معرفی ساندبار Samsung HW-Q600A

ساندبار سامسونگ Samsung HW-Q600A

ساندبار سامسونگ Samsung HW-Q600A یک سیستم با کیفیت است که همراه با یک ساب ووفر اختصاصی ارائه می شود. نمایه صدای این ساندبار، متعادل بوده و جهت گوش دادن به انواع محتوای صوتی مناسب خواهد بود. این ساندبار، مجهز به ویژگی ‌های سفارشی ‌سازی صدا از جمله EQ گرافیکی است که می تواند بهترین کیفیت صدا را برای شما فراهم آورد.

 

Samsung HW-Q600Aدر یک نگاه

  • حداکثر توان خروجی بلندگوها 360 وات
  • ابعاد محصول 9.21 در 58 در 980 سانتی متر
  •  همگام سازی خودکار AV و انتقال ویدئو 4K UHD
  • ترکیب فرمت‌های صوتی مانند Dolby Atmos و DTS:X
  • صدای تطبیقی، صدای فراگیر، پرتو آکوستیک و حالت بازی حرفه ای
  • صدای True 3.1.2ch با 3 کانال، 1 کانال ساب ووفر و 2 کانال شلیک رو به بالا
  • بهینه سازی صدا با Adaptive Sound Lite برای تجزیه و تحلیل خودکار
  • بدنه ساندبار از جنس پلاستیک مرغوب و جنس محفظه ساب ووفر از چوب مستحکم
  • Q Symphony فناوری انحصاری سامسونگ، برای هماهنگی ساندبار و تلویزیون

 

معرفی ساندبار | Samsung HW-Q600A

 

فناوری های موجود در ساندبار

در ساندبار HW-Q600A ، فناوری Acoustic Beam تعبیه شده است که برای کمک به ایجاد صدای فراگیرتر ارائه می‌شود. همچنین Q-Symphony را خواهید داشت که کیفیت تولید صدا را در صورت اتصال به تلویزیون‌ های سامسونگ افزایش می دهد.

 

طراحی مناسب

Samsung HW-Q600A یک ساندبار ساده و شیک با طراحی مشابه Samsung HW-Q700A است. قسمت بالایی و بخش جلوی ساندبار با یک توری فلزی پوشانده شده و سایر بخش های آن از پلاستیک مستحکم ساخته شده است. این در حالی است که ساب ووفر از چوب تهیه شده و در بخش پشتی، دارای یک پورت بوده و قسمت جلویی آن نیز با پارچه ای مناسب، پوشش داده شده است. HW-Q600A با ابعادی با عرض 98.0 سانتی متر، ارتفاع 5.8 سانتی متر و عمق 10.5 سانتی متر عرضه می شود که به عنوان یک ساندبار عریض منظور می شود. ساب ووفر این ساندبار نیز دارای ابعاد عرض 20.4 سانتی متر، ارتفاع 35.3 سانتی متر و عمق 30.3 سانتی متر می باشد.

برای نصب این دستگاه، سوراخ هایی در بخش زیرین تعبیه شده و به همراه براکت های در نظر گرفته شده، قابل نصب روی دیوار می باشد. همچنین در بخش پشتی دستگاه سامسونگ HW-Q600A نیز دو دهانه برای ورودی ها و کابل برق وجود دارد. می توانید در بخش پشتی ساب ووفر، پورت پلاستیکی را مشاهده کنید. در بخش پایینی آن نیز ورودی کابل برق تعبیه شده و دکمه اتصال دیده می شود.

 

معرفی ساندبار | Samsung HW-Q600A

 

کیفیت ساخت

Samsung HW-Q600A کیفیت ساخت چشمگیری دارد. این دستگاه دارای یک توری فلزی است که به محافظت از درایورها به خوبی کمک کرده و ساخت باقی قسمت های ساندبار، از پلاستیک مرغوبی می باشد. ضمن آنکه ساب ووفر از چوب مستحکمی ساخته شده و پوشش مناسبی از پارچه را به خود اختصاص داده است. شما می توانید کابل HDMI به طول یک و نیم متر را داشته و به همراه ریموت، براکت های نصب و کابل برق دریافت کنید.

 

پاسخ فرکانس استریو

ساندبار سامسونگ HW-Q600A پاسخ فرکانسی استریو بسیار خوب و گسترده دارد. این سیستم صوتی فوق العاده، دارای پروفایل صدای خنثی می باشد که آن را برای گوش دادن به انواع محتوای صوتی مناسب کرده است. البته بسیاری از ویژگی‌ های سفارشی‌ سازی صدا در دسترس هستند که از آن جمله یک EQ گرافیکی با تنظیمات از پیش تنظیم شده و همچنین تنظیمات باس و سه گانه Low , Mid , High می توان اشاره نمود.

این را نیز باید افزود که با کالیبراسیون، Samsung HW-Q600A پاسخ فرکانس استریو بسیار خوبی دارد. با تنظیم Bass آن بر روی -3 و Treble آن روی 1، نمایه صدای خنثی تری دارد که آن را برای پخش تمامی موسیقی ها، پادکست ها و صداهای فیلم مورد علاقه شما مناسب می کند.عملکرد دینامیک استریو HW-Q600A نیز خوب است. صدای آن بسیار بلند می شود که برای شنوندگانی که از ساندبار در یک اتاق بزرگ استفاده می کنند، یا کسانی که می خواهند صدا را در مهمانی ها افزایش دهند، مفید است.

ضمن آنکه هنگامی که آن را با حداکثر حجم پخش می کنید، فشرده سازی زیادی وجود ندارد اما تفکیک صدا، بهترین عملکرد خود را حفظ میکند. این را نیز باید افزود از آنجایی که مجهز به کانال مرکزی است، عملکرد کانال مرکزی این ساندبار، عالی است این تنظیمات 3.1.2 می تواند دیالوگ ها را در محتوای آواز محور، مانند برنامه های تلویزیونی با وضوح و دقت بیشتری بازتولید کند.

 

بهبود و تقویت صدا

ساندبار سامسونگ Samsung HW-Q600A ویژگی های بهبود صدای فوق العاده ای دارد. این دستگاه، یک EQ گرافیکی برای سفارشی‌سازی صدا و همچنین چند پیش تنظیم EQ ارائه می‌کند. پیش‌تنظیم صدای تطبیقی، محتوای صوتی شما را برای بهینه‌ سازی عملکرد آن تجزیه و تحلیل می‌نماید، بنابراین می‌توانید گفتگو را برای دریافت صدایی شفاف ‌تر و واضح ‌تر، تقویت کنید. همچنین می توانید دکمه SOUND MODE را هنگامی که دستگاه خاموش است فشار داده و نگه دارید تا حالت ولوم خودکار فعال شود. این به تعادل سطح صدا بین برنامه های مختلف کمک می کند.

این دستگاه همچنین دارای فناوری فراگیر مجازی Acoustic Beam است که برای کمک به غوطه ور شدن شما در صدای خود طراحی شده است. Q-Symphony نیز در این سیستم، صدای شما را از ساندبار با صدای تلویزیون همگام می کند تا صدایی فراگیرتر را ایجاد کند. از سویی دیگر، ویژگی Tap Sound به شما امکان می دهد تا با ضربه زدن روی ساندبار، بتوانید موسیقی را از تلفن خود منعکس نمایید.

 

معرفی ساندبار | Samsung HW-Q600A

 

ورودی و خروجی ساندبار

Samsung HW-Q600A چندین ورودی فیزیکی دارد. پورت Full HDMI In ، به شما امکان می دهد از ساندبار سامسونگ خود به عنوان هاب میان سیستم های مختلفی استفاده کنید. این ساندبار، از فرمت صوتی قابل توجهی از طریق ARC پشتیبانی می کند. ضمن آن که پشتیبانی از Dolby Digital و DTS را نیز در خود جای داده است.

ساندبار سامسونگ HW-Q600A تأخیر بسیار کمی نسبت به درگاه‌های ARC و Full HDMI In دارد، بنابراین برای تماشای ویدیو از طریق این اتصالات مناسب است. این ساندبار با بلوتوث سازگار است، بنابراین می توانید به صورت بی سیم صدا را از تلفن یا تبلت، در ساندبار پخش کنید.

Samsung HW-Q600A می تواند سیگنال های پهنای باند با بالاترین کیفیت را از خود عبور دهد. این برای شنوندگانی که می خواهند ساندبار را بین تلویزیون و رایانه شخصی خود متصل نمایند، مفید است. زیرا متن روی صفحه، واضح به نظر می رسد. این را نیز باید افزود که ساب ووفر را می توان به صورت بی سیم به ساندبار متصل کرد.

 

کنترل های دستگاه

کنترل های لمسی Samsung HW-Q600A  ، در بخش بالایی ساندبار تعبیه شده و برای تنظیم صدا، تغییر ورودی ها و روشن و خاموش کردن دستگاه به کار برده می شوند. ضمن آنکه یک نمایشگر کوچک در سمت راست و پست توری فلزی ساندبار تعبیه شده است که می تواند سطح صدا را نشان دهد که به عنوان یک نمایشگر چهار کاراکتری منظور شده است.

این را نیز باید افزود که کنترل از راه دور این ساندبار سامسونگ، طراحی ساده ای دارد که به شما امکان می دهد عملکردهای دستگاه را کنترل کنید. همچنین، HW-Q600A دارای یک ویژگی خاموش شدن خودکار است که اگر برای مدت معینی به سیگنال صوتی متصل نباشد، دستگاه خاموش خواهد شد.

می توانید با استفاده از پشتیبانی HDMI CEC ، عملکردهای اصلی ساندبار را با کنترل تلویزیون خود، تنظیم نمایید. می توانید با سیستم ساندبار سامسونگ HW-Q600A از تجربه صدای فراگیرتر و پخش صدای بلوتوث لذت ببرید. این سیستم تا 200 وات توان را از ساندبار و تا 160 وات را از ساب ووفر بی‌سیم ارائه می‌کند.

 

ویژگی های کاربردی

می توانید در این ساندبار، تجربه بازی خود را با صدای سه بعدی خیره کننده، از جمله صدایی پویا از بالا ارتقاء دهید. این ویژگی با تلویزیون های منتخب و کنسول های بازی سازگار است. از سویی دیگر، تنها با یک ضربه بر روی گوشی سامسونگ، موسیقی را در ساندبار پخش کنید. این ویژگی به برنامه SmartThings در دستگاه سامسونگ اندروید 8.1 یا بالاتر برای فعال سازی و راه اندازی نیاز دارد. همچنین، بلوتوث چند اتصال در این دستگاه تعبیه شده است که می توان دو دستگاه هوشمند مختلف را به طور همزمان متصل کرده و به راحتی بین آنها جابجا شوید.