فرکانس | frequency

فرکانس‌های تاثیرگذار (Effective Frequency)!

همانطور که هنگام خرید یک اسپیکر یا هدفون و یا دیگر پخش‌کننده‌های صدا به محدوده فرکانسی آن توجه میکنیم، در دنیای اطراف ما فرکانس‌هایی هستند که بد نیست با تاثیر آنها آشنا شویم. در ادامه در مورد چند فرکانس مهم با شما صحبت خواهیم کرد. با تهران اسپیکر همراه باشید.

در دنیای پرشتاب و اغلب پراسترس امروزی، نمیتوان اهمیت درک تاثیر موسیقی بر زندگی را نادیده گرفت. موسیقی جزئی از زندگی و زبان مشترک همه انسانها است. موسیقی زبان جهانی است که همه فرهنگ‌ها را به هم پیوند میدهد. اما چرا؟ یک ارتباط خاصی وجود دارد که ما به عنوان انسان‌ با صداهایی که در حالت ریتمیک قرار داده شده‌اند داریم و بلافاصله با آن‌ها ارتباط برقرار میکنیم.

اگر هر آهنگ تند و سریعی را در اطراف یک کودک دو ساله پخش کنید میبینید که او نمیتوانند جلوی خودش را برای رقصیدن به ریتم بگیرد. ما به طور غریزی ارتباط ارتعاشی همه چیزها را از طریق صدا درک میکنیم، اما افراد کمی واقعاً قدرتی که فرکانس‌های صوتی دارند را درک میکنند.

تعریف فرکانس میتواند به زبان ساده این باشد که میتوان تعداد تکرار یک واقعه در واحد زمان را تعریف کرد. فرکانس‌ها میتوانند گاهی به عنوان یک سلاح و یا گاهی به عنوان یک عامل برای شفابخشی استفاده شود.

لازم به ذکر است که در جواب این سوال که هرتز واحد چیست، میتوان گفت که واحد فرکانس است. در زمان‌های باستان، الگوها و ساختارهای هندسی با استفاده از فرکانس‌های خاصی از صدا ایجاد میشدند. این روش به عنوان سایمتیکس شناخته میشود.

 

فرکانس | frequency

 

سایمتیکس

سایمتیکس (Cymatics) مطالعه پدیده‌های موج و ارتعاش از طریق صدا است. این یک روش است که طبیعت ارتعاشی واقعی را از طریق فرکانس نشان میدهد. این زمینه مطالعاتی در زمینه‌های مختلف از جمله موسیقی، هنر و علم استفاده شده است تا رابطه بین صدا، ارتعاش و بازنمایی بصری پدیدهها را کشف کند. تحقیقات نشان دادهاند که فرکانسهای خاص میتوانند به کاهش درد، بهبود کیفیت خواب و حتی افزایش عملکرد شناختی کمک کنند. فرکانسها بر سلامت روح و روان تاثیر میگذارند. بسیاری از فرهنگها و سنتها به قدرت شفابخش موسیقی اعتقاد دارند و از فرکانسهای خاص برای ارتقای تعادل و هماهنگی در بدن و ذهن استفاده میکنند.

 

تاثیر فرکانس بر بیماری

در دهه ۱۹۳۰، دکتر رویال ریموند رایف با استفاده از دستگاه فرکانسی که خود ساخته بود، موفق به درمان کامل ۱۶ بیمار مبتلا به سرطان در مرحله پایانی در کمتر از ۷۰ روز شد. کارهای او بعداً به دلایل واضحی سرکوب شد.

 

فرکانس | frequency

 

فرکانس معجزه

دو فرکانس خاص وجود دارند که تأثیر شگرفی بر ذهن و بدن انسان دارند. این فرکانس‌ها ۴۳۲ هرتز و ۵۲۸ هرتز هستند. ۵۲۸ هرتز به عنوان فرکانس معجزه شناخته شده و اغلب با ترمیم DNA مرتبط است. این فرکانس با بدن انسان و طبیعت هماهنگ است و یکی از مقیاس‌های اصلی سلفژیو است. فرکانس 432 هرتز نیز به عنوان فرکانس زمین شناخته شده است. در تصویر زیر شکل مولکول‌های آب را در این فرکانس‌ها مشاهده میکنید.

 

فرکانس | frequency

 

پاک‌سازی آبهای آلوده به نفت

در سال ۲۰۱۰، جان هاچینسون، کارشناس انرژی الکترومغناطیسی از ونکوور کانادا، با موفقیت آب‌های آلوده به نفت را با استفاده از ۵۲۸ هرتز و سایر فرکانس‌های سلفژیو (فرکانس‌های بین 174 تا 963 هرتز) پاک‌سازی کرد. فرکانس ۴۳۲ هرتز به عنوان A (نت لا در موسیقی) شناخته شده و صدایی است که به صورت ریاضی تنظیم شده و با طبیعت بسیار سازگار است. موسیقی مبتنی بر ‘A’ تأثیر شفابخشی بر بدن انسان دارد. در تصویر زیر جان هاچینسون در حال تنظیم دستگاه بر روی دریا میباشد.

 

فرکانس | frequency

 

هر دو فرکانس ۴۳۲ هرتز و ۵۲۸ هرتز نت‌های یک موسیقی آسمانی هستند و ثابت شده که ارتعاشات شفابخشی برای ذهن، بدن و روح ایجاد میکنند. تمام آهنگسازان بزرگ از جمله باخ، شوپن، موتزارت همه از فرکانس‌های ۴۳۲ هرتز برای خلق شاهکارهای خود استفاده کرده‌اند. استاندارد اصلی برای سمفونی‌ها و ترکیبات کلاسیک در ۴۳۲ هرتز بود، اما این از آن زمان به ۴۴۰ هرتز تغییر یافته است، فرکانسی که با بدن انسان هماهنگ نیست. ۴۴۰ هرتز یک تون غیرطبیعی است که در هیچ جای طبیعت یافت نمیشود.

 

فرکانس | frequency

 

وقتی برخی از مقامات در مورد تأثیرات فرکانس‌های خاصی بر بدن و ذهن مطلع شدند، شروع به استفاده از آن برای منافع خود کردند، اما به ضرر دیگران. آنها متوجه شدند که موسیقی چگونه بر فضا و نگرش‌ شنوندگان تأثیر میگذارد.

 

درس تاریخ

در آلمان نازی، وزیر تبلیغات جوزف گوبلز مقیاس اصلی را از ۴۳۲ هرتز به ۴۴۰ هرتز تغییر داد. آنها دریافتند که ۴۴۰ هرتز خلاقیت را سرکوب میکند و احساسات را کند میکند و به این ترتیب جمعیت را تحت یک نوع کنترل خاصی نگه میدارد. بنابراین، ۴۴۰ هرتز توسط بنیاد راکفلر پذیرفته شد و به عنوان مقیاس رسمی برای موسیقی تعیین شد.

 

فرکانس | frequency

 

بسیاری از این اطلاعات به دلایل واضح از دسترس عموم پنهان و سرکوب شده‌اند. اگر مردم از دینامیک فرکانس و صدا آگاه بودند، قادر به باز کردن درهای مختلف درون خود و آزاد کردن ترس و موانع منفی میشدند. یکی از چیزهایی که از ما پنهان شده است قدرت احساسات ما است. احساسات ما تأثیر فیزیکی بر جهان اطراف ما دارند. ما به طور واقعی چیزهایی را در زندگی‌مان بر اساس احساس و قدرت احساس جذب میکنیم. اگر برخی فرکانس‌ها میتوانند احساسات را سرکوب کنند، باید فرکانس‌هایی نیز وجود داشته باشند که احساسات را تقویت کنند.

 

ویژگی برخی از فرکانس‌ها

هر فرکانس ویژگی و کارکردی دارد. بیایید با آنها آشنا شویم:

۳۹۶ هرتز: این تون به تبدیل غم به شادی و آزاد کردن گناه و ترس کمک میکند.

۴۱۷ هرتز: این تون تجربیات تروماتیک را پاکسازی میکند و تغییر را تسهیل میبخشد.

۵۲۸ هرتز: همانطور که قبلاً ذکر شد، این فرکانس  DNA  را ترمیم میکند و تحول را به زندگی شما می‌آورد.

۶۳۹ هرتز: این فرکانس ارتباط، درک، تحمل و عشق را تقویت میکند. به عبارت دیگر روابط را تقویت میکند.

۷۴۱ هرتز: این فرکانس شما را به قدرت بیان خود هدایت میکند، که منجر به داشتن یک زندگی پاک و پایدار میشود و همچنین به پاکسازی سلول‌ها از سموم کمک میکند.

۸۵۲ هرتز: این فرکانس به بیدار شدن شهود کمک میکند و ارتعاش شما را به نظم روحانی باز میگرداند.

۹۶۳ هرتز: این تون به بازگرداندن روح به تنظیمات اصلی خود کمک میکند.از این فرکانس‌ها به طور مکرر برای بازیابی ذهن، بدن و روح استفاده کنید.

 

تاثیر فرکانس بر آب

دکتر ماسارو اموتو از برخی از این فرکانس‌ها در آزمایش معروف آب خود استفاده کرد. دکتر اموتو آب را در معرض موسیقی یا فرکانس‌های خاصی قرار میداد و سپس آب را منجمد میکرد. پس از اینکه آب به طور موفقیت‌آمیز منجمد شد، او با استفاده از یک دوربین قدرتمند، ساختارهای بلوری تشکیل شده را عکاسی میکرد.

 

فرکانس | frequency

 

آنچه او کشف کرد واقعاً او را شگفت‌زده کرد. او متوجه شد که آبی که در معرض موسیقی موتزارت و بتهوون، یعنی ۴۳۲ هرتز، قرار گرفته بود، الگوهای هندسی زیبایی در بلور آب تشکیل داده بود. وقتی آب در معرض موسیقی راک و سایر اشکال ۴۴۰ هرتز قرار گرفت، بلورها در آب تقریباً به نظر میرسید که بلورها آلوده شده‌اند، حتی اگر آب از همان منبع آمده باشد.

پس سوال این است، چرا باید نتایج این آزمایش‌ها برای شما مهم باشد؟ جواب این است که بیش از ۷۰ درصد بدن شما از آب تشکیل شده است. اگر فرکانس‌ها در حال تغییر آب در این آزمایش‌ها هستند، چه کاری با آب درون بدن شما انجام میدهند؟

 

کلام آخر

چیزی که باید از آن آگاه باشیم این است که ما همه موجودات ارتعاشی هستیم، که به یک فرکانس خاص تنظیم شده‌ایم. اگر بدن ما به فرکانس طبیعی خود تنظیم شود، هیچ انتخابی جز ترمیم خود ندارد. اما اگر بدن در یک ناهماهنگی ارتعاشی باقی بماند، به مسموم کردن خود و ایجاد بیماری‌های مختلف ادامه خواهد داد.