بررسی هدفون مدل Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018

برسی هدفون برند بوز مدل Bose QuietComfort 35 II

Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 یک هدفون انعطاف پذیر از نوع (over-ear) و بی سیم است و طراحی بسیار راحتی دارد. طول عمر باتری آن ها به 20 ساعت می رسد و در زمینه نویز کنسلینگ عملکرد فوق العاده خوبی دارند. این موضوع برای محیط های شلوغ و افرادی که مدام در حرکت هستند بسیار کاربردی است. البته، هرچند عدم وجود قابلیتی برای شخصی سازی صدای خروجی، خوب نیست، اما نمایه صوتی آن به قدری متوازن شده است که برای انواع محتوای صوتی مناسب است.

بررسی هدفون مدل Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، برای استفاده کلی شما انتخاب خوبی هستند. نمایه صوتی آن ها نسبتا متوازن است و صدای بم تقویت شده آن آزار دهنده نیست. عملکرد این هدفون در نویز کنسلینگ فوق العاده است و صدای پس زمینه را در محیط های شلوغ کاملا از بین می برد.

متأسفانه،  هدفون های Bose QuietComfort 35 روی سر ثبات زیادی ندارند و هنگام انجام حرکات ورزشی سنگین و حرکات شدید احتمال افتادن آن وجود دارد.

 

صدای طبیعی و خالص (بدون افکت)

هدفون های Bose QuietComfort 35، برای صدای خنثی و طبیعی عملکرد مطلوبی دارند. نمایه صوتی آن ها، به ویژه در بازه میدرنج نمودار فرکانس، متوازن و طبیعی است. در طیف صدای بم، گاها بیش از اندازه تقویت صورت گرفته است؛ البته صدای خروجی، همچنان طبیعی جلوه می کند. متأسفانه برای شخصی سازی صدا، امکانات چندانی وجود ندارد.

رفت و آمد و مسافرت

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، یک انتخاب عالی برای افرادی هستند که دائما در حال حرکت می باشند. Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، هدفونی با طراحی راحت و دارای باتری با طول عمر 20 ساعته است که برای سفر های بین المللی بلند مدت فوق العاده پرکاربرد می باشد. آن ها همچنین می توانند صدای بم موتور اتوبوس و هواپیما یا همهمه و صحبت مسافران را کاملا از بین ببرند. البته، اندازه بزرگ و حجیم آن ها می تواند برای حمل کردن کمی مشکل به وجود آورد.

ورزش و تناسب اندام

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، انتخاب چندان بدی برای تناسب اندام و علاقه مندان به ورزش نیستند. آن ها طراحی راحتی دارند اما متأسفانه به خوبی روی سر قرار نمی گیرند و در حین تمرینات و حرکات شدید ممکن است از این حالت خارج شوند. به علاوه، اندازه آن ها کمی بزرگ است و حمل آن کمی دشوار می باشد.

استفاده در محل کار

هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 برای محیط های کار شلوغ یک هدفون قدرتمند محسوب می شود. عمر باتری آن ها بیش از 20 ساعت می باشد که به راحتی برای شیفت کاری شما در یک روز کافی است. به علاوه، به راحتی می توانند صدا های مزاحم که به طور معمول در محیط های کار یافت می شوند، نظیر صدای صحبت همکاران یا صدای دستگاه تهویه هوا را به طور کامل از بین ببرند اما متأسفانه از آن ها صدای زیادی به بیرون درز می کند که می تواند برای اطرافیان کمی آزار دهنده باشد.

گیمینگ بدون سیم

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، به طور بلوتوثی با کنسول های PS4 و Xbox One سازگاری ندارند و در نتیجه از گیمینگ بدون کابل پشتیبانی نمی کنند.

گیمینگ با سیم

برخلاف گیمینگ بدون سیم،  هدفون های Bose QuietComfort 35 برای گیمینگ با سیم انتخاب بسیار خوبی هستند. می توانید از طریق کابل مخصوص، هدفون خود را به دسته Xbox One یا PS4 خود متصل کنید اما به خاطر داشته باشید که تنها قادر به دریافت صدا خواهید بود و امکان مکالمه با هم تیمی هایتان وجود ندارد. با این حال، این هدفون طراحی راحتی دارد و می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد؛ بدون این که احساس خستگی زیادی کنید. همچنین، تأخیر صدا در این هدفون، از طریق کابل چندان قابل توجه نبوده و در بازی های شما اختلالی ایجاد نمی کند.

تماس ها و مکالمات تلفنی

هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 برای مکالمات تلفنی بدترین گزینه نیست. میکروفون داخلی آن ها کیفیت ضبط بدی ندارد و فقط کمی صدای شما را ضعیف و نازک جلوه خواهد داد. این موضوع در محیط های شلوغ بیشتر حس می شود چرا که نویز کنسلینگ میکروفون داخلی هدفون تعریف چندانی ندارد. خوشبختانه، قابلیت نویز کنسلینگ فعال خود هدفون، صدا های مزاحم اطراف شما که ممکن است تمرکز شما را به هنگام مکالمه تلفنی بر هم زنند را به خوبی از بین می برد.

طراحی شکل ظاهر

ظاهر Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 بسیار به Bose QuietComfort 35/QC35 Wireless 2016 شباهت دارد و تنها به آن یک کلید کنترل دور گوشی سمت چپ اضافه شده است.  این محصول در رنگ هایی از جمله نقره ای، سرخابی-طلایی (رز گلد) و آبی کبود (منحصر به نسخه Triple Midnight) نیز موجود است. به علاوه، شما می توانید هدفون خود را با رنگ های سفارشی از وب سایت شرکت Bose خریداری کنید اما  هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 کمی گران تر خواهند بود.

راحتی

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 به طرز شگفت انگیزی راحت هستند. بر خلاف هدفون های Apple AirPods Max Wireless، این هدفون ها سبک بوده و به سر شما فشار زیادی وارد نمی کنند. به علاوه، روکش آن ها بسیار مرغوب است و می توان برای مدت طولانی، بدون احساس خستگی از آن ها استفاده کرد.

کلید های کنترل

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، نسبت به نسخه قبلی خود، Bose QuietComfort 35/QC35 Wireless 2016 که در سال 2016 میلادی تولید شد، کنترل بهتر و پیشرفته تری دارند. به هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، یک کلید دور گوشی سمت چپ آن اضافه شده است که دستیار صوتی گوگل یا الکسا را فعال می کند و همچنین میان حالت های مختلف نویز کنسلینگ حرکت می کنند.

سایر کلید ها مشابه نسخه اوریجینال و قدیمی تر همین هدفون هستند و به شما اجازه دسترسی به فرمان های معمول مورد نیاز هدفون را می دهند. کلید های این هدفون، بسیار با کیفیت هستند و در مقایسه با صفحه لمسی هدفونی مانند Sony Wh-1000XM3 Wireless، بازخورد لمسی خوبی دارند. متأسفانه این کلید ها، دور گوشی سمت راست، کمی فشرده و نزدیک هم قرار گرفته اند و در برخی از شرایط، استفاده از آن دشوار می باشد.

 

قابلیت تنفس

تنفس در هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 قابل قبول است. گوشی های آن به خوبی گوش شما را محاصره می کنند و محل های نفوذ زیادی باقی نمی گذارند و این سبب نویز کنسلینگ بهتر می شود. اما همین موضوع جلوی گردش هوا را می گیرد و باعث می شود بیش از حالت عادی عرق کنید. این مسئله چندان برای تمرینات ورزشی خوشایند نیست. البته برای استفاده معمول و روزانه شما مشکل خاصی ایجاد نمی کند و تنها موجب گرم شدن گوش ها می گردد.

قابلیت حمل

هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، قابلیت حمل متوسطی دارد. طراحی دور گوشی آن کمی حجیم بوده و در کیف و چمدان فضای زیادی را اشغال می کند. البته، می توانید  هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 را تا حدودی تا کرده و به حالت فشرده تری در آورید که فضای کمتری را اشغال کند. گوشی ها نیز به سمت داخل خم می شوند و به صورت تخت در می آیند و این مزیت خوبی است.

کیس همراه

کیس همراه هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 از نوع سخت است. این کیس حیرت انگیز، طراحی و اندازه مناسبی دارد و به حجم هدفون اضافه نمی کند. بر خلاف هدفونBose QuietComfort 25/QC25، این کیس تمام لوازم جانبی مورد نیاز هدفون را در داخل خود جای می دهد.

کیفیت ساخت

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 کیفیت ساخت خوبی دارند. پلاستیک به کار رفته در ساخت گوشی های آن از نوع فشرده بوده و می تواند ضربه های زیادی را بدون اسیب جدی تحمل کند. هدبند آن نیز قابل انعطاف است و برای افزایش استحکام ساخت آن به وسیله یک کیس فلزی پشتیبانی می شود. با این وجود، در ساخت آن پلاستیک زیادی به کار رفته است و این موضوع با قیمت آن ها تناسب ندارد و شاید برای هدفونی که بیشتر از جنس پلاستیک است، رنج قیمت پایین تر مناسب تر باشد.

ثبات و استحکام

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 به طور قابل قبولی روی سر ثابت هستند اما برای استفاده به هنگام تمرینات ورزشی سخت و حرکات شدید توصیه نمی شوند. اگرچه گوشی های آن با حرکات شدید کمی از سر جای خود سر می خورند، اما به لطف طراحی بی سیم آن، دیگر نگران گیر کردن کابل به اجسام پیرامون و کشیده شدن هدفون از روی سرتان نخواهید بود.

صدا

نمایه صوتی

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 نمایه صوتی متوازن و طبیعی دارند که برای انواع محتوا های صوتی گوناگون مناسب است. صدای بم تقویت شده در این هدفون، به موسیقی محبوبتان حس لرزش و ضربات قوی تری اضافه می کند اما به هیچ عنوان بیش از اندازه نیست.

تداوم پاسخ فرکانسی

هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 تداوم پاسخ خوبی دارد. با فرض این که هدفون ها تنظیمات صحیحی داشته باشند، بدون توجه به نحوه قرار گیری بر روی گوش ها و سرتان، صدای خروجی برای همه کاربران باید یکسان باشد.

دقت صدای بم

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 در زمینه دقت صدای بم عملکرد بسیار خوبی دارند. سر تا سر طیف آن کمی بیش از اندازه تشدید شده است؛ از این رو، صدای لرزش ها و ضربات ریتم در موسیقی بیشتر حس می شود. این مسئله برای طرفداران سبک های موسیقی وابسته به صدای بیس نظیر EDM، بسیار خوشایند است.

دقت دستور العمل ابزار اندازه گیری (MID)

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 در زمینه MID دقت فوق العاده ای دارند. نمودار آن، در تمام بازه خود، به خوبی متوازن شده است و وضوح صدای خواننده و ساز های موسیقی را برای شما تضمین می کند.

دقت صوت

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، دقت صوت بسیار خوبی نیز دارند. بیشتر بازه نمودار در فرکانس پایین، به خوبی متوازن شده و تمام صدا ها در این بازه، از هم قابل تشخیص بوده و به خوبی شنیده می شوند. با این حال، کمبود یا عدم توازن این دقت در فرکانس متوسط موجب نامشخص شدن صدا های تیز خواهد شد.

دره ها و قله ها (Spectrom field)

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 عملکرد بسیار حیرت انگیزی در این زمینه دارند. در سراسر نمودار صدای بم و دقت MID در بازه فرکانس متوسط، هیچ قله یا دره چشمگیری دیده نمی شود اما قله موجود در دقت MID در فرکانس بالا و همچنین در دقت صوت در فرکانس پایین، این صدا ها را کمی خشن تر و زننده می کند.

علاوه بر موارد فوق، در نمودار دقت MID در فرکانس متوسط، قله ای وجود دارد که باعث شدید و خشن شدن برخی فرکانس های مشخص می شود. البته این شدت برای بیشتر کاربران قابل تشخیص نخواهد بود.

قابلیت صدای استودیویی (Soundstage)

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، در این مورد، عملکرد خوبی ندارند. قابلیت صدای استودیویی آن ها وسیع و طبیعی است اما شاید حس کنید صدا به جای شنیده شدن از اطراف، از داخل سرتان می آید. به علاوه، به دلیل طراحی پشت بسته این هدفون و قابلیت نویز کنسلینگ فعال (ANC)، صدای خروجی آن ها کمی بسته تر از هدفون های پشت باز به نظر می رسد.

قابلیت صدای استودیویی مجازی

هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، در  WHD (Weighted Harmonic Distortion)، عملکرد مطلوبی دارد. تمام فرکانس ها در محدوده قابل قبولی قرار دارند و بنابراین، خروجی صدای غالبا تمیز و هماهنگی را شاهد خواهیم بود.

Noise Canceling 

قابلیت Noise Canceling

پس از به روز رسانی سخت افزار به ورژن 4.5.2، عملکرد نویز کنسلینک فعال (ANC) کمی کاهش یافت. اگرچه قابلیت نویز کنسلینک فعال در هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، در ورژن قبلی عملکرد بهتری داشت، اما همچنان عملکرد آن حیرت انگیز است.  هدفون ها، به راحتی صدای های مزاحم نظیر صدای موتور اتوبوس و هواپیما، صدای افراد و حتی صدای دستگاه تهویه هوا را از پس زمینه حذف می کنند.

اگر هدفونی می خواهید که در قسمت صدای بم، حتی نویز کنسلینگ بهتری داشته باشد، پیشنهاد می کنیم نگاهی به Razer Opus Wireless بیندازید.

نشت صدا از هدفون

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، در جلوگیری از نشت کردن صدا عملکرد بدی ندارند. البته میزان نشت صدای آن بیشتر از مقدار ایده آل برای هدفون های دور گوشی می باشد؛ از این رو، اگر با صدای بلند به موسیقی گوش می دهید، افراد نزدیک به شما، حتی در محیط های نیمه شلوغ، قادر به شنیدن صدایی که شما می شنوید خواهند بود. این موضوع می تواند برای اطرافیان شما مزاحمت جزئی ایجاد کند.

در صورتی حتما می خواهید با صدای بلند به موسیقی محبوبتان گوش دهید، توصیه می کنیم گزینه دیگری همچون Jabra Elite 85h Wireless را امتحان کنید.

میکروفون

نوع میکروفون

 هنگام استفاده از نرم افزار هایی با قابلیت برقراری تماس تلفنی مانند Skype و Slack، سطح صدا کمی بالاتر از سایر هدفون های بلوتوثی است. این مسئله احتمالا به سبب بیش از اندازه بودن بازخورد متوسط میکروفون در هدفون های شرکت Bose است. ما همچنین دریافتیم که پیش از نویزدار شدن صدا، هنگام استفاده از نسخه های جدید تر MacBook Pro، فرکانس صدای شما برای لحظه ای بالاتر می رود.هدفون های Bose QuietComfort 35 تنها از یک میکروفون داخلی برخوردار هستند.

کیفیت ضبط صدا

میکروفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، از کیفیت ضبط متوسطی برخوردار است. هنگام صحبت، صدای شما کمی نازک به شکل قابل توجهی ضعیف جلوه می کند و این موضوع ممکن است صحبت شما را نامفهوم کند. با این حال، صدای شما مانند یک صدای طبیعی خواهد بود.

نویز کنسلینگ در میکروفون

  • نسبت گفتار به نویز: 19/16 dB

میکروفون هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، نویز کنسلینگ چندان جالبی ندارند و حتی در محیط های نیمه شلوغ نیز، واضح شنیدن صدای شما، برای مخاطبتان سخت و دشوار خواهد بود.

اتصال

بلوتوث

هدفون های Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 اتصال بلوتوثی فوق العاده ای دارند. شما قادر خواهید بود به طور همزمان هدفون را به دو دستگاه متصل کنید. هدفون های Bose QuietComfort 35، همچنین، از کدک NFC پشتیبانی می کنند. متأسفانه، تأخیر آن شاید برای پخش آنلاین ویدیو و یا بازی های آنلاین، چندان مناسب نباشد. البته برخی از برنامه ها قادر به جبران کردن این تأخیر هستند. بنابراین، تجربه شما از تأخیر صدای این هدفون ممکن است کمی متفاوت باشد.

اتصال بدون بلوتوث (بی سیم)

اتصال بی سیم Bose QuietComfort 35 تنها از طریق بلوتوث ممکن است.

اتصال با سیم (کابلی)

همراه هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018، یک کابل صوتی ساده از نوع TRS در اختیار شما قرار می گیرد ولی هیچ گونه آداپتور USB یا In-Line به شما ارائه نمی گردد. این کابل از اتصال 16/1 اینچی استفاده می کند که نسبت به اتصال استاندارد 8/1 اینچی، سخت تر یافت می شود. از این رو، تعویض این کابل، امر دشواری است.

سازگاری با کامپیوتر های شخصی و PS4

شما می توانید Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 را از طریق کابل مخصوص به کامپیوتر های شخصی یا دسته PS4 خود متصل کنید اما فقط امکان دریافت صدا را خواهید داشت. اتصال این هدفون، از طریق بلوتوث، به کامپیوتر های شخصی دارای قابلیت بلوتوث نیز ممکن است.

سازگاری با Xbox One

شما می توانید هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 را به وسیله کابل مخصوص به دسته های Xbox One متصل کنید، اما فقط امکان دریافت صدا را دارید.

باتری

هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018عملکرد بسیار خوبی در زمینه باتری دارد. باتری باکیفیت این هدفون، با هر بار شارژ کامل تا 20 ساعت شما پوشش می دهد. این مقدار، کمی نسبت به نسخه اصلی این هدفون، یعنی Bose QuietComfort 35/QC35 Wireless 2016 افزایش یافته است. علاوه بر این، برای هدفون تایمر قابل تنظیمی در نظر گرفته شده تا به صورت خودکار هدفون را هنگامی که از آن استفده ای نمی شود، خاموش کرده و در نتیجه، شارژ باتری حفظ شود.

متأسفانه، برای شارژ کامل به 1/2 ساعت نیاز است که برای برخی کاربران ناراحت کننده است.

سازگاری با اپلیکیشن

اپلیکیشن Bose Connect بد نیست اما امکانات زیادی ندارد. این اپ به شما اجازه اتصال، تغییر نام و به روز رسانی هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 را می دهد اما هیچ نوع برابرساز یا تنظیمات مشابهی ندارد که ناامید کننده است. با این وجود، این اپ یک تایمر در دسترس شما قرار می دهد که می توانید آن را در فاصله های زمانی مختلف تنظیم کرده و هنگام عدم استفاده از هدفون، این تایمر، به صورت خودکار آن را خاموش می کند تا شارژ باتری به هدر نرود.

شما همچنین قادر به دیدن سطح شارژ باتری از طریق همین اپ هستید و حتی می توانید میزان نویز کنسلینگ هدفون را نیز به دلخواه خود تنظیم کنید. به طور کلی، اپلیکیشن همراه Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018 قابل قبول است اما در زمینه امکانات، هرگز نمی تواند با اپلیکیشن همراه هدفون های شرکت Sony رقابت کند.

داخل جعبه

بررسی هدفون مدل Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018

  • هدفون Bose QuietComfort 35 II/QC35 II Wireless 2018
  • کابل صوتی TRRS 8/1 اینچی
  • آداپتور Airline
  • کیس همراه
  • کابل شارژ Micro-USB
  • دفترچه راهنما