هدفون بیسیم ورزشی | plantronics backbeat pro 5100

از نظر زیبایی شناختی ، plantronics backbeat pro 5100 ساده و حرفه ای به نظر می رسند. البته زرق و برق دار و شیک نیستند. اما ظاهر ساده آنها بر جذابیت هدفون ها افزوده است. این هدفون ها فقط در رنگ مشکی و بادکمه اصلی و فقط با یک آرم ساده PLT نقش طراحی شده است. بدنه اصلی آن پلاستیکی بوده و به رنگ مشکی مات است که دارای کاپ های سیلیکونی مشکی متناسب است و در اندازه ای انتخاب شده برای کمک به شما در یافتن تناسب مناسب در گوش برای ایجاد مهر و موم مناسب، طراحی شده اند.

مهم این است که آنها جمع و جور هستند. کل گوشی هدفون، درون گوش شما قرار می گیرند، بدون اینکه حجیم باشند. این بدان معناست که آنها ظریف هستند، اما احتمال اینکه مانع از کار شوند یا از گوش شما خارج شوند، بسیار کمتر است. در واقع، این ها از کوچکترین هدفون های بی سیم هستند که تاکنون به بازار عرضه شده است.

از سویی دیگر، در هدفون  Plantronics BackBeat Pro 5100، مقاومت در برابر آب با گواهی IPX4 به این معنی است که اینها می توانند کمی باران را بدون هیچ مشکلی تحمل کنند و مقاومت در برابر گرد و غبار و تعریق باید آنها را در سالن بدن سازی یا مکان های دیگر حفظ کند و می توانید از آنها به عنوان یک هدفون ورزشی یاد کرد.

کیس شارژ نیز به همین سادگی است. کیس به رنگ سیاه مات است، با آرم logo PLT که در داخل آن حک شده است و لبه های صاف و منحنی شکل جمع و جور همراه است. یک دکمه کوچک برای باز کردن درپوش وجود دارد و هدفون ها به صورت مغناطیسی به هم متصل می شوند تا به آنها کمک کند تا در جای خود قرار بگیرند.

درایورهای عالی

صدای اصلی Plantronics BackBeat Pro 5100 توسط درایورهای 5.8 میلی متری هدایت می شود و برای موسیقی به نظر می رسد، بسیار خوب است. پاسخ باس کمی محدود است، اما مشخصات صدای نسبتاً متعادل به این معنی است که آنها با انواع مختلف موسیقی به اندازه کافی متناسب هستند. با این وجود، کمبود عمق یا میزان صدای صوتی وجود دارد که باعث می شود همه چیز کاملاً صاف به نظر برسد.

Noise Canceling

توجه داشته باشید که در plantronics backbeat pro 5100 هیچ نویز کنسلینگ فعالی وجود ندارد، بنابراین نویز کنسلینگ کاملاً بستگی به گرفتن مهر و موم خوب از لبه های سر دارد که با فراهم بودن چند اندازه برای انتخاب، به سادگی امکان پذیر است. البته گوشی ها تمایل دارند که حتی وقتی مهر و موم می شوند، کمی آزاد قرار گیرند که سطح مختلفی از نشت صدا و در نتیجه به طور موثر میزان صدای موسیقی بین دو گوش هم وجود دارد.

در بحث کیفیت تماس، اوضاع بهتر است. در اینجا مسئله نشت صدا از اهمیت کمتری برخوردار است، زیرا میانه ها و بلندی هایی که اکثر صداها را تشکیل می دهند، هنوز هم می توانند صدای پس زمینه را کاهش دهند و کیفیت نسبتاً واضحی را ارائه دهند.

روش کار به این صورت است که دو میکروفون روی هر هدفون به طور همزمان برای جدا کردن و حذف سر و صدای پس زمینه کار می کنند. در حالی که لحن دقیق صدای صحبت کردن شما را کمی تخریب می کند، اما بسیار جزئی است و مهمتر اینکه آنچه که می گویید واضح تر است. سایر هدفون های بی سیم نیز همین کار را انجام می دهند.

کیفیت ساخت

هدفون  Plantronics BackBeat Pro 5100

طرح های پلاستیکی و سیلیکونی Plantronics BackBeat Pro 5100 باعث می شود که گزینه ای راحت و با دوام برای استفاده در تمرینات ورزشی و پیاده روی در طبیعت باشد. شکل دایره ای فشرده است و فشار دردناکی را در گوش خارجی ایجاد نمی کند. هر هدفون شامل سنسورهای مجاورت برای پخش یا مکث خودکار است و آنها به طور مداوم کار می کنند. نازل های شیب دار و ملایم برای تناسب ارگونومیک زاویه دار هدفون ها هستند که باعث ایجاد یک مهر و موم راحت تر در مجرای گوش می شود.

ایرتیوپ از سیلیکون نرم و لاستیک ساخته شده است که نوع دوم آن به دور پایه هر محفظه می پیچد و در جای خود کلیک می کند. هنگام برداشتن ایرتیوپ، حتماً این کار را از قسمت سیلیکونی با ساختار بیشتر که در آن L یا R قرار دارد، انجام دهید تا از پاره شدن آن جلوگیری کنید.

عمر باتری

هر هدفون Plantronics BackBeat Pro 5100 می تواند به صورت جداگانه کار کند، این بدان معناست که شما می توانید با هر یک از گوشی های خود به مکالمه ادامه دهید. در حالی که برخی از رقبا به یک هدفون اصلی اعتماد می کنند که صدا را به دیگری منتقل می کند، که اساساً به خودی خود بی فایده است.

این کمک می کند تا عمر باتری قوی باشد. شش ساعت شارژ باتری از هدفون خواهید گرفت که می تواند برای یک روز با استفاده سبک، کافی باشد. همچنین دو مورد شارژ دیگر نیز وجود دارد که تقریباً 20 ساعت به شما فرصت می دهد.  ضمن آنکه Plantronics یک کابل microUSB برای کیس شارژ فراهم می کند.

کنترل های هدفون

هر هدفون Plantronics BackBeat Pro 5100 یک دکمه با آرم PLT را روی آن نشان می دهد. سمت چپ به عنوان یک رابط لمسی خازنی نیز عمل می کند. با ضربه زدن و نگه داشتن سطح چپ، میزان صدا افزایش می یابد و با یک ضربه، آن کاهش می یابد. با این حال، این می تواند در برنامه BackBeat اصلاح شود. این کنترل ها کاملاً جامع هستند و با هدفون های بی سیم واقعی رقابت می کنند. یکی از دکمه ها برای دستیابی به Google Assistant است که باید هنگام استفاده آن را فشار داده و نگه دارید. کنترل های پیشرفته و یکپارچه، تنظیم پخش بدون جستجوی موبایل را آسان می کند.

نرم افزار Plantronics

همانطور که انتظار دارید، Plantronics نرم افزار خاص خود را برای اتصال و پخش ارائه می دهد. استفاده از آن ساده و آسان است و از همه مهمتر به شما امکان می دهد کنترل هدفون را تغییر دهید. می توانید انتخاب کنید که از کدام هدفون استفاده کنید تا به عنوان هدفون اصلی برای کار به صورت خودکار برای مکالمه استفاده شود و همچنین می توانید کنترل ها را کاملاً شخصی سازی کنید تا کارهایی مانند زمان گفتن به شما، گزارش عمر باتری باقیمانده در ساعت و دقیقه یا شروع موسیقی مورد علاقه خود را انجام دهید.

مانند اکثر نرم افزار های همراه با هدفون بی سیم ، نرم افزار BackBeat نیز در هدفون های Plantronics BackBeat Pro 5100 بسیار مفید است. این یک بازخوانی از زمان گوش دادن باقیمانده، دسترسی سریع به راهنمای کاربر ، قابلیت تغییر مجدد کنترلهای روی صفحه و یافتن عملکرد هدفونها است. چند تنظیم دیگر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، اما هیچ یک از آنها جذابیت خاصی ندارند.

نرم افزار موبایل برای به روزرسانی میان افزار یکی از موارد ضروری است اما نیازی نیست وقت زیادی را برای آن استفاده کنید. ضمن آن که ویژگی های شگفت انگیزی مانند My Tap وجود دارد که به شما امکان می دهد لیست پخش مورد علاقه Apple Music یا Spotify را با یک ترکیب خاص انتخاب کنید.

روند اتصال هدفون ها

برای شروع متصل سازی، هر دو هدفون Plantronics BackBeat Pro 5100 را به طور همزمان بردارید. این باید ساده باشد. هدفون ها را از روی کیس بردارید و آنها وارد حالت متصل شدن می شوند. با این حال، لازم است یک فرآیند اتصال دستی را طی کنید. این کار چندانی نیست.

اما نیاز به خاموش کردن هدفون ها و نگه داشتن هر دکمه به مدت چهار ثانیه، سپس کلیک کردن و نگه داشتن دکمه گوش راست نیاز است تا اینکه صدای اتصال را بشنوید. از آنجا ، گوشی سمت چپ را برای دو ثانیه کلیک کرده و نگه دارید تا روشن شود. سپس Plantronics BackBeat PRO 5100 می تواند یک گزینه در دسترس در منوی بلوتوث باشد شما باشد.

اتصال بلوتوثی هدفون

هدفون  Plantronics BackBeat Pro 5100

هنگامی که بتوانید هر دو هدفون را به درستی متصل کنید، در محدوده بی سیم 10 متری تعیین شده از دسترسی لازم برخوردار می شوید. چه بیرون، چه در سالن ورزشی و چه در آپارتمان، به ندرت دچار اختلال ارتباطی می شوید. علاوه بر این، ویژگی اتصال خودکار به نرمی کار می کند.

هدفون بلوتوث 5.0 از AAC پشتیبانی می کند، اما از تکنولوژی aptX پشتیبانی نمی کند. این بدان معناست که کاربران آیفون از پخش بی سیم با کیفیت بالا بهره مند می شوند، اما کاربران Android از آنجا که عملکرد AAC در خارج از iOS غیرقابل اطمینان است، عمل نمی کنند.

کیفیت صوتی

Plantronics BackBeat PRO 5100 به طرز شگفت انگیزی دارای یک پاسخ فرکانس متمایل به خنثی است. نت های باس به آرامی بر روی میانه ها تأکید می شوند و باعث می شوند صدای آنها تقریباً ½ برابر بلندتر باشد. اوج رسیدن از 400 هرتز تا 1.5 کیلوهرتز درک جزئیات از موسیقی شما را آسان تر می کند، همان جایی که صوت های هارمونیکی زیادی را از سازهای محبوب مانند گیتارهای صوتی و الکتریکی ، پیانو و غیره پیدا خواهید کرد.

 به دلیل تأکید ملایم در محدوده فرکانس انتخاب شده، اکثر موسیقی از طریق BackBeat PRO 5100 خوب به نظر می رسد. البته، ممکن است ورزشکاران باس بیشتری را ترجیح دهند. در این صورت، شما باید یک نرم افزار EQ پیدا کنید. باید اشاره کنیم که نرم افزار BackBeat از تنظیمات امضای صدا پشتیبانی نمی کند.

تأکید ملایم در پایین و میانه، وضوح ضربات طبل، پیانو و سازهای زهی را افزایش می دهد. عملکرد نویز کنسلینگ بالاتر از حد متوسط ​​است، هدفون ها به اندازه کافی مهر و موم می کنند تا بتوانند منفعلانه برخی از نویزهای با فرکانس پایین را مسدود کنند.

با پیشرفت باس که به طور متناوب بین رشته های E ، A و D شروع می شود، الگویی که در طول آهنگ باقی می ماند. حتی هنگام ورود پیانو، هر نت به راحتی از نت بعدی متمایز می شود. فقط چند لحظه بعد، ضربه طبل به این ترکیب اضافه می شود. این فرکانس های رقیب، شنیدن انتخاب اصلی باس را که نتیجه پوشاندن شنوایی و عدم توانایی جدا کردن فرکانس های خاص از درایورها است را دشوارتر می کند.

نموداری که پاسخ فرکانس میکروفون هدفون بی سیم Plantronics BackBeat Pro 5100 را نشان می دهد، محدود به بازه صدای انسان است. آرایه میکروفن باعث می شود اکثر صداها به دلیل تضعیف تا 550 هرتز کمی دور به نظر برسند.